Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

On 1/27/2023 at 9:13 PM, mr clutch said:

Drugar, ti ne pratis nesto mnogo nba ove sezone. 😜 Phoenix je losiji od Atlante, imaju losiji skor i raspadaju se.

jbg znao sam da je Phx lose plasiran, ali sam sve nesto ocekivao da krenu da igraju bolje, mislim da imaju dosta jaci kadar od Atlante. A ono kako odmice sezona Atlanta ih guzi stoka razlike

 

1 hour ago, DameTime said:

Na tri tekme smo od 4. pozicije na divljem Zapadu. Hipotetički, ako se domognemo te pozicije, da li je Dame MVP kandidat?

I Lejkersi su na 2 tekme od plej-ina. Pa da li to znaci da je Lebron GOAT? 😄 😄 😄

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

I Lejkersi su na 2 tekme od plej-ina. Pa da li to znaci da je Lebron GOAT? 😄 😄 😄

 

Pa jedino što Dejmu fali da bude legitiman MVP kandidat jeste plasman ekipe, jer individualne statse ima. A Lebronu mnogo više fali da bude GOAT. Kakve su ovo paušalne analogije, kolega... 😄 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

Stavljam u spoiler da ne gušim temu, ali ovaj komentar sa GSOM je dosta dobar i dolazi od lika koji je odgledao mnogo više mečeva od mene.

 

  Hide contents

- Core getting older and being washed at the 4h because played too much

- Chemistry is damaged : there are many signs of selfishness (Klay overshooting, Poole dumb plays, emotional reaction of Steph, Dray not being the vocal leader anymore, or at least not as much)

- Then create inconsistencies : over helping, under switching, over shooting

- Kerr contributes to damage the culture : he plays the core even if they don’t deserve it. Benches Looney. Don’t punish Poole for repetitive dumb decisions (different from just mistakes). It’s little signs that creates fences in the cultures.

- Dray can’t be the catalyst again, and glue the whole, and hold accountable as before. https://www.mercurynews.com/2023/01/26/warriors-brass-draymond-agree-poole-punch-undercut-leadership-but-green-says-hes-ready-to-ramp-up/amp/

- The two timeline plan is becoming a two-clans team, and the old ones should integrate the young, but do the opposite, because they want win now, instead of wanting to win tomorrow

- Too much hero ball : young want to overthrow the throne, old don’t let it go and want to show they are still the top dogs (especially Klay). They sometimes do it but can’t on a consistent basis especially if they play too much. Hence btw the drop of efficiency and winning rate of the core, which was playing best at the beginning at the season but now are too tired.

- Not enough defense and grit : DDV and JMG are just far more offensive players than GPII and Otto. I can’t help thinking that trading now would help the team now to do a longer run in the playoffs but not to win it all this year, and would actually prevent the necessary transition in the following years between the 2 generations. A trade would hide the aging deficiencies of the core, and act as big barrer hiding from this truth to be revealed. On the long view, I feel like trading would be then for the worst.

- Kerr does not trust enough the young : look at Kuminga, who could help in defense, but is not playing. We need defense and he is not playing. It’s ridiculous. Kerr is trying to consistency by playing the same guys, but he is creating as such inconstencies by washing them

- The margin of error has lowered : before, there were so many garbages times. Look at now. Last year, somehow, the core being hurt was kind of positive, as Kerr was obliged to play other players. Creating vertuous circle, and therefore margin.

- Young lost confidence : look at Moody. Then creates vicious circle. Mistakes -> lose confidence -> play less -> lose even more confidence -> play less -> mistakes

 

The two timeline can only work if there is perfect harmony. It means that there a willingness from the old ones to give away some power also, from the coach to empower the young, and the young having the space and the discipline to listen and respect, within the right culture. Bribes of that are happening, but there are too many flaws. That’s why at the end, it creates inconsistencies, in all key areas : team playing especially defense, individuals dumb and selfish mistakes in offense, lack of discipline in turnovers.

 

Koliko god da je sve ovo istina mislim da niko ne bi voleo GSW u PO. Vrlo moguće da će da se skupe i pokušaju još jednom da uzmu titulu, a i Stef prvi je pokazao da je tokom PO spreman da se odrekne nekih statusnih simbola što naravno ne važi u regularci. 

 

3 hours ago, DameTime said:

Na tri tekme smo od 4. pozicije na divljem Zapadu. Hipotetički, ako se domognemo te pozicije, da li je Dame MVP kandidat?

 

  Reveal hidden contents

Hell yeah!

 

 

Nije ima bar 5 boljih igrača u boljim timovima sa boljom sezonom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Jokic, Janis, Luka, Embiid, Tatum.

 

Lillard zajedno sa Lebronom u II krug. Tu su mi jos KD, Ja pa mozda cak nekog iz Sakramenta, Foxa ili Sabonisa

 

Pitanje nije bilo u kom je krugu nego zbog čega tačno ne može ni u MVP konvo. Bilo je i gorih radi-reda kandidata. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Jer ima boljih igraca, sa boljim individualnim statsima propracenih timskim uspjehom svojih ekipa.

 

Mislim da sam vrlo eksplicitno postavila pitanje - ako se hipotetički popnemo na 4. mesto Zapada sa trenutne pozicije. Dakle, ne u ovom trenutku. Naravno da bi automatski ušao u MVP konvo jer ima brutalne brojke.

Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3 @bodo sta vam se desava sa Bookerom? zar nije bila prica da ce se vratiti pred kraj januara?

2 minutes ago, DameTime said:

 

Mislim da sam vrlo eksplicitno postavila pitanje - ako se hipotetički popnemo na 4. mesto Zapada sa trenutne pozicije. Dakle, ne u ovom trenutku. Naravno da bi automatski ušao u MVP konvo jer ima brutalne brojke.

Hipoteticki ce biti posle ove petorice

Mozda eto sa Lukom podijeli 5to mjesto

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

@SteveFrancis#3 @bodo sta vam se desava sa Bookerom? zar nije bila prica da ce se vratiti pred kraj januara?

 

U srijedu je bio re-evaluated i kreće ili najranije od Bostona sutra ili ipak u jednom od narednih 4 meča na istocnoj turneji gdje su 2 b2b. Prvo b2b Boston, Detroit pa Brooklin I onda b2b Atlanta I Indiana. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Videćemo ko koliko ima snage do kraja sezone, pre svega mislim na Luku i Embiida. Ja sam inače smatrala da je nezasluženo u top 75 svih vremena, ali nakon svega što prikazuje u ove dve sezone - zajebi, i te kako je zasluženo. 

Za mene diskutabilno da u tih 75 ne bude Dwight Howard, Pau Gasol, Klay i Tony Parker tako da kad tako pogledam onda mozda i da, nezasluzeno ali da ce kroz 2-3 godine biti zasluzeno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da je bitno, sa ovakvim trenerom svakako je sve spolovilo na mopedu. Izgubis 32 razlike gajbi od ovosezonske Atlante, gde su ti gotovo svi osim Booka dostupni (Shameta ne racunam u kosarkase, dakle samo Payne fali)... Uzas, jad, horor, kraj. Mislim da je za sve bolje da ni ne udjemo u PO, da se postedimo sigurnih blamaza koje tamo cekaju sa ovakvim plejbukom, rotacijama i odnosima sa igracima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Pa da, meni je takođe bilo malo neukusno, ali jbg nema mesta za sve legende. 😞 No važno je da on opravdava svoj izbor među 75 najboljih, a teret odabira je na onima koji su ih izabrali. 

Mozda je tu igralo ulogu sto je no1 opcija kroz vecinu karijere.

Pau je bio idealna no2 opcija, veliki igrac. 3 finala, b2b sampion, ROY.

Dwight vrlo vjerovatno zbog poslednjih par sezona jer Dwight u periodu od 10 godina je bio monstrum, individualna priznanja. Na kraju i sampion uz bitan doprinos ( to mi je najveci snub ).

Klay idealni igrac koji je isao od no2 do no 3 opcije a po potrebi no1 i no4. Two way igrac, sjajan. 4 titule, 2 najbolji suter ikada.

Tony znamo svi. 4 titule, sjajan no2 pa nekad i no1 otuda i FMVP

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Uzas, jad, horor, kraj.

 

I posle meni ljudi kažu da sam pesimistična 😄 

 

1 minute ago, Miki28 said:

Mozda je tu igralo ulogu sto je no1 opcija kroz vecinu karijere.

 

Da, vrlo moguće. Nisam gledala iz tog ugla... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nije da je bitno, sa ovakvim trenerom svakako je sve spolovilo na mopedu. Izgubis 32 razlike gajbi od ovosezonske Atlante, gde su ti gotovo svi osim Booka dostupni (Shameta ne racunam u kosarkase, dakle samo Payne fali)... Uzas, jad, horor, kraj. Mislim da je za sve bolje da ni ne udjemo u PO, da se postedimo sigurnih blamaza koje tamo cekaju sa ovakvim plejbukom, rotacijama i odnosima sa igracima...

mislim da se ovde većina nas kojima je Phoenix ili prvi izbor ili na neki način drag iz x,y razloga pa ga možda i više prate slaže s činjenicom da je trener najslabija karika i da u tom smjeru treba razmišljati going forward. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DameTime said:

A koji su to igrači da on nije ni MVP kandidat? 

Miki ti je odgovorio. Nije u top 5 , a svi van tih 5 realno nisu MVP kandidati.

Stvarno ne znam nikog ozbiljnog ko bi čak i u tvom hipotetičkom slučaju dao glas Dame-u.

Ako je poenta da ga pomenu analitičari sa ESPN i dobiju neki Klik zbog toga onda već sad može da se priča da je među 10-15 igrača lige uzevši u obzir  sezonu koju ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bodo said:

mislim da se ovde većina nas kojima je Phoenix ili prvi izbor ili na neki način drag iz x,y razloga pa ga možda i više prate slaže s činjenicom da je trener najslabija karika i da u tom smjeru treba razmišljati going forward. 

Na zapadu ce da bude pokolj od 1 runde.

Ne mogu se sjetiti kada su "dobre do odlicne" ekipe bile tako nisko pozicionirane. Bice nagaznih mina

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...