Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Izgleda da je Sikma pod znakom pitanja za utorak. Valjalo bi da ne igra, uvek nas izmaltretira, a i on vs Bentil je bas gadan IQ match-up. Od ranije im fale Erikson i Olinde, a vratio se Lo.

 

Mislim da smo jos daleko od nivoa koji bi mogao da naudi njihovom sistemu, tesko cemo ih spustiti na ispod 80 poena, a jos teze ubaciti preko toga. No, bumo videli, ni njima ne cvetaju ruze. Vezali su 5 EL poraza nakon odlicnog starta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Jesmo li stupili u kontakt sa Jovketom? Ubedjen sam da bi preporodio Martina, pa cak i smlatavig Kuza jer bi dobio pas iz pika tamo gde moze da uhvati loptu.

Nemam nikakve informacije, ali verujem da u klubu Jovica imaju u vidu, i da kada bi nam falio jos jedan plej da bi Jovke sigurno bio potpisan. Mada bi mozda mogao Pefi da se pridruzi ovom Spancu u strucnom stabu pa da nam oslobi jedno mesto u rosteru. A onda od drugog dela sezone da gledamo:

 

Vildoza, Jovic, Ivanovic

Nedovic, Holins

Dobric, Lazarevic, Lazic

Bentil, Petrusev

Martin, Mitrovic, Kuzmic

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Jesmo li stupili u kontakt sa Jovketom? Ubedjen sam da bi preporodio Martina, pa cak i smlatavig Kuza jer bi dobio pas iz pika tamo gde moze da uhvati loptu.

zar se nije isto ovo pisalo letos i za dzonija?

kako ce dolaskom martina konacno imatu metu za pas iz pika

ne ide to bas tako kako se ovde zamislja...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

zar se nije isto ovo pisalo letos i za dzonija?

kako ce dolaskom martina konacno imatu metu za pas iz pika

ne ide to bas tako kako se ovde zamislja...

Dzoni i pas. On moze na aba nivou da prebaci cuvara i da pas centru, ali u EL teska prica. Jovic je 2 klase bolji dodavac i pik igrac od Dzonija. Pritom je bolji defanzivac. Ovo pism pod uslovom da je zdrav i spreman.

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Nemam nikakve informacije, ali verujem da u klubu Jovica imaju u vidu, i da kada bi nam falio jos jedan plej da bi Jovke sigurno bio potpisan. Mada bi mozda mogao Pefi da se pridruzi ovom Spancu u strucnom stabu pa da nam oslobi jedno mesto u rosteru. A onda od drugog dela sezone da gledamo:

 

Vildoza, Jovic, Ivanovic

Nedovic, Holins

Dobric, Lazarevic, Lazic

Bentil, Petrusev

Martin, Mitrovic, Kuzmic

 

Tanko na 3 za EL nivo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Albu mozemo dobiti samo odbranom. Ako budemo igrali u meso i ne budemo im dozvoljavali da imaju otvorene suteve bicemo u mecu do kraja, a onda Dusko nek’ privede mec kraju kako treba i to je to.

 

nije da ti nešto kontriram, nego, el tekme se dobijaju samo simbiozom odbrane i napada. nekada je napad feature a odbrana podnošljiva, nekada je odbran fokus ali bez probacivanja lopte kroz obruč 'leba nema ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

nije da ti nešto kontriram, nego, el tekme se dobijaju samo simbiozom odbrane i napada. nekada je napad feature a odbrana podnošljiva, nekada je odbran fokus ali bez probacivanja lopte kroz obruč 'leba nema ( :

Nas napad na el nivou je u ovom trenutku sposoban za nekih 70-75 poena. Ako odbranom svedemo protivnika na manje od toga dobijamo, ako ne gubimo. Zato kazem da je u odbrani kljuc. 

Edited by ZvezdaJeZivot
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

Neki hoce jos jednog igraca na postojecih dvaes. 

 

Kako smarate sa ovim napumpavanjem rostera. Jok, 50 igrača imamo minimum. 

 

Nemamo ni jedno iole pristojno krilo, dostojno bilo kog evroligaša. Primjera radi, tvoj PAO ima Bacona i Ponitku na toj poziciji. 

 

Dalje, bek ap plej jako kritičan, osim ako Duško ne opravi Dzonija mada su njegovi fizički limiti baš izraženi. Zamjena Nedovića, ostaje nada da će Dobrić početi nešto da pogađa. Bek ap četvorka, ako ostane ovakav status Ilića tu nam ne gine Petrušev do kraja sezone koji nije četvorka al jbg. Pozicija centra, ako Duško otpiše Martina ostašmo na Luki i Kuzmiću opet. 

 

Nemoguće je ispraviti do kraja ovaj čovićev roster ali ja se ne bih bunio ni 5 igrača da dovede do kraja sezone. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce na cetvorci ostati sadasnji igraci,za krilo se slazem tu moramo pecati pa sta uhvatimo,ovo sada nema nikakav potencijal ni napadacki a ni obrnuto,Holins nije napadacki bas potkovan ali je rec o brutalnom defanzivcj i igracu koji bi mogao biti mnogo bitan faktor u odbrani

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Čvarkov said:

Očekujem od Loa 25+ poena.

Previse je on dobar igrac da bi nama dao 25 poena, ocekujem da nas napuni neki krs kao po obicaju, mozda Kumadje ili Tamir Blat.

10 minutes ago, Sector said:

 

 ja se ne bih bunio ni 5 igrača da dovede do kraja sezone. 

Dovesce 2 igraca, to je gotovo sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Ja jesam misljenja da stranci, pogotovo skupo placeni, treba da budu najbolji na svojoj poziciji, ali sa Martinom bih napravio izuzetak. Mi nemamo nijednog centra za 30 minuta na parketu, svi su za neku 10-15 minutnu ulogu, a takav je i Martin. Specifican je centar zbog svoje gradje i minutazu mu najvise odredjuje profil protivnickog centra. I sto pre prestanemo da ocekujemo od njega 15 poena, kucanja i blokade u kontinuitetu to cemo ga pre prihvatiti ovakvog kakav jeste. Ako imamo u vidu da smo protiv komsija najveci problem imali zbog nemogucnosti da branimo profil centra poput Lesora, onda ne bi bilo najpametnije da se odreknemo Martina jer deluje kao idealan cuvar za njega. Prosle sezone smo samo sa Lukom i Kuzom igrali na 5, nisu bili losi, ali je nedostajao jedan centar da im redukuje minutazu koju nisu mogli fizicki da iznesu i pomogne im da cuvaju centre na fazon Lesora. Evo sad imamo takvog, pa neka kosta koliko kosta, ali dobar je fit na postojecu centarsku liniju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Nas napad na el nivou je u ovom trenutku sposoban za nekih 70-75 poena. Ako odbranom svedemo protivnika na manje od toga dobijamo, ako ne gubimo. Zato kazem da je u odbrani kljuc. 

 

nije to bas tako jednostavno: 

niti smo igrali sa istim sastavom u smislu glavnih igraca, niti je trener isti.

 

prethodne tekme su istorijski podatak,  ne i obavezno materijal zs gledanje u buducnost, posto imamo puno bitnih a novih varijabli u odnosu na pocetak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba se plasiti Lesora. Ako vec pricamo o grobarima, tu je kljucno da im se spoljna linija sacuva, a pod kosem Lesora samo treba zagraditi da ne kupi ofanzivne skokove i to je to. To moze Kuzmic pod uslovom da se timska odbrana utegne i da ne bude divljastine i besmislenog preuzimanja.

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se zapatila ideja da nam treba krilo , tj trojka? Tu su Dobrić, Lazić, Lazarević. Nisu pojedinačno EL kvalitet, ali kao grupa koja ima veliko iskustvo u EL mišljenja sam da nema potrebe gomilati tu poziciju dok na 2 imamo jednog klasičnog beka i imamo samo jednu četvorku .

Ako postoji mogućnost doselekcije prvo što bih gledao bi bio Volkap tip pleja, odnosno prajm Jović. Pošto je to teško gledao bih dobrog defanzivno orijentisanog kombo beka , prajm Đenka like. Nakon toga četvorka koja štiti obruč i ume da bocne tricu.

Dakle 

Marković, Plej, Ivanović 

Vildoza, Đenka like igrač ako nema pleja

Nedović

Dobrić, Lazarević, Lazić

Bentil, četvorka( ovo tek od februara), Ilić

Petrušev,Luka ,Kuz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kako se zapatila ideja da nam treba krilo , tj trojka? Tu su Dobrić, Lazić, Lazarević. Nisu pojedinačno EL kvalitet, ali kao grupa koja ima veliko iskustvo u EL mišljenja sam da nema potrebe gomilati tu poziciju dok na 2 imamo jednog klasičnog beka i imamo samo jednu četvorku .

Ako postoji mogućnost doselekcije prvo što bih gledao bi bio Volkap tip pleja, odnosno prajm Jović. Pošto je to teško gledao bih dobrog defanzivno orijentisanog kombo beka , prajm Đenka like. Nakon toga četvorka koja štiti obruč i ume da bocne tricu.

Dakle 

Marković, Plej, Ivanović 

Vildoza, Đenka like igrač ako nema pleja

Nedović

Dobrić, Lazarević, Lazić

Bentil, četvorka( ovo tek od februara), Ilić

Petrušev,Luka ,Kuz

Evo ja cu pokusati da ti objasnim zasto krilo. U modernoj kosarci krilni igracu su cesto prve violine svojih timova. Opasna krila sire odbranu, oslobadjaju prostor za igru u reketu i zbog svojih gabarita su cesto sekundarni organizatori napada, jer sa 2m visine mogu da udele lob pas prema centrima, mogu sa posta da napadnu, izuzetno su vazni u skoku, mogu da udvajaju u odbrani i bekove i centre, odbrana sa strane pomoci… Ova nasa trojica kad bi ih spojio u jednog igraca ne umeju ono sto je recimo radio Kalina prosle sezone. Jako smo limitirani i laki za citanje sa njima na parketu. Sa kvalitetnim krilom bi procvetali i bekovi i centri. Uostalom, ako nadjemo takvo krilo videces u prvoj utakmici zasto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Samom sebi si odgovorio narednom rečenicom.

Mi smo ove godine trebali da se odreknemo bar jednog od njih trojice, ali pošto su sad tu bezveze je dodati još jednu trojku .

Još jedna trojka automatski znači 20+ minuta za Lazića simple as that

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...