Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ja nisam pročitao da se bilo ko oprašta od ove sezone. Ok, u EL smo već završili učešće, igramo do kraja samo da otaljamo. Ostaje nam klanje sa partizanima u ABA, gde nismo ni mi ni oni favoriti, jer smo videli da domaći teren ne mora da znači i prednost. Ako je tačno da će oba tima dogodine biti učesnici EL, biće tenzija i dalje, ali verovatno manje, nego da titula u ABA odlučuje učesnika. Pisalo se najviše o propustima menadžmenta, naročito samovolji precednika. Apsolutno se svi slažemo da nam je ovih godina osoba poput Nebojše bila potrebna da bismo plivali u mulju sa sličnima, ali ovo već neko duže vreme unazad izgleda toliko odvratno što radi, da bismo svi voleli da mu vidimo leđa što pre. Izgleda da je on sve ovo shvatio kao svoj privatni rat, kao što Zvezdu vidi kao svoj privatni klub. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pred nama je zahtevna sezona 2022-2023 i 4 takmičenja: Evroliga, ABA liga, Kup Radivoja Koraća i prvenstvo Srbije. Uvek je teže braniti i odbraniti, nego osvajati. Ali, kada si Crvena zvezda, ciljevi i pritisak su uvek tu –  da osvajamo trofeje u domaćim i regionalnim okvirima, i na što bolji način predstavljamo Srbiju u evropskim takmičenjima.

 

https://kkcrvenazvezda.rs/o-klubu/

 

 

ja verujem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

Po cemu je ovaj sastav slabiji od ovogodisnjeg sastava Zalgirisa koji se bori za TOP8? Po cemu je toliko slabiji od ovogodisnjeg sastava Baskonije?

 

Taj sastav je apsolutni maksimum koji bi bilo koja ekipa iz Srbije, a i iz regiona (osim Cedevite) mogla da sastavi, sve ostalo je u rangu price - e, hajde da dovedemo i Tavaresa i Decka i zamislimo da smo CSKA ili Real. Naravno, sada ce mnogi da napisu da je svejedno imati minimalan budzet za EL ili ovakav kakav projekti sada imaju, ali postoji jedna bitna razlika:

 

Minimalan budzet ti obezbedjuje drzava da ne postanes Cibona ovo ostalo je sve isto i ako imas za jednog Campazza, onda imas i za njega i za Decka i za Tavaresa i za Clyburna u paketu, jer je ocigledno da nije cilj spreciti obesmisljavanje kluba (svaki klub koji obezbedi na terenu EL, a ne moze da je igra ne treba da ima ni tih 2-3-4 miliona evra imho), nego imitiranje evroligaskih bogatasa i borba sa njima za titulu EL.

 

To sto si napisao za Zirbesa i Simonovica je isto logicno - pogledaj malo sastave siromasnijih klubova u EL (odnosno, manje bogatih) i videces da vecina van 12 nema skoro nijednog poznatog igraca, sve su to igraci koji ni u EC ne bi bili nosioci.

 

Slažem se sa tobom, ja sam pričao ovo iz vizure konteksta u kome je država odlučila da odvrne slavinu kao ove sezone. Ne može gradski rival, takođe državni klub, da ima budžet Makabija (i to iako nije osvojio nijedan trofej) a ti, kao šampion, budžet Žalgirisa. Ja se slažem da mera KKCZ i KKP treba da bude neki budžet Albe ili Žalgirisa max ako nisu sposobni da namaknu privatne sponzore, a ne znam ni kako bi jer to tim sponzorima nije isplativo.

 

Žalgirisu svaka čast i taj klub je fascinantan kakve uspehe ima s obzirom da uvek imaju bottom 5 a verovatno i bottom 3 ekipu na papiru. Baskonija je ipak ozbiljnija i ima nekoliko jako dobrih i potentnih igrača + dokazano najbolji skauting u EL da nađu zanimljive igrače ispod radara.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Slažem se sa tobom, ja sam pričao ovo iz vizure konteksta u kome je država odlučila da odvrne slavinu kao ove sezone. Ne može gradski rival, takođe državni klub, da ima budžet Makabija (i to iako nije osvojio nijedan trofej) a ti, kao šampion, budžet Žalgirisa. Ja se slažem da mera KKCZ i KKP treba da bude neki budžet Albe ili Žalgirisa max ako nisu sposobni da namaknu privatne sponzore, a ne znam ni kako bi jer to tim sponzorima nije isplativo.

 

Žalgirisu svaka čast i taj klub je fascinantan kakve uspehe ima s obzirom da uvek imaju bottom 5 a verovatno i bottom 3 ekipu na papiru. Baskonija je ipak ozbiljnija i ima nekoliko jako dobrih i potentnih igrača + dokazano najbolji skauting u EL da nađu zanimljive igrače ispod radara.

 

Našli smo i Bagzijevi skauti Raduljicu, samo ne ispod radara, već ispod kamiona, menjao ulje. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, John Terry said:

Bas tesko. S obzirom da smo izgubili prednost domaceg terena (reci ce neki nije veliki hendikep, mozemo da ih dobijemo u areni...mozemo ali mogu i oni nas u pioniru), i s obzirom na velike nedostatke u ovom rosteru na pozicijama 3,4,5 (nije Dusko cudotvorac), ja cenim da ove godine predajemo trofej aba lige, sa nekim 1-3 skorom.

 

Ukoliko pak osvojimo bice to jos jedan podvig. Mozda i najveci do sada. 

 

Naravno, u sportu je sve moguce, protivnik moze da padne u formi, moze, ne daj boze, da ga zadese pehovi sa povredama, ali ako budemo u full sastavu i mi i oni, rekao bih 70-30 sanse na njihovoj strani. Prosto imaju igrace na svim pozicijama, a nama je trojka rupetina a 4 i 5 polovicni,

Igrano je 5 derbija do sada. Jedan dobijen bez problema, drugi u Areni, treći posle preokreta. Dva izgubljena, u Pioniru gde gore od one igre ne može gde su dvocifreni bili dva igrača i u Areni posle visokog vođstva, hendikepa u vidu izostajanja jednog a u toku meča još dva igrača plus izbacivanje Kampaca iz igre i opet nas nisu nadigrali. U pet derbija jednom smo mi njih nadigrali i 4 egal meča. Ne slažem se sa tobom. Naš roster je nakaradan ali isti taj roster ima bolji skor od nikad jačeg Partizana. Uz sve to oni su u top formi kako individualno tako i timski. A mi nismo ni blizu toga. I sa svim tim okolnostima opet egal. Potrebno je samo da se malo izdignemo, neće biti lako sigurno ali oni neće svakako imati šanse.

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Svi imate pravo na svoj stav, cak ne morate ni meni da odgovarate, samo napisite svoj stav, jednako je legitiman kao i moj.

 

Egal smo bili dok je igrao Kampaco. Cim je izasao potonuli smo kao govno u plicaku.

Naravno, pobogu. Pa i treba da razmenjujemo mišljenja. Slažem se za Kampaca. Jbg. on nam je sve i svja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Slažem se za Kampaca. Jbg. on nam je sve i svja.

 

E pa vidis toga se i plasim. Doduse, tacno je da Vildoza moze samo bolji da bude, jer ovo sad nije ni nivo Rebica. Tako da ako nadjemo neku formu, i Nedovic ostane zdrav, plus Martin bude mogao da igra na nivou, mi smo tu negde sa Partizanom. Ali u ovom sadasnjem odnosu snaga mi nemamo nikakve sanse. Videcemo, ima vremena, treba se nadati najboljem.

 

Ali tu ima dva ugla gledanja. Jedan je navijacki, drugi je posmatracki. Navijacki gledano ja kazem da ih gazimo 3-0. Ali onako gledano sa strane, sa nekakvim neutralnim naocarima, mislim da su bas veliki favoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da molimo boga da kada Covic ode ne ponese i koševe za sobom. Ko zna kakve stvari su potpisivane tada, ko zna kako se taj obezbedio, sta li ima na artijama...

I da, nesto mi se čini da ce taj kad bude otišao napadati Zvezdu gde god stigne.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, djura.net said:

istine radi, one sezone u Alimpijevoj zvezdi, Lesor je bio treci na EL rising star listi (iza Doncica i Abaldea),
a spram kolicine pljuvacke i uvreda koju su mu uputili vazda realni navijaci kkcz je i karma da potpuno igracko ostvarenje i potvrdu talenta dozivi u vecitom rivalu.

Карма у вези Лесора због навијача Звезде а није због Човића који га није хтио довести, аха како да не.

 

21 hours ago, ivan9 said:

Čekajte ljudi, znači sad smo u fazi da Čović određuje igrače trenerima? Nameće igrače Radonjiću, Tomiću ili Obradoviću? Oni su nas vodili 7 od 9 godina.
Ajde za Alimpijevića i Jovanovića i mogu delimično da prihvatim. Mada je i tu veći uticaj menadžera. Ali za ovu prvu trojicu? Nema šanse.

Па не каже он њима "нема шта да питате све ја доводим" већ се то увије у причу да се бира од расположивих играча, а не да се потруди око жеља. Углавном код нас председник није логитика струци за те ствари као што би требало да буде. Ја увијек наводим примјер Карија из другог мандата 2011. године. Помињао Кари да се пожелио српске кухиње али посебно му био привлачан пројекат ФМП-а са његовом инфраструктуром за развој младих играча. Оно смеће од ростера сам бирао није а када је видио да од пројекта ФМП-а нема ништа јер газда и не помишља да му одвеже руке, покупи се културно и оде. Задња сцена у Пиониру са Салетом Обрадовићем је све али не емоција некога којем је све потаман било у клубу али ето није било резултата.

 

21 hours ago, djura.net said:

Sofo je otisao, doveden je Stimac, a Mekelu smo se zahvalili jer je Jovic proigrao neverovatnu kosarku.
Covic je vise puta javno govorio da je Sofo njegova losa procena, a za Mekela je posredno peckao Radonjica (NBA igrac).

i ja mislim da Miler nije Radonjicev cup of tea, ali iz kluba su kasnije rekli da je bio vec duze vreme pracen, a kad je bio jasno da nece potpisati NBA ugovor - brzo su se dogovorili.

 

Е о том причан, шта који мој има да буде Софо његова процјена? Његово је да набави паре и озбиљног тренера и слуша струку када је ријеч о ростеру. Ако то не може нека купи прње и у пензију заједно са својих 50 година у кошарци.

п.с. и ја мислим да ће свашта испливати једног дана за КК ФМП који није никакав развојни тим ни филијала и не знам да ли има ико да схвата шта је концепт око истог

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Terry said:

 

 

Egal smo bili dok je igrao Kampaco. Cim je izasao potonuli smo kao govno u plicaku.

Preterani pesimizam nema uporište u međusobnim duelima već je posledica rezultata u EL. Dok je Kampaco igrao nismo bili egal već smo vodili 9 razlike u trenutku nepostojećeg 4. faula.

 

Pri čemu smo mi bili bez Nedovića i Dobrića, dakle bez retkih igrača koji mogu da daju koš.

 

Dakle mi smo ti kojima su falili bitni igrači, a ne oni.  Ne postoji bilo kakav razlog za strah od Partizana. Jesu bolje selektiran tim, ali u međusobnim duelima nisu pokazali bilo kakvu prednost.

 

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Čočo said:

Vidim ovde se većina oprostila ili se oprašta od ove sezone. Ako vam je tako lakše da pregurate do juna, podržavam vas. Obrni, okreni, siguran sam da osvajamo opet sve! 💪🔴

Mislim da nisi bas najbolje razumeo. Ne verujem da se vecina oprostila od sezone, vec je vecini sad vec preko glave tavorenja i politike vazno je biti najbolji u selu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kokodakalo said:

Mislim da nisi bas najbolje razumeo. Ne verujem da se vecina oprostila od sezone, vec je vecini sad vec preko glave tavorenja i politike vazno je biti najbolji u selu.

Moguće da mi se od ovolikog negativizma učinilo pogrešno. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kokodakalo said:

Mislim da nisi bas najbolje razumeo. Ne verujem da se vecina oprostila od sezone, vec je vecini sad vec preko glave tavorenja i politike vazno je biti najbolji u selu.

Ja sam prvi kome je dosta tavorenja i šablonskog sastavljanja tima, ali ovde se priča o tome da smo bez šansi u ABA, a što se opraštanja tiče, većina se ovde i od EL oprostila posle Italije, pa opet posle Albe, a apsurd je da će nam na kraju možda samo faliti pobede iz Minhena i Atine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...