Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Najveće zabluda ljudi koji ne gledaju redovno NBA: 1. ne igra se odbrana 2. potencira se atleticizam, brzina, atraktivnost (u smislu zakucavanja) Kako je onda Jokić dvostruki MVP? Po tim kriterijumima on bi i dalje igrao u Megi. Ali stvari nisu baš tako crno-bele, u NBA ima najviše talenta, a nekima je jača strana atleticizam i fizička sprema, drugima skillset, nekima sve navedeno. Tako imaš Janisa ali imaš i Ziona i Dejvisa koji bi po svim parametrima trebalo zauvek da dominiraju NBA a uprkos atleticizmu ne izlaze iz povreda. Protiv sva tri igrača svi evroligaški centri i krilni centri izgledali bi kao juniori. A i ovaj Kampaco za kog se vodi kampanja je, uprkos svom iskustvu i skillsetu, u NBA izgledao baš kao junior a ovde je top EL igrač. Da ne spominjem da i te kako treneri imaju ulogu u NBA, postoji taktika, svi igraju i zonsku odbranu i switch, i triangle offense koji i Evroligašima izgleda kao trougao, ali Bermudski... I onda krene čuvena taktika slatki limun i kiselo grožđe, mi volimo krvava kolena i da se porađaju poeni. 

Edited by DameTime
dodatak
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gilmour said:

Igrali bi run and gun i u Evropi kada bi mogli da pogadjaju u visokim procentima.

 

A i toga sam se nagledao, kad krenu da ciglare po desetak napada zaredom u NBA... Nije to bas tako. I tamo imas po dva tri briljantna igraca po timu, koji umeju sve. Ostalo su igraci uloge, neki defanzivci neki skakaci, neki atlete. E kad krenu lopte da dolaze do ovih sto bas nisu strelci, krene negledljivo ciglarenje. No dobro, posto ovo nije bas tema, neka ostane na ovome, da ne gusimo.

3 minutes ago, DameTime said:

Kako je onda Jokić dvostruki MVP?

 

Unicorn.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 A i ovaj Kampaco za kog se vodi kampanja je, uprkos svom iskustvu i skillsetu, u NBA izgledao baš kao junior a ovde je top EL igrač. 

 

nije tačno. prošle sezone sam ga imao na fantaziju, što znači da sam ga gledao dovoljno, jer sve svoje igrače ispoštujem.

on nije mogao da bude u nba ono što je u evropi zbog visine ali nije izgledao kao junior i imao je neke jako dobre partije. naravno, u nba je kontinuitet sve a on to nije mogao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

A i toga sam se nagledao, kad krenu da ciglare po desetak napada zaredom u NBA... Nije to bas tako. I tamo imas po dva tri briljantna igraca po timu, koji umeju sve. Ostalo su igraci uloge, neki defanzivci neki skakaci, neki atlete. E kad krenu lopte da dolaze do ovih sto bas nisu strelci, krene negledljivo ciglarenje.

Iskreno, sve vise masis obruc.

Da je to istina ne bi igraci koji su na potezu NBA rezerva - G league dolazili u Evropu i bili ofanzivno dominantni.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

A i toga sam se nagledao, kad krenu da ciglare po desetak napada zaredom u NBA... Nije to bas tako. I tamo imas po dva tri briljantna igraca po timu, koji umeju sve. Ostalo su igraci uloge, neki defanzivci neki skakaci, neki atlete. E kad krenu lopte da dolaze do ovih sto bas nisu strelci, krene negledljivo ciglarenje. No dobro, posto ovo nije bas tema, neka ostane na ovome, da ne gusimo.

 

Unicorn.

A onda dodju Howard, Vildoza, Facu, Tavares, Mirotic, James, Calathes, Guduric itd itd iz tog NBA u EL i budu top igraci u EL a u NBA su sta? Igraci uloge, mahaci peskira. 

 

No ae da ne gusimo temu sa ovim.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

nije tačno. prošle sezone sam ga imao na fantaziju, što znači da sam ga gledao dovoljno, jer sve svoje igrače ispoštujem.

on nije mogao da bude u nba ono što je u evropi zbog visine ali nije izgledao kao junior i imao je neke jako dobre partije. naravno, u nba je kontinuitet sve a on to nije mogao.

 

Ama ko bese jos ima tako 180 cm ili slicno...a pa da...pa Lilard.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Unicorn.

 

Nije Jokić neki izuzetak koji potvrđuje pravilo, makar ne ovo tvoje da NBA nešto potencira i da je zato igra manje kvalitetna. Nego kao što ti je uini objasnio pravila su malko drugačija da svi nadareni mogu doći do izražaja - da li neko zakucava ili šalje touch down pas je meni nebitno. Smara me malo što je atraktivnost u košarci postala neki sinonim za manji kvalitet.

 

2 minutes ago, uini said:

 

nije tačno. prošle sezone sam ga imao na fantaziju, što znači da sam ga gledao dovoljno, jer sve svoje igrače ispoštujem.

on nije mogao da bude u nba ono što je u evropi zbog visine ali nije izgledao kao junior i imao je neke jako dobre partije. naravno, u nba je kontinuitet sve a on to nije mogao.

 

Ironična sam.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

nije tačno. prošle sezone sam ga imao na fantaziju, što znači da sam ga gledao dovoljno, jer sve svoje igrače ispoštujem.

on nije mogao da bude u nba ono što je u evropi zbog visine ali nije izgledao kao junior i imao je neke jako dobre partije. naravno, u nba je kontinuitet sve a on to nije mogao.

Slazem se. Facu bi sigurno igrao u NBA da je visi 10cm.

 

Pogledajte samo dobitnike najboljih koledz nagrada u poslednjih 10-15 godina. 

Ogroman je procenat onih koji nikada nisu zaigrali u NBA ili su imali potpuno marginalnu i kratku ulogu iz razloga sto su igraci od 178-183cm. 

Takvi tesko pronalaze ulogu u NBA iz vise razloga, prekratki za polaganja u visokom procentu, a niski za odbranu 1 na 1.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ama ko bese jos ima tako 180 cm ili slicno...a pa da...pa Lilard.

 

Dame ima 188 cm, 88 kg, u slobodno vreme trenira boks i fizički ne može da se poredi sa Fakuom. A isti taj Lilard je u mnogim duelima u NBA indisponiran (fizički).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

E ovo je pravi navijac. Svaka cast, rekoh da se nasalim, da vidim da li ces izdrzati 🙂 Nisi...

 

Isto bih napisala da si recimo upotrebio Stepha kao referencu, koji je takođe visok 188 cm, u poređenju s Fakuom koji je 178 cm visok. Za plejmejkersku poziciju u NBA je to previše. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hiljadu puta prežvakana priča. I meni koji sam fan NBA često više prija da pogledam neku evroligu (ili čak endesa ligu) nego neku Šarlot vs Detroit utakmicu, četrdesetu od 82 u regularnoj NBA sezoni, pre svega zbog intenziteta igre. Međutim, donositi na osnovu toga neki generalni zaključak je skroz pogrešno. Evo pre 2 noći je bilo u finom terminu za Evropu npr Heat vs Nets, paklena utakmica gde je prštalo od odbrane i kontakta. U NBA jednostavno u svakoj ekipi imaš mnogo igrača koji su izvanredni napadači i prosto ne možeš da ih odbraniš jer dobar napad uvek pobeđuje dobru odbranu, košarka je kao igra tako koncipirana. Treba malo i probrati ekipe koje se prate, ne volim ni ja da gledam npr Sixerse gde Embiid i Harden malo malo idu na liniju penala. Međutim, talenat u NBA je neprejebiv i često ostanem oduvan onime što pokazuju i role igrači, kamo li superstarovi. Košarkaška sezona je super nameštena, taman kad NBA uđe u neku ler fazu kreće PO evrolige i rokanje i onda za kraj NBA PO kao apsolutni vrhunac košarke.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

bio je super harden-šou 20ak mins protiv pistonsa. ko ono ne voli, ne voli ni jokića, ni luku niti svetosavlje

 

s'druge strane, valensija-zvezda bila tesna tekma do poslednjeg šuta a u suštini, šarlot vs detroit koji kaos pominje.

tako da, svega ima i u el i u nba

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NBA Midseason Media Survey

 

Spoiler

Who are the 10 best teams in the NBA right now?

1. Boston

2. Milwaukee

3. Denver

4. Brooklyn

5. Memphis

6. New Orleans

 

Which team is poised to make a big second-half run?

1. Golden State – 43%
2. LA Clippers – 27%
T-3. Memphis – 7%
T-3. Miami – 7%
T-3. Milwaukee – 7%
T-6. Boston – 3%
T-6. Brooklyn – 3%
T-6. Cleveland – 3%

 

Which team will represent the East in the NBA Finals?

1. Boston – 57%
2. Milwaukee – 33%
3. Brooklyn -10%

 

Which team will represent the West in the NBA Finals? ­­­­­­­­­

1. LA Clippers – 34%
2. Denver – 30%
3. Memphis – 23%
4. Golden State – 10%
5. Dallas – 3%

 

Who will win the 2023 NBA Finals?

1. Boston – 57%
2. Milwaukee – 30%
3. Brooklyn – 10%
4. LA Clippers – 3%

 

What has been the most surprising storyline of the season?

1. Brooklyn’s bounce-back – 20%
2. Sacramento’s ascension -17%
3. Golden State’s inconsistency – 13%
T-4. Minnesota’s struggles -10%
T-4. Indiana’s start -10%

 

Based on what you’ve seen so far, which team made the best overall personnel moves last summer?

1. Cleveland – 67%
2. Utah – 10%
T-3. Boston – 7%
T-3. Denver -7%

 

Which rookie has been the biggest steal related to where he was selected in the 2022 Draft?

1. Andrew Nembhard, Indiana (No. 31) – 30%
2. Walker Kessler, Utah (No. 22) – 23%
3. Bennedict Mathurin, Indiana (No. 6) – 17%

 

Who is on track to win the Kia MVP award this season?

1. Luka Doncic, Dallas – 43%
2. Nikola Jokic, Denver – 40%
T-3. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee – 7%
T-3. Jayson Tatum, Boston – 7%

» Also receiving votes: Kevin Durant, Brooklyn – 3%

 

Who is on track to win Kia Rookie of the Year this season?

1. Paolo Banchero, Orlando – 97%
2. Bennedict Mathurin, Indiana – 3%

 

Who is on track to win Kia Defensive Player of the Year?

1. Brook Lopez, Milwaukee – 37%
2. Jaren Jackson Jr., Memphis – 27%
3. Jarrett Allen, Cleveland – 10%

» Also receiving votes: OG Anunoby, Toronto; Joel Embiid, Philadelphia; Bam Adebayo, Miami; Dillon Brooks, Memphis; Draymond Green, Golden State

 

Who is on track to win the Kia Sixth Man of the Year award?

1. Jordan Poole, Golden State – 33%
2. Malcolm Brogdon, Boston – 23%
T-3. Bennedict Mathurin, Indiana – 13%
T-3. Christian Wood, Dallas – 13%

 

Who is on track to win the Kia Most Improved Player award?

1. Lauri Markkanen, Utah – 53%
2. Shai Gilgeous-Alexander, Oklahoma City – 33%
T-3. Tyrese Haliburton, Indiana – 7%
T-3. Anfernee Simons, Portland – 7%

 

Who is on track to win Coach of the Year?

1. Jacque Vaughn, Brooklyn – 43%
T-2. Willie Green, New Orleans – 23%
T-2. Joe Mazzulla, Boston – 23%

 

Who is on track to win the Clutch Player of the Year award?

1.   Luka Doncic, Dallas – 47%
2.   De’Aaron Fox, Sacramento – 13%
3.   Kevin Durant, Brooklyn 10%

 

Who has been the best point guard this season?

1. Luka Doncic, Dallas – 80%
2. Stephen Curry, Golden State – 10%
3. Ja Morant, Memphis – 7%
4. Tyrese Haliburton, Indiana – 3%

 

Who has been the best shooting guard this season?

1. Donovan Mitchell, Cleveland – 62%
2. Devin Booker, Phoenix – 17%
T-3. Jaylen Brown, Boston – 7%
T-3. Jayson Tatum, Boston – 7%

 

Who has been the best small forward this season?

1. Jayson Tatum, Boston – 62%
2. Kevin Durant, Brooklyn – 28%

 

Who has been the best power forward this season?

1. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee – 72%
2. Kevin Durant, Brooklyn – 14%
3. Zion Williamson, New Orleans – 10%

 

Who has been the best center this season?

1. Nikola Jokic, Denver – 86%
2. Joel Embiid, Philadelphia – 14%

 

Who is the most underrated player in the league?

1. Tyrese Haliburton, Indiana – 13%
2. Shai Gilgeous-Alexander, Oklahoma City – 10%
T-3. Brook Lopez, Milwaukee – 7%
T-3. Domantas Sabonis, Sacramento – 7%

 

Who is the toughest player to guard?

1. Kevin Durant, Brooklyn – 38%
2. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee – 23%
3. Luka Doncic, Dallas – 20%

 

Which player forces opposing coaches to make the most adjustments?

1. Stephen Curry, Golden State – 24%
2. Luka Doncic, Dallas – 21%
T-3. Nikola Jokic, Denver – 17%
T-3. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee – 17%

 

Which team has the most promising young core?

1. Memphis – 43%
2. Orlando – 20%
3. New Orleans -17%
4. Cleveland -10%

 

Which rookie will be the best all-around player in five years?

1. Paolo Banchero, Orlando – 73%
2. Bennedict Mathurin, Indiana – 10%
3. Jabari Smith Jr., Houston – 7%

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...