Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da se ja pitam, verovatno ne bih dao tolike pare na Kampaza, već bih u tom slučaju išao na nekog Holinsa i centra : D ali ja nisam trener i pojma nemam, tako da nisam relevantan.

 

ako imaš priliku da pokupiš facua, just do it. zato je čovo 40 godina u košarci a ti 20.

  • Like 6
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hakeem said:

  Urboanas je u onom njegovom podcastu juce rekao da je valjda bio plan da Martin ide ali se povredio i to je obustavljeno...teska je situacija sa centrima al to ne znaci da necemo izvuci nekog iz rukava...sigurno nece biti undersized igrac...negde sam procitao da Dusko trazi nekog sa dometom za 3 sto je logicno s obzitom kakve bekove imamo da se otvori reket...

 

 volim ja Mitrovica al sa njim ili Petrusevom kao prvim centrom tesko da mozemo ici do kraja...koliko god se mi lozili i nadali najboljem mislim da je 99% sanse da su na kraju sezone Vildoza i Kampaco #OUT tako da smo spletom neverovatnih okolnosti skupili jednu od najboljih bekovskih linija u EL i sad bi to valjalo dopuniti malo i napasti nesto vise...timu kao sto je Zvezda ovo se pogodilo sad i verovatno nikad vise...

 

Nije splet čudesnih okolnosti već smo dobili pare. Doduše nakon 1:6 u EL ali smo ih dobili. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam procitao sve, ali da bacim i ja koju... Pobeda je bila mnogo slatka!

 

Petrusev je odigrao partiju dostojnu mladog/modernog Rebrace. Ona treca cetvrtina je bila neverovatna. Bukvalno cela za hajlajt (citiram Plavsica/Kuzmanovica). Brz skok, dobra resenja, sut. Svidja mi se i govor tela na terenu. Onaj pokusaj prevodjenja lopte je bio jedina ozbiljna glupost (narocito sto je bilo jasno da je Ivanovic tako postavio razbijanje presinga, samo sto tu treba da ide pas od njega, a ne spustanje lopte), mada mu je malo uvaljen i vruc krompir. Slusam posle Kuzmanovica kako ga kritikuje sto ne igra odbranu blize Veznekovu kao Lazarevic i razmisljam se 'sta ti vise oces od momka'... Naravno, kritika ima smisla, ali kosarkaski radnik kao sto je on mora da uzme u obzir da je Lazarevic univerzalni defanzivni vojnik koji moze da cuva sve zivo i mrtvo, a Filip totalno drugi tip igraca koji je sinoc odigrao najbolju utakmicu u karijeri...

 

Nego Lazarevic... Mentalitet pobednika, terijera, odlicna fizika, odlicne noge, odlicna glava. Ne igra, pa igra 25min kao da je sve normalno (prosao je ocito neki Ivanovicev dril za to vreme). Inace, to sto neki put preskoci sut je jer ga ne oseca i treba mu verovati. S druge strane, procenat za dva i razna resenja u reketu su fenomenalni. Jasni su mu limiti, ali u naredne 2-3god moze biti nasa 3-4 tepalica. Samo ga treba pametno koristiti i moze da nanese protivniku mnogo boli.

 

Vildoza daje ekipi vise nego sto sam se nadao - reportoar na ulazu je impozantan: runner o tablu, podvlacenje centru pod ruku, zadrska da iznudi faul, vrhunski pasovi kad vadi loptu posle prodora... I pride je nonstop ladan ko spricer, a u sebi przenica teska. Pokrenuo nas je momak, svaka mu cast.

 

Ali Dusko Ivanovic... Resenje kako da se igra protiv Fala je pravo. Ne mozes parirati visinom i masom - napadni ga bekovima u prodoru ili visokima sutem. Naravno, trebalo je i lopte da udju u kos (mogli smo uci u seriju promasaja), ali su momci toliko nabijenog samopouzdanja i veruju u sistem da i lopte lakse ulaze.

 

A Kampaco... Malo mi je zao da uzimamo Vildozi loptu iz ruku (i poziciju neupitnog vodje), ali ideja da konstantno igramo sa dva ball handlera nam je bila wet dream vec dugo. Nadam se da ce s njim oscilacije biti manje, a tempo za mlevenje mesa konstantan. Pik-centar-skocko-brzonog maksimizuje njegov potencijal, a nas dize za jos jedan nivo.

  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da se ja pitam, verovatno ne bih dao tolike pare na Kampaza, već bih u tom slučaju išao na nekog Holinsa i centra : D ali ja nisam trener i pojma nemam, tako da nisam relevantan.

 

Fali nam ekstra kvaliteta na krilu, ali mislim da ovaj kvantitet to može da izgura, bez problema, čak ih i u ovom trenutku ima previše za moj ukus.

 

Što se Džonija tiče, sviđalo se nekome ili ne, deluje da ga Duško prilično ceni i mislim da će imati minute i kad se vrati i pored opake konkurecije za kojom prilično zaostaje.

 

 

 danas sam nesto raspolozen da pisem tako da zato mi je sto morate sve ovo da citate  ( ako neko cita uopste ) 🙂

 

  kako stvari funkcionisu kod nas...mi imamo pare za Kampaca ( milion, dva, tri ili koliko god ) ali te pare imamo ako dodje Kampaco, ako ne dodje onda nemamo te pare...tako to ide ako me kapiras...insajedni znaju koji igraci su bili na rucku tokom leta sa A.V i N.C. gde su im obecane pare ako dodju...jedan je dosao...

 

  mi smo bukvalno za jednog Milutinova udaljeni od borbe za sam vrh...on mi je pao na pamet jer je nas igrac i mozda bi se odrekao nekih para zarad visih interesa i da je bio igrac Zvezde ranije jurili bi ga 100%...ovako zbog onog saopstenja navijaca posle dolaska Raduljice jasno je da nema nikakve sanse za to jer nije ni Covic lud da pravi opet sranje sa navijacima posle Omica...posao bi nam zavrsio igrac tipa Young ili Birch, obojica bili u Oliju...ima takvih igraca u G ligi al treba ubosti...

3 minutes ago, Sector said:

 

Nije splet čudesnih okolnosti već smo dobili pare. Doduše nakon 1:6 u EL ali smo ih dobili. 

   ali bukvalno jeste splet cudesnih okolnosti kakve god pare da imas...treba da dovedes igraca rejtinga Kampaca i da on hoce da dodje ovde da igra...bukvalno da je otisao u bilo koji tim u El prihvatili bi ga oberucke...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hakeem said:

  ako mislis na ove centre Young je mozda i zavrsio, otisla kolena a Birch je dosta dugo u NBA, Toronto i Orlando cini mi se...ne znam jel igra i dalje...

 

Young je imao bas ozbiljnih zdravstvenih problema, postojala je sansa da postane invalid, da ne moze uopste da hoda.

 

A bio je stvarno mitska zver, Minotaur.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Ja sam siguran da ovo i Ivanović vidi daleko bolje od nas i da se već radi na tome. Sinoć 4 izgubljene lopte, kriminal.

On jednostavno mora da smanji overthinking u situacijama gde je jasno da ništa dobro iz toga neće da se izrodi, da se brže oslobađa lopte nakon skoka + aksiom da centar ne vodi loptu po terenu.

 

Od igrača koji ove sezone imaju 50+ poseda u EL, više izgubljenih lopti po posedu od Mitrovića imaju samo Hackett, Sikma, Teodosić i Calathes. Pritom, Hackett ima 5.2 asistencije per 40 i ast/to ratio 1.45, Sikma 9.1 asistenciju per 40 i ast/to ratio 1.71, Teodosić 12.3 asistencija per 40 i ast/to ratio 1.78, Calathes 8.8 asistencija per 40 i ast/to ratio 2.12... Mitrović pak ima 3.9 asistencija per 40 i negativan ast/to ratio (1.7 asistencija, naspram 1.9 izgubljenih lopti).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Igor_ said:

Nadam se da ce prva sledeca prilika kada Oly dodje u Bg, da se iskoristi da se ovom sto je nasrnuo na kraju na nekog od nasih zvizdi kod svakog prijema. 

Imao je i u toku utakmice par dzukackih gestikulacija. 

Larencakis, mislim da je Nedovicu nesto dobacivao jer je preko njega dao trojku. Verovatno neke Pao-Oli provokacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Duško doktorski. Tačno ono ranije kad gledaš Dudu da vodi 5-6 razlike i znaš da će šahovski da privede to kraju na svoju vodenicu.
Blek je šutirao ekstra bacanja možda bismo i ranije, ali je i Vildoza dao sve taman koliko treba. Isekli smo im blic krig trojki doduše imali par izgubljenih na gluposti i kvalitet protivnika.
Nekako je lepše gledati EL kad znaš da si konkurentan, da možeš dobiti svaku utakmicu, nema unapred izgubljenih.. I ako neku izgubiš neplanirano to ne znači da ti sledi borba od 10-15 mesta.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

 

Od igrača koji ove sezone imaju 50+ poseda u EL, više izgubljenih lopti po posedu od Mitrovića imaju samo Hackett, Sikma, Teodosić i Calathes. Pritom, Hackett ima 5.2 asistencije per 40 i ast/to ratio 1.45, Sikma 9.1 asistenciju per 40 i ast/to ratio 1.71, Teodosić 12.3 asistencija per 40 i ast/to ratio 1.78, Calathes 8.8 asistencija per 40 i ast/to ratio 2.12... Mitrović pak ima 3.9 asistencija per 40 i negativan ast/to ratio (1.7 asistencija, naspram 1.9 izgubljenih lopti).

 

 

Šta kaže statistika za Luku i broj (per 27) /procenat skokova 🙂 rekao bih da je tu među boljima u EL

 

Što se tiče izgubljenih, on stvarno ima neke wrf momente, ali dečko je kreativan igrač koji otvara prostor - nije fer gledati samo koliko gubi, a da se na tas ne stavi šta donosi.

 

Njegov as/to racio je sigurno bolji od svih ostalih naših visokih; pritom u asistencije ne ulazi svakako sav njegov doprinos kreiranju viška u napadu

 

Ove sezone je i na vrhunskom procentu za 2, a daleko od toga da su u pitanju sve neki ziceri.

 

Po PIRu je među 20 najboljih u EL (per 27), a svakako među 5-7 najboljih centara po tom kriterijumu.

 

Nije Mitar Jokić, ali mnogo više statistike, a i eye testa, ide mu u korist, nego obratno.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, hakeem said:

ali bukvalno jeste splet cudesnih okolnosti kakve god pare da imas...treba da dovedes igraca rejtinga Kampaca i da on hoce da dodje ovde da igra...bukvalno da je otisao u bilo koji tim u El prihvatili bi ga oberucke...

 

Ne znam šta mu piše u ugovoru ali ako je bar blizu onih 1,8 mil onda nije splet okolnosti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Ne znam šta mu piše u ugovoru ali ako je bar blizu onih 1,8 mil onda nije splet okolnosti. 

Zar nije neko napisao 1 000 000 plus bonus 50 000 za osvojeni kup, 50 000 za osvojeni KLS, 100 000 za osvojenu ABA ligu, plus 600 000 za osvojenu EL. To mi negde i ima smisla. To je 1 800 000, ali ako se osvoji sve, a ako osvojimo sve to, vredi svaku paru.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Zar nije neko napisao 1 000 000 plus bonus 50 000 za osvojeni kup, 50 000 za osvojeni KLS, 100 000 za osvojenu ABA ligu, plus 600 000 za osvojenu EL. To mi negde i ima smisla. To je 1 800 000, ali ako se osvoji sve, a ako osvojimo sve to, vredi svaku paru.

Ako je tako, onda ajde tokom meca sa barselonom da se skandira uzmi Dusko evro titulu da pomognemo Kampacu da dodje do 1.8 miliona. Da zaradi covek 😄

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Aleksa said:

Da li bi nam legao Polonara na trenutni roster?

Polonara, Bentil

Martin, Petrusev, Mitrovic ne izgleda lose

 

Po meni ne, ne treba nam jos jedan koji ispaljuje trojke, moje licno misljenje je da bi Dusko radje nekog ko moze da zida.

edit: u drugom pravcu solidno mekan, mislim da je to klasicno pretrpavanje bukvalno bez ikakve potrebe.

Edited by nunilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Nadam se da ce prva sledeca prilika kada Oly dodje u Bg, da se iskoristi da se ovom sto je nasrnuo na kraju na nekog od nasih zvizdi kod svakog prijema. 

Imao je i u toku utakmice par dzukackih gestikulacija. 

Na Petruseva nasrnuo jer mu je ovaj nesto "sapnuo" 😁

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Da je Radonjic trener 100% ne bi dovodili centra, nego bi na 5 Mitar i Petrusev gulili dok se Martin ne vrati (uz Kuzmiceve minijature)  a na 4 bi bili  Bentil, Ilic i Lazarevic.

Videcemo sta ce Dusko uraditi.

 

To sve zavisi od karaktera Hasanove povrede, duzine odsustva i perioda neophodnog za dostizanje forme. Sigurno da se Hasan ceni kod nas, nemam dilemu. Ali ako je sezona izgubljena, nemamo taj luksuz da gulimo kako si napisao. 

Link to comment
Share on other sites

 

19 hours ago, medobrundo said:

Gudura da se vrati u Zvezdu, da pronađe pamet i muda koja su mu ostala u Pioniru.

 

1/11, jedan. i 0/8 trojke. odvratan, index -3.

 

19 hours ago, Laki21 said:

Čovek preneo igru iz reprezentacije u klub.

 

BTW, da imam samo jednu želju što se košarke tiče - jeste da doživotno imamo suđenje u svim takmičenjima kao Partizan u EL.

 

tako nekako izgledao je kao u repki. samo juce je bas udarao u dno ceo mec. 

ej 0-8 trojke.

sto se tice sudjenja evo kad vec niko nece ono je bila oruzana pljacka. 

lesor koji se okrece oko sebe i fantomski prekrsaj bukeru + tehnicka itudisu.

namerna bukeru nad madarom ^^ 

na 0.7 do isteka pretposlednjeg napada 2 bacanja za avrama (ajd to jos i moze da prodje, ali opet moze i da se ne sudi komotno). 

pre toga buker ima zicer i papapetru ga udara po ruci ne sudi se.

i kao slag na tortu vilbekin bez ikakvog razloga kao nesto pokusava da krade i sudija daje 2 bacanja na 3 sec do kraja. itudis se smeska, niko se ne buni. stvarno treba biti retard da uopste igras jacu odbranu na 3 sec do kraja, a tek da sudis 2 bacanja pri egalu.

kalates baca loptu u aut.

34 bacanja za partizan.

kum nije dugme. 

 

17 hours ago, Guru said:

Svaka čast navijačima Olimpijakosa, ipak su se oni u ovom odnosu pokazali kao znatno veća gospoda od nas, a ne bih rekao da manje vole svoj klub i da su manje strastveni.


Znam, otićiću sam na Delije.net... 

 

jeste oni nekako drugacije gledaju na sve to vise ortodox braca i te budalastine i stvarno nas gledaju kao prijatelje. 

ali lako je njima oni mogu da izgube od nas jednu pa i dve jer opet svakoga  mogu da dobiju i sigurni su za bar top 8.

dok mi grizemo za bar 50% i svaka pobeda nam je jako vazna pa su i tenzije i pritisak vece kod nas. pa otuda ne treba da cudi kad ljudi pizde kad izgubimo od njih i pljuje se sve zivo.

 

8 hours ago, bodo said:

Bit će Pionir pretesan 30. Bila bi i Arena. Ne znam da li je mogao atraktivniji protivnik biti. Možda jedino Real. A od nedavno sa nama ništa više nije nemoguće Eto takvu smo transformaciju doživeli. A činilo se nemoguća misija. 

 

to se mora dobiti. jedan ili 30 svejedno. hard difens + pionir + tranzisn ofens + u formi smo i puni samopouzdanja. 

50-50, ali nasi su.

 

7 hours ago, Snjofko said:

1. Zvezda 7:1

 

i to smo izgubili od raspalog armanija u tekmi gde smo bili mrtvi umorni i gde su nam bukvalno 2 trojke trebale da prelomimo jer su se nudili ceo mec.

 

6 hours ago, Kvaratskhelia said:

Lazić za 3(EL+ABA) 18 od 38(47%) vs Lazarević 9 od 26(34%)

 

braca perunicic. 

kamenjari, antikosarkasi.

 

4 hours ago, Milko Miller said:

Ali sa kakvom energijom Dusko vodi utakmice u 66oj godini. Čovek baš istinski voli košarku. 

 

mene cudi kako niko ne primeti da i dusko plese, ne tako dobro kao radonja ali ima i tu blokada nogom, dobrog rada nogu i igranja odbrane. 

 

3 hours ago, uvrnuto said:

Nudim vam pesmu Tango smrti sa sve gratis izvedbom Tanje Bošković na poluvremenu utakmice po vašem izboru za Petruševa. 😄

Čestitke, komšije!

 

neka hvala. imamo dvojicu za tango. 

a filipa nije hteo zeljko. 

 

ali gorbari kao povratak u el, pa kao igrajmo taj tango kao nekada pre i vesna dovede dva argentinca. 

pa to je sou.

 

sve u svemu da nismo dobili albu sad bi i mi bili na nekih 6-9 ili cak i 5-10. tanka je granica, braun je imao sut za pobedu, sve je to na loptu dve...

slukas je juce imao solidno otvorenu trojku za +1 na 10 sec do kraja...

 

filip je jako lepo ime i ako je do vesne verujem da ce uraditi sve da ostane bar jos jednu sezonu.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...