Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

4 hours ago, Laki21 said:

Razmišljam nešto o Adamsu, mesec i kusur dana smo drvili da se momčina nije privikao na evropsku košarku, pa dajmo mu vremena, pa nemojmo biti stogi, te nije navikao, trt mrte.

 

Dođe Kampaco i za dva minuta vidiš da zna košarke. I tu se ta priča otprilike završava. Naravno da nije svako Kampaco. Ali, ili znaš košarke ili ne, ako znaš vremenom ćeš biti samo bolji, ako ne znaš, ne mogu ti pomoći ni sva guranja, saveti, čekanja, nadanja ovog sveta i ostali kurci palci.

 

Da smo se kojim slucajem rijesili Petruseva, i sada doveli npr. Randolph-a, vjerovatno bi mogli slicnu paralelu povuci 😉

 

Trenutno razlika u kvalitetu je svakako ocigledna, ali u Adamsovim godinama je i Campazzo bio proslijedjen u Murciu da se kali. Sada ih porediti kada Campazzo ima vise Evro iskustva, nego sto Adams ima profi kosarke u nogama nema bas puno poente. Sve to na stranu, da je Adams dosao u poslozenu ekipu sa ozbiljnim trenerom koja ima Lucu i Nedovica, vjerovatno bi ostavio bolji utisak.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

ovo je bas prilika za religijsku temu:

sveto trojstvo aka otac (nemanja), sin (facu) i sveti duh (vildoza)

 

a u caps locku iznad ispis blagoslov

 

facu je maradona, to nije za poredjenje.

recimo, jedan vasa micic se nije snasao kod nas u jakoj ekipi cele sezone.

 

hocu da kazem, ni najbolji igrac evrope ovih godina nije obavezno uspeo tada

 

1 hour ago, Princeton said:

 

Da smo se kojim slucajem rijesili Petruseva, i sada doveli npr. Randolph-a, vjerovatno bi mogli slicnu paralelu povuci 😉

 

Trenutno razlika u kvalitetu je svakako ocigledna, ali u Adamsovim godinama je i Campazzo bio proslijedjen u Murciu da se kali. Sada ih porediti kada Campazzo ima vise Evro iskustva, nego sto Adams ima profi kosarke u nogama nema bas puno poente. Sve to na stranu, da je Adams dosao u poslozenu ekipu sa ozbiljnim trenerom koja ima Lucu i Nedovica, vjerovatno bi ostavio bolji utisak.

 

I kod Vase i kod Petruševa se videlo da MOŽE ako kliknu na pravi način (a da su za to su stvoreni pravi uslovi).

Za Adamsa se od prvog momenta videlo da ne može, dječarac je rešio da odustane istog momenta kada je udario u tvrdo. On je praktično rešio da batali još tokom prve pripremne protiv Olija kada su ga nekoliko puta poslali na pod.

Na prvom mestu je stvar karaktera pa onda svega ostalog.

Edited by Laki21
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ili imas kvalitet ili nemas, Markus, Kvinsi, Vildoza, Kampaco itd sve iz Aviona krenuli da isporucuju...

Kakav Adams i privikavanje, decko je bas bas los...

A kada pogledas Holand je rangu sa njim... To nije ni EK nivo sto pruza, ali deluje ok lik ovako i dobar za svlacionicu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Laki21 said:

 

 

I kod Vase i kod Petruševa se videlo da MOŽE ako kliknu na pravi način (a da su za to su stvoreni pravi uslovi).

Za Adamsa se od prvog momenta videlo da ne može, dječarac je rešio da odustane istog momenta kada je udario u tvrdo. On je praktično rešio da batali još tokom prve pripremne protiv Olija kada su ga nekoliko puta poslali na pod.

Na prvom mestu je stvar karaktera pa onda svega ostalog.

 

ako se videlo kod ove dvojice u prve 4 tekme, okej, ja se ne secam.

 

sto se tice odustajanja, moja teza je bila da mu je agent daleko pre novinara javio da se trazi izlaz, pa je verovatno bio pomalo i uvredjen na temu i nije zeleo da rizikuje neku povredu; sto je po meni sve jednako razumljivo kao i potreba da trazis novog igraca nakon metar dana.

 

tako da ne bih rekao da je sve do (ne)znanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije fer porediti Adamsa ili bilo kog igrača koji je prvi put u Evropi sa jednim od top 3 evroligaška plejmejkera. Potpuno je neverovatno da smo doveli Campazza. Ponavljam, on je klasa iznad Vildoze i Nedovića koji su odlični EL igrači, ali Facu je sama elita. On bi bio startni plej u bilo kojoj evroligaškoj ekipi, osim možda Efesa, Monaka i Barse (mada je Šaras uspeo da kastrira i Satoranskog), mada ja lično više preferiram Facua u odnosu na bilo kog pleja u Evropi jer ne samo što je košarkaški genijalac, već je i fantastičan karakter, borac, prgavac i motor koji se nikad ne gasi.

  • Like 33
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

 

tja, koliko uopste igraca moze da nadje klub u evropi u novembru? ne racunam proverene kuke naravno

 

Pa sta znam, vise je u smislu da ako se vec odlucis za Kinu, deluje da si izabrao laksi put.

 

Mislim da sam procitala negde da mu je Misko agent, tako da je mogao mozda na mesto Jovica. Lupetam sad, ali ja sam bas ocekivala od njega da nastavi sa Evropom.

Link to comment
Share on other sites

Još ovo, Adams je doveden u klub kad je izgledalo da smo mi više evrokup nego evrolišaki roster, gde je Nedović trebalo da bude bog i batina kvalitativno, a Adams ako uspe uz njega da pokrpi i pojede 20ak minuta na pleju (btw, Adams nije uspeo da dočeka ni tog Nedovića koji bi mu svakako olakšao život kao igrač koji odvlači pažnju odbrane). U međuvremenu je neko odvrnuo slavinu a mi doveli 2 igrača bolja i od Nedovića a kamo li od resto rostera, tako da tu nije bilo nekog velikog rizika jer su igrači koje smo doveli proveren kvalitet. Osim toga, Adamsa je trenirao Vlada pripravnik, siguran sam da bi kod iskusnog vuka kao što je Duško on izgledao mnogo bolje. A opet, ni prvi ni poslednji Amer koji krene linijom manjeg otpora, ni neki bolji igrači od njega se nisu baš snašli u intenzivnoj evroligaškoj košarci, dok su neki relativno prosečni Amerikanci (ali inteligentni, odgovorni i uklopivi u timski koncept) pravili lepe EL karijere. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Pa sta znam, vise je u smislu da ako se vec odlucis za Kinu, deluje da si izabrao laksi put.

 

Mislim da sam procitala negde da mu je Misko agent, tako da je mogao mozda na mesto Jovica. Lupetam sad, ali ja sam bas ocekivala od njega da nastavi sa Evropom.

 

da je iz australije otišao u kinu tokom leta, onda bih se složio. ovako, kada je otpušten nakon metar dana, svi timovi imaju sastavljen roster i podeljene uloge. 

takođe, lik nema nikakvu reputaciju u evropi, ne može on da čeka pola sezone da ga pazari neko ko ima povređenog pleja, na osnovu čega?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...