Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jel moze neko da mi objasni hajp oko ove sezone Doncica?

 

Po meni je ovo veliki regres. Kao ekipa su naparavili 2-3 koraka unazad, izgledaju ocajno, igraju sporu i dekadentnu, Hjustonovsko/Hardenovsku kosarku.

 

Sto je najgore nemaju ni assete za tako nesto pa nisu ni zajebani.

 

Bas teska fujcina...

Link to comment
Share on other sites

Jokić ako osvoji titulu u Nagetsima, treba da se broji duplo, jer je to mala franšiza bez ijednog velikog finala!

 

Teško je reći gde će se kotirati, ali treba imati na umu da će mu rame uz rame u budućnosti biti Janis i Luka po kvalitetu, tako da mislim da bi možda i mogao da okrzne jednu titulu.

Link to comment
Share on other sites

Popunio se malo Poku. Čak na ovim snimcima deluje da nije to toliko loš frame.

 

Kad se pojavio ličio mi je na Bertansa koji je verovatno profesionalni kosarkas sa najuzim ramenima.

 

Al sad kad ga gledam mislim da ce vremenom moci da postane skroz fizicki ok za svoju poziciju

Edited by nemanjaol
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, LordOfTerror said:

Jel moze neko da mi objasni hajp oko ove sezone Doncica?

 

Statistika. Broj poena i asistencija.

 

Tvoje zamerke na racun Dalasa piju vodu, ali su to (delimicno) odvojene stvari.

 

Ako Dalas bude peti-sesti (ili naravno bolje rangiran), a Doncic bude nastavio da ima ovako visoke brojke, bice najvrv MVP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

 

Statistika. Broj poena i asistencija.

 

Tvoje zamerke na racun Dalasa piju vodu, ali su to (delimicno) odvojene stvari.

 

Ako Dalas bude peti-sesti (ili naravno bolje rangiran), a Doncic bude nastavio da ima ovako visoke brojke, bice najvrv MVP.

 

Koje brojke? Ima usage veci od ostatka prve postave kad se svi skupe.

 

Pri tom sa tolikim carinjenjem ne moze da prebaci 10 asst. 

 

Poenterski je odlican ali na duge staze totalno pogresan pristup.

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam na Lukinom mestu ozbiljno bih se zabrinuo, jer FO Dalasa za 5 godina nije ništa uradio, samo još dodali ulje na vatru, jer su pustili Bransona iz kluba. Ne vidim perspektivu prema čemu se kreću.

 

Godinama nemaju nikakve asete, da bi doveli neko pojačanje, niti čiste salary cap da bi isto i došlo. Šteta je na taj način traćiti najbolje Lukine godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MilošVB said:

Ma gde pogresan pristup, oni su bez Luke grupa gradjana.

 

Obrnuto takav sistem igre stvara grupe gradjana, koji samo stoje i gledaju.

 

Za PO ili neke bitne meceve i da razumem ali da ti protiv Orlanda ispalis 29 suteva ( ostatak prve postave skupa 29) je bas sramotno.

 

Ima neke sutere rasporedi ih malo i seciraj raspali Orlando sa 20+ asst, rastereti i sebe malo...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Steta sto se King povredio nakon konacno dobre suterske partije. Obzirom da je naseg Kinga Lord umeo da zove LeGroin, znamo koliko moze da bude zajebana ova povreda za njega. Nadam se da nece dugo odsustvovati, jos soma poena i eto Karima. 

 

 Moram da priznam da za sada uspevam da se ne nerviram previse, stavim svakog protivnika Lejkersa na tiket jbg jos uvek daju dobre kvote a sigurica i tako. Cak sam razmisljao da kupim kornjacu za kucnog ljubimca. Pas ili macka su mi previse cimanja, kornjaca bi mi bila taman. Nazvao bih je Pelinka.

 

 Inace jedno random pitanje, sta posedujete (ako posedujete) od NBA kolekcije ? Znaci dres koji i kog tima, koji igrac, majica, i jos ako ima nesto da ste nekad pazarili/dobili

Link to comment
Share on other sites

Stojakovicev dres, kupio mi cale kad su Peja i GM Vlada bili aktuelni. Dobio od zene kao iznanadjenje za rodjendan Kajrijevu majicu/dres iz Bostona, jer je povezala to sto pratim NBA a slusam Orthodox Celts, da je ok da mi kupi Celtics memorabiliju. 🤣

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilošVB said:

Da li vam se Jokic na all time listi centara kotira iznad Melouna, Robinsona i Juinga?

Tu su negde, svi su dominirali u svojim erama.

Gledao sam pre neki dan hajlajce Vladoa Divca što me je onda potaklo na razmišljanje da li je Joker glava za glavu bolji igrač od Divca.

Ok na nekim Ol Tajm listama će sigurno biti ispred i ima mnogo veća dostignuća i u svojoj eri je top 5 igrač lige sveukupno što je suludo, ali da li je bolji igrač od prime Divca?

Pomalo je takijeh junaka kao što su Džordan, Hakim koji bi igrali , dominirali i danas i bilo kad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AgroLaki said:

Stojakovicev dres, kupio mi cale kad su Peja i GM Vlada bili aktuelni. Dobio od zene kao iznanadjenje za rodjendan Kajrijevu majicu/dres iz Bostona, jer je povezala to sto pratim NBA a slusam Orthodox Celts, da je ok da mi kupi Celtics memorabiliju. 🤣

 

 Da pocastis sebe i jednim dresom Monkica, to vam je potpis boli glava. Pogledaj kako Lakersi bez njega ne mogu nikog da pobede, mislio sam da je nemoguce da budemo gori nego prosle sezone, ali zivot je pun iznenadjenja 😄 

 

  Evo ja cu nabrojati isto svoju kolekciju

 

- Majica crvena #6 James [HEAT] & Majica crna #3 Wade[HEAT] - kupljene na ekskurziji u nekom shopu u Sloveniji. Izuzetan kvalitet, dan danas izgledaju kao da su nove, platio ih po 15e. Izuzetno prijatne, i lepsi dizajn i prijatnije za bilo koju priliku od dresa

- Dres LeBrona #23 iz Cavs drugog mandata, porucio preko interneta, ona bordo boja

- Majica Butler #23 iz Filadelfije crvena, kupio mi drug za rodjendan kad je bio na sluzbenom putu u Fili & plava majica Philadelphia basketball isto kad je bio u Fili pre toga 

- Tanak duks Cikaga sa velikim bikom iz logoa na njoj, nema drugih obelezja, jedan drugar mi poklonio 

- Majica LA LeBron #23, zuta, kupile mi kolege iz bivse firme za rodjendan svi zajedno

 

Imao sam i majicu Finiksa veoma lepu, medjutim cale iz nekog razloga vratio tom njegovom drugaru to, a on mi to covek poklonio bio. Secam se da je tad hteo i majicu NY da mi pokloni, al to bi mi bilo vec previse.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ni meni se Lukina igra ne dopada, retrogradni merkur fazon. Ne razvija se u pravcu koji bi se meni svideo, ali bitno je da se sviđa Kjubanu. Trenutno je negde treći na MVP listi iza Janisa i Stefena, mada se sve nadam da će se Stefen isključiti iz te priče (izUini) i da će Pul i neko od ovih klinaca da nešto pokaže.

 

Jako je teško porediti igrače iz različitih era, teško mi je da poredim Jokića i Divca, Jokića i Juinga, a tek Moses. Uhvatio sam poslednjih par sezona Mozesovih, u ATlanti čini mi se i ne mogu da kažem da sam ga gledao... To su drugačiji sportovi po meni. Teško je reći, a statistika je tu da zavara, pa kao koristimo PPG ili APG ili čak pobede i titule kao iste kategorije u potpuno različitim vremenima, sudijskim kriterijumima, pravilima. Ubeđen sam da bi pola današnjih bekova, poput Moranta, imali jako puno problema sa pravilima nošenja i koraka iz 80tih i 90tih. Pitanje je kako bi se Jokić snašao 94. da ga pod košem čekaju Juing i Oukli i Entoni Mejson ili Lari Džonson. Možda bi bio još dominantniji, a možda bi bio na 10ppg...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...