Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

41 minutes ago, John Terry said:

 

I ja mislim da su favoriti. Blagi ali favoriti.

 

iskreno, mislim da smo mi blagi favoriti. pošto se igra u bajernu, fifti-fifti u najboljem slučaju.

ja očekujem pobedu iako neću biti iznenađen ako bajern odigra neku opasnu tekmu i dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo. Loše je kad pomislimo da ishod utakmice zavisi samo od nas. Sport je zanimljiv jer niko ne može da garantuje u kojem će se izdanju pojaviti dvije ekipe. Mi možemo da odigramo kao protiv Olija i Makabija, što je neki naš vrhunac, a možemo da igramo kao što smo protiv Italijana ili Albe, što bi bila neka najgora verzija.

 

Ili npr. Valensija - protiv nas su izgledali kao najgora ekipa u EL, a onda je ta ista ekipa zaređala solidan broj pobjeda i uključila se u borbu za top8.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako je pisano jer nisam bas redovno sve pratio, ali Covic je prodao ceo onaj kompleks na Cukarickoj padini i tamo se gradi naselje. Jel spominjao nesto u vezi toga, tu je bila hala i prostorije i svasta nesto, hoce li to sad negde drugde graditi? I druga stvar, koga nam kupuje od para sto je dobio od prodaje?

 

https://www.gradnja.rs/fmp-cukarica-victory-gardens-urbanistiq/

 

Ili ovo Covic gradi? 😁

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Martin nije digo nos zbog poslednje utakmice. Nije klinac. On je jedan od onih igrača u našem timu od koga često pomislim da nema vajde, al opet se javi nešto u meni da se ponadam da nije tako. Mnogo bi nam značio njegov doprinos. Nadam se i da večeras neće startovati Dobrić, Bentil i Kuzmić. Ja bih krenuo sa Kampacom i Vildozom u petorci. Vildoza kada je stigao igrao je mnogo bolju odbranu, nije zabušavao i bio nonšalantan. On može u kontinuitetu tako, al jbg, problem je što kao i napad i odbranu voli da igra uz pomoć fora, a to mu ne prolazi. Protiv Albe mu nisu bile sve ovce na broju, ne samo njemu nego većini igrača. Sad guza mora da zapne jer nas čeka težak put ka TOP8. Al dobro, bolje teže nego lako, jer što je lako nije slatko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Izvinjavam se ako je pisano jer nisam bas redovno sve pratio, ali Covic je prodao ceo onaj kompleks na Cukarickoj padini i tamo se gradi naselje. Jel spominjao nesto u vezi toga, tu je bila hala i prostorije i svasta nesto, hoce li to sad negde drugde graditi? I druga stvar, koga nam kupuje od para sto je dobio od prodaje?

 

https://www.gradnja.rs/fmp-cukarica-victory-gardens-urbanistiq/

 

Ili ovo Covic gradi? 😁

Šta misliš odakle nam Kampaco na 2 godine za 7 miliona

Link to comment
Share on other sites

Danas je dan D za evroligaske ambicije. Bilo je i ranije " dana D " , ali ovaj sada je bas takav , sto se tice KKCZa. Ako se izgubi, to je to, mozemo da pisemo " ako dobije ove ili one, ako vezemo sve pobede itd itd ", ali je jasno svima da ako se izgubi i od Bayerna, da od top 8 nema nista. Isto tako, cak i da dobijemo, ne znaci da ce ga biti, naprotiv, ima mnogo mnogo posla da se radi i nakon toga, ali tako je kad se izgubi kuci od ALBE, kad se izgubi od oslabljenog Armanija, kad izgubis derby i padnes bez ispaljenog metka na italijanskoj turneji i izgubis u Kaunasu gde si imao super dobru poziciju da rutinski privedes mec kraju. Tako je i kad izgubis od PAOa kuci. 

 

Bayern je veceras ipak blagi favoriti, cak i sa Kampazzom u timu, tako da jednostavno , ne mogu da ocekujem neku epsku seriju pobeda u ovih 9 kola, poraz od ALBE me jos uvek malo nervira, tako da jedino sto ocekujem od Evrolige je da se posibaju max u svih 9 utakmica i da ostvare sto vise pobeda, pa ako i bude 17 17 score, to uopste nije lose, cak naprotiv. Jednostavno, ocekivati i traziti top 8 nakon svega vidjenog, posebno nakon ALBE, nije realno. 

 

Sve u svemu, zelim im sve najbolje, ali ne lozim se nimalo na evroligasku kampanju. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Snjofko said:

To je isto pisano pred proslu utakmicu i bice pisano pred sledecu.

 

Nece biti pisano, jer ranije je bilo vise utakmica do kraja i bilo je vise prostora za ispravke greske, sada toga nema, jasno je nakon ALBE da ti treba minimum 7 2, mozda i 8 1, ako puknes i od Bayerna, trebace ti 8 0 do kraja ili 7 1, znaci , da moguce je i nakon Bayerna da se lozi narod, ali ja pisem o realnim stvarima, cak i da dobijemo Bayern top 8 nije ni blizu, ali ce ipak pozicija biti bolja nego pre Bayerna. 

 

A ne ide nam u prilog i da je Argentina ispala sa SP tj nece je tamo biti, tako da ko zna u kakvom psihofizickom stanju su Kampazzo i Vildoza, a o Vildozi ne znam ni kakav mu je emotivni status, neko pise da ga je ostavila riba, a to moze da ostavi traga, sta ces, tako je kako je. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Onaj poraz protiv Albe gde smo bacili pušku u kukuruz i pali bez ispaljenog metka mi je ubio svaku draž za večeras. Čak i konačno uključenje Kampaca u tim mi ne menja to raspoloženje, doslovno ravna crta 😞

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Za večeras određena kaznena trojka:

CREW CHIEF

OLEGS

LATISEVS

UMPIRE 1

CARLOS

PERUGA

UMPIRE 2

TOMASZ

TRAWICKI

Malo sam istraživao i naišao na zanimljiv podatak. Olegs Latisevs nabildovani nizak Litvanac, koji mi je inače skakao po živcima svojim do sada diskutabilnim odlukama je sudio nama do sada ne mali broj utakmica ( Partizan kod nas, Real kod nas, Makabi kod nas i Baskoniju tamo).

Pored njega tu će biti Peruga, naravno pogađate da je Španac koji nam je sudio Monako na strani.

I poslednji ne i najmanje bitan Trawicki koji je bio delegiran nama na utakmicama Real kod kuće, Alba na gostima i Efes u gostima. Skor sa njima na parketu 2:6. Mora se sve uzeti u obzir s obzirom na okolnosti koje nas prate.

 

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno Facu pa da vidimo da li će se ostali osećati komfornije uz njega. Bajern je ozbiljan tim sa dobrim trenerom ali su definitivno kvalitetom donji dom EL i možemo da tražimo pobedu u Minhenu. Verujem da ćemo imati i dosta navijača tamo. Ništa još nije gotovo i svaku evroligašku utakmicu treba tretirati kao da je finale Olimpijskih igara, pa da vidimo. Napred Zvezdo!

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Onaj poraz protiv Albe gde smo bacili pušku u kukuruz i pali bez ispaljenog metka mi je ubio svaku draž za večeras. Čak i konačno uključenje Kampaca u tim mi ne menja to raspoloženje, doslovno ravna crta 😞


Ovde sam saglasan u potpunosti. Što se mi ložimo, ako su igrači protiv Albe izašli sa ćorcima? Ubijen je u potpunosti momentum. Ok, jači smo zbog Kampaca, ali avaj, teško će nam se opet ovako pružiti prilika. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iako deluje da smo porazom od Albe bas daleko od Top 8, pobedom nad Bajernom i eventualnim poklapanjem nekih rezultata mozemo itekako da se vratimo u trku i to na 8 kola pre kraja.

 

Motivacija Fakua i bolja igra Luke i Nede i nadam se da moze da se pobedi u Minhenu.

Link to comment
Share on other sites

Dzaba Kampazzo, ako ce Dobric, Nedovic i Vildoza da se ispucavaju za tri poena kao protiv ALBE, jer ne postoji tim na planeti koji moze da kompenzuje 1/6 , 1/7 i 1/7 za tri poena od strane trojice kosarkasa. NE POSTOJI takav tim koji moze da dobije ako se ovoliko promasaju sutevi za 3p, to je 20 napada bacenih u vodu. 

Potpuno je jasno kako su pukli od ALBE, ovo je Evroliga i ona ne prasta ovakve egzibicije u sutu za tri poena. 

 

Secam se one utakmice sa Zalgirisom u Areni, sa Markus Vilijamsom u timu, kad smo imali nekih 1/17 za tri poena ili 1/20, i izgubili na jednu loptu, ali to je bila borba prsa u prsa, sibanje u odbrani, protiv ALBE je bila promenada i setnja po parku. 

Epilog -15 na semaforu, epska blamaza, naravno da me ne interesuje previse trenutno kosarka, ocekivanja svedena na minimum sto se tice Evrolige. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Onaj poraz protiv Albe gde smo bacili pušku u kukuruz i pali bez ispaljenog metka mi je ubio svaku draž za večeras. Čak i konačno uključenje Kampaca u tim mi ne menja to raspoloženje, doslovno ravna crta 😞

 

Апсолутно. Постоји оптимизам због мотивације Факуа и чињенице да смо више пута побеђивали у Минхену, али после прошле недеље ми се ентузијазам свео на минимум. Што је још занимљивије, одиграли смо добро прву четвртину и онда буквално као да су нам се поквариле батерије. Има још наде и шансе, али после онаквог почетка са Душком, мислио сам да су бар такве утакмице прошлост, у којима губимо без икакве жеље да буде другачије. Друго полувреме је буквално било "они даду кош, ви скидате гаће".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Nećemo dobiti ako nas ubiju pod košem kao Alba. Dakle, nije dovoljan samo bekovski trio nego i da se Petrušev pocima u odbranu, da Luka ne bude baba, da Martin ne bude penzos i da Bentil odigra smisleno.

 

Mnogo "ali" i mnogo "uslova" za ispuniti. Istovremeno cemo vidite kako Zelimir razvaljuje ovu ALBU sa 25 razlike, samo na bazi suta i nicega vise. Mi nemamo takav napadacki potencijal, ali do ALBE smo imali sistem koji sljaka i kad ne ide sut, makar iz agresivne odbrane, protoka lopte i trazenja neki drugih resenja u napadu. Onakav epski raspad je neocekivan , ne i poraz, desavaju se porazi u Evroligi nista cudno, svaki tim moze da te dobije, ako podbacis, ali da onako puknes sa +10 na -15 , da dozvolis kuci da te ALBA dobije sa plus 25 za tri cetvrtine, je veliki samar koji se ne zaboravlja tako lako i poraz koji je verovatno izbacio tim iz borbe za top 8. 

Necu da kazem "gotovo sigurno" jer ima jos 9 kola. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neće nas ubiti pod košem samo i isključivo ako gospodin na klupi bude koristio raspoložive igrače na poziciji centra.

 

Bude li nam se igra pod košem zasnivala na Luki i Bentilu na 5, razguziće nas tako da nećemo znati gde je levo.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Treba reci i da smo osteceni za jednu pobedu vise , koja je ukradena greskom sudija, tako da bi sa tom pobedom imali 12 13, dosta drugacije nego 11 14. Da ne govorim da smo samo neigranjem Kampazza bili osteceni za bar dve pobede vise ili bar za jednu. Tako da , ima od svega pomalo, ovo sa Kampazzom je direktna krivica uprave, ne bi mogla Evroliga da te keca , da si bio u redu sa papirima. Ovo sa ukradenom pobedom je cista pljacka, a ovo sa ALBOM je do trenera i citavog tima. 

 

Sve skupa 11 14, not bad, ali moglo je mnogo mnogo bolje, realno ovo je verovatno bolji tim od svakog koji je Dejo imao na raspoloaganju. Bolji je i od lanjskog, imali smo Kalinu i Waltersa, ali ipak sada je back court tima znacajno jaci. Dusko je po nekoj logici stvari ipak upgrejd u odnosu na Deju, ali racuni se svode na kraju. 

Pomesana su mi osecanja u vezi ove sezone, s jedne strane ima razloga za zadovoljstvo, ali i ne bas. Trenutno sam u fazonu da me "zabole dupe" za kosarku, pre svega jer su pukli na onakav nacin od ALBE, da je bar pocetak sezone, ali onako puci u kriticnoj utakmici , prekretnici, ne znam sta kazem vise. Teraj dalje, show must go on. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brzo gospodin na klupi postade gospodin na klupi.

Potrebno je samo da rahmetli Martin digne nos, Luka udje u baba mod, Bentil standardno da se raspadne, Petrusevu da se ne cima u odbrani, bekovi  da sutiraju 10 posto trojke i da pogube sve lopte i naravno Kuzmic kao 12. igrac sa klupe da ne dobije dovoljno minuta da se razmase. 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...