Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

 

Quote

"Igrali su dobro i vodili tokom čitave utakmice. Na kraju smo imali nekoliko prilika da se vratimo, ali odradili su odličan posao i čestitam im. Kao što sam rekao u svlačionici, znam da boli jer je derbi, ali to je još samo jedna utakmica u Evroligi. Trudili smo se da pobedimo, Nedović je pogodio tu trojku... Kao što sam rekao, boli. To svi znaju. Žao nam je zbog navijača jer su bili sjajni, ali bila je ovo još jedna utakmica u nizu", rekao je Vildoza posle susreta.

 

"Osećam se bolje, ali moram da napredujem fizički. Pogađao sam, ali nisam igrao dovoljno dobro u odbrani. Napravio sam neke greške, pogotovu na kraju. Imali su nekoliko otvorenih šuteva mojom krivicom. Moram da nastavim da radim na fizičkoj spremi. Vraćam se korak po korak. Pogodio sam neke teške šuteve, ali moram da poradim na odbrani".

 

"Dug je put pred nama. Borićemo se, imamo dovoljno vremena da napredujemo. Nismo odigrali tako dobro, možemo bolje, ali u Italiji idemo na dve pobede. Volim što igramo dve utakmice u dva dana jer volimo da igramo. Svesni smo da će biti teško jer igraju kod kuće, ali dobro se snalazimo na strani", zaključio je Luka Vildoza

Vildoza

Edited by srlepajce
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dobrić nikada ne flopuje, on samo ima tu kombinaciju ogromne želje i nepostojećeg awareness-a zbog koje minimum jednom po utakmici završi na parketu ranjen. To uglavnom i nisu klasični faulovi u napadu protivnika, nego se on samopovredi tako što se zakuca u nekoga za koga često nije bio ni svestan da se tu nalazi. Dešavalo mu se da tako strada i od saigrača, može se reći da je sa svojim stilom igre pravi magnet za laktove, ramena, kukove i ostale opasne delove tela. Danas mnogi igrači nose onu zaštitnu gumu za zube, al' njemu je ona definitivno najpotrebnija, šteta što ne može da stavi još i neke dodatne štitinke i kacigu.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa taj Dobrićev CV imaju sve sudije i kakve veze ima što je dobio udarac u glavu, bradu.

Ko ga jebe. Što nije nosio štitnike i "onu zaštitnu gumu za zube"

Sam je kriv. Da je nosio to za zube sve bio bilo čisto da je i dvaput bilo

Edited by Gojko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Drug Crni said:

Pocinje utakmica,hala puna,odlicna atmosfera..Neda dize publiku trojkom...branimo se,ide novi napad..Nemanja sam k'o duh na trici..i 'ladno uvaljuje loptu Lazicu :twak: Koji, naravno, posrne u nekom pokusaju necega i umesto 6-0 pocetka na semaforu 3-2..ovaj uvod utakmice kao da je predodredio i ceo tok,a ovde je samo uvod u moj osvrt.

Ako bih u tri reci morao da opisem derbi one bi bile: nije se dalo.
Jednostavno,celu utakmicu se nije dalo da prelomimo na nasu stranu. Recimo,onaj Vildozin ulaz koji umesto laganim kosem o' tablu zavrsava na prvom obrucu..oko lopte prolece Mitrovic koji ne uspeva da ostvari minimalan dodir i vrati je u kos. Pa ona trojka Petruseva koja dolazi za par stotinki kasno..pa glupavo napravljeni faulovi u samom finisu gde posebno moram da istaknem Lazicev na Panteru..Dusko je tu vidno ispizdeo..

Zaigrali smo bolju odbranu u drugom poluvremenu,digli se..ali nedovoljno. U kljucnim trenucima nismo nalazili resenja u napadu,a oni jesu. Ipak cenim da cemo sa Martinom i Kampacom biti bolji od njih.

Duska sam hvalio na sva usta (po zasluzi),pa je red da ga malo i kudim (takodje po zasluzi).
Dve stvari mu zameram u vodjenju utakmice: a) previse je drzao Nedovica na klupi..morao je da ga ubaci za makar poslednja 4.minuta,a ne samo dva. b) sto je onoliko forsirao Ivanovica na ustrb Markovica koji maltene nije ni igrao. Markovic je u poslednje vreme uhvatio nesto dobrih partija,a Dzoni se vratio na fabricka podesavanja. Grozna partija.

Ne treba ocajavati..jos smo u igri,ali je los momentum..moramo iscupati kako znamo i umemo jednu pobedu u Italiji..nisu ni Virtus ni Armani (toliko) losi.

Fusnota 1: ne mislim da su sudije skrojile ista,ali kako onaj Smajlagicev prodor nije faul u napadu? Kad je laktom odalamio (mislim) Petruseva.
Fusnota 2: @Wingwalkeridi bre u qratz sa onim "Ognjen Ent Kuzmic" :roflmao:



 

I meni je zapao za oko taj Lazićev ulazak u utakmicu.

Što se tiče sudija, neverovatno koliko ne poštuju Filipa Petruševa.

U prvom poluvremenu onaj faul u napadu, kad ga Ledej vuče, grli, 5 sekundi, Filip ga odgurne oni tek onda "vide" kontakt i sviraju faul.

Posle ga Smailagić nokautirao, oni sviraju faul odbrane.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kvaratskhelia said:

Imam osjećaj da se igrači ove sezone vraćaju dosta ranije na parket nego što to govore prve prognoze. Bojim se da to može da prouzrokuje i određene kontra efekte. Vildoza se vratio ranije 2 nedelje. Sad kažu da je i Martin pred povratkom. Koliko se sjećam bila je priča da neće prije proljeća na teren. 

Pa mora da se uhoda i da odigra par utakmica sa Kampacom, Biće to sve dobro

Link to comment
Share on other sites

Duško ulazi u svlačionicu nakon izgubljenog derbija i kaže igračima: ,, mirno spavajte večeras".
Takav stav nas ne čudi jer svedoci smo da je zahtevan ali i svestan koliko i u kom trenutku njegov tim može da pruži. Deluje da samo sa Benom ne zna gde će i šta će.
Sa druge strane i Duško je svestan da ni on sinoć nije blistao. Mislim da je upravo zato i bio prvi put ovako nervozan tokom tekme.
Prvo, još uvek ne znamo da li je Nedović imao neki fizički limit za više minuta od ta dva na kraju.
Drugo...kada su nam se napadi u nizu završavali samo ISO prodorima Vildoze i Nedare uz previše promašaja i izgubljenih lopti, verovatno je ideja bila da po njihovom izlasku Džoni nešto iskreira, proba da brže izvuče Partizan iz bonusa i obezbedi par jeftinih poena onim polaskom u dribling na liniji za tri, što bi Pefi teško mogao da izvede.
Ispostavilo se da Džoni ništa od toga nije u stanju da pruži na ovom nivou i pod ovakvim pritiskom sve i da je full fit.
I dalje mi nije jasna odluka da prve dve violine i to skoreri- kreatori budu istovremeno na klupi u dva navrata i to dok jurimo rezultat a jasno je da ne igramo svoju igru.

Sad da upecam zlatnu ribicu prva želja bi bila da nas ova Nedarina trojka odvede u F8.
Druga da Faku od 01.marta odigra više od 9 EL tekmi...
Treća...da nam Barsa opet dodje u Pionir ove sezone.

Ko bosanac i flaša piva...za svaki slučaj.







  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Gojko said:

https://streamable.com/ws6149

Ja ne kažem da ga je ovde namerno  udario u glavu pa da..

Bio sam uveren da je cist faul u napadu, jer Dobric nije floper. Nazalost, kamere su bile tako postavljene da sudije nisu mogle da vide na official review.

 

To ne menja cinjenicu da nisu videli faul in real time i da nam je ukradena jos jedna pobeda posle Barselone.

 

Bez vadjenja na sudjenje ili slicno, ali u oba slucaja nema slobodnog sudijskog uverenja, ovo je Kobe vs Kings game 6 foul.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako Petrušev igra odbranu što kaže Kari sledece sezone sigurno NBA, Neće Biti Angažovan 😂😂😂😂😂

 

Lazareviću niko ne može dati koš bilo koji igrač od 1 do 4, sigurno u top 5 defanzivaca u Euroligi. Dok je čuvao Ledeja i Exuma 1 na 1 nisu dali nijedan koš, dva igrača koji su nam najviše štete napravili sinoć.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On the brighter side, Nedovic na tri meča protiv Partizana

 

60 poena / 20 ppg

 

13/24 za 2 / 55%

 

bacanja 19/20 / 95%

 

ass/to 2

 

20 primljenih faulova

 

+15 sa njim na parketu

 

pritom je apsolutni go to guy i primarni fokus odbrane

 

ja tako dobre i fokusirane partije od njega nisam očekivao

 

pritom ne primećujem da je igrač na kojem odbrana/disciplina puca (uglavnom ga sakrivamo što je i logično); uostalom KKP nijednom nije prešao 80 poena.

 

P.S. trojke 5/18, od čega dve u poslednjim sekundama; van tih 3 od 16 što je poprilično loše i to je uglavnom bilo iz driblinga i u nedostatku snage/kreacije/energije; sa plejom na terenu, ti posedi bi mogli da dobiju smisao.

 

Edited by medobrundo
  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, leki bg said:

i da nam je ukradena jos jedna pobeda posle Barselone.

 

 

 

Pa pitanje šta bi bilo posle tog faula i da li bi pogodili, tako da ne možemo reći da nam je ukradena pobeda. :classic_biggrin: Protiv Barse je već druga priča, tu su nam stvarno ukrali pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, leki bg said:

Bio sam uveren da je cist faul u napadu, jer Dobric nije floper. Nazalost, kamere su bile tako postavljene da sudije nisu mogle da vide na official review.

 

To ne menja cinjenicu da nisu videli faul in real time i da nam je ukradena jos jedna pobeda posle Barselone.

 

Bez vadjenja na sudjenje ili slicno, ali u oba slucaja nema slobodnog sudijskog uverenja, ovo je Kobe vs Kings game 6 foul.

 

Kako vam je to ukradena pobeda

Ako se ne varam bili ste na -2, jesi li ti to upisao trojku iz tog 'faula' Exuma ili sam nešto propustio? 

Ukradena pobeda je trojka Mirotića kada je gazio liniju, a vi imali +3, uz istek regularnog vremena. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, leki bg said:

Bio sam uveren da je cist faul u napadu, jer Dobric nije floper. Nazalost, kamere su bile tako postavljene da sudije nisu mogle da vide na official review.

 

To ne menja cinjenicu da nisu videli faul in real time i da nam je ukradena jos jedna pobeda posle Barselone.

 

Bez vadjenja na sudjenje ili slicno, ali u oba slucaja nema slobodnog sudijskog uverenja, ovo je Kobe vs Kings game 6 foul.

Možda su sudije i videle faul na snimku, ali kod pregleda snimka, ako nije ništa suđeno, oni mogu samo da sude nesportski faul. Procenili su da nije bio nesportski, a običan ne mogu da sude.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah snimak naravno bez tona jer me još boli glava od zvučnika i onog baje što se drao,pakao.

 

Partizan je odigrao izuzetno strpljivo i pametno u napadu gde je prednjačio Exum. Top klasa igrača i verujem da može da igra u bilo kojoj EL ekipi.

U odbrani je Partizan bio znatno fizikalniji i tri najbolja igrača u tom segmentu igre su i imala najveću minutažu, Ledej 32 Exum 30 i Lesor 28

Kod nas su Lazarević i Pefi morali da imaju veću minutažu kako bi odgovorili Partizanu tom delu igre i to Pefi da čuva Exuma,a Lazarević Ledeja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

On the brighter side, Nedovic na tri meča protiv Partizana

 

60 poena / 20 ppg

 

13/24 za 2 / 55%

 

bacanja 19/20 / 95%

 

ass/to 2

 

20 primljenih faulova

 

+15 sa njim na parketu

 

pritom je apsolutni go to guy i primarni fokus odbrane

 

ja tako dobre i fokusirane partije od njega nisam očekivao

 

pritom ne primećujem da je igrač na kojem odbrana/disciplina puca (uglavnom ga sakrivamo što je i logično); uostalom KKP nijednom nije prešao 80 poena.

 

P.S. trojke 5/18, od čega dve u poslednjim sekundama; van tih 3 od 16 što je poprilično loše i to je uglavnom bilo iz driblinga i u nedostatku snage/kreacije/energije; sa plejom na terenu, ti posedi bi mogli da dobiju smisao.

 

Nemanja je momak koji nikad nije krio svoje zvezdastvo i ljubav prema Zvezdi. Bilo je ocekivano, barem meni, da ce upravo kod nas da igra najbolju kosarku, mozda ne statisticki, ali svakako najbolju za tim i klub. Do sada sto je igrao u karijeri je bio cist profesionalizam, a sada je doslo vreme da odigra za svoju dusu i svoj klub, otuda i tolika fokusiranost, smislenost, borba.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Instinkt said:

 

Kako vam je to ukradena pobeda

Ako se ne varam bili ste na -2, jesi li ti to upisao trojku iz tog 'faula' Exuma ili sam nešto propustio? 

Ukradena pobeda je trojka Mirotića kada je gazio liniju, a vi imali +3, uz istek regularnog vremena. 

 

Ne budi 1dimenzionalan.

To se zove   potencijalno   konkurentska prednost koju inače ne bi imali

 

Edited by Gojko
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, pavijan2 said:

Možda su sudije i videle faul na snimku, ali kod pregleda snimka, ako nije ništa suđeno, oni mogu samo da sude nesportski faul. Procenili su da nije bio nesportski, a običan ne mogu da sude.

Ne, nisu videli faul na snimku, jer ugao kamere nije mogao da uhvati udarac glavom nameran ili ne. Sudija in real time sa 1m udaljenosti nije video Koby game6 faul u napadu, kao ni onaj sto je bio na 40cm od Mirotica. 

39 minutes ago, Instinkt said:

 

Kako vam je to ukradena pobeda

Ako se ne varam bili ste na -2, jesi li ti to upisao trojku iz tog 'faula' Exuma ili sam nešto propustio? 

Ukradena pobeda je trojka Mirotića kada je gazio liniju, a vi imali +3, uz istek regularnog vremena. 

 

Tako je, minus 2 i napad za nas. Sut za pobedu ili produzetak ako je obican faul, a ako je nameran onda 2 bacanja (egal)+ sut za pobedu. Izvinjavam se ako se nisam precizno izrazio.

 

Edit: Ja sam za 10+ godina na forumu 3x komentarisao sudjenje btw. Nikad nisam imao upis na Tata temi, niti sam usao ikad u nju...osim mozda slucajnim klikom.

Edited by leki bg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolan poraz, ali posle skoro 24h sabiranja utisaka, mi nismo zasluzili da pobedimo.

 

Ukoliko Nedovic nije povredjen, apsolutno je skandalzno da presedi 8 minuta u 4/4 dok se utakmica lomi. Do Zalgirisa sam imao utisak da je Dusko sve do jedne utakmice, svih 40 minuta vodio savrseno, a sada me hvata konfuzija kad se setim nasih petorki i izmena od sinoc.

 

Svakako da nije tragedija, izgubili smo od ekipe koja ima brutalan roster, to sto su igrali ispod svojih mogucnosti do sada je drugi par cipela.

 

Dobric u svom stilu, uzima pa daje i tako u krug vec 6-7 godina koliko je kod nas, ali Bentilove i Filipove spustene ruke kod poena Egzuma i Ledeja... Uf! 

 

Idemo dalje, doci ce sve na svoje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...