Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 hours ago, gggggggg said:

washington je prosle godine u ovo vreme bio prvi na istoku sa 10-3, da bi na kraju zavrsili kao 11. ili 12. obecava pocetak portlanda i igraju mnogo bolje nego sto sam ocekivao ali treba jos sacekati.

odbrana im izgleda dobro i to bez paytona a napad nije tamo gde je obicno bio sa lillardom, propustio je utakmice, mozda bi bilo malcice bolje, ali nije ni bitno ako pobedjuju. nisu imali ni bas lagan raspored na pocetku sezone kao milwaukee ili golden state.

billups izgleda da je shvatio neke stvari izmedju dve sezone.

 

koliki je plafon ove ekipe i da li mogu igrati i imati bolje rezultate od ovoga? rekao bih da kod konkurenata na zapadu ima vise prostora za napredak nego kod portlanda, pogotovo u playoffu.

 

Teško je reći koji je plafon ekipe. Razumem zašto kažeš da kod nekih konkurenata može biti više prostora za napredak, ali i te kako ga ima i ovde. Pre svega to da Simons bude konstantniji (kad je napad u pitanju), takođe će priključivanje GPII dodatno unaprediti odbranu. Onda na centru, gde je najveća boljka trenutno a što je i fritrou primetio, takođe ima prostora za upgrade, ali ne znam koliko je to realno s obzirom na cap space i ponudu na tržištu. Ono što je sigurno jeste da je Billups našao način da ovi igrači proigraju kao pravi tim, pa videćemo dokle će dogurati. 

Link to comment
Share on other sites

Dobra tekma. Dončić je monstrum, ali šta sve sviraju i njemu i Dejmu to je kriminalno, izveli su po 17-18 slobodnih bacanja. Šteta što ova Grantova impresivna partija (poenterski) nije završila pobedom, ali rekla bih da je presudilo nešto lošije izdanje Harta i loša odbrana na Dinvidiju u 4/4.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Dobra tekma. Dončić je monstrum, ali šta sve sviraju i njemu i Dejmu to je kriminalno, izveli su po 17-18 slobodnih bacanja. Šteta što ova Grantova impresivna partija (poenterski) nije završila pobedom, ali rekla bih da je presudilo nešto lošije izdanje Harta i loša odbrana na Dinvidiju u 4/4.

Sitni su i Simons i Dame za Dončića  , deluje mi da je to popriličan problem gledajući hajlajtse

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sitni su i Simons i Dame za Dončića  , deluje mi da je to popriličan problem gledajući hajlajtse

 

Ma svakako, ali ga je Dame čak i solidno branio na postu. Mislim nije kao da je Luku moguće zaustaviti sem ako se on sam šuterski ne raspadne. Problem je bio što se nije branio perimetar i puštali su Dinvidija da šutira kao da je Simons (onaj drugi). A i nemamo centra, mada je Wood bio fouled out pred kraj. 

 

34 minutes ago, freethrow said:

Dejm i Dončić 35 (!!) bacanja. Freethrow festival.

 

Postoje neke utakmice u kojima se vidi da Dame namerno flopuje. E to je bilo noćas 😂 I sve su mu živo svirali. Luka isto standardno, svaki kontakt je faul čak i u očiglednom mismatchu gde je on "big guy". 

Edited by DameTime
slovo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...