Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

46 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Veliko je pitanje koliko on uopšte ima kilograma. Kad je ulazio u ligu govorilo se o 130kg. Tokom prošlogodišnje pauze se zapustio i tada je izašao jedan članak u kome je pisalo - Zion weighed 330 pounds. U prevodu 150kg. To je već nešto nevjerovatno. 

 

Teško je očekivati da može da se dovede na neku kilažu koja bi bila proporcionalna visini i konstituciji, ali može da se spusti na neku razumnu kilažu. Mislim da bi 120kg bila neka razumna kilaža.

Kapiram da će novi agreement doneti i upotrebu masene spektrometrije kod igrača... 

Link to comment
Share on other sites

kad smo na temi, jel se zna koliko je luka trenutno tezak?

inicijalno je listed na 103/104, ali secam se reporta pre da je dolazio u trening kamp sa tipa 118-120

posle je kao nesto smrsao, ali me bas zanima koliko je to

stoji da se on do sada nije nesto povredjivao, ali bi i on morao da povede racuna preventivno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Naravno da se dokazujem sebi svakog dana, ne vidim problem u tome. Moj utisak je da je Nikola ambiciozniji nego što deluje zbog nekog opuštenijeg stava i što se ne busa, ali ne sumnjam da bi dečko voleo da njegov tim osvoji titulu i da bi mu to značilo. 

Naravno da mu znači i vidi se koliko se fokusirao na to, samo što to i dalje ne znači da mora sebi da dokazuje nešto. A posebno ne nekom drugom.

 

7 hours ago, uini said:

 

slažem se, s'tim što je kod njega zajeban fine tuning između mase povoljne da se ne povređuje i mase povoljne da unosi čuvare pod koš i u aut kao čarls barkli.

hoću da kažem, ako bi nešto slim fit smršao, možda bi izgubio svoju super-moć?

Po sećanju, Barkli je pričao da kad je došao u Filu, ponovo se ugojio kao prasac, do nekih, lupam 150 kg, a onda ga je Mozes Meloun uzeo pod svoje i postavljao mu ciljeve. Kad je došao na 120, ovaj je hteo da vidi kako bi izgledalo da ide još dole, ali je Čarls rekao da se osećao baš slabo kada je pao na 110, tako da su se složili da se održava na 120-125. Malo sam lupao cifre ali je suština da je tim tempom išlo njegovo dovođenje u red. Znači, sve može.

 

Zionu očigledno fali neki takav MM da ga dotera u optimalno stanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

mora sebi da dokazuje nešto. A posebno ne nekom drugom.

 

Mora se samo umreti i roditi go.

 

Ali daj da se ne lazemo. Ukoliko Jokic ne dodje do velikog finala (a mozda cak i ako ne osvoji), uvek ce on licno ali i njegova dostignuca biti osporavana ako ne od cele onda od velike vecine kosarkaske javnosti.

 

I to sa pravom, po mom misljenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Naravno da mu znači i vidi se koliko se fokusirao na to, samo što to i dalje ne znači da mora sebi da dokazuje nešto. A posebno ne nekom drugom. 

 

Iz mog ugla, prvi igrač konkurentne ekipe treba i mora da se dokaže da može istu voditi do titule, inače ne vidim poentu bavljenja takmičarskom košarkom. Naravno, nije fatalno ako se ne desi jer je to (osvajanje NBA prstena) skup faktora, ali treba da teži takvom cilju.

Čovek se u životu svakog dana dokazuje sebi (šta i koliko može, koji su mu limiti).

Edited by DameTime
dopuna
Link to comment
Share on other sites

^jokic je dokazao da svoju inace mvp igru moze da podigne u plej ofu.

 

e sad, da li je to dovoljno za wcf ili finale, pa verovatno nije ako saigraci nisu u svom boljem izdanju i verovatno jeste ako jesu.

 

i giannis, durant, curry, lebron, da ne idem dalje unazad, posto se pre lebrona igralo na shljaci, nisu uzeli titule, pre nego sto je sagradjena ekipa sa kojom mogu da thriveuju, iako su i pre toga isporucivali monstruozne partije, ponekad.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@bodo Potkacio je Brona izjavom, ako uzmemo da je MJ clutchmaster, LBJ sigurno nije neka neznalica u klachu, ima dokazanu istoriju velikih momenata, tako da je izjava bas nepripremerena. I ja gotivim Shaija i sjajan je igrac i zasluzuje da bude u prvoj petorci lige, ali ovo je klasicno pasivno-agresivno podbadanje i kurcenje. Svakako su ih Lakersi ispobedjivali kad je trebalo, jedino su spojlovali rekord-tekmu.

 

  Voleo bih da Majami dobije, ali tipujem na Cikago. Mada, omasio sam 3/4 prognoze naravno... OKC-Minny ce ja mislim ici to the wire, bice bas na 1 posed

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znamo o čemu pričamo kad kažemo dokazivanje - veliko finale i(li) osvajanje. Denver je ove godine u top 5 contendera sigurno. Sad im je idealna prilika (sa ovom Big 3 postavom) da napadnu titulu. Nije ni Milvoki bio impresivnije sastavljen u godini kad je zaseo na tron; cela poenta te ekipe, a i ove, je bila delimično i u tome da glavni igrač dovoljno sazri. 

U sportu je dokazivanje prirodna pojava, evo Lebrona koji se sa 38 godina i dalje dokazuje sebi (a i drugima jbg). Razni pritisci su na njima ali ko ima takmičarski drive, može sebi psihološki da olakša tako što će taj pritisak da pretvori u svoje oružje (v. pod Janis). Zato se nadam da će sportska psihologija uskoro još više zaživeti i biti shvaćena ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, delgado said:

@bodo Potkacio je Brona izjavom, ako uzmemo da je MJ clutchmaster, LBJ sigurno nije neka neznalica u klachu, ima dokazanu istoriju velikih momenata, tako da je izjava bas nepripremerena. I ja gotivim Shaija i sjajan je igrac i zasluzuje da bude u prvoj petorci lige, ali ovo je klasicno pasivno-agresivno podbadanje i kurcenje. Svakako su ih Lakersi ispobedjivali kad je trebalo, jedino su spojlovali rekord-tekmu.

 

  Voleo bih da Majami dobije, ali tipujem na Cikago. Mada, omasio sam 3/4 prognoze naravno... OKC-Minny ce ja mislim ici to the wire, bice bas na 1 posed

OK. Sad sam kapija kontekst. Znači kad nije bio uspješan u clutchu onda je bio LBJ.  onda da baš bez veze i nepotrebna izjava. Šuti i radi momak. To je sve šta treba po meni od sportaša i onda rezultati govore sve nadalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, greska kod domacinstva Chicago-Miami, Miami treba da bude domacin/favorit i shodno tome bodovanje. Upisao sam pogresno prognozu, zelim da prognoziram na CIKAGO kao autsajdera, promasio 3/4 prva plejin para pa sad rizikujem ;/ 

Link to comment
Share on other sites

Da, krivo je upisano domaćinstvo u tom duelu, mislim da je to možda još nekoga navelo na krivi put. Dakle, domaćin je Miami (a ne Chicago kako piše). Bude li 2.5 poena odlučivalo o pobjedniku na kraju, vjerovat ću (ćemo?) na riječ onome tko kaže da je pogrešno unio prognozu zbog zamjene domaćinstva 😁🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa cekaj, sto komplikovati tako? Nema veze sto je pogresno napisano ko je domacin, ljudi su ostavljali prognoze imajuci u vidu timove.

 

To sto sam ja napisao 1:0 u Cikago - Majami, napisao sam za konkretan tim a ne za neki apstraktni "domacin" entitet.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Pa cekaj, sto komplikovati tako? Nema veze sto je pogresno napisano ko je domacin, ljudi su ostavljali prognoze imajuci u vidu timove.

 

To sto sam ja napisao 1:0 u Cikago - Majami, napisao sam za konkretan tim a ne za neki apstraktni "domacin" entitet.


Delgado je pogriješio jer je “napamet”unio dvojku misleći da igra na Chicago. Možda je još netko tako na brzinu prognozirao. Moguće je i da je netko mislio da je domaćin Chicago (kako piše) i da je to bio odlučujući faktor da prognozira pobjedu Chicaga. Ipak nije isto igra li se u Miamiju ili Chicagu ta jedna utakmica.

 

No, znam ja zašto je baš tebe “trigerovalo” - prvi si na listi 😁😛😉🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Horium said:

Ali daj da se ne lazemo. Ukoliko Jokic ne dodje do velikog finala (a mozda cak i ako ne osvoji), uvek ce on licno ali i njegova dostignuca biti osporavana ako ne od cele onda od velike vecine kosarkaske javnosti.

Barkli je samo jednom došao do velikog finala i to tek nakon što je tražio da ode iz ekipe bez ambicija iako je u istoj bio na mvp nivou. Bez obzira na to, čak i danas retko ko osporava njegova dostignuća a godinama ga svrstavaju u tipa najboljih pet igrača na poziciji i najboljih 20-30 svih vremena.

51 minutes ago, DameTime said:

Znamo o čemu pričamo kad kažemo dokazivanje - veliko finale i(li) osvajanje. Denver je ove godine u top 5 contendera sigurno. Sad im je idealna prilika (sa ovom Big 3 postavom) da napadnu titulu. Nije ni Milvoki bio impresivnije sastavljen u godini kad je zaseo na tron; cela poenta te ekipe, a i ove, je bila delimično i u tome da glavni igrač dovoljno sazri. 

U sportu je dokazivanje prirodna pojava, evo Lebrona koji se sa 38 godina i dalje dokazuje sebi (a i drugima jbg). Razni pritisci su na njima ali ko ima takmičarski drive, može sebi psihološki da olakša tako što će taj pritisak da pretvori u svoje oružje (v. pod Janis). Zato se nadam da će sportska psihologija uskoro još više zaživeti i biti shvaćena ozbiljno.

Mislim da si debelo otišla u kupine, posebno sa boldovanim izjavama u nameri da dokažeš nešto.

 

Mislim, ubismo ljude pričom o Jokiću, ali ajde još jednom pa da prekinem. On naravno da napreduje i sazreva (kad se setim kakvo je derište bio kad je u balonu glumio ludilo protiv Jute, a pre toga je bio još grđi). Sama činjenica da dolazi spreman na početak sezone, vuče povredama osakaćen tim dve sezone i ne plače po medijima za pojačanjima, žrtvuje lična priznanja zbog pripremanja tima, kao i to da je pošteno izginuo svaki put u PO pokazuje da je spreman u glavi. Da li će to biti dovoljno sada i u narednim godinama zavisiće od mnogo toga.

 

Odjavljujem se na ovu temu, vrtimo se u krug.

35 minutes ago, 4th and Goal said:

Trebalo bi do večeras ostavili prognoze za play in, preko 20 ljudi to još nije učinilo. Parovi su Minnesota - OKC i Miami (domaćin!!!) - Chicago. Popodne ću tagirati one koji još nisu ostavili prognoze.

freethrow.pythonanywhere.com

Alo, ajd' ćuti, to mi je jedina šansa da izbegnem fenjer. :classic_biggrin:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...