Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, Losmi17 said:

Moram da se slozim s lakijem.

Zvucacu pesimisticno, ali zavrsicemo najverovatnije ispod crte za top8.

 

Ako sada to seciramo, razlog ce biti katastrofalan start. Ako seciramo dalje, onda ce to upravo biti sitnice kao ovaj faul koji nismo napravili. Sad je svaka ovakva greska mnogo teza i kobnija.

Apsolutno nemam zamerku ni na koga, dali su sve od sebe. I vise od toga.

 

I napokon nismo putujuci cirkus EL. Ali pucamo sebi u nogu.

Menadzment s Kampacom, pa malo i na terenu.

U top 8 sigurno idu- real barsa oli monako fener baskonija i ostaju jos 2 mesta.

Efes ce isplivati tu jer imaju preveliki kvalitet. Ostaje to 1 mesto.

Da li zaista to mozemo biti mi? Ja sam i vise nego skeptican. Makabi ima jaci domaci teren od nas, a krenuli su da dobijaju i na strani. 

Pominjem Makabi koji je najblizi tu, al eto dodacu i Zalgiris i Milano koji ce uhvatiti prikljucak.

 

I prosle godine sam nskon efesa i zenita rekao da ce nas to kostati top8.

Vrlo verovatno ce slican scenario biti i ove sezone.

Pisem ovo hladne glave, i vrlo tuzan u isto vreme.

 

To je to. Imaćemo najjači tim u istoriji i biti devet ili deseti. Da sigurno uđemo u osam treba nam najmanje 12 pobeda u preostalom delu takmičenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Прошла сезона 30.12.2021. Примамо кош у последњој секунди и идемо у продужетке против Зенита

30.12.2022 Историја се понавља

И даље не могу да верујем шта смо успњли да изгубимо

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Zašto je npr Fener toliko siguran? Ovo što oni trenutno igraju je jedna kurčina. Imaju 5 poraza u poslednjih 6 utakmica.

Istina, u zestokom su padu.

Al ako vrate ritam iz prvih 10ak kola, sigurni su.

 

Mi mozda dodjemo do tih top8 nekom novom volsebnom serijom od par pobeda zs redom.

Svakako ce nam trebati jos solidan broj brejkova, sto nece biti nimalo lako.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sam B said:

Bentil je cele karijere ovakav, ovo sto je igrao pocetkom sezone je bilo bukvalno cudo. Ovo sad je pravi Bentil.

 

Ono sa početka sezone definitivno nije realna slika Bentila, al' nije ni ovo što gledamo od njega u poslednje vreme... Istina je negde između, solidan je to igrač i nije uopšte toliki problem koliko se sada potencira.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

To je to. Imaćemo najjači tim u istoriji i biti devet ili deseti. Da sigurno uđemo u osam treba nam najmanje 12 pobeda u preostalom delu takmičenja.

Tu je negde, izmedju 10 i 12, zavisi od rezultata Makabija i Zalgirisa najvise.

 

Upravo ce ostati taj gorak ukus, zbog najjaceg tima koji nije dohvatio to sto se moglo dohvatiti.

Ipak, najveci krivac nije niko od igraca ili trenera.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kankkunen said:

To važi i za Klajburna ... jbg sad. :classic_smile:

Njegova uloga je prilično svedena, može da uzme par šuteva i to je to.

 

Ne vazi, jer Klajburn i kad ga sut ne ide, moze na 1001 drugi nacin da doprinese ekipi. Ima i ulaz, ima i skok, ume i da spusti loptu na parker, ume i da odbrani i to fenomenalno, i nize i vise od njega.

 

Bentil ako ne pogadja trojke ili sa niskog posta i to u bas jakom procentu, apsolutno nema nikakav doprinos ekipi. 

 

Mislim, samo razglabamo. Ne bih ga Silbovao, imace svoju ulogu, jer nije ovoliko los kao sto deluje na zadnjih par utakmica. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Ono sa početka sezone definitivno nije realna slika Bentila, al' nije ni ovo što gledamo od njega u poslednje vreme... Istina je negde između, solidan je to igrač i nije uopšte toliki problem koliko se sada potencira.

Pa nije.Neka odbranica,pick and pop,coskaranje i da se molis da bas ne zabrlja ali ima leka i za to,klupa.Niti on zida sam od sebe,vala cesto posle prekida planski ga ciljamo dole a znamo mu procente kada igra ledjima...ne znam zasto to sebi radimo.Dole treba da iga tek nekad,kada je znatno jaci,kada je bonus i po moguctvu da gura ga sredini,bolje reaguje tu.Ili da lazno prima dole loptu,da primarno resenje bude neka saradnja sa centorm koju je praktikovao sa Martinom.

Ovako,ledeno hladnog ga guras protiv Barse da igra ledjima..pa zasto.

Svakako,Polonara pored ovakvog Petruseva ima mesta samo na Bentilovom mestu,prakticno skroz da mu pojede minute.Nije fer ni korisno da Petruseva skroz gurnemo na 5 

Link to comment
Share on other sites

Samo da momci sto pre zaborave ovaj mec i da i dalje veruju da su mnogo jaki kad se kompletiraju. Nedostajace Vildoza u narednim mecevima ali jebiga bice tu Kampaco. Mislim da smo mnogo jaki kao tim a kad se kompletiramo i pojedinacno i da je jos neka serija pobeda vrlo moguca. Mislim da se treba nadati vrhunskom dometu, jer ima materijala.

Link to comment
Share on other sites

Ima jos mnogo da se igra, pisati sada o kalkulacijama je neozbiljno, KKCZ ima 8 8 i na deobi je 8. mesta, Makabi ima samo pobedu vise. 

KKCZ moze da dobije SVE timove u Evroligi, bilo kuci ili na strani. 

Otpisivati bilo kog nakon 16.kola je neozbiljno zaista. 

 

Vec smo imali seriju od 6 pobeda zaredom, dobili Oly u Pireju i Barsu u BG , koju su sudije preinacili u produzetak. Tako da zaista ne znam ko uopste sme da otpise Duska i ovaj tim, ja sigurno ne bih smeo. 

Kampazza treba samo ubaciti sto pre u tim, tj za Evroligu i da Vildoza ne pauzira previse, a jos ako bi doslo neko pojacanje, neko iz Efesa npr, bice - vozi Dusko do Kaunasa. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim svrhu pisanja o tome ko će da udje u top 8 jer svako svakog može da pobedi. Siguran sam da ni za 10 kola nećemo imati više od 5 sigurnih ekipa u top 8.

 

Ovo će biti najuzbudljivija trka za PO El od kada se igra ovo takmičenje tako da braćo cigani zavalite se, otvorite pivo i uživajte....jbg kad niste na vreme kupili sezonske 😛

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

 

Ne vazi, jer Klajburn i kad ga sut ne ide, moze na 1001 drugi nacin da doprinese ekipi. Ima i ulaz, ima i skok, ume i da spusti loptu na parker, ume i da odbrani i to fenomenalno, i nize i vise od njega.

 

Bentil ako ne pogadja trojke ili sa niskog posta i to u bas jakom procentu, apsolutno nema nikakav doprinos ekipi. 

 

Mislim, samo razglabamo. Ne bih ga Silbovao, imace svoju ulogu, jer nije ovoliko los kao sto deluje na zadnjih par utakmica. 

Pazi da bi ga neko debelo plaćao za takve stvari, to mogu i mnogi drugi za siću ... nije to u pitanju, al nebitno.

Link to comment
Share on other sites

Mislim i da nam raspored do kraja regularnog dela Evrolige ide na ruku. Protiv gornjeg dela tabele igramo uglavom kuci (6 kuci, 2 u gostima) tu mozemo sa svima da igramo, a protiv donjeg dela tabele uglavom na strani ( 3 kuci, 6 u gostima) gde su nam sanse 50:50. Tako da nemamo one "zagarantovane" poraze kao u prvom delu lige, Efes, Fener, Real, Barsa, Monako... Tako da do kraja bukvalno smo u svakoj utakmici tu.

 

Edit: Barsa

Edited by Bagzzi
Link to comment
Share on other sites

Potencijalna pauza za Vildozu od dvije nedelje nije strašna u nekim normalnim uslovima, ali kada se pogleda raspored onda je vrlo zabrinjavajuće. Mogao bi da propusti 3-4 utakmice u EL. Ne treba pisati koliko smo slabiji bez njega. Zato je sad važno da Kampaco zaigra što prije. Valensija može komotno da se pobijedi sa Kampacom na pleju, bez njega i Vildoze teško. 

Link to comment
Share on other sites

Ma suludo je strancu u zrelim godinama, sad cekati ko zna koliko da mu se vrati pouzdanje, kada mu je plafon inace nizak. Ciglarenje moze trajati i dva meseca. Najgore sto mi izgleda kao da se on nesto bas i ne uzbudjuje mnogo. Realno za ekipe koje pikaraju top 8 i sa pravom se nadamo, igrac kao on moze biti treca cetvorka u rotaciji a za ove sa dna druga. Grozan igrac, kome eto tako lako pada samopouzdanje do te mere da izgleda kao random cetvorka iz druge ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

I nije samo cigla ta bila problem veceras. Imao je u drugom poluvremenu, cini mi se posle ofanzivnog skoka jedan pokusaj nekog zaletanja na obruc, gde ocekujes da polozi na tablu a on nije ni dobacio do obruca. A ona slobodna bacanja protiv Armanija u zavrsnici 1-4, tad je bio pod ozbiljnom temeraturom.

 

Svima je Dule nasao ulogu ali njemu nikako. Ne jebe energiju citavog tima ni dva posto.

Edited by Vlada_79
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...