Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

7 minutes ago, uini said:

sve se slažem osim da je harden odrtaveo sa 20+pts i 10+ast i generalno jako dobrom sezonom, dok eto ziona u tieru dva, jer eto.

a i tatum je tier1 verovatno

Slažem se, nisam ni sam siguran - npr. Tejtum mi za sada ne uliva poverenje da je igrač nivoa ostalih u Tier 1, ali možda i jeste - videće se u narednih par godina. Harden isto - videćemo u ovom plej ofu, ako bude odličan, u stvari je za Tier 2. Itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Ja bih Tatuma i tier 1 a AD i Kawhi u tier 2 i to samo njih2 tu zbog zdravlja ali kad su zdravi onda tier 1 bez dileme. 

Zion nema sta da trazi u tier 2 usled povreda, SGA svakako da tu pripada a i Harden kao i Booker.

Da, nisam uzeo u obzir povrede - više percepciju koliko neko moze kad je zdrav, a da nije uništen povredama već bez mogućnosti popravke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Superstar igraci su Jokic, Giannis, Embiid, Steph, Doncic i zdravi i spremni AD, KD,  Kawhi i Bron. Sve redom igraci koji su u stanju igrati na MVP nivou i imaju minimalne mane sto se samog kvaliteta igre tice. Tatum, Morant, SGA, Booker i slicni su jos uvijek "samo" vrhunski AS igraci kojima fali jos jedan dodatni iskorak da bi ih se moglo smatrati superstarovima. Ako bih birao nekog iz ove druge grupe koji je najblizi top superstar nivou u ovom trenutku, bez ikakve dileme bih uzeo SGA pa onda Tatuma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, drperce said:

Ovo

 

AD je bio najbolji igrac Lejkersa u bablu, Bron se tek u finalnoj seriji pojavio protiv ispovredjivanog Majamija

Ja se secam da je on u game 4 protiv Denvera sa 13-14p zaredom zatvorio seriju.

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ljkra (silazna), Parizerboj, Dzokej, Ante, Stefi (silazna), Pauk (silazna)

 

Mogu se eventualno dodati Robot, Obrvica (ako se apstrahuju povrede i dostupnost) i Krajbejbi

 

hangover-math.gif

 

Ja u desifrovanju tvojih nadimaka.

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Ja se secam da je on u game 4 protiv Denvera sa 13-14p zaredom zatvorio seriju.

Serija zatvorena jos u prvoj utakmici kad je dozvoljeno Hauardu da mlati Jokaru

Ovi mirtvi umorni, sudije jele govna, realno Lejkersi su mogli da ih i pociste. Kakvo crno zatvaranje u 4oj

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drperce said:

Serija zatvorena jos u prvoj utakmici kad je dozvoljeno Hauardu da mlati Jokaru

Ovi mirtvi umorni, sudije jele govna, realno Lejkersi su mogli da ih i pociste. Kakvo crno zatvaranje u 4oj

Pa ne znam bila je klackalica u game 5(ispravka). A to da je bila zatvorena u game1 ne zezaj.Da Dejvis nije ubacio onaj game viner u 2 tekmi bilo bi zajebano za LAL.

Edited by Don Dusko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

AD vrlo vjerovanto jeste bio najbolji igrac Lakersa u tom bubble PO al apsolutno je smijesna tvrdnja da se Bron pojavio tek u finalu. On je na nivou tog citavog PO-a imao 28-11-8 sa 57% iz igre i 37% trice. Davis na oko jeste imao losije statse od Brona al njegov uticaj i konstantni missmatch koji je donosio svojom raznovrsnoscu na oba kraja parketa u tom PO je nesto nevjerovatno. 

 

Sto se tice serije Denver-Lakers, smijesno je uopce potencirati neku pricu o sudijama tu obzirom da su Lakersi na nivou serije imali tek 3 bacanja vise i svirano im je 13 faulova vise nego Denveru. Cak i sam FT/FGA odnos je bio na strani Denvera. Seriju je vjerovatno prelomio onaj Davisov game winner u G2. 

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Jeste ali opet u tome je i poenta da se pojavio tada pri kraju i resio sve dileme(zatvorio i zavrsio seriju).Znam  da je Dejvis resio u 2 i da je to bilo kljucno(svakako da nije bilo reseno i zatvoreno kako je Drperce pokusao da predstavi). Ne kazem da Anthony nije bio najvazniji sraf ali reci da se Lebron nije video pre finala je isto glupost.

 

A za poene i utakmice jbg davno je bilo al valjda si razumeo poentu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti Lejkersi su bili nocna mora, na razlicite nacine su mogli da se prolagode jer su bili mnogo dubok tim ali prva i osnovna snaga jeste dvojac koji te je unistavao na smjenu. Nerijetko jedan veze 4-6 poena pa drugi. Ipak zasto je AD bio najbitniji igrac? Prilagodljivost Lejkersa gdje AD ide od 4 do 5 u zavisnosti od matchupa i dominira svakog, tjera protivnika da ga udvajaju. O igri u odbrani da ne pricam, sve je zakljucao. Posle 2 godine upropastene povredama gdje sj se vidjele samo naznake toga svega, sada je zdrav i opet na tom nivou na obje strane pa cak bih rekao da je u napadu jos opasniji jer je mnogo blizi kosu nego te sampionske sezone. Sada je non stop oko obruca i nocna mora na ofanzivnom skoku. Odbrana je mozda za nijansu ali bas nijasnu slabije jer nema zujalice Greena i KCP spolka pa je prinudjem da izlazi mnogo vise i pokriva veci dio terena.

@Don Dusko

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uini said:

 

u 6oj sezoni je uzeo titulu, u četvrtoj i petoj igrao plejof prvi put (druga runda izlaz i prva izlaz, pa u tom smislu "ništa posebno")

Ali kako? Ne ozbiljno - ako je Klejev prva sezona bila 2011-2012, druge je postao starter (2012-2013), treće je igrao jako dobro (2013-2014) i četvrte je uzeo titulu (2014-2015)? Ili nešto ja debelo mašim?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freethrow said:

Ali kako? Ne ozbiljno - ako je Klejev prva sezona bila 2011-2012, druge je postao starter (2012-2013), treće je igrao jako dobro (2013-2014) i četvrte je uzeo titulu (2014-2015)? Ili nešto ja debelo mašim?

 

pricao sam o kuretu, verovatno sam te zajebo sa feat klay delom

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, displejnejm said:

That's just like, your opinion, man. 

Sta znam, bez proveravanja broja gledalaca, stvarno je takav utisak.
I na onoj prvoj utakmici isto bas mlaka atmosfera. Ne znam zasto, ali ocekivao sam da gori. 😄

Ne znam sta se desava sa Adebajom, da li je ostao bez goriva, jer je morao da gura celu sezonu na maksimalnom broju obrtaja, ali ovo izgleda bas lose, kao i protiv Atlante.
Ako se ne dozove sebi, ne verujem da Majami moze da dobije, bez neke lude partije Dzimija + jos jednog od "pomocnih". Isto vazi za Hiroa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...