Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, uini said:

 

zašto misliš da će imati prednost npr bucksi a ne nuggetsi? zbog finansijske konstrukcije ili zbog destinacije?

Bucksi su preko 2nd aprona tako da oni ne mogu da dovedu igrace koji budu buyout-ovani. 

 

Pa zbog destinacije sam mislio ali i minutaze jer kod Bucksa bi imali vrvt vecu rolu nego kod Nuggetsa.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Pa zbog destinacije sam mislio ali i minutaze jer kod Bucksa bi imali vrvt vecu rolu nego kod Nuggetsa.

 

pa nije milvoki sad neki velegrad, nemaju ni biograd na vodi.

a pojma nemam za veću rolu, meni su u smislu klupe bucksi, nuggetsi i celticsi vrlo slični po kvalitetu, neki su dokazaniji i namazaniji od drugih

 

svakako klupa nuggetsa nije impresivna, po meni slabija od pomenutih klupa konkurencije

Link to comment
Share on other sites

KAT je easy to get rekao bih, ne mislim ni da bi Knicki morali da istresu bas vagon asseta za njega ovih dana. Samo je pitanje je li on prosto beyond repair glede stanja uma, ambicija i zelje. Nesto mi se cini da je tako. Inace je pretalentovan i nije uopste losiji igrac od Embiida kad je na max obrtajima. Da ima bar malko jaci drajv i takmicarski duh, posprdao bi se sa mnogima u ovoj ligi. But alas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Ma nije to disrespekt nikakav. Sasvim zasluzena titula, ali je kontekst drugaciji, a sada svakako nemam kad nasiroko obrazlagati. Licno mi je bilo jako drago sto ste uzeli, btw.

Otvorilo nam se brt samo tako, ovako među nama, ali dobro...

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

draymond je igrač koji svake sezone bude za nijansu lošiji od one prethodne

 

ako je fritrou već iskoristio famoznu izjavu oscara schmidta, green je recimo umetnik u nošenju klavira, samo se plašim da ga polako izdaje stamina.

mora puno toga da se potrefi da bi dubsi bili pravi contender (imo): kuretovo zdravlje, klay da poboljša efikasnost, gary payton II da bude zdrav, cp3 da bude zdrav, wiggins da se vrati na šampionske partije, kuminga da odigra upola ovoga što radi u pre-seasonu, stari looney da bude zdrav. mnogo je to uslova.

 

ako se sve to ispuni, verovatno neće biti problem što nemaju centra, koji može gabaritima da odgovoro jokiću, davisu i ostalima..jusufu ako plati jare & bude zdrav.

 

ja nisam optimista.

Mnogo toga što si nabrojao je da budu zdravi što je uslov svih uslova za sve ekipe. Niko nema igrača da parira Jokić.

Kuminga bi mogao biti ta sveža krv i Vigins ako je rešio probleme koje je imao a koji nisu zdravstvene prirode.

Lično nikad ne bih otpisivao ekipu koja ima Karija, Kleja i Grina čak ni na 80% prajma.

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledam malo depth chartove ekipa i mislim da nema gore klupe u ligi od Denverove. Doduše, niti jače i kompatibilnije startne petorke osim možda kod Bucksa. Očekivao sam da se neki veterani koju jure prsten opredele za Denver bilo sad bilo u toku sezone.

Optička varka, strategijsko opredeljenje.

Kad se ispostavi da je recimo PWat mnogo bolji defanzivac i generalno igrač od raznih Vandova , Grejson Alena i ostalih polovnjaka biće opet češkanja iza ušiju.

4 hours ago, uini said:

 

to valjda ima veze sa novim pravilima oko capa, @Miki28 zna.

Ima veze sa strateškim opredeljenjem . Kačio sam Butov intervju. Gotovo da su spremni da žrtvuju ovu sezonu, odnosno veruju da mogu da idu bek tu bek i sa ovim timom, ali ne bi se mnogo smorili i ako se to ne desi, a da dobiju legit igrače od ovih klinaca. Cilj su 3 titule u narednih 6 godina.

Na sve to pojavile su se glasine o nekom trejdu MPJ u Atlantu 

Link to comment
Share on other sites

A je l? Šta bi bio paket za njega?

 

U suštini, cela Butsova teorija ima logike, jer su stisnuti sa parama, imaju definisanu petorku, uspeli su da budu dominantni u PO sa sedam i po igrača pa im je isti rizik i sa rukijima i sa polovnjacima, a razlika je u parama, sa kojima su kratki.

 

Mislim da neće po svaku cenu juriti vrh zapada nego će pokušati da odmore nosioce, sačuvaju ih od povreda, uvedu u jači ritam kako liga bude odmicala a da svu pažnju bace na pronalazak ko od onih koji su na raspolaganju može da se uklopi u tih 7-8-9 jurišnika za PO. Praktično, ako izbegnu povrede i zadrže glad, rezultat će u velikoj meri zavisiti od toga da li su našli dva-tri prava sporedna igrača ili nisu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pročitah da OKC ima tipa 17+20 pikova u sledećih 7 godina... Čekaju da skupe jedan ceo draft, kao album sa sličicama.

 

Koliko god znao da je moje godište manje više, ne uspevam da se ne ložim na dolazak CP3a i palim crne sveće ispod oltara od grančica i gajbi piva u podrumu za njegove zadnje lože.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Milos 3.14 said:

Ima veze sa strateškim opredeljenjem . Kačio sam Butov intervju. Gotovo da su spremni da žrtvuju ovu sezonu, odnosno veruju da mogu da idu bek tu bek i sa ovim timom, ali ne bi se mnogo smorili i ako se to ne desi, a da dobiju legit igrače od ovih klinaca. Cilj su 3 titule u narednih 6 godina.

Na sve to pojavile su se glasine o nekom trejdu MPJ u Atlantu 

Jeste dobar cilj ali mislim da nije ostvariv jer za dinastiju ipak moras poboljsavati ekipu na nekim pozicijama kroz godine a mislim da to Denver nece biti u stanju. 

 

Isto tako mnogo vise konkurencije ima danas nego ranije kada su recimo Bullsima ili Lejkersima svega 2 ili 3 ekipe mogle zaprijetiti te mislim da je mnogo teze napraviti dinastiju u danasnje vrijeme nego ranije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa novim CBA bice prava umjetnost redovno zadrzavat najbolje igrace na velikim ugovorima i redovno dodavati komplementarne igrace uloge. Denveru 2025. dolaze novi ugovori za Murraya i Gordona, a vec imas tu Jokica i MPJa na oko 93 miliona kombinovano. Trenutni cap je 136 miliona, nek do tada skoci na 150m opet si sa novim ugovorima za njih dvojicu debelo preko capa i vjerovatno vrlo blizu prvog aprona. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Sa novim CBA bice prava umjetnost redovno zadrzavat najbolje igrace na velikim ugovorima i redovno dodavati komplementarne igrace uloge. Denveru 2025. dolaze novi ugovori za Murraya i Gordona, a vec imas tu Jokica i MPJa na oko 93 miliona kombinovano. Trenutni cap je 136 miliona, nek do tada skoci na 150m opet si sa novim ugovorima za njih dvojicu debelo preko capa i vjerovatno vrlo blizu prvog aprona. 

Ako hoćeš biti konkurentan godinama i koncentraciju kvaliteta na jednom mjestu onda to i plati. Jest da su nba klubovi skupe igračke ali govorimo redom o vlasnicima koji su milijarderi i kojima su izdavanja za jedan klub možda i ako na nivou koji postotak od ukupnog vlasništva. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...