Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Da je Jokic bio rasplozen da ubacuje loptu u kos , dobili bi utakmicu , Embiid je pogodio brdo koseva sutirajuci iz daljine u nenormalno visokim procentima u drugim poluvremena. Denver se nije obrukao u gostima, vodili su dva puta na utakmici  sa preko deset poena razlike. Kada bi se u nekom hiptetickom  finalu sastali sa Filadelfijom  itekako bi imali dobru sansu da ih dobiju u seriji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Da se vratim na svoju teoriju o "pobedni;koj košarci", Murray je ne igra. 

Nema veze, neka Jokić bude go to guy, neka alley oop za Gordona bude druga opcija, a šut za 3 KCP-a treća opcija kad se dođe do momenta da treba da se prelomi, Murray i MPJ samo neka isporuče po 15 - 20 poena uz pristojne procente i bez pokušaja hirobola i Denver je na konju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki8 said:

Da je Jokic bio rasplozen da ubacuje loptu u kos , dobili bi utakmicu , Embiid je pogodio brdo koseva sutirajuci iz daljine u nenormalno visokim procentima u drugim poluvremena. Denver se nije obrukao u gostima, vodili su dva puta na utakmici  sa preko deset poena razlike. Kada bi se u nekom hiptetickom  finalu sastali sa Filadelfijom  itekako bi imali dobru sansu da ih dobiju u seriji.

Sta znaci brdo koseva iz daljine? Jel znas da Embiidova igra jeste midrange, sut za 3 poena ali i igra ledjima ispod kosa. Sve je sinoc to demonstrirao.

Ima jedan od boljih midrange-a u ligi, napravi taj zakorak i dize se na sut. Sinoc je to sve sasuo Jokicu u facu. 

 

Kao neko ko je tamo vec 8 godina, ovo me bas iznenadilo od Jokica, kao da ne zna sta pali Amere.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Vidjelo se od starta ali Jokic je ipak odigrao to prvo pol u svom stili ali posle je Embiid ubacio u jos vecu brzinu a Jokic na leru, igrao alibi kosarku, uzeo svega 4 ili 5 suteva u 2 pol. PJ ga cuvao i samo 1 je odreagovao kako treba, primio loptu na niskom postu i rijesio ga lagano, sve prije toga igra ledjima na 6 metara od kosa i ulazak u guzvu medju 3 igraca, bacanje alejapova pored Embiida koji je ispod kosa umesto flouter. 

 

Morao je mnogo agresivnije i vjerujem da je i on u sebi takmicar itekako ali da to ispoljava na svoj nacin, a ovo sinoc u 2 pol je bilo jadno. 

Niko nije kriv Jokicu sto ovaj  nije zvao da se igraju drugaciji napadi tj. da on napada Filadelfijin kos licem, niko ne moze da zaustavi njegove suteve sa rastojanja ili flotere. Covek je jednostavno imao one svoje epizode kada ne zeli da sutira na kos, takav je on cesto. Jokic  nije dozivljavao jucerasnju  utakmicu kao Embiid. Embiidu je jucerasnji duel bio sedma utakmica NBA finala.

6 minutes ago, Miki28 said:

Sta znaci brdo koseva iz daljine? Jel znas da Embiidova igra jeste kidrange, sut za 3 poena ali i igra ledjima ispod kosa. Sve je sinoc to demonstrirao.

Ima jedan od boljihmidrange-a u ligi, napravi taj zakorak i dize se na sut. Sikoc je to sve sasuo Jokicu u facu. 

 

Kao neko ko je tamo vec 6 godina, ovo me bas iznenadilo od Jokica, kao da ne zna sta pali Amere.

Ima je  sest, sedam ubacenih poena iz reketa sve ostalo je ubacivao spolja a ne ubacuje ih nikada u toliko visokim procentima kao sto  ih je ubacivao  sinoc u drugom poluvremenu.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Sta znaci brdo koseva iz daljine? Jel znas da Embiidova igra jeste midrange, sut za 3 poena ali i igra ledjima ispod kosa. Sve je sinoc to demonstrirao.

Ima jedan od boljih midrange-a u ligi, napravi taj zakorak i dize se na sut. Sinoc je to sve sasuo Jokicu u facu. 

 

Kao neko ko je tamo vec 8 godina, ovo me bas iznenadilo od Jokica, kao da ne zna sta pali Amere.

 

Na fantaziju bi trebalo ovako da stoje pozicije:

Nikola Jokić C,Pg

Joel Embiid C, Sg

Kad može Lebron da ima pg mogu i ova dvojica pg i sg.

 

 

Koliko Jokić učestvuje u kreiranju napada toliko je Embiid shooting guard kako dobro prangiju ima.

 

 

Sinoć se videlo koliko Gordon zavisi od Jokića, zatvoriš Jokića zatvorio si i Gordona.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zvezdinho said:

Nagetsi  sa Marejem kao drugom violinom nikad nece osvojiti nista. Lepo sam pricao da trebaju da ga menjaju za Mitchela onomad kad se davao Mitchel. Znam da sam dosadan, ali neki su me pitali zasto mrzim Denver sa takvim predlogom.

Prvo da zdravstveno bude spreman za plej of-u kao i ostatak ekipe pa da vidimo jesu li za nesto ozbiljnije. Prerano je  presudjivati i da li mogu ili ne mogu nesto da naprave sa njim. Malone je za mene licno mnogo veci problem od Mareja.

17 minutes ago, propolis said:

 

Na fantaziju bi trebalo ovako da stoje pozicije:

Nikola Jokić C,Pg

Joel Embiid C, Sg

Kad može Lebron da ima pg mogu i ova dvojica pg i sg.

 

 

Koliko Jokić učestvuje u kreiranju napada toliko je Embiid shooting guard kako dobro prangiju ima.

 

 

Sinoć se videlo koliko Gordon zavisi od Jokića, zatvoriš Jokića zatvorio si i Gordona.

 

Ima Jokic mnogo bolji sut sa odstojanja od Embiida ali dzaba kada ga ne koristi cesto. Ja da sam trener Denvera svaki drugi napad bi mi bio pick"roll i pop igra sa Jokicem, gde ovaj uzima sut. To su u 98% situacija sigurni poeni za ekipu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, freethrow said:

Da se vratim na svoju teoriju o "pobedni;koj košarci", Murray je ne igra. 

 

ne gledam često denverćane, međutim, murray mi je juče prvi put izgledao kao da ne razmišlja o povredi, išao je na onaj alley up i slično. 

mislim da će on ući u neki svoj mode do plejofa. buraz druga odrona je više nego dobar, kcp takođe, moderna porter jr kad ide onako šut je neka tricaška verzija duranta. 

 

ne znam, treba im malo osećaja za urgency ali skill-wise su tu negde, međ'boljima.

 

mene je i džejms džemo harden baš obradovao sinoć, pošto i 76erse retko gledam. i po performansu i po izboru gilja.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Former Thunder VP and chief of staff Paul Rivers and former NBA point guard Mateen Cleaves have been mentioned by multiple NBA executives as candidates to join the Suns‘ organization, Scotto reports. Cleaves played with incoming Suns owner Mat Ishbia at Michigan State.

Je to obećavajuće za nas? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bodo said:

Je to obećavajuće za nas? 

 

Recimo. O Cleavesu ne znam nista, dok je Rivers percipiran kao prilicno sposoban lik, koji zna kako. Prilicno dobru reputaciju ima po ligi. E sad, neki ovo ekstrapoliraju pa se ide dotle da se ovo predstavlja kao prvi korak u dovodjenju Prestija (sto je meni jako tesko da poverujem). Ne bih se bunio svakako, mislim da je Presti vrv najbolji evaluator talenata poslednjih sigurno 20ak godina. Minusi su mu mozda kod tih final touch sposobnosti i krajnje materijalizacije asseta, ali bespredmetno je i baviti se time, to je ipak samo pipe dream.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Recimo. O Cleavesu ne znam nista, dok je Rivers percipiran kao prilicno sposoban lik, koji zna kako. Prilicno dobru reputaciju ima po ligi. E sad, neki ovo ekstrapoliraju pa se ide dotle da se ovo predstavlja kao prvi korak u dovodjenju Prestija (sto je meni jako tesko da poverujem). Ne bih se bunio svakako, mislim da je Presti vrv najbolji evaluator talenata poslednjih sigurno 20ak godina. Minusi su mu mozda kod tih final touch sposobnosti i krajnje materijalizacije asseta, ali bespredmetno je i baviti se time, to je ipak samo pipe dream.

Citam po nasim forumima da će JJ biti uskoro bivši.  E sad nisu to baš najrelevantniji i najpouzdaniji izvori informacija. Kako god pred nama je vrlo interesantno razdoblje do trade deadline a i do kraja regularke u kojem 2 i po pobjede razdvajaju 4. LAC i trenutno 11.OKC. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

...murray mi je juče prvi put izgledao kao da ne razmišlja o povredi, išao je na onaj alley up i slično. 

mislim da će on ući u neki svoj mode do plejofa....

Ovo sam i ja sinoc primjetio. Da dodje na 100% psihofizicke spreme do PO...puna kapa za Denver. Onda krljanje pa da se vidi ko je pobjednik a ko pokojnik.

 

Embid bio bolji sinoc i to je to. Falio je CB u odbrani sinoc definitivno.
Ide to kako treba...ponekad treba pleska za fokus (kao sto sam napisao). 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...