Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Musa je vec sad elitni euroligaski igrac. Svaka minuta Llulla i Chaca na parketu, pogotovo ako budu imali standardne serifske ovlasti, je veliki plus za Partizan. Obojica su apsolutno bivsi igraci sto i brojke i eye test potvrdjuju. Realu je bolje da rotira Hangu i Abaldea na 1, nego da ovoj dvojici rahmetlija dadnu minute. Kreatorski nisu bajni al bar ce imati manje-vise elitnu odbranu na 1 citav mec. Musa apsolutno mora imati najvece ovlasti u ekipi jer je daleko najpotentniji ofanzivac. Hezonja je i razigravcki i u driblingu limitiraniji od njega al svakako da moze bilo koga unakazit kad mu sut ide. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

U strucnom stabu kkp su sigurno vrlo svesni koliko ih je posrecila zavrsnica protiv Pao koja je dovela do duela sa Realom ali nisam siguran za ostatak mase.Verujem da je Real ubedljivo najbolji rival kkp od te top3 ekipe.

 

kkp bi i u slučaju da im se nije posrećilo u završnici protiv PAO igrao protiv Reala

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I pored nekih sjajnih partija i velikog uspeha ulaskom u top 8, Zalgiris je igrački pretanak. Sve osim 3-0 bi ipak bilo iznenađenje. Eventualno 3-1 ukoliko se Barsa opusti nakon vođstva od 2-0, a Šarunas pokaže malo empatije. Pritom, deluje da je Barsa u zamahu i formi i da su glavni favoriti generalno.

 

Oly me nije ubedio da su zaista seed #1. Iznenadio bih se da rutiniraju Fener, koji je krcat dobrim igračima, ali nikako skroz da kliknu i krenu da melju. Očekujem 3-1 ili 3-2 za Oly s obzirom da su domaćini. Oly je imao neke opasne skalpove, ali ne mislim da su toliko moćna ekipa i igrački kvalitetni; i ne verujem da to rutiniranje mogu da prenesu u PO fazu.

 

Očekujem da Makabi prođe Monako, ali da bude luda serija, sa preokretima. Dosta dobrih napadača i dobre atletike na obe strane, ali više verujem, a i draže bi mi bilo, da Lorenco nadigra Džejmsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Tu je samo jedna stvar izvesna,a to je da Monako ne može do brejka u Nokia Areni.

Pa nek dobije sve kući i biće dovoljno. Ne bih ja otpisivao Monako.

Makabi jeste dobroj formi, vratio se Poitres a Hiliard igra sve bolje ... sve je tu moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real nikad tanji, ekipa u kojoj su 2 od 4-5 glavnih napadačkih opcija Musa i Hezonja nikako ne uliva poverenje da će se boriti za bilo koji trofej. Ključ je zaustaviti Tavaresa i Deck-a, a ova dvojica će prosuti onoliko mleka koliko i naspu. Partizan u 4.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

U strucnom stabu kkp su sigurno vrlo svesni koliko ih je posrecila zavrsnica protiv Pao koja je dovela do duela sa Realom ali nisam siguran za ostatak mase.

 

I ovo... mi smo bili svakako 6. , nije bilo bitno kako ćemo završiti sa Paom.

29 minutes ago, medobrundo said:

Eventualno 3-1 ukoliko se Barsa opusti nakon vođstva od 2-0, a Šarunas pokaže malo empatije.

 

 

Jao, nemoj i ti ovo 😄

 

Ne moramo raspravljati o značaju 1/4 finala za sve te velike ekipe, kakva crna opuštanja i empatije. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

I ovo... mi smo bili svakako 6. , nije bilo bitno kako ćemo završiti sa Paom.

 

 

Jao, nemoj i ti ovo 😄

 

Ne moramo raspravljati o značaju 1/4 finala za sve te velike ekipe, kakva crna opuštanja i empatije. 

 

 

To je više bila šala, Šarunas je kao i Željko, ne bi pustio unuka u tabliću jednu ruku da odnese.

 

Barse je brže u dve prethodne sezone igrala po 5 utakmica, tako da videćemo mogu li baš da ometlaju zelene.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bad said:

Real nikad tanji, ekipa u kojoj su 2 od 4-5 glavnih napadačkih opcija Musa i Hezonja nikako ne uliva poverenje da će se boriti za bilo koji trofej. Ključ je zaustaviti Tavaresa i Deck-a, a ova dvojica će prosuti onoliko mleka koliko i naspu. Partizan u 4.

 

kada bih pravio evroligasku ekipu a da se ne obazirem na budžet, džanan bi mi bio jedna od prvih opcija.

nisam ni ja imao neko ludo mišljenje o njemu sve do gledanja bosanske repke a i nešto reala ove sezone.

 

jako je napredovao a ne izgleda kao lik koji je u fazonu da je bog-sunce.

 

hezonja je druga priča, ako mu krene šut, opasan igrač. ako ne, traži treće opcije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

 

kada bih pravio evroligasku ekipu a da se ne obazirem na budžet, džanan bi mi bio jedna od prvih opcija.

nisam ni ja imao neko ludo mišljenje o njemu sve do gledanja bosanske repke a i nešto reala ove sezone.

 

jako je napredovao a ne izgleda kao lik koji je u fazonu da je bog-sunce.

 

hezonja je druga priča, ako mu krene šut, opasan igrač. ako ne, traži treće opcije.

 

Hezonja i jeste druga opcija, posle Deka. 

 

Pri tome, ta fraza "ako mu krene šut" se obično ne koristi kod igrača koji na nivou sezone ima 45%, a u poslednjih mesec dana 55% sa više od 4 pogođene trojke po meču.

 

Ali ok, jasno je da Real ima puno igrača i da tu nije lako dobiti previše prostora kad se ne pogode recimo prva 2 šuta na tekmi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

@realno *w, samo kazem da hezonja nije kljucni igrac reala. ako igra dobro, furamo ga, ako propada, ima drugih.

 

Apsolutno. Vrhunski igrač kojeg će isprobati na početku, ako ne ide, Dek lagano 25+ minuta, tu je i Hanga u rezervi.

 

Nisam ni hteo da kvotujem tu nebuloznu tvrdnju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

 

kada bih pravio evroligasku ekipu a da se ne obazirem na budžet, džanan bi mi bio jedna od prvih opcija.

nisam ni ja imao neko ludo mišljenje o njemu sve do gledanja bosanske repke a i nešto reala ove sezone.

 

jako je napredovao a ne izgleda kao lik koji je u fazonu da je bog-sunce.

 

hezonja je druga priča, ako mu krene šut, opasan igrač. ako ne, traži treće opcije.

Ne znam, moguće da si u pravu ali meni osećaj kaže drugačije. Musa nema ozbiljan timski trofej sa svojom značajnom ulogom u timu. Pri tom, nikad nije igrao utakmice ove važnosti u karijeri i to bi moglo biti kobno po Real. 

 

Dok ga ne vidim da povede tim u eliminacionoj fazi, ne mogu da ga svrstam u elitne EL igrače. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Apsolutno. Vrhunski igrač kojeg će isprobati na početku, ako ne ide, Dek lagano 25+ minuta, tu je i Hanga u rezervi.

 

Nisam ni hteo da kvotujem tu nebuloznu tvrdnju.

To je možda bilo tako na početku sezone, Hezonja u drugom delu igra preko 20 minuta po utakmici. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Musa ima 23 godine, od toga je bio 2 godine u NBA. Šta je trebalo da osvoji, NBA prsten sa Bruklinom, ili možda ACB ligu sa Breoganom?

Ima 24 godine, grejao je klupu i u NBA i u Efesu, poredjenja radi Bogdanović je u njegovim godinama imao barem 20 velikih utakmica sa vodećom ulogom u timu. 

 

Musa je za sada samo odličan strelac, za nešto više bilo bi dobro da mu ekipa ne puca u Bg 20 razlike i da ih ne rutinuraju ekipe 5x jeftinije po nekim španskim vukojebinama. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...