Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Definitivno Luka, on je No 1 na takvoj listi čak i da zamislim sebe kao boljeg igrača od opisanog. Na listi bi se mogli naći još Embiid, Spida (ako spada u tu kategoriji, jbga sad), DBook (isto) i Randle (pitanje je da li je i on superstar ali ajde). 

Link to comment
Share on other sites

KzI2rC0.jpg

@Chaos Is Me evo nešto za tebe. Bio mi je prošle sedmice prijatelj iz gimnazijskih dana koji već skoro 30 godina živi u Melbournu, Florida na utakmici u SA i poslao mi je ovu fotku. Često gleda Orlando ali nije navijač.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha. Onda je Luka sam na listi 😄 

Meni su kriterijumi bili, ako je visoki/krilo da nije baš neki tip koji uključuje saigrače u igru tj. da nije mnogo fleksibilan u tom segmentu (da ne može, neće ili oba), a ako je bek da kad uzme loptu odneo bi je kući s igrališta i vidi samo koš (znači može, a neće).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Ali nije samo taj fazon da ti ne dodaje loptu, više je taj stav jeR vidite sa kakvim moronima moram da igram i još su sudije potplaćene protivU mene.

 

luka definitivno nije lik kojeg opisuje prvi deo rečenice; i u repki i u mavsima je prilično naložen na svačiji effort, saigrači generalno ginu za njega a nemam doživljaj da je to isključivo direktiva sa vrha. što se sudija tiče, luka je špansko-yugoslovenski produkt, verovatno bi mogao biti gori na temu samo kada bi još imao neku talijansko-grčku stavku u cvju. mislim da to na saigrače ne utiče negativno, možda jatako umišljam ali znam da na mene ne bi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

zali ce se dallas izgleda... 
 
 
bice i kazni. 
mnogo je dosadan doncic sa ovim kukanjem posle svakog napada dallasa. milion puta vec obecao da ce se popraviti ali nista od toga za sada. 
Sve sam bliži mišljenju da je Cuban NBA verzija Nebojše Čovića. Sličniji su kad malo razmislis nego sto se da na prvu loptu pomisliti.

Non stop nesto mlate i pametuju na TV.

Sklepaju nefunkcionalne ekipe i ocekuju rezultat.

Dwight Powell na poziciji Branka Lazića.

Vazda jure top FA i u 90% slučajeva ispuse.

Pisu se službene zabiljeske oko svake greške sudija.

Proziva se sa navijacima preko medija i interneta.
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@bodo jeste velika razlika u bacanjima ali stvarno ste ocajno igrali odbranu u 1/2, posebno u 2/4 gdje ste pravili faulove kao na traci a igraci Lejkersa napadali iznutra, posebno Schroder i Reaves a onda lad ste usli u bonus i DLo. 

Miskim da su Lejkersi imali 13-14 bacanja u 2/4. 

 

Kod vas je bas problematicno sto bas zavisite od suta, niko zivi da napdne kos osim Bookera mada je i on dosta bacanja dobio na skok sutu a i Okogie je dobio posle 2 ulaza. Craig, Ross, Shamet samo da prangijaju spolja.

Koliko god vam Shamet i Ross donijeli u napadu u odbrani su oduzeli,jako jako losi.

TJ Warrenje bivsi igrac, lika pretrcavaju svi zivi. Nikada nije ni igrao odbranu ali sada je cunj.

 

Jos jednom da napisem, jedan od najtezih igraca za cuvanje je Booker kada ide sa poludistance odnosno bacanja da se dize na sut a ostavi cuvara na ledjima, jednostavno kao automat. Ne moze visoki da pridje jer ima visok izbacaj a cuvar ostaje pozadi ili pravi faul. Prelijepo za gledati. 

Svakako da idete onoliko koliko vas Booker a posebno KD vode.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

TJ Warrenje bivsi igrac, lika pretrcavaju svi zivi. Nikada nije ni igrao odbranu ali sada je cunj.

 

odakle ti to da nikada nije igrao odbranu? pa on je jedan od retkih igrača iso-profila koji je uvek bio iznadprosečan defanzivac.

btw, ne znam šta se desilo od kada se durant povredio u bruklinu, warren je igrao vrhunsku napadačku rolu sa klupe u 20-25mins i pristojnu defanzivu (ono, pozitivan nba prosek).

 

kada se očekivalo da bude jedan od igrača koji će zameniti poenterski duranta, imao je neku povredicu a onda ispao iz rotacije.

slično-čudnu situaciju sam video ove sezone takođe u nyc, gde je cam reddish nakon iznadprosečnih partija u metar dan, ispao zbog povrede i nikada se više nije vratio u rotaciju.

 

ne isključujem da je to problem isključivo warrena i reddisha ali svakako igre na terenu nisu bile u skladu sa kasnijim dešavanjima. eto reddisha sad (koliko vidim preko statsa) sa nekom solidnom ulogom u blazersima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@uini jer sam ga gledao. U Sunsima u prvom mandatu ocajan defanzivac, u Indijani nesto bolji, posebno na lopti ali off ball i tada bijeda.  

 

ovo jednostavno nije tačno. odnosno, jeste isključivo ako ti je merilo jrue holiday i marcus smart.

vrlo pristojan defanzivac (iznad proseka) pre povrede. u bruklinu prosečno pristojan, gledao i ja.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ovo jednostavno nije tačno. odnosno, jeste isključivo ako ti je merilo jrue holiday i marcus smart.

vrlo pristojan defanzivac (iznad proseka) pre povrede. u bruklinu prosečno pristojan, gledao i ja.

Kao sto rekoh u orvom mandatu u Sunsima ocajan, u Pacersima pristojan, u Bruklinu prosecan mada mu je tu pomagalo jer su preuzimali jer kao sto rekoh off the ball uzasan defanzivac.

Kad je fokusiran u tih nekoliko napda protivnika djeluje kao da je solidan defanzivac ali onda se iskljuci i ne zna stq se desava na terenu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:
44 minutes ago, uini said:
 
pa sve se slaže; ovde na forumu je opšta kultura da je ćoki roknuo đinđića a pošto je cuban u dalasu, zaključci se izvlače sami.

Kennedy je isto u Dalasu ubiVen, nerazjašnjene okolnosti doduse dosta prije Cubana 🙂

 

ti dečko nikad nisi čuo za reinkarnaciju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Sve sam bliži mišljenju da je Cuban NBA verzija Nebojše Čovića. Sličniji su kad malo razmislis nego sto se da na prvu loptu pomisliti.

Non stop nesto mlate i pametuju na TV.

Sklepaju nefunkcionalne ekipe i ocekuju rezultat.

Dwight Powell na poziciji Branka Lazića.

Vazda jure top FA i u 90% slučajeva ispuse.

Pisu se službene zabiljeske oko svake greške sudija.

Proziva se sa navijacima preko medija i interneta.

 

a morey? 

 

svi su protiv nas kme kme, boston media kme kme i naravno:

 

https://www.espn.com/nba/story/_/id/26634745/rockets-audited-18-game-7-say-finals-bid-taken

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledao sinoć simultano Mavs - Warriors i Heat - Knicks.

 

Bullock je odlično uštopao Stepha koji je imao par cirkuskih cigli i airballova, ali se fokusirao na razigravanje i to je radio odlično. Jedna vintage partija Draymonda koji je sve počistio što je mogao + odličan Kuminga. Mavsima nije pomogao ni Hardy (obratite pažnju, momak dodaje loptu nekome samo u slučaju smrtne opasnosti, Clarkson naspram njega deluje kao Stockton), a sa mekanim Woodom sreće nema, koliko dadne u napadu uvek oduzme u odbrani. Kuminga je dosta mučio Luku, mislim rešavao je ovaj njega uglavnom al se dosta trošio. Kukao je kod sudija u bukvalno svakom posedu, par puta se nije ni vratio u odbranu jer je ostao da kuka na drugoj strani. Nisu ni Dubsi impresionirali ali 2 pobede za redom u gostima, šta pije kafana na račun Kerrine.

 

Heat - Knicks praktično PO intenzitet, tradicionalno rivalstvo u kome je Jimmy pokazao da je ipak najjaći baja u obe ekipe. Odlična partija Grimesa, mogao bi možda i koju loptu više da potroši na uštrb lefty squada.

Gledao ga (Mavse) nekoliko puta... Bold 1 1001% - tačno.

Bold 2 - Luka od EP-a i njegovog ponašanja na istom, samo nastavlja po starom.   

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gggggggg said:

 

what-huh.gif

bivši košarkaš i teniser koji je sa statusom najboljeg učenika i poslije završenim FERom otišao u Ameriku. Nije navijač niti jedne NBa ekiupe  niti je nešto posebno oduševljen NBAom. Više naginje Evropskim takmičenjima ali s obzirom da ima sportske gene i vodi komforan život tamo odlazi na utakmice Orlanda a i Tampa Bay Lightninga. Sinovi mu igraju hokej u gradu gdje živi. Sad malo jasnijje?

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...