Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nedovic je overate, gledati ga +2 godine je previse. Srecom po vas dosli su Argentinci, inace fenjer EL i sa kupom mozda..

Dobro je dok ti gledas PAO, pa ti fenjer nije daleko. A I kup/prvenstvo su upitni.

Edited by Predragdjape
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Dajte ljudi cemu odustajanje posle 1 poraza. Jeste kiks ali reci da smo otpisani. Pa jbt ima jos dosta da se igra.

 

Ostali su jos Efes, Baskonija i Makabi. Od te 3 ekipe, 2 moramo da ostavimo iza sebe. Mozda jos mozemo Monako da ugrozimo, ali tesko.

 

Ako izgubimo i od Makabija, jasno je da i Baskonija i Efes moraju biti iza nas.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

 

Fali ti još jedan za kvorum da možeš da učestvuješ na tata temi kao treći entitet

Ima nas, ali smo tihi dok ne dodje do podele trofeja..Akroplj u junu..

4 minutes ago, Predragdjape said:

Dobro je dok ti gledas PAO, pa ti fenjer nije daleko. A I kup/prvenstvo su upitni.

Mene Nedovic nervira, ali lako ga je progutati sa ovom svemirskom postavkom na kecu i dvojci..

 

Retko antipatican lik..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, leki bg said:

Exactly my point.

 

Ipak rano je pričati o hijerarhiji i ulogama  i da je to poremetilo Nedovića ili Vildozu. Radi se o inteligentnim, iskusnim i odličnim košarkašima. Apsolutno sam siguran da što se tiče hijerarhije neće biti nikakvih problema i da će Duško valjano rasporediti uloge.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Volter said:

 

Ipak rano je pričati o hijerarhiji i ulogama  i da je to poremetilo Nedovića ili Vildozu. Radi se o inteligentim, iskusnim i odličnim košarkašima. Apsolutno sam siguran da što se tiče hijerarhije neće biti nikakvih problema i da će Duško valjano rasporediti uloge.

Ne, ne mislim da imaju problem sa hijerarhijom Luca i Neda. Jednostavno je tesko menjati mindset od utakmice do utakmice. 

 

Najpre si u Pg nevazan igrac u najvaznijem mecu sezone u dosadasnjoj ABA (KKP excluded), imas strasan back up, onda 5 dana kasnije igras opet extremno vaznu tekmu, sad u EL i sve je na tebi. Navikli su Luca i Neda da je sve na njima i nemam sumnju da bi se navikli da znaju da imaju i Facua stalno tu, ali njima se situacija menja iz tekme u tekmu. 

Sledi Cedevita gde je Facu opet tu, opet Neda i Luca mogu biti opusteniji...pa onda opet EL tekme gde su oni cesto kreatori i 70% poena, u zavrsnici i do 90%. I gde nemaju back up, jer se Dzoni tek oporaviom a svakako je.neuporediv sa Fakuom.

 

Edit: Jbg, oduzio sam sad i vrv sjebao poentu.

Edited by leki bg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Makabi do nas ima Olimpijakos, Barsu i Valensiju na strani, bez Lorenca to lako može da bude 3 poraza. I oni nas moraju da dobiju ukoliko misle da ostanu u trci. Sledeće kolo Baskonija-Efes, ne bi bilo loše da Efes dobije, uz našu pobedu i poraz Makabija, sva 4 tima su na 11-10. Valensija ima dobar raspored u narednih 5 kola, i oni će se dodatno uključiti u borbu. Uz pobede protiv Partizana, Albe i 1/2 u Italiji, ja sam ubeđen da idemo u top 8

Edited by Green23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posle onakvog mudonje (Kalinic) prosle sezone ti ove godine dovedes Nedovica i planiras ga za nosioca a decko ne sme da udje u reket vec samo prangija trojke sa 8-9 metara. Koliko god cigani njega voleli jer je nase dete on nije za ozbiljnu kosarku. To dokazuju i klubovi u kojima je igrao, raspali Armani i jos gori PAO. Za sada bas bas veliko razocarenje za mene.

Sto se tice utakmice, mozda i kljucni poraz za plej of. Imas tri pobede manje od njih.

Ali sta je tu je, idemo dalje,ne predajemo se do kraja pa sta bude. Ja sam ubedjen ako udjemo u TOP 8 idemo na F4 sigurno.

Kostao nas je dosta los start sezone a posebno losa selekcija igraca (Holand, Adams, Bentil, Raduljica).

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leki bg said:

Ne, ne mislim da imaju problem sa hijerarhijom Luca i Neda. Jednostavno je tesko menjati mindset od utakmice do utakmice. 

 

Najpre si u Pg nevazan igrac u najvaznijem mecu sezone u dosadasnjoj ABA (KKP excluded), imas strasan back up, onda 5 dana kasnije igras opet extremno vaznu tekmu, sad u EL i sve je na tebi. Navikli su Luca i Neda da je sve na njima i nemam sumnju da bi se navikli da znaju da imaju i Facua stalno tu, ali njima se situacija menja iz tekme u tekmu. 

Sledi Cedevita gde je Facu opet tu, opet Neda i Luca mogu biti opusteniji...pa onda opet EL tekme gde su oni cesto kreatori i 70% poena, u zavrsnici i do 90%. I gde nemaju back up, jer se Dzoni tek oporaviom a svakako je.neuporediv sa Fakuom.

 

Edit: Jbg, oduzio sam sad i vrv sjebao poentu.

E jbg sad, prosle sezone ne valja jer smo umorni od Aba lige a sad ne valja jer smo odmorni od Aba lige. 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fasper said:

Posle onakvog mudonje (Kalinic) prosle sezone ti ove godine dovedes Nedovica i planiras ga za nosioca a decko ne sme da udje u reket vec samo prangija trojke sa 8-9 metara. Koliko god cigani njega voleli jer je nase dete on nije za ozbiljnu kosarku. To dokazuju i klubovi u kojima je igrao, raspali Armani i jos gori PAO. Za sada bas bas veliko razocarenje za mene.

Sto se tice utakmice, mozda i kljucni poraz za plej of. Imas tri pobede manje od njih.

Ali sta je tu je, idemo dalje,ne predajemo se do kraja pa sta bude. Ja sam ubedjen ako udjemo u TOP 8 idemo na F4 sigurno.

Kostao nas je dosta los start sezone a posebno losa selekcija igraca (Holand, Adams, Bentil, Raduljica).

Sem što je Nedović do Valensije pogodio tipa 4 trojke ukupno u EL i sve poene davao upravo iz reketa.

 

Da ne pominjem da su nas on i Petrušev održali u životu u EL poslednjih mesec dana.

Edited by Урош19
  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Redstar0356 said:

E jbg sad, prosle sezone ne valja jer smo umorni od Aba lige a sad ne valja jer smo odmorni od Aba lige. 

Svakako sam omasio onda ja poentu ili ti u razumevanju onog sto sam hteo da kazem.

 

Vs Bd- derbi u Pg koji ne dobijamo maltene nikad - Luca i Neda nebitni, mindset jedan, imaju ozbiljnu podrsku u Fakuu.

 

Vs Zalgiris - sve je na njima dvojci, mindset u 5 dana potpuno mora da se promeni, jer nema Facua. 

Edited by leki bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Sa izuzetkom sjajne treće četvrtine, ostatak utakmice je bio vrlo loš i haotičan, pobedio je tim koji je igrao smireniju i pametniju košarku. Mi smo na ovom meču dosta zaličili na komšije, nekakve izolacije i alibi šutevi. Naravno da je teško kad te sahrani prokleti Ulanovas ali ništa bolje nismo zaslužili večeras. Od kada igraju zajedno, ovo je najslabija partija tandema Vildoza - Nedović, s tim što je Nemanja bio baš katastrofalan. Dobrić na svakoj utakmici bukvalno ima poteze kao da prvi put vidi objekat zvani lopta u životu. Bar da je Mitrović nešto odigrao ali i on očajan i u onom destruktivnom modu kad gubi lopte kao na traci. Žalgiris ne pleni individualnim kvalitetom ali kod njih nema sumnje da će uvek izginuti, zato su trenutno i na odličnom skoru. Ne bih pravio nikakve fatalizme ovde ali da smo ovo dobili i taj derbi bismo mogli rasterećenije da igramo. Mogli smo barem da izvučemo poraz sa manjom razlikom od 4 ali je Nedović opet odlučio da glumi Lillarda, bezuspešno kao i u 90% slučajeva ove sezone. Ljut jesam ali idemo dalje, imamo sasvim solidan raspored u narednih nekoliko kola, jedino u Tel Avivu nemamo velike šanse, ali nisu ni oni neki etalon stabilnosti.

 

Brate Žalgiris je igrao odbranu kakvu neviđamo ni na fajnal foru.

 

Dali smo svoj maxium i možda je trebala biti fizikalnija petorka u zadnjih 3 minuta kada smo došli na plus 7 kako bi završili utakmicu u našu korist.

 

Nema kome da se zameri za bilo šta već da se čestita protivniku na fanatičnoj želji koja je izrodila Ulanovasove trojke.

 

 

Jedna dobra lekcija za nas koja će samo ekipu napraviti još čvršćom i pokazati kako mora da se igra da bi se napravilo nešto više u Euroligi.

 

 

Sjajna utakmica!!!!

  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, displejnejm said:

Mrzim Žalgiris. :classic_sad:

 

To ti je kao negativac u filmu ili seriji, znas da je glumac/glumica uradio/la dobar posao ako mrzis njegov/njen lik.

 

Ove sezone su Zalgiris i Asvel u toj ulozi, samo sto Zalgiris ipak ima veci kvalitet. I jedni i drugi se ne predaju do samog kraja, recimo, ovako je Asvel izgubio u "Pioniru", gubili, pa preokrenuli i onda ispustise +7 na 3 minuta do kraja.

 

Sad, ne vidim bas toliki razlog za pesimizam, jer prvo - negde mora i da se izgubi, a drugo - ovo je, objektivno, jedan od tezih meceva u ovom periodu sezone. Vec Armani i Virtus nece biti toliko teska gostovanja, Alba je laganih 10+, Maccabi jos jedan tezak mec i Partizan nekih 60-40 zbog prednosti domaceg terena. I onda idu 9 meceva sa Campazzom.

 

Mislim da ce se sa 19-15 sigurno ici dalje, sa 18-16 ce se biti na granici. Znaci, treba jos 8-9 pobeda, a samo Maccabi i Barcelona u gostima su skoro sigurni porazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgubimo li od Grobara, a što je jelte mogućnost, jer ne igramo protiv MZT-a već ekipe koja je sa skoro svakim igrala na jednu loptu i ima 5+ igrača koji mogu da stave 20 poena - tražiće se glave Nedovića i Vildoze, a možda i Ivanovića.

 

Da bi ušao u PO, Ivanović - nakon nasleđenog skora od 1-6, mora da ima verovatno skor 17-10 ili 18-9 u preostalom toku takmičenja.

 

I 16-11 je prilično ok i uspeh, kao i 15-12. To nas neće odvesti u PO, ali to ne znači da Ivanović nije uradio odličan posao overall.

 

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 16
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

lekibg nisi sjebao poentu i ja sam spominjao to. nikako nije normalna situacija i to se oseti na igracima. nije normalno da svake nedelje menjas ulogu igracima i dobro si to opisao. plus ne mozemo da ih uigravamo i ne znam kako ce uopste dusko raspodeliti uloge i minutazu.

 

smogao sam snage da pogledam nedovicev procenat za 3 u el.

25/104. 24%. 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/players/nemanja-nedovic/000848/

 

auh. u porazu od armanija 1/9, u porazu od barse 0/6. 1/7 kad je dao the trojku, 2/11 u prvoj protiv zalgirisa, veceras 1/6. 

jbt mislim da bi baba luka imao bolje procente. nema opravdanje ni sto su bar 20 od tih 104 neki suludi pokusaji iz nemogucih pozicija.

mora bolje. mora.

 

ono sto meni nikako nije jasno i sto se ne uklapa u nasu grcevitu borbu za 8 je sto smo veceras olako prepustili zalgirisu bolji h2h. nije mi jasno da ne pravimo prekrsaj i posle promasaja nedovica u poslednjem napadu jer je bilo jos 5 sec i da je dao oba opet bi imali priliku za -4. niko se nije ni cimnuo da pravi prekrsaj vec opusteno kraj je i to je to a h2h ko jebe...

 

raspored nam je manje vise ok, jedino barsa je unapred upisan poraz mada tad ce i faku biti tu. opet treba uzeti 8 pobeda sto nece biti nimalo lako. dok faku ne pocne moramo biti bar na 13-12.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...