Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

8 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ma ne pricam nista o Radonjicu, samo mislim da je trebao da ima jos dva do tri igraca koji ce da rasterete nosioce, bar u ABA ligi, a ne da mu protiv Splita nosioci igraju na +30 do kraja.

Ja sam vec rekao da je Cedevita odlican sastav, mnogo bolje sastavljen i od nas i od Partizana. Danasnja utakmica (a nisam je gledao), moze biti splet raznih okolnosti. Mozda su mislili da to nije bitna utakmica i da trebaju da se spreme za nedelju. 

Mislim da nam dolaze u nezgodnom trenutku, ali videcemo.

Budzet je takav kakav je i meni je tu bitno da bude sto vise domacih igraca i bar da ove sezone promovisemo jednog mladog igraca (bilo bi dobro da je to Topic). 

 

Nemas 12 nosioca, imas prvu petorku, zamene i igrace sa kraja klupe. No, to nije toliko bitno, ono sto je bitno i sto nekoliko nas pise vec par stranica je da je svaka TOP 8 EL ekipa imala jake glavne opcije, a mi imamo staklenog Nedovica, ali zato milion opcija na 3, 4 i 5. Apsolutno je nad svakom takvom ekipom lebdela opasnost da jedna povreda urnise sezonu, zato se svi nadamo da se teske povrede nece desavati.

 

Takodje, niko ovde ne trazi da imamo 10 igraca i da nam glavni igraci igraju po 33 minuta na svakom mecu. Sasvim je dovoljno 12, a u ABA moze da ih menja Topic i gomila drugih losih igraca na EL nivou. Ja sam prvi koji se nadam da cemo ove sezone imati zanimljivu ABA sezonu, da ce i u polufinalima sve da prsti, ali nesto mi i ne deluje tako. A ostale ekipe su tek horor sto se tice finansija i kvaliteta.

 

Samo jednu ilustraciju koliko smo zabrazdili (a ja se slazem sa tobom da treba podrzati igrace protiv PAO, ja se prvi nadam pobedi):

 

Radonjic, sezona 2016/17, centri i cetvorke Kuzmic, Bjelica, Mitrovic, Simonovic (+Thompson od januara). 16 ekipa, gazili smo sve do povrede Jovica.

Sezona 2021/22, centri i cetvorke Kuzmic, Mitrovic, povredjeni White, Davidovac i malo Kalinic.

 

Ova sezona, cetvorke i petice Kuzmic, Petrusev, Raduljica, Ilic, Martin, Bentil i Mitrovic. Jel bolje imati Kalinu i Davidovca ili Raduljicu, Petruseva, Bentila i Martina? Ja bih rekao da jeste.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bosMan_jr said:

Bas bas ruzan spin, samo kod tebe nisam siguran da je spin kao za uinija, ti mozda i ne kontas sta pises. 
Dva dana vam objasnjavamo razliku izmedju

 

1)JUNIORA - MLADJI ILI JEDNAKI 03 GODISTE I JEFTINI i

 

2)igraca od 22-23 godine - NISU JUNIORI I NISU JEFTINI

 

prvih mozes da imas koliko god hoces, sto se mene tice mozes i 7 da ih imas, a drugih ne mozes.

Ili bolje citaj ili bolje spinuj, ovo je bas lose

 

Evo da ne bude da ja spinujem. Ovo je post od koga smo krenuli:

 

Govori samo da si brojne juniore racunao kao legitimne EL opcije. Da ti pomognem, napisacu nekoliko ekipa i ko je sve kod njih van 12:

 

Zalgiris - Krivas (18 godina), Lelevicius (19 godina), Giedraitis (22 godine), u 12 su Kalnietis sa 36 godina i Lukosiunas koji ima iza sebe jednu EL sezonu.

 

Znaci Zalgiris ima 15 igraca. Jednog 22, jednog 19 i jednog 18.

 

Baskonia - Pape Sow (19 godina), u 12 su igraci poput Kurucsa, Raiestea, Sederkeskisa koji i nemaju neko EL iskustvo.

 

Baskonia ima 13 igraca i jednog od 19 godina.

 

Monaco - Couture (20 godina), u 12 je igrac poput Makoundoua koji nema nikakvo EL iskustvo

 

Monaco ima 13 igraca i jednog od 19 godina

 

Panathiaikos - Avdalas (16 godina), Samodourov (17 godina), Mantzoukas (19 godina), u 12 je jos Chougkaz od 22 godine.

 

Pao ima 15 igraca, jednog 16,17,19 i 22.

 

Asvel - Risacher (17 godina), Noam (18 godina), oni imaju 13 seniorskih igraca

 

Asvel 13 igraca, po jednog 17 i 18 godina.

 

Olympiacos - Koloveros i Tsamis, imaju 13 seniorskih igraca sa Papasom

 

Oly- Imaju 14 igraca i jedan ima 20 godina (sada proverio jer mi je bio cudan ovaj podatak).

 

Alba - imaju 19 igraca na spisku, od cega su tu Ruf (17 godina), Rapieque (18 godina), Schulte (18 godina), Machowski (18 godina), Delow (21 godina), Procida (20 godina)

 

Alba- ima 19 igraca  od kojih su 5 od 17 do 20 godina. 14 su seniori.

 

Zvezda ima  16 igraca, dva 22,22 i jednog od 17. Ima i Adamsa bez EL iskustva.

 

Znaci  samo 4 kluba koja , mozes da kazes da imaju vise mladih od nas, a ako kazemo da je Alba dodala 5 igraca koji nece videti teren, onda su to 3 kluba. Bez da proveravam ostale klubove posto podatak za Oly nije tacan.

Link to comment
Share on other sites

Puno je 16 igrača u nikad slabijoj Aba Ligi ali je taman 15 igrača u nikad jačoj A1. Ne valja pobeda nad Budućnosti ali nam je trebao ovaj šamar od Arisa.

 

Iz krajnosti u krajnosti idete i ulazite u bespotrebne rasprave. Vreme će pokazati sve. I da li je napravljena greška sa tim silnim plejevima i centrima ili sa brojem igrača... 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goldberg said:

 

Nemas 12 nosioca, imas prvu petorku, zamene i igrace sa kraja klupe. No, to nije toliko bitno, ono sto je bitno i sto nekoliko nas pise vec par stranica je da je svaka TOP 8 EL ekipa imala jake glavne opcije, a mi imamo staklenog Nedovica, ali zato milion opcija na 3, 4 i 5. Apsolutno je nad svakom takvom ekipom lebdela opasnost da jedna povreda urnise sezonu, zato se svi nadamo da se teske povrede nece desavati.

 

Takodje, niko ovde ne trazi da imamo 10 igraca i da nam glavni igraci igraju po 33 minuta na svakom mecu. Sasvim je dovoljno 12, a u ABA moze da ih menja Topic i gomila drugih losih igraca na EL nivou. Ja sam prvi koji se nadam da cemo ove sezone imati zanimljivu ABA sezonu, da ce i u polufinalima sve da prsti, ali nesto mi i ne deluje tako. A ostale ekipe su tek horor sto se tice finansija i kvaliteta.

 

Samo jednu ilustraciju koliko smo zabrazdili (a ja se slazem sa tobom da treba podrzati igrace protiv PAO, ja se prvi nadam pobedi):

 

Radonjic, sezona 2016/17, centri i cetvorke Kuzmic, Bjelica, Mitrovic, Simonovic (+Thompson od januara). 16 ekipa, gazili smo sve do povrede Jovica.

Sezona 2021/22, centri i cetvorke Kuzmic, Mitrovic, povredjeni White, Davidovac i malo Kalinic.

 

Ova sezona, cetvorke i petice Kuzmic, Petrusev, Raduljica, Ilic, Martin, Bentil i Mitrovic. Jel bolje imati Kalinu i Davidovca ili Raduljicu, Petruseva, Bentila i Martina? Ja bih rekao da jeste.

Ma i ja imam problem sa tim da se sve oslonilo na Nedovica, a on staklen. Ostaje mi da se nadam da ce kod njega sve biti kako treba do kraja, jer mi preostaje da kukam, a nisam takav. Optimistican sam po prirodi. 

Nije isto onda i sada. Bilo je manje utakmica, duplih kola, napora. Promenilo se sve. Videces kako ce teci ovogodisnja EL. Problem je sto mi nemamo budzet, pa je nama 13 Raduljica, a Makabiju Holins.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Brt realno vise je Ivanovic 2 nego Dobric.

 

Jbg, tu moramo da se složimo da se ne slažemo 🙂

 

Ja sam zagovarao ideju sa Dorbićem na 2 kod Radonje, koji voli da ima size na tim pozicijama. Mada mi nije toliko neverovatno da igra na 3 u nekom drugom sistemu, pošto se radi o klasičnom svingmenu.

Što se tiče Ivanovića na 2, to več mislim da je običan cirkus koji bi mogao da se sprovede eventualno u Mornaru iz Bara ili Dinamo Sassariju (onom iz sezone 2011). U ozbiljnim klubovima nikako.

 

Ali ne tvrdim da sam ja u pravu po ovim pitanjima. Samo delim svoje mišljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Johnny Štulić said:

Puno je 16 igrača u nikad slabijoj Aba Ligi ali je taman 15 igrača u nikad jačoj A1. Ne valja pobeda nad Budućnosti ali nam je trebao ovaj šamar od Arisa.

 

Iz krajnosti u krajnosti idete i ulazite u bespotrebne rasprave. Vreme će pokazati sve. I da li je napravljena greška sa tim silnim plejevima i centrima ili sa brojem igrača... 

 

 

 

 

 

 

 

15 ili 16 igrača ne mora da bude puno za ovaj tempo takmičenja, ali pravilno raspoređenih po pozicijama, a ne kao da si zahvatao iz džaka na slepo pa šta ti dopadne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Osovinu za sada ili bolje receno opet cine Lazic, Mitrovic, Lazarevic, Markovic uz jaku pomoc Bentila i Ivanovića. Dobric takodje vazan faktor. Mnogima se su se smucili ovi starosedeoci, razumem, oce ljudi Makabi kompoziciju da gledaju (ima preko puta srpska verzija) ali stvarno bi lud bio trener kad bi sad razbucao totalno ovu osovinu i dao kljuceve tima nekom O Brajantu ili slicnom mamojebcu dalje ga bilo.

 

Nedovic ce pruziti ekipi poseban napadacki kvalitet i mogucnost da odvuce paznju odbrane, igra izolacije, ubrza igru, nesto sto nam je falilo prosle godine. Petrusev takodje, ogroman potencijal, dobar ofanzivni arsenal, samo da klikne i sto manje stete u odbrani da napravi. Da ima malo jokicevskog u sebi sigurno bi bio starter i veliko pojacanje.

 

Sve ostalo, broj igraca, treci-peti centar, mladi, raspodela po pozicijama, doktor i ostalo su periferija i kritika radi kritike. Da li je nezadovoljstvo sto ne igramo moderno i brzo kao Voriorsi ili neki drugi razlog koji se ponavlja kod jednih te istih ljudi ovde ostaje nejasno. Isto ovo smo citali prosle godine vezano za nagomilavanje igraca na poziciji 3, sad je tema druga pozicija i opet robovanje klasicnoj, zaostaloj podeli pozicija od 1 do 5. 

 

Za korak dalje, sto mnogi prizeljkuju, fali versatilnost jednog Kalinica, trejdovao bih Adamsa, Holanda, Martina i prvog pika na draftu za njega. Umesto Holanda bi mozda bolje legao uber suter poput Berona, Obsta ili Holinsa ponovo, mada ni Holand nije za bacanje, ima tu sportsku drskost.

Adams umesto Voltersa je žestok promašaj za sada i zato mora da se nekako vadi kestenje iz vatre, ovaj decko je potpuno preplasen i neuklopljen. Neka rakija, meze, sarme, nocni provod, zene, opustanje...ako ne proradi posle toga onda na kaljenje u nekog talijanskog prvoligasa, a mi da hvatamo pleja koji se malo razume u pikenrol.

 

Edited by Mikel
dodatak u poslednjoj recenici
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mikel said:

Osovinu za sada ili bolje receno opet cine Lazic, Mitrovic, Lazarevic, Markovic uz jaku pomoc Bentila i Ivanovića. Dobric takodje vazan faktor. Mnogima se su se smucili ovi starosedeoci, razumem, oce ljudi Makabi kompoziciju da gledaju (ima preko puta srpska verzija) ali stvarno bi lud bio trener kad bi sad razbucao totalno ovu osovinu i dao kljuceve tima nekom O Brajantu ili slicnom mamojebcu dalje ga bilo.

 

Nedovic ce pruziti ekipi poseban napadacki kvalitet i mogucnost da odvuce paznju odbrane, igra izolacije, ubrza igru, nesto sto nam je falilo prosle godine. Petrusev takodje, ogroman potencijal, dobar ofanzivni arsenal, samo da klikne i sto manje stete u odbrani da napravi. Da ima malo jokicevskog u sebi sigurno bi bio starter i veliko pojacanje.

 

Sve ostalo, broj igraca, treci-peti centar, mladi, raspodela po pozicijama, doktor i ostalo su periferija i kritika radi kritike. Da li je nezadovoljstvo sto ne igramo moderno i brzo kao Voriorsi ili neki drugi razlog koji se ponavlja kod jednih te istih ljudi ovde ostaje nejasno. Isto ovo smo citali prosle godine vezano za nagomilavanje igraca na poziciji 3, sad je tema druga pozicija i opet robovanje klasicnoj, zaostaloj podeli pozicija od 1 do 5. 

 

Za korak dalje, sto mnogi prizeljkuju, fali versatilnost jednog Kalinica, trejdovao bih Adamsa, Holanda, Martina i prvog pika na draftu za njega. Umesto Holanda bi mozda bolje legao uber suter poput Berona, Obsta ili Holinsa ponovo, mada ni Holand nije za bacanje, ima tu sportsku drskost.

Adams umesto Voltersa je žestok promašaj za sada i zato mora da se nekako vadi kestenje iz vatre, ovaj decko je potpuno preplasen i neuklopljen. Neka rakija, meze, sarme, nocni provod, zene, opustanje...ako ne proradi posle toga onda na kaljenje u nekog talijanskog prvoligasa, a mi da hvatamo pleja koji se malo razume u pikenrol.

 

Znaci Vildoza Luka.

Link to comment
Share on other sites

Evo da budemo precizni. Ovo su timovi EL sa brojem igraca(u ovom trenutku pre NBA cut-a), a u zagradama godista 22 i mladji:

 

1.Asvel 15 (17,17);

2.Monaco 13 (20,20,22);

3.Zalgiris 15 (17,19,22);

4.Pao 15 (16,17,19,22);

5.Oly 14 (22);

6.Baskonia 13 (22);

7.Valensia 15 (20,21);

8.Barca 16 (18,19,21);

9.Real 19 (16,16,18,21);

10.Alba 17 (18,18,20,21);

11.Bajern 18 (16,17,20,21,22);

12.Efes 17 (18,21);

13.Fener 16 (21);

14.Armani 17 (16);

15.Virtus 17 (20,21,21);

16.Makabi 15 (18);

17.Partizan 15 (19,19,21,21,21,22,22);

18.Zvezda 16 (17,22,22);

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baskonia ima igraca od 19 godina van 12, a ne od 22. Dakle, oni imaju samo 12 seniorskih igraca, od kojih jedan ima 22 godine.

 

No, kad su svi klubovi ovako stavljeni na gomilu, mi treba da tezimo da imamo 11-12 igraca koji nisu totalno zalutali na nivou EL (dakle, da su ili asovi ili da mogu da naprave korisne stvari). To je vazno jer se ne pravi bespotrebna guzva, a vazno je i zato sto imamo ogranicen budzet - vec sam pisao da su dve alternative ili losiji nosioci ili bahacenje sa parama, a ni jedno ni drugo ne vodi nicemu.

 

Mi mozemo i moramo da se vodimo onim sto rade ekipe sa dna EL kada je u pitanju budzet. Realno nam je perspektiva takva da ne mozemo da budemo deo te "nove, bogatije, bolje EL" i da nam je mesto tamo samo ako se vrati sportski princip. Sve drugo je razmazeno zahtevanje da zbog hira vlastodrzaca glumimo nesto sto nismo, a to su Armani ili Fener, to su gluposti.

 

Dakle, ultra jaka petorka, pristojne rezerve, jos 1 ili 2 solidna igraca, ostalo ne treba da pravi razliku ni u Igokei. Tako je u Zalgirisu, tako je u Baskoniji, tako je kod Radonje u PAO, tako je u klubovima iz Francuske. Pricati kako Fener ili Armani imaju 15 igraca je kao da navijaci Zadra ili Borca traze da se dovedu dva amera ubice, jer ako KKCZ moze, sto ne bi mogli i oni.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goldberg said:

Baskonia ima igraca od 19 godina van 12, a ne od 22. Dakle, oni imaju samo 12 seniorskih igraca, od kojih jedan ima 22 godine.

 

No, kad su svi klubovi ovako stavljeni na gomilu, mi treba da tezimo da imamo 11-12 igraca koji nisu totalno zalutali na nivou EL (dakle, da su ili asovi ili da mogu da naprave korisne stvari). To je vazno jer se ne pravi bespotrebna guzva, a vazno je i zato sto imamo ogranicen budzet - vec sam pisao da su dve alternative ili losiji nosioci ili bahacenje sa parama, a ni jedno ni drugo ne vodi nicemu.

 

Mi mozemo i moramo da se vodimo onim sto rade ekipe sa dna EL kada je u pitanju budzet. Realno nam je perspektiva takva da ne mozemo da budemo deo te "nove, bogatije, bolje EL" i da nam je mesto tamo samo ako se vrati sportski princip. Sve drugo je razmazeno zahtevanje da zbog hira vlastodrzaca glumimo nesto sto nismo, a to su Armani ili Fener, to su gluposti.

 

Dakle, ultra jaka petorka, pristojne rezerve, jos 1 ili 2 solidna igraca, ostalo ne treba da pravi razliku ni u Igokei. Tako je u Zalgirisu, tako je u Baskoniji, tako je kod Radonje u PAO, tako je u klubovima iz Francuske. Pricati kako Fener ili Armani imaju 15 igraca je kao da navijaci Zadra ili Borca traze da se dovedu dva amera ubice, jer ako KKCZ moze, sto ne bi mogli i oni.

Baskonia ima samo prijavljenog Kuruca (ex komsije) koji ima 22. Sto se ostalog tice, tu smo gde smo. Niti ti, niti ja to mozemo promeniti. Videcemo danas kako to izgleda u EL kod nas, pa cemo komentarisati.   Prokomentarisao bih i Partizan, ali je to ovde zabranjeno, pa cu preskociti.

 Sta se desilo? Jesu li nasi pustili Vilijamsa 😂 Ako su ga pustili sa privremenom ispravom hoce li moci da izadje na drugi granicni prelaz? Mislim ako se budu vracali autobusom😂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, VISOKOLETAC said:

Baskonia ima samo prijavljenog Kuruca (ex komsije) koji ima 22.

 

To nije taj Kurucs. 

 

Ne bih dalje da širim raspravu, imho je roster i preglomazan i neizbalansiran. 5 centara (Petrušev je centar, na 4 igra prvi put u karijeri i definitivno ima 95% karakteristike centra a možda 5% PF) mislim da nije imao nikad niko ili se barem ja toga ne sećam. Još ako dovedemo i petog pleja kosmos će opet biti u ravnoteži.

Link to comment
Share on other sites

Sad smo ubedljivo najtanji na poziciji 3, ne toliko po tome da nemamo krilnih igraca, vec po tome sto im prakticno zbirni kosarkaski kvalitet nije dovoljan za nivo kosarke koji mi valjda zelimo. Nakon toga pozicija 2, posebno sto ce Nedovic verovatno biti povredjen pola sezone. 1,4 i 5 su nam popunjene pozicije, osim ako ovom degenericnom rotacijom ne istrosimo Bentila do decembra a Ilica uspavamo na klupi/tribini.

Link to comment
Share on other sites

Pricao sam i ranije da ce mozda biti gadno veceras na prenosu lopte a sad vidim da je PAO naterao Real na 19 izgubljenih lopti,mozda bude bas velikih muka u organizaciji napada.

 

Plejmejkerska pozicija nam je trenutno- ubaci Adamsa mozda proradi,i to je to,samo nadanje.

Lee je bas gnjavio Ivanovica u dresu Monaka,mogu misliti kako ce se snaci kada cela petorka igra agresivno,pa jos kad moze Ponitka da stisne ako se umori Lee.Bilo bi bas iznenadjenje da ne izgubi koju loptu u organizaciji.

Adams ne probudi li se ce pustiti Mitru organizaciju,kako je pobegao protiv Buducnosti od lopte samo...

 

Neverovatno je kako su neki cvrsti pri stavu da nam ne treba plej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

To nije taj Kurucs. 

 

Ne bih dalje da širim raspravu, imho je roster i preglomazan i neizbalansiran. 5 centara (Petrušev je centar, na 4 igra prvi put u karijeri i definitivno ima 95% karakteristike centra a možda 5% PF) mislim da nije imao nikad niko ili se barem ja toga ne sećam. Još ako dovedemo i petog pleja kosmos će opet biti u ravnoteži.

U pravu si za Kurucsa. Moja greska.

Link to comment
Share on other sites

Jbt jos ce od Ponitke napraviti Kawhi Leonarda.

Nesumnjivo dobar igrac ali zestoko precijenjen na ovom forumu. 

 

Sto se tice danasnjeg meca, kontrola skoka je izuzetno bitna.

Panatanaikos je zestoko limitirana ekipa napadacki, ne smijemo im dozvoliti da budu bolji u skoku od nas. 

 

Citam izjavu Jovanovica, ko bi mogao to da se vrati danas od povrijedjenih igraca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Predragdjape said:

Danas bi trebao Dobric da se vrati... Ja bih u 12 vratio Kuzmica ako je spreman, pored Mitrovica I Martina. Mada, cim nije igrao proslu, da oseti teren itd, nisam siguran bas.

To sam i ja pricao,ukoliko Kuz bude igrao protiv najgabaritnijih a Raduljica na utakmicama  kada se stvori prilika  za neki kos vise na masi dole,on je ok pojacanje.Probace danas sa Raduljom sigurno,ako se bude mucio protiv Papajanisa(a verovatno hoce) nema smisla odreci se Kuzmica i muciti tim sa Raduljicom kao odgovor na EL dzinove.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

To sam i ja pricao,ukoliko Kuz bude igrao protiv najgabaritnijih a Raduljica na utakmicama  kada se stvori prilika  za neki kos vise na masi dole,on je ok pojacanje.Probace danas sa Raduljom sigurno,ako se bude mucio protiv Papajanisa(a verovatno hoce) nema smisla odreci se Kuzmica i muciti tim sa Raduljicom kao odgovor na EL dzinove.

U nekoj varijanti bi mogao I Petrusev zbog visine na njihove visoke igrace. Pa da, sad imamo izbor centara pa neka trener kombinuje u zavisnosti od protivnickih.. Videcemo, nadam se pobedi veceras I punom pioniru!

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...