Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Povreda Dzonija je baš ozbiljan problem, ako uopšte bude samo mjesec dana. Digao je formu drastično i Duško je u ovoj seriji pobjeda često koristio njega u klaču prije nego li Vildozu. Takođe, gubimo onu mogućnost igranja sa 3 produktivna beka u (čestim) situacijama kad naša krila ne mogu koš da postignu.

 

Što se tiče Pefija, u ulozi koja ga čega bojim se da će biti puno nerviranja za nas i Duška. Djeluje da nam je baš potrebna doselekcija spolja.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Realno Dusko je dobar i dobro reaguje na tim. Timski se igra i veruje svim igracima. Doci ce i porazi i vole bih da vidim i tu njegovu kvalitetnu reakciju. Dovoljno je iskusan i za to. Ocitao je lekciju iz kosarke Zelimiru. Nije basket vec kosarka....bukvalno ga je rasturio i prvi pravi mec Zvezde ove sezone po meni. Ne jer je to KKP vec sto sam video prave smernice u mecu. Od odbrane do napade, kad vidim Lukin short roll ja  hocu da mrem...lepo..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jel moze ovako neka strucna ocena i poredjenje i za Virtus,lepo bi nam leglo.

I gde mi da se prijavimo za taj NBA?Mada tamo nema Javora,Pukla i Boltauzera prosetali bi se.

 

Ti sigurno nisi čuo za onu "u pobedi se ne ponesi". Ovo je prvi od mogućih 15 (slovima: petnaest) derbija ove sezone i verovatno najmanje bitan. Bili smo bolji i zasluženo pobedili. Da si gledao utakmicu na koju sam ja referisao tada video bi napadačku košarku dva jako talentovana tima. Mi smo u to vreme muku mučili protiv Asvela bez dva, tri najbolja igrača i jedva volšebno pobedili. Ko je mislio da će Duško ovako brzo da opravi ekipu svaka mu čast, ja nisam od tih. Ovo sada je drastično bolje nego pre 2 nedelje. 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram biti posten i reci da je Javor sinoc ok sudio. Mozda i najbolje neki nas mec u poslednjih 10 godina.

Ostetio nas je par puta sitno ali overall ok.

 

Da ne ispadne da te razbojnike stalno razvlacim ko pitu. Ali mora jos mnogo kacamaka da prodje da bi se oprao...

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2022 at 9:22 PM, Chaos Is Me said:

Ovo što KKP i Makabi trenutno igraju je NBA za naš nivo. Just saying.

 

42 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jel moze ovako neka strucna ocena i poredjenje i za Virtus,lepo bi nam leglo.

I gde mi da se prijavimo za taj NBA?Mada tamo nema Javora,Pukla i Boltauzera prosetali bi se.

U NBA se ne igra odbrana. 

 

Tako da, nije Chaos ništa pogrešio, na to je mislio. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 Ko je mislio da će Duško ovako brzo da opravi ekipu svaka mu čast, ja nisam od tih. Ovo sada je drastično bolje nego pre 2 nedelje. 

 

Hvala ja sam od tih. 

 

Prvo nas tim je nakaradan ali nije uzasan da primi od Zadra 100 poena. 

Drugo dosao je Ivanovic TRENER koji ima nesto iza sebe i zna kako se vodi tim. 

Trece nas je trenirao i pored sebe u strucnom stabu imao potpune bezveznjake koji je pride... pa da ne nabrajam po milioniti put 

sve ono oko priprema igraca Raduljice i autoriteta. 

 

Mi smo do pre mesec dana na klupi imali coveka koji nije hteo da trazi TO protiv Fenra dok ovi prave seriju jer je cekao tv TO, da ne potrosi svoj. Mislim o cemu mi pricamo. 

Da je dosao Struja Lukajic zaigrali bi bolje. Tako da nije do mog genijalnog kosarkaskog znanja koje sam vise puta demonstrirao ovde 😄 do ciste logike je.

 

 

 

@uini

Nemoj da mi diras vujosevicizme (ili kako vec) ja ih obozavam. Zao mi je sto sam propustio da za Petruseva napisem ako je ruza... pa da se citiram sad kada je proigrao 😄 

 

 

p.s. Sad tek videh povredu Ivanovica na snimku.... lele lele lele pa on se nabio na Lidejevo koleno... ovo ako bude mesec dva da slavimo zapadnjacku medicinu.

p.p.s. Sudjenje je bilo zadovoljavajuce moram priznati, deo publike je stoka al i da se tu ne ponavljamo oko toga dal drzava hoce to da resi i zasto nece.

Edited by Tamburinjo
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2022 at 10:44 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Jedan dobar trener bi sa nekoliko ostrih rezova rehabilitovao ovaj tim, mark my words.

 

E moj @Chaos Is Me, moje ostro penzionersko oko je jos pre 2 meseca i kusur dana prognozirao ovakav rasplet. A sad moze pivo, ali samo ako je na brzinu!

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Pogresan tag :)
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

E moj @Chaos Is Me, moje ostro penzionersko oko je jos pre 2 meseca i kusur dana prognozirao ovakav rasplet. A sad moze pivo, ali samo ako je na brzinu!

Nije ovo rasplet, niti je isti trener nas.

 

Ako je Zelimir dobar trener, naucice nesto iz poraza..a nije tako da nece. 

 

Grobari da pisu peticiju da se vrati Jovanovic na klupu, tada im je bilo lepo..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Možda i ne, s obzirom da Duško ne robuje tim pozicijskim normativima, nego često igra sa dva pleja, tri beka itd itd. U zavisnosti od situacije. Tako da bi u slučaju dovođenja još jednog pleja verovatno više igrali sa dva pleja u petorci i to je to.

Ovo mi je zasad i najveći plus Ivanovića u odnosu na Radonjića. Dejo je uvek voleo šablone, mada je tokom godina uznapredovao i u tom (kreativnom) segmentu donekle. Ipak, ostaje strah od najveće mane (uslovno rečeno mane) Ivanovića - pojačanje mora biti spremno i voljno na "krvava kolena" pristup, što znači da nam je malo sužen izbor jer talentovane lelemude moramo da otpišemo u startu. Imali smo sreće da postojeći strani igrači po svemu sudeći nemaju problem sa jakim treninzima, pre svega Vildoza koji je igrao u njegovom sistemu već (mada se i sa njim kačio kouč u Španiji). Za domaće nikada nisam ni brinuo. Ofc, Raduljica nije igrač. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nije ovo rasplet, niti je isti trener nas.

 

Ako je Zelimir dobar trener, naucice nesto iz poraza..a nije tako da nece. 

 

Grobari da pisu peticiju da se vrati Jovanovic na klupu, tada im je bilo lepo..

I Navijaci Olimpijakosa da DR produzi ugovor 😁

Link to comment
Share on other sites

Napisali ste stosta, al jos par zanimljivih crtica.

 

-lazic odigrao dobro na panteru

-opet jedna minijatura, kad smo namestili pantera na peti faul, kapiram duskova ideja. Zelimir bas naivan ispao

-cini se da na ovom uzorku do sada nemamo velike probleme u odbrani kad je nedovic u igri, cak cesce vildoza pravi gluposti

-dusko jako veruju Segiju iako igra kao pijan

-dusko je 2 koraka ispred svih na terenu, neverovatno situaciono reaguje i prilagodjava se

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2022 at 10:29 AM, Delija96 said:

Opusteno ljudi,na kraju sledece nedelje smo komsije i mi na istom skoru u El

4-6...Dobijamo derbi sledeceg ponedeljka i da vidite kako krece vodenica da se okrece na nasu stranu.

Zivi bili pa videli😉

Da ne bude da nisam rekao🤷🏻‍♂️😁

  • Like 18
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Dusko Ivanovic za sada fenomenalno drzi tim i tesko je primetiti znacajnije propuste. 

Jebi ga, nerealno pomalo, ali osecaj sto smo od pocetne situacije kaubojstva gde se ne zna ko sta igra dosli do kontrolisane i uigrane ekipe koja igra u visokom ritmu ogroman deo utakmica je bas dobar.

Ne secam se da je neki trener ovoliko promenio situaciju i rezultate jos od Pesica i Valensije pre 10ak godina.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, displejnejm said:

Ovo mi je zasad i najveći plus Ivanovića u odnosu na Radonjića. Dejo je uvek voleo šablone, mada je tokom godina uznapredovao i u tom (kreativnom) segmentu donekle. Ipak, ostaje strah od najveće mane (uslovno rečeno mane) Ivanovića - pojačanje mora biti spremno i voljno na "krvava kolena" pristup, što znači da nam je malo sužen izbor jer talentovane lelemude moramo da otpišemo u startu. Imali smo sreće da postojeći strani igrači po svemu sudeći nemaju problem sa jakim treninzima, pre svega Vildoza koji je igrao u njegovom sistemu već (mada se i sa njim kačio kouč u Španiji). Za domaće nikada nisam ni brinuo. Ofc, Raduljica nije igrač. 

 

To ne da je mana, nego je fantastično.

 

Mada se preteruje malo sa tim, po mom mišljenju. Iznenadili bi se neki, koliko nije istina da su talentovani igrači lelemudi na treninzima. Jer je večina njih taj talenat pretvorila u skill baš krvavim radom na treninzima. Tako da su ti skill igrači dosta puta i največi radnici.

Na tu temu bi dodao jednu anekdotu što sam jednom čuo. Ray Allen se valjda jednom naljutio na novinara, koji je onako usput nešto nabacio za njegov "bogom dan" osečaj za ubacivanje lopte kroz obruč. Na šta je on odbrusio da mu to nije dano, več je kroz čitavu karieru trenirao taj šut, dok god je još mogao da stoji na nogama.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...