Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Miki28 said:

I normalno. Velike fransize, u 21 vijeku Lejkersi 6 a Warriorsi 4 titule i naravno duel Steph vs Lebron za legacy, za to ko je najbolji u ovoj eri plus jos mnogo sjajnih igraca. 

 

Više ciljam na to da kolektivni sport svodimo na pojedince. Nemam neki preveliki problem s tim, samo konstatujem.

Btw, prognozirala sam Lakers in 6. Uzdam se u vas da me jedini nećete izdati u ovom PO. 

 

1 minute ago, Miki28 said:

Sad ostale 3 serije mogu na miru da igru, bice spomenute u danima kada Lejkersi i GS ne igraju😀 

 

I can't believe you :lol_2: 

 

@LordOfTerror welcome back. Htela sam baš da te tagujem ovih dana, mislim se nema te dugo na topicu 🤗

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klej je imao 4/19, nije prestao da šutira, kažu da je još u Arko Areni i da šutira trice. Otvaranje odbrane, spejsing, definitivno vredi više od 15 promašenih šuteva.

 

Spremni smo, zagrejali smo se. Očekujemo da se u međuvremenu probudi i neko od ekipe Wiggins, Donte, Poole, Moody. Moguće je da će i Kuminga imati neke minute. Spremni smo za jako trčanje 6-7 utakmica.

 

Kingsi jesu mlađi i mogu duže da trče, ali treba i imati dobar šut nakon 6 i po utakmica trčanja. Ne verujem da ćemo naići na ovakvu ekipu u PO više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo teža serija nego što to pokazuje sedma utakmica. Kingsi su nas žestoko namučili. Mislim da će ovih 7 odigranih utakmica ostaviti popriličnog traga na Voriorse. 

 

Kari je najviše povukao kad je bilo najteže. Vigins ima veliki uticaj na igru i kad ne šutira dobro. Njegova igra iznad obruča dosta znači. Luni se polako etablira kao jedan od najboljih skakača u ligi. Za njega 20+ skokova polako postaje standard. Pejton je jednostavno istorijski defanzivac, ali ima i do toga što mu ovaj sistem igre Voriorsa najbolje leži.

 

Loša stvar je Pulova igra kroz kompletnu seriju. On je uvijek bio divljina, ali je to prolazilo prošle sezone. Sad ne prolazi i to je problem. Šut može da ide i da ne ide, ali njegovi ulazi me baš iritiraju. Očekujem neke bolje partije i od Dontea. Ja njega gotivim i mislim da će se bolje pokazati u nastavku. 

 

Kingsima poštovanje za dobro odigranu seriju. Foks je dokazao da može da bude lider. Sabonis definitivno ne može da bude druga opcija na ovom nivou. To sam pisao od početka ove serije. Marej igra odlično za jednog rukija. Erter i Barns mogu biti solidni igrači za rotaciju, ali ne mogu oni da povuku više. Monk je pravi za ovu ulogu revolveraša sa klupe. U suštini ovoj ekipi fali još jedan igrač ranga Foks. Bez toga će prvi krug doigravanja biti neki realan ishod. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

GS zavisi od game 1, ovo je bila ogromna potrosnja protiv Kingsa a za 48h nova serija i duel sa Lejkersima. 

Mogli bi ozb Lejkersi da vas zatrpaju ako vam se ne pojave role playeri jer Lejkersi mogu da prezive sa 40 pa i 50 od Stepha ako ce Klay, Poole i Wiggins da budu losiji.

 

Vjerujem da ce Lejkersi trcati u nekim periodima utakmice sa vama ali i da ce usooriti utakmicu kada za to bude prilike. 

 

X faktor kod vas mi je Wiggins. Kod Lejkersa DLo

Link to comment
Share on other sites

Imamo užasno mnogo rezereve i neke stvari koje su standard ove poslednje iteracije GSW nismo mogli, iz hiljadu razloga, da igramo protiv Sakramenta. Pul će imati protiv sebe sporije i starije bekove, Donte će imati prostora, a glavni posao će biti na Dejvisu i tu će biti izuzetno čvrstih duela, to put it mildly.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kevin Lav je odličan igrač, čak i u ovoj fazi karijere više nego koristan, da ga slepci iz Klivlenda nisu trejdovali sad bi možda igrali drugu rundu. Odličan skakač, širi odbranu i najbitnije iz tih skokova fenomenalno otvara napad. Verovatno je morao da bude pljuvan da bi se istakao "kingov" grejtnes , ali baš dobar igrač što je i sinoć pokazao.

 

Kari ❤️, šta drugo reći. Luni je uz Karija presudio . Biće odlična serija protiv LAL.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Imamo užasno mnogo rezereve i neke stvari koje su standard ove poslednje iteracije GSW nismo mogli, iz hiljadu razloga, da igramo protiv Sakramenta. Pul će imati protiv sebe sporije i starije bekove, Donte će imati prostora, a glavni posao će biti na Dejvisu i tu će biti izuzetno čvrstih duela, to put it mildly.

Pa ne znam kolioo su Schroder, Reaves, Brown Jr, Vando stari i spori, posebno Schroder. 

Fokus odbrane je naravno Steph ali kljuc su role playeri, vjerujem da ce Vanda staviti na Klaya a Scrodera na Poole kad je u igri. Lebrona ce kritii na Wigginsa i Greena da bi mogao pomagati. 

Jasno je da ce Green dobiti Russ/Sabonis tretman. 

 

Nadam se da ce biti ciste igre jer vec vidim nekoliko puta podvlacenje pod AD.

Link to comment
Share on other sites

Pokazala se tačnom moja teza da je Kuminga izuzetno teško uklopiv igrač u sistem. I prošle sezone je imao dobrih partija u regularnoj sezoni pa ga je Ker zakucao na klupu kad su krenule ključne bitke. Sad gledamo reprizu. Dobre partije u poslednje vrijeme, ali ponovo zaleđen na klupi kad je krenuo PO. 

 

Bojim se da će na kraju biti Vajzmen scenario. I za njega su nas ubjeđivali da će da krene da igra svakog trenutka. I sve je ostalo na tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Imamo užasno mnogo rezereve i neke stvari koje su standard ove poslednje iteracije GSW nismo mogli, iz hiljadu razloga, da igramo protiv Sakramenta. Pul će imati protiv sebe sporije i starije bekove, Donte će imati prostora, a glavni posao će biti na Dejvisu i tu će biti izuzetno čvrstih duela, to put it mildly.

Dejvisa udvajati ako reši da igra napad , ako ne reši onda ništa. Moraće Lejkersima da igra DLo zbog šuta i kreacije što je onda poslastica za vaše bekove. I Kuminga će imati svoju ulogu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja ne znam šta ti pokušavaš da dokažeš, da Jrue nije vrhunski defanzivac jer ga je rasturio Butler u jednoj seriji? Fizički je jači i veći od njega uostalom.

Od stare slave se ne zivi. Sada Jrue Holiday nije najbolji defanzivac lige. 

On jeste odlican i jedan od mojih omiljenih defanzivaca i bas me je razocarao u ovoj seriji sa Jimmy, uostalom kao i Bucksi.

Butlera ne mozes zaustaviti ali ga mozes usporiti, otezati mu malo posao. 60% iz igre na ogroman broj pokusaja i 65% za 3 poena nije otezavanje posla.

 

Izvini sto tek sad odgovaram, tek sad vidim ovo. 

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Dejvisa udvajati ako reši da igra napad , ako ne reši onda ništa. Moraće Lejkersima da igra DLo zbog šuta i kreacije što je onda poslastica za vaše bekove. I Kuminga će imati svoju ulogu.

DLo ide na Wigginsa vrvt. Reaves ce na Stepha zbog probijanja blokova i Vando na Klaya da bi mogli preuzimati a Lebron ce skupljati sa Greena.

 

Sto se tice udvajanja AD, vrlo moguce. AD je uvijek bio taj koji je bio rodjen za Warriors small ball da ga rasturi. Nadam se da ce pokazati to i u ovoj seriji. Ipak mora odrzati visok nivo u odbrani a u napadu ima ko ce isporicivati.

Edited by Miki28
Typo
Link to comment
Share on other sites

Steph vs Dlo i Sruder,jedna rutina u najavi

 

Wigins protiv dede,bice mu lakse nego kad se jurio sa Foxom i Monkom.Posebno u napadu posto ovaj statira vise nego sto igra.

 

AD prebiti po cenu suspenzije:classic_biggrin:

Edited by Gaga
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Stjepanu za sinoć, ali bih rekao da su Luni i sve one osvojene ničije lopte u 3/4 presudili, posle je Kari samo pozakucavao eksere u kovčeg (na spektakularan način).

 

Bila je ona sekvenca:

Klej maši dva bacanja. To se događa ređe od prolaska Halejeve komete. Poklon za protivničku ekipu koji se mora iskoristiti.

Ali Luni hvata ofanzivni skok.

Opet lopta Kleju, šutira za tri, potpuno nekarakteristična cigletina, mrtva lopta.

Opet ničiju loptu uzima GSW.

Klej dobija treću šansu i naravno daje trojku, koliko god da ga ne ide to je Klej.

 

Slične stvari se ponove još nekoliko puta i kako onda Kingsi da dobiju?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ako se analizira predstojeci mecap, jasne su dve stvari - prva stvar je da GSW nece moci ovako da kontrolise skok. Ne mogu da zamislim da pored Dejvisa i Vanderbilta Luni ovako dominira, pogotovo ako se Grin ne pojavi. Ako se Grin pojavi, mozda bi mogli imati neku ravnotezu.

 

Druga stvar je da GSW ima mnogo vise u rezervi. Spejsing je tu, brzina je tu, intenzitet je tu, a promasuju mnogo otvorenih suteva. Mislim da tu postoji ogromni prostor za napredak i imace bar jednu blowout tekmu gde ce Lejkersi biti statisti.

 

Ne treba im cetiri gde ulaze frizideri, ali ako Klej pocne da pogadja, ja ne vidim na koji nacin mogu Lejkersi da ispariraju. Lebrona mogu pustiti da daje po 30 svaku posto za vise trenutno nije sposoban, to nece biti ni blizu dovoljno.

 

Ako Klej, Pul i Vigins ne podignu procente i sve padne na Karijeva pleca, onda je serija otvorenija.

 

U sustini, GSWu treba ovakav Luni i Kari i da se bilo ko od ostalih pojavi, plus da drze broj TO na ovako niskom nivou u visokom ritmu. Mislim da se ove dve poslednje stvari podrazumevaju i nece biti preterano teske protiv Lejkersa, posto su u tom smislu Kingsi neuporedivo zajebaniji mecap.

 

Za njih je jako bitno da ne dozvole Lejkersima da ih uvuku u neko blato i nadskoce, ako se bude igralo u ritmu GSWa ovo ce biti mnogo lakse nego sto mnogi misle, moguce i 4-1 za GSW.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Miki28 said:

 

DLo ide na Wigginsa vrvt. Reaves ce na Stepha zbog probijanja blokova i Vando na Klaya da bi mogli preuzimati a Lebron ce skupljati sa Greena.

 

Sto se tice udvajanja AD, vrlo moguce. AD je uvijek bio taj koji je bio rodjen za Warriors small ball da ga rasturi. Nadam se da ce pokazati to i u ovoj seriji. Ipak mora odrzati visok nivo u odbrani a u napadu ima ko ce isporicivati.

DLo na Viginsu, sa srećom i spremi se za gomilu skokova u napadu katova, zaglavljivanja u blokovima jer njega će maksimalno napadati .

Isto tako Vando na Kleju nije baš pametno. Vando je odličan da čuva nekog bol hogera poput Mareja, ali da juri kroz blokove nije toliko dobar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

DLo na Viginsu, sa srećom i spremi se za gomilu skokova u napadu katova, zaglavljivanja u blokovima jer njega će maksimalno napadati .

Isto tako Vando na Kleju nije baš pametno. Vando je odličan da čuva nekog bol hogera poput Mareja, ali da juri kroz blokove nije toliko dobar.

 

Slazem se sa ovim, ovo bi bilo vece samoubistvo nego ono sto je radio Milvoki protiv Majamija.

 

Lejkersi ako udju tako da se jure sa GSW misleci da su veci i jaci i da ce ih tako usporiti i zaustaviti - sa srecom. Onda moze i sweep da im padne.

 

Njima je glavni zadatak seckanje i usporavanje ritma, opterecivanje reketa GSWa licnim greskama. Moraju da aktiviraju klupu za to.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

DLo na Viginsu, sa srećom i spremi se za gomilu skokova u napadu katova, zaglavljivanja u blokovima jer njega će maksimalno napadati .

Isto tako Vando na Kleju nije baš pametno. Vando je odličan da čuva nekog bol hogera poput Mareja, ali da juri kroz blokove nije toliko dobar.

Da DLo na Wigginsu a ostalo kako sam napisao. 

Svakako da Klay nema tu vise brzinu da probija blokove kao nekada i nema radijus kretanja ni blizu kao Steph tako da Reaves i Schroder ce dobiti taj nezahvalan zadatak da jure za Stephom. 

 

Green ce dobiti Sabonis scenario gdje ce Lebron biti pomoc sa slabije strane i za skok da bi AD mogao priskakati gore u pomoc kod preuzimanja.

 

Velika samsa Warriorsa je Ham, da je neki iskusniji trener koji se umije prilagodjavati lagani prolaz Lejkersa.

 

Isto to sto ce raditi DLo, Lebron ce raditi Stephu i tu ce ga usrati koga god Steph oreuzme, od Lebrona, DLo, Reavesa a nerijetko ce ostat i AD dolje ispod kosa sa nizim od sebe poput Klay ili Wiggins. Isto ce i Poole dobiti taj tretman jer se ne zna ko je gori od DLo/Poole u odbrani. Za ovu seriju im trebaju vrhunski Wiggins i defanzivna napast Green jer ako pocne AD da dominra, it's over.

Isto tako Brown Jr ce imati dosta vecu ulogu u ovoj seriji nego orotiv Memphisa tako da bi bilo dobro da nesto ubaci u napadu. On ce isto biti taj zaduzen za Klaya i Poole-a. 

 

Lejkersi imaju ozbiljnu odbranu koju cete vidjeti protiv GS.

8 minutes ago, McLeod said:

 

Slazem se sa ovim, ovo bi bilo vece samoubistvo nego ono sto je radio Milvoki protiv Majamija.

 

Lejkersi ako udju tako da se jure sa GSW misleci da su veci i jaci i da ce ih tako usporiti i zaustaviti - sa srecom. Onda moze i sweep da im padne.

 

Njima je glavni zadatak seckanje i usporavanje ritma, opterecivanje reketa GSWa licnim greskama. Moraju da aktiviraju klupu za to.

 

 

S obzirom da su igrali ove sezone i to bez Lebrona/AD u mecevima i da su lagano izlazili na kraj sa Warriorsima u trrnucima kada im je odbrana bila dosta losija, mislim da ipak mogu vjerovati ovoj odbrani koja je sam vrh od trejdova. Bice fenomenalna serija a sa srecom vama sto mislite da su Lejkersi toliko suplji, nemoj da se iznenaditie kad bude kandza stavljena na role playere Warriorsa jer kao sto rekoh moze se zivjeti od Stephovih 40 ali ako Klay isporuci u dobrim procentima uz Poola, Wigginsa e onda je problem. 

Samo cepajte Greena over ako bude imao m..a da sutira otvorene trojke i poludistance.

 

Nadam se da sudije nece dozvoliti nelegalne screen-ove Warriorsa i da Looney, DiVincenzo nece raditi ono sto su radili u reg dijelu sezone i upadati u noge igracima, posebno AD i da ako to pocnu raditi, da ce biti maximalno kaznjeni za to.

Edited by Miki28
Typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...