Jump to content

Grupa C (GRE, ITA, CRO, UKR, GBR, EST)


Recommended Posts

15 minutes ago, McLeod said:

Ako izgube cetvrti su, ako dobiju 17+ Ukrajinci su cetvrti, u svakom drugom scenariju su Italijani cetvrti. Nisam siguran sta je +8, verovatno da bi oni bili treci, a ne drugi ako pobede sa vise.

Čini mi se da ako Hrvati dobiju  više od 8 razlike, drugi su. U krugu Hrvati bi imali koš razliku 4+, ukrajinci 2- a Italijani svakako -6. 

Cenim da na to cilja Aco. Da izbore drugo mesto.

Link to comment
Share on other sites

Da, mislim da ako dobiju visom razlikom idu na drugo mesto, ali hoce trece zato sto... ne znam? 😄 Ako se kod nas ne dese iznenadjenja, Finska je druga, koja je svakako zajebaniji protivnik od bilo koga drugog iz nase grupe. Posle toga bi isli na pobednika Spanija - Litvanija, ne znam cemu se i tu nadaju.

 

Ako bi bili drugi isli bi Cehe/Izrael, a posle na Slovence. Tako da verovatno hoce da izbegnu nas i Slovence.

 

Sto je ono, legitimno iz njihove vizure, ali sumnjam da oni i ako im se poklopi i pobede Finsku (tesko zamislivo, iskreno), ne znam kako misle da dobiju Litvance i da ostavimo promil sanse Spancima u tom mecu, opet, svejedno. Njima je cetvrtfinale plafon plafona.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Da, mislim da ako dobiju visom razlikom idu na drugo mesto, ali hoce trece zato sto... ne znam? 😄 Ako se kod nas ne dese iznenadjenja, Finska je druga, koja je svakako zajebaniji protivnik od bilo koga drugog iz nase grupe. Posle toga bi isli na pobednika Spanija - Litvanija, ne znam cemu se i tu nadaju.

 

Ako bi bili drugi isli bi Cehe/Izrael, a posle na Slovence. Tako da verovatno hoce da izbegnu nas i Slovence.

 

Sto je ono, legitimno iz njihove vizure, ali sumnjam da oni i ako im se poklopi i pobede Finsku (tesko zamislivo, iskreno), ne znam kako misle da dobiju Litvance i da ostavimo promil sanse Spancima u tom mecu, opet, svejedno. Njima je cetvrtfinale plafon plafona.

U pravu si. Ja sam pogrešio. Aco  hoće treće mesto.

Možda je i to realno. da doguraju do četvrtfinala i da nešto probaju protiv Lit. 

Sve drugo im je preozbiljna prepreka u četvrtfinalu.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

Pa opet mislim da je nebitno, realno gledano. Ja nisam ubedjen da su oni bolja ekipa od Finske, pogotovo sto ovi trce kao besni, nece moci da ih pohvataju sa pristupom iz grupe. Oni su u sustini Estonija na steroidima, koja je njih bas namucila.

Ne bih ja olako presudjivao po utakmicama u grupi. Hrvati ipak imaju mnogo više individualnog kvaliteta, doduše imaju problema u hijerarhiji i timskoj igri. Finci obrnuto, a čini mi se da su u prednosti i u kvalitetu trenera (Finci). 

Što se pristupa tiče, za očekivati je da svi koji su se plasirali znatno poboljšaju taj segment prema mogućnostima, pa tako i ove dve ekipe. Pri čemu Hrvati imaju malo više prostora - pod uslovom da se ne raspadnu po običaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi Hrvati se zbilja ne secaju 1995. i sta znaci karma... Mnogo je hrabro (da ne kazem naku**eno) da posle svojih partija biraju protivnika u 1/4 finalu. I to uz opciju da njihovi planovi budu osujeceneni - i Italija moze da pusti/ne trudi se, i mi mozemo da odigramo mlako. Ni jedno ni drugo nije bas realno ali... Joj, ako/kad im dodjemo u 1/8 da ih priupitamo za zdravlje...

Edited by Geronimo
Link to comment
Share on other sites

Koliko mozes biti jadan na skali od nula do Bogdanovic/Mulaomerovic?

 

Taj Bogdanovic nikada nista nije uradio sa reprezentacijom, obrukao se i promasio bacanja i sut za pobedu u kvalifikacijama za SP, ali to sto je uradio protiv Ukrajine ostace zauvek zapisano u anale jadnosti - namerno promasiti slobodno bacanje jer sta? Jer ce mocna reprezentacija Hrvatske imati vece sanse protiv Litvanije nego protiv Slovenije?

Nazalost, verovatno ce proci Finsku jer em Finci nemaju iskustva dobijanja eliminacionih meceva, em se u zivotu muljanje i hvatanje krivina cesto isplate. Zato cu navijati za Litvance da ih otresu sa jedno 20+ razlike i posalju u kosarkasku nebitnost koja ih ionako sleduje, pa neka angazuju nekog mocnog EL pleja da mu se Mula obraca na engleskom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...