Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ja baš mislim da su Jokić i Janis idealno kompatabilni. @Barkley#34 me preteče sa pitanjem.

Slažem se sa @DameTime da bi isti ovaj Janis bio bolji partner Dejmu nego Jokić koji je više da igra uz nekog Džrua.

Znači obrni okreni dođemo do onog što kaže @uini da je Durant jedini igrač kojeg možeš da baciše u bilo koju ekipu i da to bude fit bez ikakvih dodatnih prilagođavanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gggggggg said:

niko posebno ne obraca paznju na rocketse, ali svakih par nedelja izadje neki video ili kvot gde se vidi u kakvom je stanju ta ekipa/fransiza...

 

 

Nazalost bez ako na ovom draftu ne ubodu nekog dobrog igraca, koji moze da promjeni smjer fransize, tesko ce biti da ovaj rebuild ne potraje. Ukratko trebaju im ili Wemby ili Henderson. Sengun se tamo nekako isprofilisao kao najbolji igrac od tih mladjih dok ovi sto su birani vise od njega u lottery imaju svaki svoje neke probleme koji su uglavnom posledica nedostatka pravog lidera, bilo na klupi ili na terenu. Djeluje da su ti mladji igraci pokupili dosta losih navika u ovim tanking sezonama, jer je tako menadzment odlucio (drugacije ne vidim poentu igranja nekih tipova ispred drugih). Sam trener ne djeluje kao bogznakakav lider i nema autoritet za to, a i nemas igraca veterana koji bi se uhvatio tog posla da te iste mladje lottery prospekte prozove za ono sto rade lose na terenu i van njega (Gordon i Wall su vise puta izrazili frustracije kako ti momci igraju ali izgleda da im ili ne valja pristup ili ove zabolje za njih). Zato i izgledaju ovako kao jedna banda sto je mozda dobro za tankovanje ali za dugorocni razvoj ovih igraca i ne toliko. Rubio je imao na vise stanica uspjeha da nekako pomogne tim mladjim bekovima da naprave iskorak i to je neki tip igraca/licnosti koji im treba da malo tu popravi stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ja baš mislim da su Jokić i Janis idealno kompatabilni. @Barkley#34 me preteče sa pitanjem.

Slažem se sa @DameTime da bi isti ovaj Janis bio bolji partner Dejmu nego Jokić koji je više da igra uz nekog Džrua.

Znači obrni okreni dođemo do onog što kaže @uini da je Durant jedini igrač kojeg možeš da baciše u bilo koju ekipu i da to bude fit bez ikakvih dodatnih prilagođavanja.

Zasto mislis da su idealno kompatabilni?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Pa zbog nacina njihove igre. Jokic bi i mogao da se uskladi ukoliko bi lopta isla od njega pa da kruzi i onda da dodje do Janisa koji ide na silovit ulaz ali i Janis voli da je lopta kod njrga, da zapocinje napad i kreira. 

Ipak obojica najbolje funksilcionisu kada imaju sutere oko sebe ali i sposobne igrace koji znaju da spuste loptu na parket i da kreiraju za sebe takodje i odigraju p&r ili p&p.

 

Samo zamisli Janisa na poziciji koju sad igra Gordon u Denveru, jedan ili dva nivoa iznad toga. Ili kako trci tranziciju umesto njega. Pritom bi bio savrsen partner Jokicu u odbrani. Ne mogu da zamislim bolju kombinaciju iskreno. Jokic i Curry bi bili poezija u napadu ali Jokic i Janis bi bili kompletniji duo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

Samo zamisli Janisa na poziciji koju sad igra Gordon u Denveru, jedan ili dva nivoa iznad toga. Ili kako trci tranziciju umesto njega. Pritom bi bio savrsen partner Jokicu u odbrani. Ne mogu da zamislim bolju kombinaciju iskreno. Jokic i Curry bi bili poezija u napadu ali Jokic i Janis bi bili kompletniji duo.

Pa vi gledate iz uloge Jokica a ovo je bas degradirajuce za Janisa, ta uloga Gordona jedan ili dva nivoa iznad. 

 

Janisu ne treba Jokic za tranziciju, to moze i Dzoni Ivanovic da iznese. Skok, dodas Janisu i to je to. 

 

U halfcourt setu, Janis ima itekako svoju ulogu da kreira za sebe i za druge, nije on tamo neki bezveznjakovic koji ce da cutuje i skace, pegla odbranu. Pricate o 2xMVP, FMVP, decku koji je u finalu Nbalige imao 50&14 partiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cekajte ljudi, @uini i @Miki28 vama je stvarno Allen bio olstar u Majamiju sto je pogodio onaj sut ? Znaci, sada da Troj Braun Jr pogodi takav neki sut, to ga automatski kvalifikuje za ol-stara te sezone ? Ovo je stvarno vredjanje zdravog razuma, izvinjavam se, Draki je napravio pravu paralelu kao Korvelier u Cavsima, defanzivno mrtvi spotup suter za 11ppg - JJ Redick style as well, i to racunamo "OLSTAR" igracom. Budala sam sto sam ikad diskutovao sa vama na ove teme, a potrudio sam se maksimalno da budem korektan i iskren.

Edited by delgado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Samo zamisli Jokića umesto Lopeza u napadu ili Janisa u dankeru umesto Gordana.

Jokić bi otvorio gomilu prostora Đani, a sa druge strane Janis bi njemu čuvao dupe u odbrani.

Evo zamisljam, Brook Lopez je odlican napadac i odbrambeni igrac. Sjajno siri teren i stiti obruc. Jokic nije ni izbliza odbrambeno kao Brook niti je Jokic ti da siri napad. Brooku ne treba lopta u rukama kao Jokicu. On je tu da postavi blok i da se otvori za pik ili pop.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, delgado said:

Cekajte ljudi, @uini i @Miki28 vama je stvarno Allen bio olstar u Majamiju sto je pogodio onaj sut ? Znaci, sada da Troj Braun Jr pogodi takav neki sut, to ga automatski kvalifikuje za ol-stara te sezone ? Ovo je stvarno vredjanje zdravog razuma, izvinjavam se, Draki je napravio pravu paralelu kao Korvelier u Cavsima, defanzivno mrtvi spotup suter za 11ppg - JJ Redick style as well, i to racunamo "OLSTAR" igracom. Budala sam sto sam ikad diskutovao sa vama na ove teme, a potrudio sam se maksimalno da budem korektan i iskren.

 

brate, grofov bron-epp me zesce trigeruje, ne mogu da odolim.

mene ni ne zanimaju ove bron-related diskusije, tj zanima me koliko i geri drugi pejton.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, delgado said:

Cekajte ljudi, @uini i @Miki28 vama je stvarno Allen bio olstar u Majamiju sto je pogodio onaj sut ? Znaci, sada da Troj Braun Jr pogodi takav neki sut, to ga automatski kvalifikuje za ol-stara te sezone ? Ovo je stvarno vredjanje zdravog razuma, izvinjavam se, Draki je napravio pravu paralelu kao Korvelier u Cavsima, defanzivno mrtvi spotup suter za 11ppg - JJ Redick style as well, i to racunamo "OLSTAR" igracom. Budala sam sto sam ikad diskutovao sa vama na ove teme, a potrudio sam se maksimalno da budem korektan i iskren.

Vec sam napisao sta sam imao na tu temu, necu da se ponavljam.

Link to comment
Share on other sites

Pa mozes da napises sta hoces, to ne znaci da si u pravu. Ali u sustini, nebitno.

Ono sto je bitno da je veceras pobedimo Pelse, da bi koliko-toliko imali neku solidnu atmosferu pred ol star, da kazes 2-1 sa "novim" timom, i onda jbg da se nadamo nekom jakom runu posle olstara i dobrom zdravlju, vec vidim da se uzaludno nadam ali verovacu do ostanka teoretskih sansi.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Miki28 said:

Evo zamisljam, Brook Lopez je odlican napadac i odbrambeni igrac. Sjajno siri teren i stiti obruc. Jokic nije ni izbliza odbrambeno kao Brook niti je Jokic ti da siri napad. Brooku ne treba lopta u rukama kao Jokicu. On je tu da postavi blok i da se otvori za pik ili pop.

I Jokić zna da postavi blok i da se otvori posle istog. Takođe igra i bez lopte ako treba, ume da otvori prostor, šutira odlično. Veća je pretnja po odbranu i ima oči na leđima da nađe Janisa gde god da se ovaj otvori. Ima dosta slabosti u odbrani ali je sjajan na skoku i ima brze ruke. 

 

Dobro ide njima dvojici i ovako ali mislim da bi bili kompletno zlo za protivnike zajedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Evo zamisljam, Brook Lopez je odlican napadac i odbrambeni igrac. Sjajno siri teren i stiti obruc. Jokic nije ni izbliza odbrambeno kao Brook niti je Jokic ti da siri napad. Brooku ne treba lopta u rukama kao Jokicu. On je tu da postavi blok i da se otvori za pik ili pop.

 

Sve ostalo ok, ali Jokićevo širenje napada je najmaestralnije koje postoji. Izadje sa loptom, centar mora za njime, apsolutno sve vidi, dokle god se bekovi i ostali kreću, ne postoji igrač koji može da stoji i pomaže ostalima. 

 

Gledati na širenje terena samo kroz šut je jako pogrešno, a čak i kada bi tako gledali, Jokić ove godine ima i bolji % za tri, plus bolji šut sa poludistance.

 

Ja sa Jokićem mogu da zamislim bilo kog igrača koji zna da igra bez lopte u bilo kom smislu. Janis bi imao neuporedivo veći broj lakih asistiranih poena.

 

Po meni, mnogo teži zadatak bi bio uklapanje sa Dončićem recimo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju, Durent sada postaje igrac sa najvise pomoci u karijeri.

 

Odatle je i pocelo ko je Ol star, a ko superstar i sve to.

 

Janis i Jokic su pametni momcici i nisu egoisti, bar za nekog ko je superstar, i verujem da bi se snasli, dogovorili, uigrali i pocistili sve. Taj faktor manjka ega je ogromna stvar u situacijama sa dva superstara, to se zaboravi lako. Nije sve teren i utakmica, treba se i uigrati i kreirati igru koja je najbolja, ne igru koja nece da uvredi nekog.

 

Trece, Lebron je sisica koja je coukovala 2011. kao niko nikad, sad sam gledao sve opet, i nikad GOAT biti nece. Imao isti prosek ko Dzejson Teri.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

brate, grofov bron-epp me zesce trigeruje, ne mogu da odolim.

mene ni ne zanimaju ove bron-related diskusije, tj zanima me koliko i geri drugi pejton.

 

Ne zanima te, ali posle Mikija, delgada i Dracarysa imaš verovatno najviše upisa na temu Lebrona. Otvori ti oči Dracarysu, promeniće mišljenje 100% nakon tvog EPP-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...