Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Memfisov game plan je bio da puštaju Vanda i Hačimuru , ali su u tome preterali i baš onako previše arogantno dozvoljavali slobodne šuteve što je Rui iskoristio.  Morant je igrao sramotno u oba smera. Nekako mi je delovalo da su potcenili Lejkerse. Ovako bez Moranta biće tesna serija.

Klipersi su dobili na vintage Kavaja koji je definitivno najbolji igrač u ligi kad igra ovako . Imaju velikih problema u organizaciji  i da nije bilo vrhunskog hasla Vestbruka izgubili bi. Finiks ima klupu koja je očajna, sve van startera je tuga i prva petorka mora baš da zapne ako hoće nešto. 

Denver rutinski na odbranu iako su krenuli loše u šuterskom smislu. Mogla bi ovo i metla da bude.

 

P. S. Nikad nisam video Rasa, Bukera i KD da igraju ovakvu odbranu.

P.S.S. Ras je mašio u šutu, ali je imao vrlo malo loših šuteva i silovanja. Opalio je ono što je morao i promašio neka polaganja na obruču koja inače daje. Za standarde normalnog igrača onim posedima na kraju se doveo na pozitivnu nulu. Za njegove standarde odlična partija pre svega zbog desižn mejkinga i odbrane tokom cele tekme, čak povremeno na Durantu.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, displejnejm said:

Samo da dodam da ja nisam primetio da Janisa ovde ne poštuju, više mi deluje da ga pojedinci ne podnose, što je ipak mnogo drugačije od nepoštovanja koje dobija naš debelinjo i ekipa mu. 

 

Hmm ne bih se baš složila da je tako, ali hajd. A čuj disrespekt za Denver, prvi ih navijači predstavljaju slabijim nego što jesu 😄 

Link to comment
Share on other sites

Russ treba da bude ball-daminant samo u tranziciji i sekundarnoj tranziciji. Da napadne ulazom na nepostavljenu odbranu, gdje usput ne mora da zavrsi, nego cisto napravi prednost koja bi se mogla eksplatisati u ostatku napada. Trebao bi da radi dosta rudarskih poslova, da pravi puno blokova na lopti i od lopte, gdje bi primorao svog defanzivca da igra blize njemu, inace bi pravio suigracima dosta otvorenog prostora.

Na zalost on je u svojoj glavi i dalje superstar, vodja ekipe, koji dokazuje ostatku svijeta da grijese u vezi njega, i da ce im on pokazati nekim monstrouznim statistickim partijama. Ima i dalje lude fizikalije, i nevjerovatnu energiju sa kojom podize ostatak ekipe, ali kad bi se mogao prilagoditi na neku pristojnu ulogu, odlicnog suigraca, radnika, to bi bilo idealno. Naravno od tog nema nista, i on je klasicna dupla ostrica, pa koliko vise pozitivnih stvari odradi, toliko ce biti bolji Clippers-i (mislim jos jedna pobjeda max).

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se, isto tako se ne respektuju mnogo ni dvostruki MVP, DPOY + šampion lige, sadašnji kandidat za MVP-a, igrač koji je bivši MVP i ima najveći broj TD uz najviši % pobeda i sl.;) Generalno bismo svi mogli da smanjimo sa disrespektom koji neretko dodje iz nekog ličnog hejta. Što je potpuno prirodno u neku ruku, ali ipak...

Odje nema jednog tako da mogu da nastavim😀

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

@realno *w ok, da si kouč Lu, šta bi uradio da igraš sa Finiksom? 

a) isključio Russa iz ekipe ili ga uvodio u garbidžu

b) dao mu da igra, uz instrukciju da nikako ne uzima šuteve van reketa i da dodaje svaku loptu nekome

c) dao mu da igra kako najbolje misli da treba

 

 

 

Pa ne verujem da njemu bilo šta možeš reći. Ako hoćeš da ga ograničiš, to jedino možeš minutažom.

 

Neće ni on svaku tekmi imati 19-3 šut, biće tu povremeno boljih izdanja, do tada da ga pusti i ili se nada tom boljem izdanju, ili da se nada da će protivnik odigrati "kvalitetno" kao Phx sinoć.

 

Naravno do povratka PGa, što stvar menja iz osnova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Sansi imaju ubjedljivo najgoru klupu u doigravanju. Nije pretjerano reći i u kompletnoj ligi.

 

ja npr mislim da sunsi imaju dobru klupu. ako gledam samo centendere, bolju od celticsa na svim pozicijama osim PG.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Ne zajebavaj. Boston na klupi ima jednog Malkoma Brogdona i Roberta Vilijamsa. Koga imaju Sansi?

 

ne zajebavam, jer sam lepo napisao da celticsi imaju prednost na PG.

 

robert vilijams zvuci kao izmisljeno ime. btw, to sto trener sunsa ne koristi svoju klupu dovoljno ili dobro, ne znaci da nemaju resenja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Kako nemaju na centru kad imaju Vilijamsa? Koga imaju Sansi?

 

ma dobro, timelord je starter i vise od toga. poenta je da ti je ostatak zamena pritchard, hauser, grant williams, muscala. sunsi imaju bolju klupu od ovoga.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ma dobro, timelord je starter i vise od toga. poenta je da ti je ostatak zamena pritchard, hauser, grant williams, muscala. sunsi imaju bolju klupu od ovoga.

 Ako je Timelord starter onda neko iz prve petorke ulazi sa klupe, npr. Vajt. Onda opet imaš Brogdona, Vajta i Grenta Vilijamsa sa klupe. Ne znam što stavljaš Grenta u neki negativan kontekst.

 

Koji su to igrači kod Sansa? 

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kvaratskhelia said:

 Ako je Timelord starter onda neko iz prve petorke ulazi sa klupe, npr. Vajt. Onda opet imaš Brogdona, Vajta i Grenta Vilijamsa sa klupe. Ne znam što stavljaš Grenta u neki negativan kontekst.

 

Koji su to igrači kod Sansa? 

 

grant williams nije nikakav narocit igrac.

 

snaga celticsa je u toj pomoci-vezi tatumu & brownu na bekovima, gde jedan od white-brogdon ulazi sa klupe i izmena horf-timelord.

 

to je fino poslozena ekipa ali je daleko od dubine. knicksi su dublja ekipa od celticsa npr.

 

medjutim, moja poenta je da sunsi imaju koga da ubace, i to u buljucima. iskusni i legitimni epizodisti. zasto ih trener ne koristi, nije pitanje za mene, jel'te.

 

Link to comment
Share on other sites

Za sada polovičan početak PO.

 

Tekme su generalno dobre do odlične, neke serije su već zakuvane i biće zanimljivo ispratiti ishode.

 

Lejkersi mogu da budu najzadovoljniji posle prvog kola. Ako Ja propusti sledeću praktično su već u drugom krugu.

 

Igra se neuporedivo kompetitivnije i samo to je dovoljno da se zaboravi na mahom rekretivnih 70ak kola regularke.

 

Jedina negativna stvar do sada su povrede... Užas koliko lakših i težih povreda. Iako kvantitativno ima mnogo više pozitivnih strana PO do sada, ipak povrede prete da nam uskrate dosta kvaliteta i neizvesnosti. Jeste to sastavni deo sporta, al daj da svi igraju i da uživamo u najboljem što ova igra nudi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...