Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, uini said:

 

iskreno, nisam u stanju da prizovem sećanje na njegove pojedinačne partije (možda ti ili neko drugi ima precizniju ideju šta je bilo), pa moram da se oslonim na euroleague statistiku:

od povrede protiv barce je odigrao 10 tekmi;

 

jedna savršena protiv partizana i nekoliko dobrih, gde je uvek nešto falilo - bajern pre tri kola koju smo ispustili i virtus, zarad toga što je živeo na liniji slobodnjaka (11/12) ali tu tekmu smo predali još krajem prve četvrtine. ostalo prilično tanko statistički, što se uklapa u činjenicu da se ne sećam partija.

Nije da se secam svih partija posle povrede. Ali one u pioniru prve kada je vozio bicikl. Secam se energije i prodora. Na nesto je licilo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 said:

Jedini put uspeha dok se nemaju desetine miliona i u ABA i u EL je odbrana do nivoa fanatičnosti i čvrsta disciplina u igri.

 

Mi imamo 3 defanzivne ne rupe, nego kratera - Nedovića, Vildozu i Petruševa.

 

Suštinski, kada se igra na krv i nož, kao sinoć, naročito u završnici, SAMO 1 od te trojice može biti na parketu, a da nas ne zatrpaju koristeći pre svega njihove slabosti. 

 

Bezbroj smo koševa primili preko Petruševa, odnosno na ispadanja i branim ga pogledom™ uratke Nedovića i Vildoze. Ne mislim samo sinoć već uopšte. Petrušev je možda i najjadniji odbrambeni igrač kog sam uopšte gledao, teško je pronaći takvu kombinaciju kukavičluka, nezainteresovanosti i nedostatak želje da se ista odigra.

 

Ideja da ćemo sa njima više dati no primiti u završnici ne pije vodu, jer su to igrači koji begaju od kontakta kao đavo od krsta, i onda damo u zadnjoj četvrtini po deset koševa a primimo trideset.

 

Nedović, Petrušev i Vildoza NE PRAVE prednost na EL nivou u završnicama mečeva kada se lomi. 

 

Zaista ozbiljni timovi imaju u sastavu možda po jednog isključivo jednosmernog igrača i to nije nimalo slučajno - košarka gde pretenduješ na titule se igra u dva pravca.

 

Dakle, Dejo Radonjić je trener za Zvezdu, sve do trenutka kada budemo imali budžet 15-20 miliona.

 

Када се овоме додају и друга два једнодимензионална играча која играју само одбрану, Лазић и Лазаревић, јасно је какав несклад имамо у ростеру. То не би закрпио ни да као у хокеју имаш право на летеће измјене.

 

Човић је отјерао/пустио/како год сазрелог тренера, лидера Калинића и није довео озбиљног центра тако да сва ова озбиљна појачања не дају за тим колико могу. Да се не враћам на брљотине са Кампацом па због тога и недоласком Полонаре, односно касног и недовољног апгрејда. Посерем му се на 50 година у кошарци.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

laki je covek krajnosti, kada se iznervira ( : prica o "putu uspeha u aba i el" gde je taj "uspeh" ulazak u top8 i 0:3 vs cska.

 

naravno, ko ne bi voleo da ima dobre i odlicne igrace na obe strane parketa ali kada to nemas, moras da imas i dobru ofanzivu i dobru defanzivu u rosteru.

 

zato mi je juce i dopizdilo sa prizivanjem radonjica: definitivno najuspesniji i najomiljeniji trener zvezde ali je u evropi takodje bio u skladu sa kapacitetima tima, ponekad u borbi za plejof do kraja, ponekad bez sansi od nove godine.

 

mnogo toga treba da se poklopi za znacajan rezultat u el, e sad, nekome je dovoljna zamena cvrsta kosarka, nekome nije. to je ipak na kraju samo stil & ton.

 

Čuj, meni je simpa što je kod njega uvek sve katastrofično, bar je dosledan sebi. 😄 

 

Ja sam nekako pristalica mišljenja da je potreban iskorak u EL, odnosno ne vidim poentu da ga maltene deceniju igraš sa stavom: ok, do ovde (ubaci random mesec u godini) se takmičimo, ako smo na tom preseku loše pozicionirani na tabeli okrećemo se samo ABA ligi. U tom smislu, da sam simpatizerka KKCZ ja bih verovatno bila i gora od Lakija. Nije da se nema para. Naravno, naši klubovi ne mogu da imaju budžete kao neki drugi evropski timovi, ali to ne znači da se ne može napraviti neki smislen takmičarski tim. Kada ti je budžet tako ograničen, logično da je svako dovođenje igrača i trenera "triput meri, jednom seci"; ako su uslovi nesigurni i rizik je u okviru određenih ograničenja. Sve to super zvuči kada se ovako napiše ali naravno u praksi je dosta teško izbalansirati odbranu i napad.

 

Radonjić nije tip trenera kog bih ja simpatisala zato što nisam ljubiteljka tog krvavokolenašenja (gledah ARM-PAR pre neki dan i oči su mi iskrvarile na onu četvrtinu gde oba tima igraju odbranu a u napadu ne mogu da kupe koš, malo je falilo da isključim stream) i mislim da je dosta ograničen kao strateg. No, poštujem ga zbog ponašanja on i off the court i ne može mu se osporiti da je pravio odlične rezultate u ABA i domaćoj ligi sa takvim pristupom. Međutim, kao što sam napisala pre neki dan, njegova filozofija igre je KKCZ dovela samo do određenog nivoa i rezultata. Za nešto više, mislim da vam treba drugačiji trener. Ali da se za početak tom treneru da da selektuje igrače, predstavi zamisao tima, da mu se dopusti da gradi taj isti tim, uklopi igrače itd. Da mu se u posao ne mešaju ljudi koji zapravo nisu stručni, iykwim. Slažem se da ga ne treba prizivati, jer je i njemu za trenersku karijeru potrebno da se malo odvoji od KKCZ i nastavi legacy negde drugde. Takođe je i KKCZ potrebno da se odvoji od Radonjića te da se ne hvata za njega kao za slamku spasa. U suštini, i klub i trener treba da nauče da postoje jedno bez drugog (ovaj odnos me podseća na toksičnu vezu, kad ne uspe ni sa jednim drugim partnerom vraćaju se jedno drugom jer je to već poznato i unapred znaš patterne).

 

Duško je super trener ali me je dosta razočarao, pre svega time što ne pokazuje nikakvu reakciju u trenucima kad se kola strmoglave nizbrdo (a to vam se često dešava) i nema odgovor na dešavanja na terenu. Napisah na live temi pre neko veče da je ovaj poraz protiv Partizana za otkaz (bez obzira na Lesora i sudije), a da li ga treba dobiti - možda i ne, jer pitanje je ko posle njega i šta bi to donelo ekipi? 

 

Složila bih se oko ovoga da je potrebno da se dosta toga poklopi za bolje EL rezultate, a pitanje je i šta bi bio konsenzus u smislu šta je taj uspeh kome težite (top 8, final 4, titula?) Na to se često zaboravi, žele se rezultati sad i odmah, a za stvaranje tima koji će napraviti rezultat je potrebno strpljenje. Što opet, treba da obezbedi pre svega uprava kluba. Odužila sam sa ovim odgovorom tebi iako mi inicijalno nije bila namera, samo mi je poslužilo da sumiram neka razmišljanja od poslednjih par dana. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dragan Mićić said:

Nije da se secam svih partija posle povrede. Ali one u pioniru prve kada je vozio bicikl. Secam se energije i prodora. Na nesto je licilo.

 

protiv monaka? statsi kažu da je dobro šutirao (1/2, 2/3, 1/1) imao 3 ast i 3 stl + 4 izgubljene za 16mins. mislim sve je super osim prodatih ali on je takav igrač. sigurno pomaže utisku što smo odvalili monako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

Nije to kurcobolja nego limitiranost igraca koji su nam preostali + Vildoza koji je u kanalu sve dubljem. Kurcobolja je bilo ono protiv PAO, Cibone, ALBE, Bajerna, ovo sada je drugacije bilo.

 

Nedovic izasao 2min pre kraja 2/4 na +18 za nas i nije se vracao zbog povrede. 

Dobric izlazi 1min pre kraja 2/4 na +18 za nas takodje zbog povrede i nema ga do kraja. 

Kampacu u 3/4 dosudjene dve licne na dve koje je imao u prvom poluvremenu, gde 4. licna je apsolutno nepostojeca, pravi je na nekih 2min pre kraja 3/4 i izlazi, zapocinje 4/4, jos uvek vodimo tad, i za minut i po dobija 5. licnu i to je to. 

 

Ko ce onda da odigra i da pogodi nesto? Vildoza sa 1/7 za 3p, 3/10 iz igre?

Ivanovic koji prvi put ulazi u igru u 4/4? 

Markovic u kamenjar modu koji se plasi za zavrsi kontru 1 na 0? 

Lazarevic? 

 

Prosto, sasekli nam bekovsku liniju i onda ni igraci pod kosem nisu mogli nista da urade... 

 

Rekao sam na lajvu, imali smo -8 na 4-5min do kraja - apsolutno dostizno. Ali mi u tom trenutku nemamo nikoga ko moze da porodi 8+ poena pa i da sve odbranimo do kraja. 

 

 

Ovo. Na stranu sve ove prljave igre oko Lesora i njegovh gluposti, poenta gubljenja utakmice je bold. Jesu njih sudije pogurale. Jesu nas povrede sjebale. Ali i kada smo kompletni, mi nemamo nikakvu ideju u završnici, osim da tapkamo ceo napad i onda Nedović ili Vildoza bace neku frljoku sa 8-9 metara. Jbt, u timu imaš umetnika kakav je Kampaco. Plaćen previše, ali vredi svaku paru. Takvog igrača nećemo još dugo videti u našem timu i na našim parketima. Ali džaba kad čovek nema sa kime da igra. Ova sezona je bila do sada najbolja prilika da napravimo korak napred u EL, a na kraju ispada da se borimo i za ABU. Sa ovakvim timom i ovakvim trenerom. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, John Terry said:

Nas Kuper je iz bele kolibe. Onaj njihov iz crne.

 

22 minutes ago, fillam said:

Plot twist, Cooper promenio ime 😄

 

15 minutes ago, DameTime said:

@Dragan Mićić I ja sam pomislila da si Cooper 😂 Naravoučenije: ne čitati vaše upise rano ujutru i dok nije proradio kofein :default_coffee:

 

7 minutes ago, John Terry said:

 

Kuperova slika na KKCZ temi...

 

Ostali clickbaitovi na celom internetu be like:

 

cover4_new_1200x768.jpeg?size=690:388

Od kada koristim jastuk Kontur, ja vise ne hrcem 😎

 

Osecam da me vole i crni i beli, ali i moderacija.

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dragan Mićić said:

Moguce. Ali opet igre odmah posle povratka od povrede i ove sada su nebo i zemlja.

Dusko je sad na kzs na pitanje za Lucu rekao  da ne brine za njega i da bice sve bolji

 

Ne bi sigurno to rekao ako ne pruza na treningu ono sto se trazi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Luca je po prirodi povremeno nonšalantno, to se vidi i kad je u top formi, a kad kao sad ima problema sa formom onda ga ta preterana opuštenost gura u debeli minus.

Duško je dobar, dokazan trener koji nije u prajmu, ali nije ni izlapeo. Treba ga pustiti da radi i on zajedno sa stručnim štabom i ekipom treba da vidi šta se dešava u smislu pasivnosti u napadu i odbrani na nekim utakmicama.

Meni generalno nije problem što imamo crne minute, odnosno nije mi to primarno problem jer postoje ekipe koje jednostavno nisu i stanju da izguraju punu koncentraciju 35-40 minuta. Problem su mi tekme protiv  Bajerna, Pao i Cibone i Albe donekle. 

Kad rešimo šta je sa tim tekmama možemo da diskutujemo šta je sa formom od polovine januara na ovamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, NMX said:

Idite u pičku materinu sa ovim avatarima, čitam kako Kuper priča o Vildozi kako je odigrao i kad je vozio bicikl i u fazonu sam šta je ovo koji kurac, u šta se ovo forum pretvorio

 

k97hnCYAV2js4e9P3-NE-0HKv4P1pupi4WOpz4f5

 

Ja sam se iz revolta vratio na originalni nick i avatar. Sace me neko otera u majcinu jer vise ne zna ni ko sam.

 

"A da ja VAS pitam nesto..." 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde vidimo prisebnu reakciju Milojevica koji znamo kakve je bio konstitucije za razliku od Petruseva.

Milojevic kao mnogo snazniji i srcaniji je iskulirao i niko od grobara mu to nije zamerio.

Kod nas je Petrusev proglasen za sisicu...nije lepo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...