Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

19 minutes ago, DameTime said:

Meni je super što ovde forumaši furaju "jesmo mi lopovi, ali mi smo uhvaćeni, ima još (većih) lopova samo oni nisu uhvaćeni!" fazon. Sad ispada svemirska nepravda što je klub kažnjen za očigledno loše poslovanje.

I ja sam kažnjen što sam uključio sva 4 migavca u Bulevaru Zorana Đinđića i otišao na 5 min da kupim da jedem. Vraćam se, oni kače kaznu i idu, a ispred mene (i njih) 3 džipa kojima ne pišu kaznu. 

Da li sam kriv? Jesam...ali nek se nasisaju q...

Očigledno, pravila nisu ista za sve. Naša je dodatna krivica što to i znamo, a ne pazimo. 

  • Like 21
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Piksi said:

Džaba pišeš šta pišeš, jer prosto kod nekih ne postoji svest o bilo kakvoj odgovornosti. Odgovornost do igrača i stručnog štaba.. pa EL, pa do navijača, simpatizera.. kreditora, banaka, investitora, privrednih subjekata.. do donatora, sponzora, etc. Non esiste.

Ovako samo monkey see monkey do. Vidi kako svi oni kradu, lažu, ajmo i mi, samo malo bolje.. pa kad vidimo, da ni za to nismo, onda šta nam rade, postoji određen nivo subjektivnosti kod EL, mrze nas Španci, ubi nas Biodroga, i tako.. do sledeće kazne.

Kad bi znali da gledamo svoja posla, pa da ta EL pravila neko tamo u klubu čita danju-noću da nauči na pamet, pa da to ispunimo i da time sami sebe zaštitimo, e tad.. tad bi to druga priča bila. Ali naravno to nećemo videti.

 

Upravo poslednje dve rečenice su ključne i ono na šta ciljam. Evroliga je lopovsko takmičenje bogatih? Ok, prihvatiću mišljenje, ali se ne sećam da su bili takvi upisi kad je najavljen Kampaco. Retko ko se pitao odakle pare za Kampaca (ako se igra takmičenje bogatih, nekako mi je to u kontrastu sa narativom mi smo jadni, mali, siromašni, namešta nas Barsa i ostali bogatuni) - a i ko se zapitao, brzo bi bivao ućutkan snovima o F4 EL itd. No hajmo dalje, to je lopovsko takmičenje. Dobro, imaš decenijsko iskustvo igranja u tom lopovskom takmičenju, znaš ko namešta pravila igre i, ono najbitnije, prihvatio si da igraš po tim pravilima. Onda je prvo i osnovno da imaš čiste papire i izmiruješ dugovanja na vreme, kako niko ne bi mogao da te "namesti". Ali sve do sada je bio isključen moralni kompas, tj. do one Mirotićeve trojke. E onda se uključuje moralni kompas, ali samo kad su drugi u pitanju: Barsa krade pobedu, Real nas koči sa Barsom i Valensijom. Naravno, to se savršeno uklapa u stereotipno viđenje španskog naroda kao lopovskog i to je klasična greška u zaključivanju da se sad samo traže "dokazi" koji potvrđuju to mišljenje. A ne prihvata se odgovornost kluba, koji je glavni i odgovorni za ovu bruku, i gde bi svaka priča trebalo da se završi. Sve drugo je opravdavanje trenutne uprave kluba i onoga što rade. Ali kao što si rekao, kad bi se full preuzela odgovornost, to bi bila neka druga priča, ne ova koju slušamo i gledamo. Samo mi je žao Duška koji je fenomenalan trener i igrača koji svi do jednog daju 100% u svakoj utakmici. Ne zaslužuju ovakvu sramotu nad svojim igrama.

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

I ja sam kažnjen što sam uključio sva 4 migavca u Bulevaru Zorana Đinđića i otišao na 5 min da kupim da jedem. Vraćam se, oni kače kaznu i idu, a ispred mene (i njih) 3 džipa kojima ne pišu kaznu. 

Da li sam kriv? Jesam...ali nek se nasisaju q...

Očigledno, pravila nisu ista za sve. Naša je dodatna krivica što to i znamo, a ne pazimo. 

 

Nema ALI. Ako si kriv, kriv si i nije tvoje da se baviš drugima. To je ono klasično nije što sam uključio sva 4 na bulevaru, nego što sam uhvaćen. A inače bi ponovo uključio sva 4 kad bi znao da nećeš dobiti kaznu, zar ne?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

a) Nismo plaćali na vrijeme.

b) Lagali smo u papirima čime smo stekli prednost nad drugim ekipama.

c) Nije nam prvi put (recidivizam).

 

Mi da se u dupe udaramo što nas nisu izbacili iz EL na xy godina.

 

Gore od ove kazne jedino je to što će jedno 80% naroda ladno popiti priču da ovo nismo zaslužili.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

.

 

Nema ALI. Ako si kriv, kriv si i nije tvoje da se baviš drugima. To je ono klasično nije što sam uključio sva 4 na bulevaru, nego što sam uhvaćen. A inače bi ponovo uključio sva 4 kad bi znao da nećeš dobiti kaznu, zar ne?

Tako je, upravo ovakvo razmišljanje i policija želi, dok štiti one koji krše zakon. 

Promeni kanal ako ti se ne sviđa Zadruga i Parovi, nije na tebi da se baviš time. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Quote

"KK Crvena zvezda smatra da je ova kazna izuzetno stroga i nastaviće u narednim danima svim pravnim i dozvoljenim sredstvima da se bori da obori ovu kaznu", navodi se u saopštenju kluba sa Malog Kalemegdana.

 

    Klub ne negira krivicu nego smatra da je kazna od tri meseca zabrane izuzetno visoka . Većina ovde to ne vidi , zbog stava prema NĆ. Ni rekordnih 20 titula nije dovoljno , bar za poštovanje . Nije teorija zavere ako kažeš da se ne uzimaju igrači Realu i Baskoniji bez posledica ...ali ajde da verujemo da je sve zlo u NČ , za razliku od divnih , moralnih sportskih radnika u ostatku Eurolige i sporta uopšte 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ovaj glikman ili kako se vec zove je obicna marioneta nekog iz EL. 

Verovatno obican cinovnik koji radi ono sto mu se kaze.

 

Treba upotrebiti sva moguca sredstva i pobediti EL na bilo kom mogucem sudu pa i uzeti im neku lovu pride.

Teske klosarcine.

Pritom da tako temeljno ispituju svih 18 klubova, bar kod 5 bi nasli slicne ili gore nepravilnosti.

Meni se sezona potpuno zgadila ovim.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

a) Nismo plaćali na vrijeme.

b) Lagali smo u papirima čime smo stekli prednost nad drugim ekipama.

c) Nije nam prvi put (recidivizam).

 

Mi da se u dupe udaramo što nas nisu izbacili iz EL na xy godina.

 

Gore od ove kazne jedino je to što će jedno 80% naroda ladno popiti priču da ovo nismo zaslužili.

 

Pokazi sta smo tacno lagali i kako smo time stekli prednost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Tako je, upravo ovakvo razmišljanje i policija želi, dok štiti one koji krše zakon. 

Promeni kanal ako ti se ne sviđa Zadruga i Parovi, nije na tebi da se baviš time. 

 

Zamolila bih te da mi odgovoriš na pitanje, da li bi ponovo uključio sva 4 na bulevaru na 5 minuta, kada bi znao da nećeš popiti kaznu? To je klasična moralna dilema. Ako mi kažeš "da" tebe od bahatog vozača džipa ne razlikuje ništa sem tog džipa. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Profesor said:

 

Pokazi sta smo tacno lagali i kako smo time stekli prednost.

 

Ako misliš da EL laže sa svojom presudom onda nema o čemu da razgovaramo.

Ako ne prihvatamo institucije EL onda ne treba ni da učestvujemo u tom takmičenju.

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Zamolila bih te da mi odgovoriš na pitanje, da li bi ponovo uključio sva 4 na bulevaru na 5 minuta, kada bi znao da nećeš popiti kaznu? To je klasična moralna dilema. Ako mi kažeš "da" tebe od bahatog vozača džipa ne razlikuje ništa sem tog džipa. 

Ima li neka druga tema za tvoje smaranje? Ili da napraviš sebi neku pa opleti sa moralnim dilemama, a ne na temi o KKCZ.

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

#stanamrade

uopste nisam od tih ali kako objasniti da nas izbrisu sa novogodisnje cestitke posle nepunih 12h od ocigledne kradje protiv renomirane Barse

 

Sad ova kazna za nauk drugima, smejurija

 

Gledao sam Duskovog menadzera kod Mileta u podcastu  gde govori da se u Turskoj i Grckoj nista manje ne duguje naprotiv

 

Glavu dajem da smo poslednji da svega ovoga ne bi ni bilo

 

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Ovaj glikman ili kako se vec zove je obicna marioneta nekog iz EL. 

Verovatno obican cinovnik koji radi ono sto mu se kaze.

 

Treba upotrebiti sva moguca sredstva i pobediti EL na bilo kom mogucem sudu pa i uzeti im neku lovu pride.

Teske klosarcine.

Pritom da tako temeljno ispituju svih 18 klubova, bar kod 5 bi nasli slicne ili gore nepravilnosti.

Meni se sezona potpuno zgadila ovim.

 

Ma ovo je odlicno, da se konacno vidi kako stoje stvari i kod nas i kod njih u Evroligi. 

 

Voleo bih da istupimo iz takmicenja, FIBA LS i to je to. Nema smisla igrati ovakvo takmicenje jer je obesmisljeno. Mafijasko gnezdo, ma koliko da i Covic nije cvecka i jeste mutan kao Mutno Dunavo, ovakvo siljenje patke na verovatno najsiromasnijem klubu u Evroligi ili top 2,3 sa najmanjim budzetom, je smejurija. 

Svi su posteni, samo KKCZ nije. 

 

Za fudbal 2014 je bilo jasno, laziranje dokumentacije, ali UEFA ima veliku istoriju takvih kazni i to nije bilo iznenadjenje, ali Evroliga koja nikada ne daje ovakve kazne, e to je vec drugi padez. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sta je bilo, jel' izbacen Del Boy iz dvorca?

 

Vidim, pise se ovde da niko nikad nije dobio ovoliku kaznu. Kako da vam kazem, niko se nikad nije ni bahatio kao predsednik drzave koji je u sred sezone doveo jednog od najskupljeg igraca EL u jedan prosecan EL sastav kad je video da su snovi o F4 dostizni.

 

Bukvalno svi ostali klubovi u EL (cak i drugi srpski powerhouse) su poslovali sa onim sto imaju od samog pocetka. Dakle, ako imas najmanji budzet u EL kao Zalgiris i Alba onda ti je i najbolji igrac placen u tom opsegu, ako imas desetine miliona evra onda mozes i da merkas pojacanja koja zaradjuju 1,5 miliona evra po sezoni. Osim jednog kluba, koji je prvo poceo kao sprdnja, onda se setio da ima za madjionicara Vildozu, onda je dosao i skup trener, a onda i pojacanje sa kojim "nam niko ne moze nista".

 

EL je nesportsko takmicenje par klubova? Ma zamislite! Pa sto smo se onda utrkivali ovde da dokazujemo da je samo srpskim powerhousima mesto tu? Sto smo dokazivali da KK Buducnost, KK Cedevita Olimpija i drugi klubovi iz regiona nemaju sta da traze u tom takmicenju, da je to za nas i Partizan koji smo neka elita, je li?

 

Da sad ne pricam o visegodisnjem poslovanju u kojem naprasno KKCZ ima najmanje budzete iako je jasno da ima kvalitetnije igrace od Albe, Zalgirisa ili Asvela. To se do sada tolerisalo, verovatno su i Vildozu prijavili na minimalac, pa su to mislili i sa njegovim sunarodnikom. E pa dosta je bilo!

 

Covicu, prodaj Campazza, isplati dugove i zaboravi na pojacanja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Zamolila bih te da mi odgovoriš na pitanje, da li bi ponovo uključio sva 4 na bulevaru na 5 minuta, kada bi znao da nećeš popiti kaznu? To je klasična moralna dilema. Ako mi kažeš "da" tebe od bahatog vozača džipa ne razlikuje ništa sem tog džipa. 

Bih uključio ako nema slobodnog parking mesta i ako žurim da kupim, jer nekad nemam izbora. Ja rizikujem i nekad dobijem, nekad izgubim, jer za 5 min mogu da vide, a mogu da ne vide. 

Razlika je u tome što ovi sa džipovima ne stoje 5 minuta, već su parkirani tamo satima, dok vlasnici sede u kafiću. 

A ako te zanima da li bih ja to uradio kad bih znao da neću biti kažnjen - ne bih. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Bih uključio ako nema slobodnog parking mesta i ako žurim da kupim, jer nekad nemam izbora. Ja rizikujem i nekad dobijem, nekad izgubim, jer za 5 min mogu da vide, a mogu da ne vide. 

 

Pošto si svestan da je rizik, zašto bi se žalio onda? 😄 

 

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Razlika je u tome što ovi sa džipovima ne stoje 5 minuta, već su parkirani tamo satima, dok vlasnici sede u kafiću. 

 

Okej, recimo da je tako, to možemo primeniti i na ovu situaciju. Možda je uprava kluba do sada sedela u kafiću, samo se malo zeznula da ne vozi džipa nego neku Zastavu. To da li si ti vlasnik džipa ili Zastavinog auta ne pravi razliku kad se kreće sa iste (moralne, etičke) tačke, pravi razliku samo u tome gde tražiš opravdanje.

 

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A ako te zanima da li bih ja to uradio kad bih znao da neću biti kažnjen - ne bih. 

 

Znači ipak ima neke razlike. Ono što si spomenuo za rijalitije nije pogodan primer jer tu nema neke moralne dileme, a i uvek imaš različite vrste aktivizma kojima možeš da utičeš i sl. Ali da ne idemo dalje u off topic.

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...