Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Amar’e Stoudemire was arrested this past weekend for misdemeanor battery after punching his daughter in the jaw, slapping her several times and drawing blood. Alexis Stoudemire, with whom Amar’e has two teenage daughters, told police she received a call from one of them asking for help, as well as a photo of her face after the alleged attack. The daughter in question — police have not identified which child was involved — told police her grandmother had called her name, to which the child said “What?”, and that Stoudemire “rushed inside her room and asked why she was giving attitude.”

The police report says the child denied having a tone, to which Stoudemire said “You’re talking back again” and then punched and slapped her “repeatedly.” After the police came and Mirandized Stoudemire, he told them the child “received a whooping from him for being disrespectful and a liar.”

Stoudemire has since taken to Instagram to invoke the Kyrie defense, i.e. I couldn’t have done anything bad because I’m Jewish.

 

https://www.postingandtoasting.com/2022/12/19/23515373/amare-stoudemire-charged-with-domestic-violence-against-his-daughter

 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2022 at 12:14 AM, stefan81888 said:

Nakon brutalne predstave u ofanzivi na startu sezone, imamo 5-5 u poslednjih 10 utakmica i 29. napad lige u tom periodu. Doduše, i četvrtu odbranu za taj period. 

 

Dovešće to valjda Nada Macura u red pa da uzme COY kao ruki head coach, večeras na primer u napadu je bilo baš mučenje, ništa napad reketa i kruženje lopte iz pozicija kad se napravi višak što nas je vuklo u napadu. Jeste falio Tatum ali nismo morali da rešavamo sve hero 3 šutevima ali se to da popraviti. Uz to se mora i odbrana igrati vrhunski ako hoćemo po baner broj 18.

 

Makar se vratio Timelord a valjda će se dovesti i neki bekap centar u toku sezone da ne gledam više Grifina i sladoled Korneta. 

 

Mislim da smo opasno omasili sto nismo potpisali Thomas-a Bryant-a ako smo mogli. Kontam da smo vise para od zutih mogli da ponudimo, a lik bi se naigrao cele sezone s obzirom da ce i RWill verovatno jos odmarati do PO-a, a Horford propusta svaku B2B tekmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, greenenvy said:

 

Mislim da smo opasno omasili sto nismo potpisali Thomas-a Bryant-a ako smo mogli. Kontam da smo vise para od zutih mogli da ponudimo, a lik bi se naigrao cele sezone s obzirom da ce i RWill verovatno jos odmarati do PO-a, a Horford propusta svaku B2B tekmu.

Šta će vam kada imate Kornet-a?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rispek za Dejma.

 

Terry Porter iz fazona "bio bi dobar da igra danas" - jak kao bivo, dobar šut, ogroman rejndž. 

 

Inače Dejm je manje više u pravu:

Spoiler

Dame says he's second to Steph as best shooter in NBA history originally appeared on NBC Sports Bayarea

You would be hard-pressed to find someone who doesn't believe Steph Curry is the greatest shooter in NBA history.

Portland Trail Blazers sharpshooter Damian Lillard is not one of those people.

After passing the 18,000-point milestone in Portland's 107-95 win over the Houston Rockets on Saturday, Lillard discussed where he stands among the greatest shooters in NBA history. (h/t NBA/com's Casey Holdhal)

“I always see stuff on social media where they talk about the greatest shooters of all time and they always act like it’s just crazy for people to mention me,” Lillard said. “I think for how many threes I’ve made, for how consistent I make them, the level of difficulty that I shoot threes with over years and years and years, I just think it’s kind of crazy people don’t mention me in those discussions."

Lillard believes he's the "clear-cut" second-best shooter behind Steph Curry.

“Obviously I think Steph is the greatest ever, but I think after him, I don’t see why I’m not clear-cut in that discussion, not just by makes, but how I shoot it, how I make tough ones all the time, how easy I shoot the ball," Lillard added. "I’m looking forward to keep climbing that list so once I get up there in that top two, top three, I’m curious to see what people will say about me as a shooter at that point.”

Ja bih tu moooožda dodao KDja kada je u fazonu.

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

opasan je lilly ali mislim da ipak ima dovoljno šutera koji su ispred njega

pomenuo si duranta, klay se sad nekako gura u stranu nakon ove dve godine pauze a ima toliko vrhunskih šutera i danas i juče i prekjuče

 

ponavljam,  super je lilly ali često ima neke šuterske apokalipse, da bih ga razmatrao u top 3-4-5

danas u ligi možda, mada ni to nije baš laka tvrdnja

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema diskusije da je Stef najbolji ikada. Ono što izdvaja i njega i Dejma u odnosu na sve ostale šutere (čak i Kleja) jeste težina šuteva i kako dolaze u poziciju za isti. Što se tiče razlike između njih dvojice, Stef je statistički bolji, ima brži izbačaj. Obojica imaju veliki range ali rekla bih da je Dame počeo sa logo šutevima (na koje ga je Stef inspirisao, mislim da je video koliko je dobar i želeo da dostigne takvu klasu), iako je Stef pionir šuteva koji su daleko iza perimetra. Uostalom: 

 

Spoiler

 

 

Fun fact je da su to dva igrača na kojima se najviše primenjuje blitzing. Dok je Stef bio odsutan zbog povrede Dejmu su najviše izlazili i to na više od 10 m, Stef je bio na nekih 10 m a na trećem mestu je bio Trae sa oko 9 m. Znači ne znaš odakle mogu da ti saspu trojku. 

 

Tako da definitivno ima poentu kad to kaže. Inače u životu želim ovaj nivo zdravog samopouzdanja koji imaju i Dame i Stef kad je u pitanju njihov skillset.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam shvatio Dejmovu priču ovako kako Dametime kaže - nije sporan Klej, i u nekim situacijama bez driblinga ili kečenšut je svakako tu negde u samom vrhu, ovo je više fazon lakoća šutiranja i teškoća dobijanja šuta, da tako kažem. Dejm pri tome ima i takvu mehaniku šuta - konvencionalniju i po nekim kriterijumima pravilniju od Stefa, tako da on često poteže iz mesta preko čoveka, dok je Stefu jača strana kreiranje puta iz driblinga. Zato i ubacujem KD-ja u priču, vidim da je sada jako dobro krenuo u sezonu (ne znam zašto i on nije u MVP pričici), ali recimo kada je imao iza sebe mašineriju GSW i lagane 1-na-1 duele, njegovo podizanje na šut preko bilo koga, sa tim brzim izbačajem sa visine obruča otprilike mi je jedino što može da se poredi sa Stefom i Dejmom, kada su trice u pitanju...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Baš tako, uini ima pravo kad kaže da ima dosta dobrih do odličnih šutera u ligi danas, no, kad pričamo o catch&shoot kategoriji. Iz driblinga kad je Stef u pitanju ili iz mesta kad je Dame u pitanju, koji se više čak ni ne podiže previše na šut, niko im nije ravan. Plus taj njihov ludački range. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam kako parira u svemu s obzirom na broj odigranih utakmica u svakoj sezoni, 3PA i 3P%... Kyrie tek u poslednje dve sezone šutira 8 3P u proseku, dok je Dejmu već četiri sezone prosek na 10-11. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Zaista mislim da što se šuta tiče Stef i Dame su usamljeni u toj kategoriji. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, delgado said:

Niko da pomene jos jedan Kingov fantastican performans - 4ta uzastopna utakmica sa 30+ poena kao i klach assist za Tomu Brajanta, kada su ga splitovali, izgubio loptu za moment, i onda deliverovao jos jednom klac pass/assist. Srecom, Kuzmasin nije ubacio 3ku za pobedu i izvojevasmo tesku pobedu. 

 

Protiv Finixa smo ocigledno resili da 'tankujemo' tekmu time sto odmaramo Kinga, mada steta jer je mozda winnable utakmica posto ne igra Devin, a i Ayton je questionable, dali bismo sansu 'sebi' za pobedu igranjem Kinga, ali treba covek da odmori, nema ni poente ni zapinjati kad ko zna sta se sa Davisom desava i kad ce/da li ce opet na teren. Tugica.

 

 

 

 

Nisu ga splitovali, nego udvojili ili hard double-ovali ako baš želiš 😄

 

 

Drugo, više sreće no pameti 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DameTime said:

Pa ne znam kako parira u svemu s obzirom na broj odigranih utakmica u svakoj sezoni, 3PA i 3P%... Kyrie tek u poslednje dve sezone šutira 8 3P u proseku, dok je Dejmu već četiri sezone prosek na 10-11. 

 

 

ma to van diskusije ali sam mislio da pričamo o šutu i težini uzetih šuteva a ne o availabilityju.

irvingovi procenti su tu negde, definitivno ne uzima toliko šuteva za tri kao lilly ali zato cepa unutar trice jako teške šuteve u jako dobrim procentima

Link to comment
Share on other sites

Pa pričamo, ali da bi se igrači poredili treba da se gleda više parametara (zbog čega i mrzim to da radim btw haha). Neki od njih su availability i koliko često šutiraju. Nemam neki uzorak kad je Kyrie u pitanju da bih ga svrstala u taj 1-tier kad je šut u pitanju. 

 

 

Edited by DameTime
slovo
Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro razumela fritroua, on i ja smo i pričali o šutu za 3P. Onako kako ja vidim ovu igru, Irving se ne može porediti sa Stefom i Dejmom - niti upućuje 11-12 šuteva za 3P po tekmi, niti ima range koji oni imaju, niti toliki broj teških šuteva. Naravno Kyrie je fenomenalan igrač i svakako jedan od boljih šutera na svojoj poziciji, individualaca uopšte. I svakako da je kroz karijeru imao fair share teških šuteva za 3P. KD je opet nešto drugo, njega vredi spomenuti jer ima maltene neodbranjiv šut iz više razloga.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

 

 

Nisu ga splitovali, nego udvojili ili hard double-ovali ako baš želiš 😄

 

 

Drugo, više sreće no pameti 😄 

 

 

Pa jeste, bilo je srece, kao sto je bilo srece i kod one klac trice Rivsa protiv Detroita, Fritrou je dobro primetio, bio je los pas u noge i Rivs je to lepo izvukao iz kornera. Poenta je -> Bolje je kad King u klachu ceka udvajanje, ide na prodor, ceka na postu, sta god samo da se uputi neki pas nekome, a ne da drvi loptu do poslednje sekunde i uzme neki nemoguci stepback za pobedu/OT, ucinak mu je do sad 0 od bar 5. I protiv Bostona su doduse odigrali sjajan pik i isao je alejanp za Dejvisa, fauliran je, dobio je 2 bacanja, promasio je oba, epilog znamo.

 

  Vidim odmarao i RW protiv Finixa, full tank mode, jer sada idu 2 pobedive utakmice @Kings koji su definitivno pali u formi jer ih je dobio nas naredni protivnik u Kriptovaluta areni -> Sarlot. Obe utakmice mozemo da dobijemo i bez Dejvisa, Sruder i Vestbruk su sada vec u dobroj formi (i zato je prava steta posebno za AD posto su konstantno probijali i hranili ga loptama) , Tomas Brajant da kucnemo u drvo igra odlican basket na obe strane.. Odmorili smo cak i Rivsaru, nadam se da ga zglob nece muciti, Pritom je odlican suter, jako crafty, ume da iznudi i pogodi slobodno, slabasan ali pametan igrac i za odbranu, cesto iznudi charge, ukrade... Zaista mislim da nismo tolika kanta ove godine, imamo i Lonija, sasvim solidna i pokrivena ekipa kada su svi zdravi (vidimo koliko samo znace Srud i Toma) pa je bas bas greota za novu uzasnu povredu AD... Jos ne mogu ni da otkriju sta je u pitanju, znaci vlada jeza u klubu... Prosle godine tim zaista nije bio konkurentan, ove cak i Vestbruk igra bar 25% bolje..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...