Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

45 minutes ago, suptil said:

Spekulacije o proširenju Evrolige – 24 tima, Zvezda i Partizan, Istok i Zapad?

 

Izjave Maršala Glikmana pokrenule debatu

Izvršni direktor Evrolige Maršal Glikman govorio je birokratskim jezikom. Tako da mnogo toga nagovesti, a ništa ne potvrdi. Pa ipak…

 

“Mislim da je neizbežno da povećamo broj timova. Ali u kalendaru nema više praznih mesta. Danas imamo izvanredan format, ali da bismo se proširili, morali bismo da uvedemo konferencije. U tom scenariju, timovi bi protiv rivala iz iste konferencije igrali dve utakmice, kod kuće i u gostima, a jednu protiv rivala iz druge konferencije. Mislim da idemo u tom pravcu”, rekao je Glikman u podkastu Krosover.

West: Barcellona, Real, Baskonia, Asvel, Bayern, Olimpia Milano, Alba Berlino, Paris Basketball, London Lions, Virtus Bologna, Monaco, Joventut Badalona

East: Fenerbahce, Olympiacos, Efes, Maccabi, Panathinaikos, Dubai, Zalgiris, Cska, Ankara, Red Star, Partizan, Zenit

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VISOKOLETAC said:

West: Barcellona, Real, Baskonia, Asvel, Bayern, Olimpia Milano, Alba Berlino, Paris Basketball, London Lions, Virtus Bologna, Monaco, Joventut Badalona

East: Fenerbahce, Olympiacos, Efes, Maccabi, Panathinaikos, Dubai, Zalgiris, Cska, Ankara, Red Star, Partizan, Zenit

 

Naravno naša konferencija jača. Šta nam rade...

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

I ja ne bih nikog dovodio na trojci, tumbao i smanjivao minute Lazic/Lazarevic/Dobric ekipi, ukoliko to nije ekstra kvalitet.

Holins to nije, timskih igraca imamo dovoljno. Jos jedan ekstra centar i sky is the limit.

Dobric se pojavi svaku petu utakmicu... Sa Kampacom imamo vise poena spolja ali po meni ne bi bilo lose da dovedemo jednog cistog sutera umesto Holanda.

Link to comment
Share on other sites

E, da, zacudilo me je da kad je Dobrinjo dao onaj kos u kontri prilikom presinga Olimpijakosa, Kuzmanovic nije krenuo da bogorada kako je prerano.

 

Rani kos - to sam prvi put cuo od njega prosle godine, vodili smo 2 razlike pred kraj u Pioniru, Kalina resio presing i zviznuo nekom u kontru, a ovaj kuka kako smo ga suvise rano dali. A debila majko moja

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VISOKOLETAC said:

West: Barcellona, Real, Baskonia, Asvel, Bayern, Olimpia Milano, Alba Berlino, Paris Basketball, London Lions, Virtus Bologna, Monaco, Joventut Badalona

East: Fenerbahce, Olympiacos, Efes, Maccabi, Panathinaikos, Dubai, Zalgiris, Cska, Ankara, Red Star, Partizan, Zenit

Nece konferencije tako izgledati jer se ostavlja mesto i za pobednika eurocupa.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

I ja ne bih nikog dovodio na trojci, tumbao i smanjivao minute Lazic/Lazarevic/Dobric ekipi, ukoliko to nije ekstra kvalitet.

Holins to nije, timskih igraca imamo dovoljno. Jos jedan ekstra centar i sky is the limit.

Bas sam hteo isto da napišem, mislim da je Dobric, Lazarevic i Lazić sasvim solidna rotacija za tri. Različiti po stilu, ne traže loptu, domaći igrači i veliki borci. Jedan atletski centar koji će da zaključa reket nam samo još treba. U napadu dovoljno da zna da zakuca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dusku je legla ova grupa mladih ljudi i kosarkasa, oni su sve ono sto Dusko trazi i voli - ljude koji vole da rade, da se takmice, da poderu koljena, da slusaju sta im kaze trener, da su motivisani kako na treningu tako i na utakmici i da vecina njih ima odlicnu radnu etiku. Veliku zaslugu ima i Dejo koji je izgradio ovakvu basket kulturu u KKCZ unazad x sezona, Dusko je samo dosao i unapredio sve to, pre svega u fazi napada , jer KKCZ ima sada mnogo dinamicniji napad sa vecim brojem napadackih setova, Dejo nije bio bas poznat kao neko ko sece vene za tim (napadackim) delom igre, a to je ipak neophodno , ako hoces da uradis nesto u Evroligi. Nije dovoljna samo cvrsta odbrana, a napad da stuca non stop. Juce smo ubacili 90 poena u Pireju, sta dodati na taj podatak? I bas u tom napadackom delu se vidi spanska skola, nisam bas neki strucnjak za basket, ali znam kako spanski timovi igraju napadu, sa odlicnom protokom lopte, moderno, sa vicom u igri, sve ono sto radi KKCZ od kad je Dusko dosao. Strpljenje u napadu, trazenje saigraca u najboljoj poziciji za sut, pa nek je ostalo i 2 sekunde do kraja, trazi se strpljenje. O onim minijaturama kad kombinuju visoki ispod kosa ( Martin-Bentil, Mitrovic-Bentil Petruses-Mitrovic... ) da i ne govorimo. Oni koji su strucniji to mogu bolje da opisu i objasne, ovo sam pisem ono sto nam kaze eye test.

 

Naravno, Dusku umnoge pomaze i dinamic duo na bekovskim pozicijama plus sada Kampazo, to je vec supersonic u odnosu na sve sto je imao Dejo u tom delu igre, ali opet, treba i to znati ukomponovati i iskoristiti i napraviti tim i dirigovati istim. 

KKCZ vise nije iznenadjenje, kad neko ostvari 7 pobeda u 8 kola Evrolige, radi se o ozbiljnoj kvaliteti.  

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Benito said:

Dobric se pojavi svaku petu utakmicu... Sa Kampacom imamo vise poena spolja ali po meni ne bi bilo lose da dovedemo jednog cistog sutera umesto Holanda.

Problem sa Ognjenom je to sto nikako ne valja da ti je on 1 ili 2 opcija...Sa Kempacom on ce dobiti tu ulogu iz senke.A tada moze da isporuci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Benito said:

Dobric se pojavi svaku petu utakmicu... Sa Kampacom imamo vise poena spolja ali po meni ne bi bilo lose da dovedemo jednog cistog sutera umesto Holanda.

 

Serija 7-1. Nemožemo da prehvalimo ovu ekipu posle svake utakmice. A doveli bi tri nova igrača.

 

Nema logike.

 

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

Čestitke na pobedi. 

 

Gledao sam samo drugo (vrv ću malo kasnije premotati prvo), odigrali ste sjajnu košarku, pogodili sve što treba i time ih uveli u nervozu gde su oni birali rizičnija rešenja a vi sve to zatvorili.

 

EL je stvarno luda ove godine, za čas se upadne u seriju poraza, ali trenutno ne vidim način da vi, sa ovakvom igrom, ne upadnete među 8.

 

I što je najjače, igra će nas naterati da navijamo jedni za druge, recimo sasvim sam siguran da bi vama odgovarale naše eventualne pobede protiv Baskonije kući ili Valensije/Makabija tamo. A ja znam da ću navijati da dobijete Valensiju tamo na Badnji dan, što da ne, nisu oni ne znam kakav tim.

 

14 hours ago, jedibojan said:

2 lepa skalpa veceras.

Cestitke.

P.S. Petrusevu je povratak potez karijere

 

43 minutes ago, Ne sam Safete said:

Cestitke komsije. Shurite opasno, ne birate protivnike.

 

 

Neki ne postavljaju posebne uslove da dodju na "nasu" temu i gospodski cestitaju. 

 

Respekt za to! 👍 

 

Cestitke i vama (ali planiram tek da pogledam zavrsnicu pa da komentarisem, ispratio sam samo play by play dok je isla nasa utakmica)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Benito said:

Pa to je ocigledno Duskova zamisao, ako on smatra da mu treba jos 5 neka ih dovede.

 

Rekao bi da se i njegovo razmišljanje može promeniti posle par utakmica. Duško je veliki majstor, i oseča kako tim diše. U košarci je jako dugo i zna da mogu neke stvari da ti se obiju o glavu. Recimo to da igrače koji ti odrade vrhunski posao, za nagradu, izbaciš iz 12.

 

Campazzo ok, takav majstor se ne propušta ako se pruži ššansa. Zamena za Martina, takodje ok.

 

Ali trojka posle ovoga što su odigrali Lazarević i Lazić (pa i Dobrić) mi je totalno nepotrebna. Posebno što če ta pozicija u nastavku sezone imati tu šljakersko/defanzivnu ulogu, da izbalansira ovaj seksipil što imamo na 1/2 (o čemu je Guru pisao više puta). A to nam sasvim dobro može odraditi postoječi kadar na tim pozicijama i mislim da nema nikakvog smisla sad tu gurati nekog Jeffa Taylora.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Rekao bi da se i njegovo razmišljanje može promeniti posle par utakmica. Duško je veliki majstor, i oseča kako tim diše. U košarci je jako dugo i zna da mogu neke stvari da ti se obiju o glavu. Recimo to da igrače koji ti odrade vrhunski posao, za nagradu, izbaciš iz 12.

 

Campazzo ok, takav majstor se ne propušta ako se pruži ššansa. Zamena za Martina, takodje ok.

 

Ali trojka posle ovoga što su odigrali Lazarević i Lazić (pa i Dobrić) mi je totalno nepotrebna. Posebno što če ta pozicija u nastavku sezone imati tu šljakersko/defanzivnu ulogu, da izbalansira ovaj seksipil što imamo na 1/2 (o čemu je Guru pisao više puta). A to nam sasvim dobro može odraditi postoječi kadar na tim pozicijama i mislim da nema nikakvog smisla sad tu gurati nekog Jeffa Taylora.

Da se razumemo, slazem se sa tobom ali po nekim pricama deluje da Dusko bas zeli i tog SF da dovede. Ne verujem da ce promeniti misljenje na osnovu jedne utakmice pogotovo sto bas ta trojica koje si pomenuo igraju po principu toplo hladno i nemaju nikakav kontinuitet, izuzev mozda Lazica koji radi jedno te isto vec godinama pa mu nije tesko da nastavi u istom ritmu.

Sve u svemu podrska Dusku i sta god odlucio 100% ga podrzavam.

Edited by Benito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...