Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

11 hours ago, Igor_ said:

A kad se zagrebe malo dublje dodjes do toga da u EL (gde nema livada protivnika kao u Abi) ima jedva bolje procente od tipa Branka Lazica, koji je defanzivni igrac a u napadu uglavnom igrac manje, dok dobric ima ulogu sutera u ekipi. 

 

U EL Lazić karijerno ima 34.0% za tri, 0.57 pogođenih trojki po meču, ukupno 3.6 poena za 18 i po minuta. Dobrić ima 36.5% za tri, 1.15 pogođenih trojki po meču, ukupno 7.1 poen za 17 minuta. Znači Dobrić ima i bolji procenat i duplo više pogođenih trojki i skoro duplo više poena, za nešto manje minuta na parketu.

 

11 hours ago, Igor_ said:

Da li je tebi licno zadovoljavajuce da ti neko ko je projektovan vec par godinu unazad da bude glavni suter ekipe ima 36% u EL? I da li mislis da ekipa sa takvim suterom moze da napravi neki iskorak u EL. 

 

Nisam siguran da je Dobrić ikada bio projektovan za glavnog šutera u ekipi... A ako bi pričali o tome koji Zvezdini domaći igrači su meni zadovoljavajući za EL nivo, onda bi knjiga verovatno spala na jedno slovo i to ne bi bio Dobrić. Nažalost, kriterijumi kod nas u klubu su drugačiji i on je uz sve mane jedan od važnijih i upotrebljivijih domaćih igrača koje imamo i to godinama unazad.

 

11 hours ago, Igor_ said:

Kad vec cesljas podatke, probaj da nadjes makar 3 sutera, koja imaju slabiji procenat od njega.

 

Definiši prvo šta podrazumevaš pod šuter, ima bekova poput Lojda i Nedovića koji karijerno imaju slabije procente, al' isto tako imaju daleko raznovrsniji napadački repertoar, neuporedivo bolji ball handling itd. 

 

3 hours ago, displejnejm said:

Gledam samo Evroligu, prošle godine je imao 35,7 % što uopšte nije sjajno na uzorku čitave sezone, posebno ne za specijalca koji ništa drugo i ne ume. Pritom, i prošle godine je imao užas  procente skoro pola sezone. Npr. prvih 13 utakmica 12/54 šut za tri, bednih 22%.

 

Identičnih 35.7% za tri je prošle sezone imao i 1 Bili Beron, na prvih 13 utakmica je šutirao 19/72, što je 26.4%... Znači upadaju u šuterske kanale i mnogo bolji šuteri od Dobrića, sve je to normalno, poenta je da je on generalno dosta dobar šuter i da će kad-tad dići te procente i to značajno.

 

3 hours ago, displejnejm said:

A to mu je jedini kvalitet, osim povremene atraktivne banane za publiku.

 

Dodao bih i da je odličan tranzicioni igrač i veoma dobar kater kada uz sebe ima kreatore, a ni flouter iz levog ulaza mu nije loš. 

 

3 hours ago, displejnejm said:

Elem, krajnje ograničen igrač kojem treba naći ulogu sa do 15 minuta na terenu, a ako ubode prvih par trojki, pustiti ga i duže. 

 

Sa ovim delom se slažem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Isti sastav kao u Berlinu.

Imam ukus malog razocarenja .

Ako ovaj bezveznjak Holand bude opet igrao i pogurao protivnika po obicaju ima da popozdim.Sta nam to Holand donosi vise od Lazarevica pa ovaj drugi visi van 12?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Siki said:

Imam ukus malog razocarenja .

Ako ovaj bezveznjak Holand bude opet igrao i pogurao protivnika po obicaju ima da popozdim.Sta nam to Holand donosi vise od Lazarevica pa ovaj drugi visi van 12?

To je odluka trenera, ja ga ne bih pitao zašto je tako ... :smiley13:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru da ne kvodujem ceo post, zbog duzine. 

Projektovan je da bude prvi suter kako nije? Ako neko u kontinuitetu ispaljuje po 5 6 trojki po mecu valjda mu je dats uloga sutera? 

Uglavnom si napisao sustinu problema "zadovoljavajuci domaci igrac", samo sto se godinama to domaci igrac ne gleda vise u EL, nikome nije bitno dal si ti stranac ili domaci igrac, samo mi trpimo nekog zato sto je Srbin. 

A sto se tranzicije tice ni to mu ove sezone ne ide, i cesto usere istu, o flouteru i da ne pricam. 

Sve u svemu, role player sa klupe za 10-15min moze da bude, to godinama pricam, al da mu das dozvolu da ispali ovoliki broj trojki plus da ga pretrci ko stigne u odbrani ne moze. 

A sto se definicije sutera tice, igrac za kojeg se kreira, blokovi sranja.. 

Nije Nedovic suter kad ce on da napravi sut sam za sebe ili ce da napdne kos iz ulaza sto Dobric realno gledano ne moze. 

 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...