Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Nece biti lak, ali je izvestan. SAC nema keca u rukavu kojeg moze da izvuce za doigravanje. Ok, napad im je bio najefikasniji u RS, ali idu na ekipu koja takodje pršti od napadačkog potencijala, a na sve to Stejt moze da digne intenzitet odbrane za 2 nivoa od ovoga (jos se Vigins vratio). SAC nema tu sta da ponudi.

 

Sve osim 1st round exita Kingsa cu smatrati šokantnim.

Slazem se, mora ih Sakramento dobiti igrom koju je GS doktrorirao.

Domaci teren za Kingse ce biti od presudnog znacaja, ako uspiju dobiti prve 2 utammice to je druga prica.

 

Jeste GS sampionska ekipa, prepuna prekaljenih igraca ali ne ide to paljenje on/off switcha, oni ozbiljnih problema imaju u gostima i to Kingsi moraju da iskoriste. 

 

Sabonis-Green duel od presudne vaznosti. Ima Sakramento dzebane za GS

Edited by Miki28
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jokić je čim je dobio dobru ekipu isporučio, bar prema do sada dostupnim podacima. Dobra ekipa = prvo mesto na zapadu. Naravno da uvek može da se kaže videćemo ga u PO ili videćemo kako brani titulu, ali to je na nivou onog da li si se oženio/ udala , kad će beba , još niste kupili stan.

Njegova dosadašnja istorija pokazuje da je opravdao čak i nadmašio očekivanja.

Sa druge strane jeste 2x MVP, ali i Embid je dvostruki ranerap ,sa najjačim rosterom u ligi.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

sećamo se svi šta je bilo nakon one serije sa ATL - svalio je krivicu na saigrača, kog je bilo lako hejtovati

Upravo zbog toga nikada nece biti kao Nikola. 
 

Ide Playoff...uzivajmo sada i pomalo zafrkavajmo jedni druge... :)

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Čovek ima ugovor 250M/5, 2x MVP, 5x All Star, 3x 1st team, normalno da će se postaviti pitanje titule. Neukusno je to uopšte porediti sa ličnim pitanjima iz svakodnevnog života kao što su kad će beba itd. 

Mnogi veliki igrači su prošli taj put: pojavi se u NBA -> individualni statsi, All Star -> pitanje da li to može preneti u PO -> prenese u PO -> MVP titule -> prsten?

Pošto navijači Denvera ovde bojažljivo nastupaju, evo ja ću napisati: očekujem minimum WCF. I niko nema sumnje da će Jokić odigrati PO odlično, niti nam je to tema sad.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 said:

Embiid igrao sa Ben Simmonsom allstarom. Kakvi to bili upisi na racun doticnog da je u dresu Nuggetsa. 

 

Harden cuveni chocker u plejofu. Tobias=Milsap Denver verzija. 

Spalo slovo na Maxeya, mladog deckica.

 

@cabke pa sta radimo do sada? 

 

Zaboravio si da spomeneš Batlera, pretpostavljam da ni on nije bio legit all star pre 4-5 godina.

 

Jokić je u PO, do sada, uvek bio bolji nego u regionalnoj sezoni.

 

Za razliku od njega, Embid ne da je bio lošiji, nego je često imao raspad partije.

 

Protiv Toronta je na dve utakmice imao po 2-7 iz igre za preko 30 minuta, u odlucujucoj 6-18, u prvoj 5-18.. u onom ispadanju od ATL imao i 4-20, 9-24.. prošle godine u odlucujucoj protiv MIA 7-24. Najpristojniji je bio u onoj metli protiv Bostona.

 

Sve u svemu, neuporediva su izdanja Embida i Jokica u PO.

 

I u ovom PO je veći pritisak na njemu, nakon što je iskukao MVP nagradu.. jednostavno jer je takav lik.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Moja teza je da pritisak treba da bude na timovima i igračima da minimum ispune svoj potencijal u momentu kad je važno i da pojedinačna očekivanja treba vezivati za timska. Sa te strane je kontradiktorno izjaviti Lejkersi će da pobede Denver, a onda reći Jokić ima pritisak da osvoji titulu.

Ako npr.Jokić odigra dobro i Denver pruži dobar otpor Finiksu , a ispadne po meni to nije neuspeh, ali ako ih ometlaju to je druga priča. Isto važi i obrnuto .

Generalno mislim da nijedna ekipa, pa samim tim ni igrač sa zapada nema pritisak da mora jer sve ekipe imaju očiglednih manjkavosti.

Sa druge strane mislim da je za sva tri favorita sa Istoka finale konferencije moranje uzevši u obzir kvalitet ekipa, ovo važi pogotovo za Boston i Filadelfiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Moja teza je da pritisak treba da bude na timovima i igračima da minimum ispune svoj potencijal u momentu kad je važno i da pojedinačna očekivanja treba vezivati za timska. Sa te strane je kontradiktorno izjaviti Lejkersi će da pobede Denver, a onda reći Jokić ima pritisak da osvoji titulu.

Ako npr.Jokić odigra dobro i Denver pruži dobar otpor Finiksu , a ispadne po meni to nije neuspeh, ali ako ih ometlaju to je druga priča. Isto važi i obrnuto .

Generalno mislim da nijedna ekipa, pa samim tim ni igrač sa zapada nema pritisak da mora jer sve ekipe imaju očiglednih manjkavosti.

Sa druge strane mislim da je za sva tri favorita sa Istoka finale konferencije moranje uzevši u obzir kvalitet ekipa, ovo važi pogotovo za Boston i Filadelfiju.

Pa Lejkersi su smejurija za vecinu forumasa odje tako da bi bilo sramota da upravo oni izbace Denver i tog Jokica u prime. 

Da ga deda od 40 ljeta i stakleni AD izbace. Najbolju ekipu na zapadu, sa svim zdravim igracima u svom prime-u. 

 

Jokic je b2b MVP, toliko hvalospjeva i izgovora za njega prethodnih godina. Sada ima no1 ekipu na zapadu, zdrave saigrace, odlicno sklopljen tim,odmoran pa da vidimo baticu.

 

@Gaga Embiid i KD su posle Jokica. Ostali vise manje.

Steph i Lebron vise neki na licnom planu. Steph sa jos jednom titulom u top 10 igraca ikada bez dileme, i ozbiljan case za no1 PG ikada ispred Magica i svakako ispred Lebrona.

Lebron sa titulom nesumnjivo no2 svih vremena, bez ikakve dileme i alfa i omega nad svima osim MJ.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najsmesnije mi je kada kazu da Jokic nema ol stara za saigraca, u pravu ste, nema, ali retko ko ima za saigraca tipa MPJ koji ubacuje 3 trice u proseku sa 42%. Sta bi tek bilo da on igra sa Bronom i AD...

 

Jokic sada ima brutalnu ekipu. Proslih sezona je imao slabu ekipu. Sada su tu uz Dzamala, KCP i Braun!

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

osim možda jabbara, mvpija finala u lebronovim godinama al dobro, tada se igralo na šljaci.

Stavio bih Lebrona ispred u slucaju titule. 

Mora se uzeti u obzir da je Kareem igrao sa nevjerovatnom ekipom, da je to ekipa bila koja je bila i prike a i posle toga na okupu. 

Magic, Worthy i Kareem su imali nevjerovatne partije kroz cio plejof, posebno u finalu orotiv omrazenih Celticsa a i Scott i ostali role playeri su dali sjajan doprinos.

Tu je odlucio game 2 ako se dobro sjecam, neka slicna prica kao KD/Steph 2018 gdje se Magic suterski raspao ali imao masu asistrencija a Kareem imao 35+ partiju.

Link to comment
Share on other sites

@zorex @Miskooo @McLeod @El Duderino @MrTripleDouble @Manu @Big Ticket @LayupFromTheMidget @displejnejm @Sombor Shuffle @Magia @AgroLaki @João Palhinha @Radalek @Referent

 

Ostavite prognoze za play in danas (do ponoći). Kod para Chicago - Miami je krivo unesen domaćin, to je Miami a ne Chicago kako piše.

 

freethrow.pythonanywhere.com

  • Like 3
  • Love 2
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Kako smo mi došli od tvrdnje da je idealna prilika za Denver da napadne titulu do poredjenja Jokić vs Embiid? 

Ne poredimo njih dvojicu nego pričamo o tome da su u pitanju 2 po kvalitetu slična igrača ,što je nesumnjivo, od kojih jedan ima realno dosta bolji tim, a navodno je veći pritisak na drugom tj.Jokiću.

Inače kada je u pitanju Denver kao organizacija i navijači Denvera van Srbije oni nemaju sumnju u Nikolu niti je on pod pritiskom jer su ubeđeni da se neće raspasti u PO.

U stvari pod najvećim pritiskom je Marej koji mora da dokaže da je legitimna druga opcija kontendera, a odmah za njim i Maloun. Nik Nurse je slobodan od leta i još neki jako dobri treneri.

Sami igrači Denvera i svi oko kluba pričaju da im je cilj titula i ubeđeni su da mogu da je osvoje ako se ispostavi da je Marej igrač na nivou Midltona, Bukera, Brauna . Ako nije od leta je na trade listi gotovo izvesno.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Dzaba Dzabaru 6 titula, kada je samo dva puta bio FMVP, znaci da je igrao dosta puta sa boljim od sebe. Kada je Bron igrao sa boljim od sebe? Bron je igrao finale sa Dzef Grinom kao najboljim saigracem, lol

Ne bih se ja hvalio sa tim 4tim FMVP, kradja.

Zna se ko je bio najbolji igrac i to na obje strane parketa

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ne poredimo njih dvojicu nego pričamo o tome da su u pitanju 2 po kvalitetu slična igrača ,što je nesumnjivo, od kojih jedan ima realno dosta bolji tim, a navodno je veći pritisak na drugom tj.Jokiću.

Inače kada je u pitanju Denver kao organizacija i navijači Denvera van Srbije oni nemaju sumnju u Nikolu niti je on pod pritiskom jer su ubeđeni da se neće raspasti u PO.

U stvari pod najvećim pritiskom je Marej koji mora da dokaže da je legitimna druga opcija kontendera, a odmah za njim i Maloun. Nik Nurse je slobodan od leta i još neki jako dobri treneri.

Sami igrači Denvera i svi oko kluba pričaju da im je cilj titula i ubeđeni su da mogu da je osvoje ako se ispostavi da je Marej igrač na nivou Midltona, Bukera, Brauna . Ako nije od leta je na trade listi gotovo izvesno.

 

Sve sumirano u nekoliko rijeci. Fanovi Nugetlija👍😀

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ne bih se ja hvalio sa tim 4tim FMVP, kradja.

Zna se ko je bio najbolji igrac i to na obje strane parketa

Bio je odlican samo u odbrani, tu nema spora. Bron je imao 30 ppg uz 60% iz igre i naravno 9 asistencija u proseku. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne poredimo njih dvojicu nego pričamo o tome da su u pitanju 2 po kvalitetu slična igrača ,što je nesumnjivo, od kojih jedan ima realno dosta bolji tim, a navodno je veći pritisak na drugom tj.Jokiću.

Inače kada je u pitanju Denver kao organizacija i navijači Denvera van Srbije oni nemaju sumnju u Nikolu niti je on pod pritiskom jer su ubeđeni da se neće raspasti u PO.

U stvari pod najvećim pritiskom je Marej koji mora da dokaže da je legitimna druga opcija kontendera, a odmah za njim i Maloun. Nik Nurse je slobodan od leta i još neki jako dobri treneri.

Sami igrači Denvera i svi oko kluba pričaju da im je cilj titula i ubeđeni su da mogu da je osvoje ako se ispostavi da je Marej igrač na nivou Midltona, Bukera, Brauna . Ako nije od leta je na trade listi gotovo izvesno.

 

 

Opet, Denver je No 1 na Zapadu nakon 82 utakmice. Pre toga imaju iskustvo igranja WCF, dvostrukog MVP-a lige, Džamala za kog svi znamo koliko može i dosta korisnih igrača. Na sve to su uigrani. 

Ne može nikako na njima i Jokiću biti manji pritisak nego na Fili i Embiidu koji su dokazano čoukovali već protiv ATL recimo, tu je Jovan Krstitelj skidao Džoelu lopte s glave.

Očigledno različito gledamo na to, ja pre od Denvera očekujem borbu za titulu nego od File. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Opet, Denver je No 1 na Zapadu nakon 82 utakmice. Pre toga imaju iskustvo igranja WCF, dvostrukog MVP-a lige, Džamala za kog svi znamo koliko može i dosta korisnih igrača. Na sve to su uigrani. 

Ne može nikako na njima i Jokiću biti manji pritisak nego na Fili i Embiidu koji su dokazano čoukovali već protiv ATL recimo, tu je Jovan Krstitelj skidao Džoelu lopte s glave.

Očigledno različito gledamo na to, ja pre od Denvera očekujem borbu za titulu nego od File. 

I ja isto.

Mi različito gledamo na to na kome treba da bude pritisak. Po meni bi trebalo da su pod većim pritiskom oni koji su već čoukovali, a imali su i imaju sve uslove da ostvare rezultat.

Marej je najveća nepoznanica, svi u Denveru veruju da može da odigra kao u  bablu, ali sa druge strane postoji pitanje da li je on igrač na nivou npr.Midltona, ipak je poslednji PO igrao pre 3 godine.

Jebiga, oni su se nadali da će odgovor na pitanje da li je Marej legit druga opcija imati još pre 2 godine, ovako sad nemaju vremena da ga čekaju ,da rade sa njim.

Link to comment
Share on other sites

Pritisak je subjektivna stvar.

 

Mediji mogu praviti pritisak koliki hoće, ali različiti igrači reaguju različito.

 

Mi ne možemo znati da li Jokić oseća veći pritisak od npr. Tejtuma, koliko god medijske oči bile uprte više u Jokića(opravdano, da se razumemo).

 

Ne mogu znati, ali da moram tipovati, rekao bih da Embid oseća najveći pritisak.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...