Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Mislim da je dosta toga u Portlandu počivalo na veri da je Nurkić ozbiljan startni centar, a ne tek zakrpa na toj poziciji. Dok je Eubanks zakrpa zakrpe na back up centru. Davanje ogromne love Simonsu sam odmah okarakterisao kao teško i iracionalno preplaćivanje. Ne znam kojom magijom Jerami Grant može da se vrati u šljakerske opanke u kojima je bio korisniji od ove 20 ppg praznine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz ovog ugla Ant-man jeste promašena investicija. Kad kažem iz ovog ugla mislim na draftovanje Sharpa, koji je po mom mišljenju igrač oko kog bismo mogli da gradimo ekipu nakon Dejma (ako biramo između njih dvojice). Tada je bila situacija da je bila potrebna (poenterska) zamena po odlasku CJ-a, gde se on nametnuo kao neko rešenje. Nurkić odavno više nema kvalitet da nam bude startni centar (ako hoćemo da pravimo iskorak) i meni nije jasno šta taj čovek više traži u timu. Ono, hvala za sve, ali potreban je rez. Eubanks je odlična zamena na petici i ne bih ga menjala. Bukvalno jedan visoki koji dobro štiti obruč i ovaj tim bi odmah izgledao drugačije, odnosno bolje.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kako su Thunderi sa ovakvim rosterom došli do trenutnih 33-35 je "beyond me". 

Da nisu tankovali imali bi barem 40 pobeda sad.

 

Ako i 4. sezonu nastave u ovom ritmu mislim da postoji mogucnost da SGA izvrsi samoubistvo...

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Uz dužno poštovanje, meni svi ti igrači deluju kao neka mid-tier klasa u najboljem slučaju. Pre bih rekao da su dobro vođeni, disciplinovani i igraju takmičarski kad god mogu. Doduše to je ekipa koju sam ubedljivo najmanje gledao u ligi.

SGA je iznad mid tier-a , Vilijams će biti ako već nije i priličan broj tih osrednjih mladih, gladnih igrača je dovoljno da se igra solidan basket.

Videćemo koga draftuju i hoće li biti šta od Holmgrena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trebalo je da stavim SGA excluded naravno. Williamsa nisam mnogo gledao, nisam čak mnogo gledao ni SGA, vidim da šutira jako malo trojki ali da ima impresivnu tehniku i tu neku moć usporavanja ala Dončić (da ne kažem atletičniji Bodiroga). Dort je prosečan igrač ali veoma coachable i terijer, Giddey meni deluje kao mlađi Joe Ingles i to je to, okoristio se prostorom i minutima koje je dobio. Videćemo Holmgrena sledeće godine. U svakom slučaju, deluje mi da tu trener radi vrhunski posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne kvotujem 5 ljudi sad:

OKK, pardon OKC, igra u ritmu (u oba pravca) koji niko ne može da isprati, bkv možda par ekipa samo. Plus su im svi mladi verzatilni, moderni profili igrača koji igraju po 2-3 pozicije = mogu da čuvaju “svi sve”, da preuzimaju vrhunski, da prave hibridne zone itd. Sve što im fali je iskustvo i da se malo kristališe osovina tima, potencijala imaju kroz krov.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

U svakom slučaju, deluje mi da tu trener radi vrhunski posao.

 

trener je bez dileme lik sa upsideom kao i par najvecih okc talenata. pominjem ga vec par sezona, bilo je i smejanja ovde sto sam impresioniran akcijama koje "crta" za kraj tekme i egzekucijama od strane igraca.

 

dobri su thunderi teorijski

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih gledao 5-6 mecava i moram da kazem da na trenutke deluju kao najbolji napad lige.

 

Sutiraju dosta trojki, imaju dosta likova kao onaj Iso Joe koji mogu da se zapale...

 

Onako iz glave ne znam jel ima ekipe u ligi da je uspela da strpa 130+ i to ozbijnim ekipama.

 

Gledao sam recimo kad su ubacili 150 Bostonu ono je zastrasujuce bilo.

 

Jedino je problem taj krater koji imaju u reketu. Bukvalno nemaju nista sto lici na centra...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ogromne su šanse da su Nagetsi samo nova verzija Reptorsa iz ere Derozana, gde su godinama bili prvi, drugi, treći u konferenciji, i stalno gubili, što od Klivlenda, što od drugih ekipa sa Istoka. Tj. nikad nisu bili ozbiljan kontendr. 

Pre neki dan čuh da u poslednjih da li beše 21 godinu, samo se valjda u 2 navrata desilo da ekipa koja nije u prvih 10 defanzivno i ofanzivno, osvoji titulu. Valjda Pistonsi 2004 i prošlosezonski Voriorsi. I obe ekipe su imale problema samo u napadačkom delu. Tj. ako uračunamo silne povrede GSW koje su osakatile tim, posebno ofanzivno, ispada da je Detroit jedini izuzetak. 

Denver je šesnaesti po def rtg. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, displejnejm said:

Ogromne su šanse da su Nagetsi samo nova verzija Reptorsa iz ere Derozana, gde su godinama bili prvi, drugi, treći u konferenciji, i stalno gubili, što od Klivlenda, što od drugih ekipa sa Istoka. Tj. nikad nisu bili ozbiljan kontendr. 

 

nije nemoguće. međutim, to bi značilo da jokić nije to za šta se izdaje, pošto je derozan tek neka treća klasa nba veličina a raptorsi su uzeli titulu kada je u zamenu došla prva klasa,  aka čavo ledeni.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Jeste, ali oko Čave ledenog je u Raptorsima uklopljen savršen sistem, oni su bili bukvalno najbolja (timska) odbrana lige. Kawhi je bio trešnjica na torti. 

 

ne mogu sad da se setim, verovatno marc gasol nije igrao sa derozanom? mislim, on je jedan od najvćih faktora, iako veteran ali mislim da su svi ostali bili i kod derozana, makar neku sezonu.

ne sećam se ni za siakama, jebiga :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ne mogu sad da se setim, verovatno marc gasol nije igrao sa derozanom? mislim, on je jedan od najvćih faktora, iako veteran ali mislim da su svi ostali bili i kod derozana, makar neku sezonu.

ne sećam se ni za siakama, jebiga :lol_2:

 

Poenta je da ti poređenje baš ne stoji, tj. ovo 

 

Quote

Ogromne su šanse da su Nagetsi samo nova verzija Reptorsa iz ere Derozana, gde su godinama bili prvi, drugi, treći u konferenciji, i stalno gubili, što od Klivlenda, što od drugih ekipa sa Istoka. Tj. nikad nisu bili ozbiljan kontendr. 

 

nije nemoguće. međutim, to bi značilo da jokić nije to za šta se izdaje,

 

Ne bi značilo to, ne treba Jokića menjati nekim superstarom, već da supporting cast nije dovoljno dobro uklopljen. Ali ja čak mislim da ni to nije problem, ne budeš tek tako prva ekipa Zapada; rekla bih da njih koči trener za najviše domete. No bumo vidili u PO. 

Link to comment
Share on other sites

...

edit, sad gledam

u suštini, razlika je u marc gasolu (valanciunas i poeltl bili tamo u poslednoj derozan sezoni, ibaka takođe), danny greenu i sezoni više za siakama i anunobyja

 

https://www.basketball-reference.com/teams/TOR/2018.html

https://www.basketball-reference.com/teams/TOR/2019.html

 

edit pt2: razlika je i što je nic nurse bio HC 2018/19e

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusti rostereeee, vini d pu 😄 The point is kad je namešten supporting cast i kad timska odbrana perfektno šljaka, Kawhi je tu legao savršeno i pogurao ih do prstena. Ali da sad izvadiš Jokića i ovom Denveru dovedeš npr. Janisa, ne verujem da bi ih išta više pogurao ka prstenu nego Nikola. 

 

Zadnje vreme dolazi ako ja treba da pišem pozitivno o Jokiću ovde (iako razumem da ga ti nisi napao ili bilo šta slično)...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...