Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

8 minutes ago, Guru said:

 

Olimpijakosu, Monaku, Partizanu, Baskoniji i Žalgirisu je izgleda dovoljno, a to su trenutno prvoplasirana, četvrtoplasirana, šestoplasirana, sedmoplasirana i devetoplasirana ekipa. 

 

Upravo ekipe kojima su minimum 20 kola igrali glavni igraci odnosno nisu se povredjivali tek Zalgirisu Evans od skora (ne racunam povrede na po jedno kolo do dva maksimum) a tad su i doveli dva pojacanja u vidu Tejlora i Polonare. Dovoljno da im se jedan od par kljucnih igraca povredio na 3-4 kola neki i vise kao primer Makabiju Lorenco i Pojtres  pa su odma pali a kamoli po 3-4 vazna igraca kao na primer Armaniju pre svih, Bajernu, Valensiji, Virtusu, Panatinaikosu pa i Zvezdi (Vildoza, Martin i Dzoni dobro on je manje bitan al je bio znacajan i u formi pre povrede cak je i Bentil bio bolestan tad) koja je od 16 igraca u jednom trenutku imala 11 u rotaciji sa sve Raduljicom.  Zamisli da se jos neko povredio morali bi juniore da prikljucujemo a to se jednostavno desava. Seti se sa koliko igraca smo zapoceli proslu sezonu. Bajern i Valensija su jedva imali da prijave igrace za par utakmica iako imaju siroke rostere. Bolje spreciti nego leciti ali svakako ne sa Raduljicom i Holandom u Evroligi eto bez njih bi imali 14 (pre Kampaca 13) a ne znace nam nista.

 

Inace Olimpijakos trenutno ima 15 registrovanih igraca od cega je jedan iz juniora.

 

Monako trenutno ima 14 registrovanih igraca a najmladji je 2002. godiste znaci nije bas tolki klinac ala Topic ili ovaj jedan Olimpijakosov.

 

Partizan ima 13 igraca od cega je dobar deo sezone do proslog kola imao i Brodzianskog i Glasa do pre par.

 

Baskonija ima cak 19 registrovanih igraca trenutno. Dobro minus Henri kog jos nisu sklonili sa sajta to je 18 i minus dva klinca 04 i 03 godiste to je 16.

 

Zalgiris ima 17 registrovanih igraca od cega su dvojica klinci. Dakle 15 seniora.

 

Dakle mozda moze 13 igraca pod uslovom da imamo top evroligaskih igraca koliko Monako i Partizan, a nemamo toliko, i pod srecnim okolnostima da se ne povredi nikad vise od dvojice u isto vreme.

 

Ovako mislim da je 14 minimum minimuma a i bilo je bar 5 puta ove sezone razlicitim timovima da je povredjeno po 5 igraca pa mu 9 igraca bude pretanka rotacija jos zamisli neko duplo kolo tada plus vazan mec u Aba ligi taj vikend a to se desavalo. 14 seniora plus jedan klinac mislim da je po meri.

 

Naravno da je najbolje i 12 seniora da imas jos jaci roster i ustedis novaca za jos bolje igrace (Raduljicu i ne racunam mislim i na ranije sezone kad smo imali 14+) ali to je po meni neozbiljno i preveliki rizik i kao sto vidis samo dve ekipe fura 13 seniora i imaju veci budzet od Zvezde odnosno jace igrace kad gledas po 10 najvaznijih u oba rostera.

 

 

14 minutes ago, Pero_Cameron said:

Koji je ovo sajt?

 

Rotowire

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, medobrundo said:

Baš bode oči koliko loše odluke donosi, i to u naletu Fenera. Potpuno antisistemski. U odbrani mu ništa nije jasno generalno. Kako to Itudis ne vidi, pitanje je stvarno. A nije da nema ko umesto njega.

 

I to i sto ne uvodi 8 minuta Gudurica koji mu je najbolji igrac u prvom poluvremenu.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Danas je fintirao svoje cuvare. Trojka na -3, asistencija za Pijera i onda 2+1

 

I na kraju umalo sve to da prospe, po starom dobrom običaju. Meni lično iritantan igrač kom ni Želimir nije pomogao da svoj talenat pretvori u nešto više.

  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pantelia said:

 

Iznajmio je privatni avion (o svom trosku) da ga veceras vrati za EL utakmicu. Potpuni car. 

 Upravo tako, tako se to radi. Kad ima volje ima i nacina. 

1 minute ago, DameTime said:

 

I na kraju umalo sve to da prospe, po starom dobrom običaju. Meni lično iritantan igrač kom ni Želimir nije pomogao da svoj talenat pretvori u nešto više.

Kako to zamalo da prospe?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Daj Bože da i za reprezentaciju nekad odigra ovako, da više ne fintira vazduh.

 

spacer.png

 

Nije to toliko lose s obzirom da u reprezentaciji sa Jokicem, Micicem, Vasom, Kalinicem, Lucicem plus je i Nedovic odigrao par utakmica i jednostavno Gudura nije u prvom planu u reprezentaciji i nema toliko lopti u rukama dok je u Fenerbahceu maltene prva napadacka opcija i postize najvise poena u ekipi posle Motlija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Kako to zamalo da prospe?

 

Pa onaj airball pred kraj, ali sreća njihova pa su igrači Partizana bili potpuno nekompetentni da to okrenu u svoju korist.

 

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

spacer.png

 

Nije to toliko lose s obzirom da u reprezentaciji sa Jokicem, Micicem, Vasom, Kalinicem, Lucicem plus je i Nedovic odigrao par utakmica i jednostavno Gudura nije u prvom planu u reprezentaciji i nema toliko lopti u rukama dok je u Fenerbahceu maltene prva napadacka opcija i postize najvise poena u ekipi posle Motlija.

 

Ako se sećaš SP 2019. i onog horora, srce kao u... da ne vređam zečeve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

I na kraju umalo sve to da prospe, po starom dobrom običaju. Meni lično iritantan igrač kom ni Želimir nije pomogao da svoj talenat pretvori u nešto više.

 

Kako mu nije pomogao pa igrao je cini mi se 2 puta f4 sa Zeljkom bio jedan od kljucnih igraca i otisao u Nba zahvaljujuci ulozi koju mu je Zelimir dao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

 

Kako mu nije pomogao pa igrao je cini mi se 2 puta f4 sa Zeljkom bio jedan od kljucnih igraca i otisao u Nba zahvaljujuci ulozi koju mu je Zelimir dao.

 

I vratio se iz tog NBA kako? Daj bre brate Kornete, lik ima 12 pts u EL uz 35% za 3 pts. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ako se sećaš SP 2019. i onog horora, srce kao u... da ne vređam zečeve.

 

Guduric je jedan od hrabrijih igraca u Evroligi i ima mana al mu se ne moze osporiti da nema srca.

 

Te 2019. tek nije bio medju prvim napadackim opcija pa nije realno ni ocekivati tad 20 poena od njega, plus je imao 24 ili 23 godine tad, a nije bas talenat ala Bogdan Bogdanovic.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...