Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 minutes ago, Miki28 said:

?

Dovodjenje Porzingisa je kao da je Ferguson doveo 90ih Sasu Curcica u Mancester. Nije Porzingis takva budaletina i toliko problematican, ali je generalno nepouzdan igrac i neko ko nije za velike timove i velika dela.

 

Covek igra 50 utakmica u proseku, odnosno prosecno propusti 32 utakmice svake sezone tj. 40 posto utakmica.

 

Od dva plejofa koja je odigrao u jednom je frajer dozivio potpuni raspad sistema.

 

Osim igracki, i van terena je bilo tu svasta i nije bas najpouzdaniji.

 

Sa druge strane imas lika koga si ti draftovao i koji je citavu karijeru tu i koji okosnica tima na koju treba da nadogradjujes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Snjofko said:

Dovodjenje Porzingisa je kao da je Ferguson doveo 90ih Sasu Curcica u Mancester. Nije Porzingis takva budaletina i toliko problematican, ali je generalno nepouzdan igrac i neko ko nije za velike timove i velika dela.

 

Covek igra 50 utakmica u proseku, odnosno prosecno propusti 32 utakmice svake sezone tj. 40 posto utakmica.

 

Od dva plejofa koja je odigrao u jednom je frajer dozivio potpuni raspad sistema.

 

Osim igracki, i van terena je bilo tu svasta i nije bas najpouzdaniji.

 

Sa druge strane imas lika koga si ti draftovao i koji je citavu karijeru tu i koji okosnica tima na koju treba da nadogradjujes.

Tatum, Brown, Porzings, White, Brogdon, Horford, R. Williams i vrvt ce jos nesto imati sa FA.

 

Njima odlazak Smarta nije problem jer imaju White i Brogdona.

Bilo bi bolje da su Brogdona poslali u Klipane ali i ovako je dobro.

Dobijaju odlicnu napadacku opciju koji moze da rasiri teren a unaprijedio je znatno igru na postu ( covjek je ispred Jokia u tom segmentu, naravno na manjem uzorku ali itekako znacajan podatak ) a u odbrani ce biti odlican sa strane pomoci. 

 

Sa ovim Celticsu su najdublja i najraznovrsnija ekipa u ligi. Ako dovedu krstenog pleja sa FA, bice pakleni

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Simpaticni ko sifilis. 

Nikad nisi ni bili ali su sa ovim trejdom bolji. Smart je sve ono sto Brooks misli da jeste.

Da vidimo sta mogu na 4 i rezervni PG da dovedu zbog dubine ali ako budu zdravi, opasna ekipa. Naravno i ako se Ja vrati u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Celticsi su i pre ovog trejda bili najdublja ekipa u ligi. Nemaju oni problem sa dubinom. Nemam problem sa tim što je Smart trejdovan bez obzira što je zaslužan građanin Bostona, on je samo role player (mada je ako ništa kroz celu karijeru znatno zdraviji nego Brogdon), već što su uzeli Porzingisa koji je sve osim etalon za pobedničku košarku.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Po imenima jesu ali preklapale su se uloge nekih igraca odnosno Brogdon, White, Smart jer su sva 3 mogli da iznesu ulogu onog najlosijeg od tog trija u datom trenitku plus neki svoji kvaliteti. 

 

Sada su dobili nesto sto ce im itekako znaciti jer takvog igraca nemaju i nisu imali. Ako dovedu nekog FA pleja koji zna da organizuje igru, pravi plej onda ce biti jako, jako zajebani. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Tatum, Brown, Porzings, White, Brogdon, Horford, R. Williams i vrvt ce jos nesto imati sa FA.

 

Njima odlazak Smarta nije problem jer imaju White i Brogdona.

Bilo bi bolje da su Brogdona poslali u Klipane ali i ovako je dobro.

Dobijaju odlicnu napadacku opciju koji moze da rasiri teren a unaprijedio je znatno igru na postu ( covjek je ispred Jokia u tom segmentu, naravno na manjem uzorku ali itekako znacajan podatak ) a u odbrani ce biti odlican sa strane pomoci. 

 

Sa ovim Celticsu su najdublja i najraznovrsnija ekipa u ligi. Ako dovedu krstenog pleja sa FA, bice pakleni

Nikad nisi ni bili ali su sa ovim trejdom bolji. Smart je sve ono sto Brooks misli da jeste.

Da vidimo sta mogu na 4 i rezervni PG da dovedu zbog dubine ali ako budu zdravi, opasna ekipa. Naravno i ako se Ja vrati u normalu.

Ne vidim tako. Imaju finale lige i finale konferencije u poslednje dve sezone. I poslednjih sedam, osam sezona su svake druge sezone, ako ne i vise, bili u finalu konferencije.

 

Fali im taj poslednji korak da sve finisiraju i ne vidim ovo kao resenje.

 

Imaju osnovu tima koju su sami draftovali, koji su srce i dusa tima i koji su tu godinama, slicno Denveru na primer. Denver je do titule dosao kad su doveli KCP-a i Brauna. Ne kazem da Bostonu treba profil igraca kao sto su njih dvojica, ali im fale poslednji delovi slagalice, a ne tumbanje tima i dovodjenja igraca koji su u timu sa Doncicem mislili da su oni glavni.

 

Fali ti malo, tu si, jos poslednji delici... i dovedes Porzingisa 🤣

 

Porzingis ne dolazi sa majndsetom da pomogne sa svojom unapredjenom igrom u postu i u odbrani nego da on i Tejtum vode tim do titule.

 

Za sta je, po meni, daleko od sposobnog.

 

Ako je doziveo preobrazenje i nije vise takvog mentalnog sklopa i razmisljanja, izvinjavam se.

 

Mada...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Revolveras - Smart duo na beku na papiru izgleda odlicno. Smarta mozes mrzeti, ali takvu kombinaciju misica i motora ima retko ko u ligi. Samo, ili "samo", ovakav dvojac zahteva sutere na 3, 4 i 5. Ako JJJ moze do stabilnih 0.35 za tri, mozda je to i dobar posao. Naravno, uz nekog veterana-ucitelja-zivota za Moranta. Zalosno bi bilo da tako uzbudljiv igrac bude zapamcen na poor man Gilbert Arenas.

 

Boston ima realni visak 'pametnih' bekova. Meni se Vajt i Brogdon medjusobno mnogo vise duplaju nego sa Smartom, ali ocito da Brogdon nije trazena roba. Kako god, uz umiruceg Horfa, mozda Porzingis i nije losa akvizicija. Sa njim su jos duzi i tezi za prebaciti, a nudi im i spot up i svezu glavu. Sad, jedan snajper spolja bi im znacio, pored toga sto su preduboki.

 

Meni je ovo win win prica, s time sto je na Bostonu mnogo veci upitnik, ali oni i mora da se kockaju sa igracima uloge.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Porzingis će pomoći na defanzivnom skoku i da se u tom segmentu rastereti Tejtum da ne rudari kao u ovom PO i da ostane svežiji za napad.

Defanzivno se gubi Smartova mogućnost da može da preuzme bilo kog visokog koji ne može lako da ga uguzi na postu.

 

Nešto se dobije, nešto se gubi, videćemo kako će sve to ići.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vrlo dobar trejd za memphis. iako je mozda na prvi pogled previse ova dva pika.

 

jones ce verovatno biti prosledjen dalje, vrlo dobar igrac sa expiringom.

 

bas me zanima sta je dugorocni cilj celticsa sa porzingisom.

Link to comment
Share on other sites

Ima tako nekih trejdEva, gde i prosecni uzivalac NBA kosarke kaze: Sta koji kurac drugovi, zasto to radite? Pojanbolji primer bi bio ono dovodjenje Vestbrika u LAL, gde svi ovde prdimo kako je sranje potez, ali eto, nego ko zivi kosarku svaki dan misli da je to dobar potez, pa kao zastanes da vidis da mozda ima tu neceg sto mi ne vidimo.

Slicno ovako za Porzingisa, nadzire se tu nesto sta kosarkaski Boston zeli da ostvari, ali Kristaps tesko da je pravi covek za to, sto zbog durabilitija, sto zbog glave. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Porzingis je u bablu igrao dobar PO do povrede, generalno meni se sviđa ono što on donosi defanzivno. Ofanzivno je očigledno opredeljenje five out za šta očigledno imaju mogućnost, biće Boston opet nezgodan sa šutem i dužinom koju imaju .

Dva pika prve runde pride su dobili što nije malo 

Smart u Memfis da pomogne u građenju kulture, a uklapa se u krvava kolena fazon

Link to comment
Share on other sites

Da Memfis nije liferovao Dillona, Lordovo prorocanstvo bi se ostvarilo da Bibop i Rocksteady igraju zajedno

 

Po meni i nije toliko los pokusaj Bostona. Morali su nesto da urade na pozicijama visokih obzirom da je Horford mator a TimeLord elitno staklen. Zinger ima i taj range i moci ce da igra i sa TL i na 5ici, sto kaze Miki ispod radara odigrao je super sezonu u Wizardsima, mora da se nesto menja. Smart se preklapa sa Brogdonom i Whiteom sto ljudi vec primetise, tako da jbg, odlazi jedan od cornerstenova ove generacije koja je igrala 3 ECF-a i finale, ali Bostonove ambicije su ocigledno vece a ima vremena da se menja i mesaju karte jer su Tatke i Brown jos uvek ekstremnno mladi. Rizikujes zdravlje i sve zivo sa Porzijem, ali sa kojim igracem ne u danasnjem nba ?

 

 

Edited by delgado
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Horium said:

Porzingis je meni totalni bezveznjak.

 

Nisam video da je odigrao dobru utakmicu od EP 2017.

 

kao što reče neko, imao je jako dobru sezonu za čarobnjake, čak se nije ni povredio.

ali ima i julije od rendla odlične brojke, pa u plejofu bude kuku i lele

 

dobra stvar za boston je što za odbranu i dalje mogu da se obrate timelordu i horfordu (ja nisam video neku naročitu defanzivu od dingusa, osim kad mu neko naleti na blokadu; suviše je spor nakon povrede a lagan da bi tu bio neki faktor), dok će u napadu biti jako nezgodno kada izađu brown-tatum-kristaps a na bekovima brogdon/white. dobra količina šuta, ukoliko budu umeli da naprave dobar protok lopte bez izvrsnog pleja (a nisu napravili ni stevens ni udoka, niti mazulla).

 

porzingis kao treći ili četvrti faktor u napadu, svakako nije za potcenjivanje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

šta ima da prihvati, nije on neki allstar. poredak je jasan.

edit

mislim, igrao je sa kuzmom, tu nikada nisi prva opcija

Sve sto je do sada radio, izjavljivao, kako se ponasao... jasno pokazuje da je on lik koji ovo shvata kao - Tejtumara i ja delimo poziciju lidera, ostali su iza nas.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Gde će Kuzma btw? I ko ti je ovo na avataru? Je l treba da stavljam Bomekeleba?

 

Napusti topic. Na avatarima nam je bivša zvezda Bucksa i Knicksa, koja je posle bespuća NBA došla da dominira u KKCZ.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Sve sto je do sada radio, izjavljivao, kako se ponasao... jasno pokazuje da je on lik koji ovo shvata kao - Tejtumara i ja smo delimo poziciju lidera, ostali su iza nas.

 

tako i ja krenem basket. al posle pravim blokove i rolam se iz popa na midrange

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...