Jump to content

AC Milan


LayupFromTheMidget

Recommended Posts

Brat @Maharajapise o borbi van terena,ja vise o onoj na zelenom pravougaoniku. Nije to ni lose;oba fronta su pokrivena. :lol_2:

Imam osecaj da se ponavljam,ali stvarno se ovoj ekipi ne moze oduzeti jedna stvar: karakter. Igra nije idealna,tim se krpi iz kola u kolo,zbog povreda nismo tri puta izveli isti sastav..ali karaktera ne manjka. Mnogo smo utakmica resili u samom finisu meceva,a to vec nije slucajnost.
Poslednja u nizu je ova protiv Specije u subotu,iako treba reci da smo ih u prvom poluvremenu zgromili i trebali da resimo mec. Silno smo se ispromasivali i onda (kao sto biva u fudbalu) stize kazna u vidu izjednacenja i mec odjednom postaje potpuno otvoren.

Ziru je klasa. Da,klasa. Koliko je ovaj igrac potcenjen,bruka jedna. Kakvu je samo sedmicu imao..najpre je pokopao Salcburg,a onda upucao i Speciju.. Vrhunske dve partije igraca u veteranskim godinama..treba spomenuti da zbog povreda Ibre i Origija igra mnogo vise od planiranog,plus je u sezonu usao povredjen..ma,naklon do poda za partije koje pruza :Hail:Steta zbog crvenog kartona (banalizacija pravila o skidanju dresa,po meni) jer ce faliti sutra,ali idemo po pobedu kod Kremonezea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I to je na terenu 😀.

 

Sutra: Antonio Rapuano. Sa njim nismo igrali nikad, ili se barem ja ne sećam. Vidim da je relativno mlad sudija, kod koga skoro uvek domaćin dobija.

 

 

edit: A u LŠ smo dobili Totenhem. Kako je moglo, dobro smo i prošli. Barem možemo poprilično ravnopravno da izađemo na teren i pokušamo nešto, iako su i oni u dobrom engleskom običaju spičkali brdo para prošlo leto.

Edited by Maharaja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Restart sezone sa laganom pobedom kod Salernitane. Rezultat to ne sugerise,ali je ovo moralo da ide na bar dva razlike,a necu preterati ako kazem da je lako moglo biti nekih 0:4 recimo..Leaa nisu lasom mogli da uhvate,a odlicna rola i Tonalija.

Potpisali smo nekog golmana koji dolazi iz Paragvaja. Ne znam kada se Iron Maik vraca na gol,ali ne verujem da je ovaj novajlija losiji od Tatarushanua..uzasan back-up golman i jedva cekam da ga vise ne gledam na golu..

Link to comment
Share on other sites

Opekao me je ovaj remi..moram priznati. Od 2:0 u 87' do 2:2 u 94'. Iz dva prekida :frusty:
Nije fer da sad proklinjem losu srecu..ovaj tim je u protekle dve sezone na slican nacin iscupao niz pobeda i krucijalnih bodova. Popili smo malo "svoje medicine" ovaj put.

Nista..idemo dalje. Sledi gostovanje Leceu. Nece to biti laka utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Uzasan zavrsetak grozne sedmice.
Tako bih opisao jucerasnju epizodu u Leceu. Znao sam i nagovestio da nece biti lako..nakon prvog poluvremena trebali smo da gubimo bar tri razlike;toliko smo bili pateticni. Odbrana nam je "plivala"..horor predstava.

U drugom poluvremenu smo se sabrali,poceli nesto i da igramo. Medjutim,vise od boda nismo mogli,a iskreno nismo ni zasluzili. Prelazne ocene zasluzuju Leao, Pobega, Ziru i Kalabrija zbog gola.

Osecaj kao da smo izgubili..utakmicu,ali i titulu..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rasulo kompletno. Raspad potpuni.

Sinocnji poraz me podsetio na stradanje u Bergamu,kad nas je Atalanta pomela 5:0,negde na pocetku Piolijevog mandata na klupi. Moglo bi se stoga reci, da nas je sinoc Lazio vratio na "fabricka podesavanja"..

Morace Pioli nekako da "trgne" ekipu..inace ce opasno da vidi plasman u top 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto i mene posle dužeg vremena, pa da bacim koju...

 

Nisam preterano zadovoljan dešavanjima u poslednje vreme a kako bih i bio, sramno ispadanje iz kupa od Torina, onako loše igranje sa igračem više je nedopustivo pa čak i da igramo sa 5 rezervnih igrača. 

Lazio nas je doslovno demolirao, ništa nismo pokazali na toj utakmici. 

Takođe još jedna razočaravajuća utakmica za mene je finale Super kupa protiv Intera, delujemo kao tim poput Salernitane kojeg svako može da zgazi. 

Protiv Lećea nismo imali sreće na kraju, drugo poluvreme je bilo na nivou, a odbrana u prvom nije postojala tačnije kod prva dva pogotka. 

Nekako od onog šokantnog remija sa Romom je krenulo sve nizbrdo, primiti dva gola iz 5m iz prekida je nedopustivo za šampiona Italija i za tim koji igra nokaut fazu Lige šampiona, ništa konkretno nismo pokazali od tada, nadam se da slede svetliji dani za Milan jer ovim tempom nećemo nigde dogurati. 

Sutra da nekako pobedimo Sasuolo kod kuće pa idemo na megdan Interu da popravimo stvari iz prethodnog derbija. Ako iz ta dva meča ne uzmemo bar 4 boda ne vidim nam svetlu budućnost ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Puce petarda na San Siru..od Sasuola :twak:
Licimo na potpuno razbijenu vojsku. Popucali smo po svim savovima..golman nista ne moze da zaustavi, odbrana pliva..znamo da su Kalabrija i Teo inace slabiji u defnazivi,ali oni u odbrani kao da vise ne postoje..sredina bez cvrstine, kreacija nula..Pioli poceo sa Leaom na klupi..jedino veteran Ziru deluje kao legit igrac..

Uopste se ne nazire kraj ove krize..pojma nemam kako se iscupati..

Link to comment
Share on other sites

Pioli promenio formaciju u nameri da mu ekipa bude kompetitivnija. Uspeo je u tome - primili smo samo jedan gol. Doduse,da tatarushanu nije bio u svom najboljem izdanju sezone,mogli smo jos koji.. No,sa druge strane,nismo uputili niti jedan udarac u Interov okvir :23: Mislim da onaj Diazov sut nije isao u gol..

Malo je reci da smo u krizi..nisam ocekivao da ce i trener poceti da se gubi. Kad sam video pocetnu formaciju i postavu,znao sam da glatko gubimo..jos ostavi Leaa na klupi :frusty:
Mislim,cak ni njegovo odugovlacenje da potpise novi ugovor i zatezanje sa njegove strane nemaju opravdanje..Rafael je najbolji igrac tima i mora da startuje.

U petak je pobeda nad neugodnim Torinom pod muss.

Link to comment
Share on other sites

Porodismo pobedu protiv Torina :18:

Bas je tako nekako delovalo..mnogo smo se namucili..trpeli,ali je francuski dvojac isporucio tri boda - Teo je fantasticno centrirao,a fenomenalni Ziru pogodio neodbranjivo glavom..Teo je posle imao veliku priliku da resi mec golom,ali je iz izgledne prilike promasio ceo gol..Njemu bas prija ova 3-5-2 formacija jer napadacki jos vise dolazi do izrazaja,a ne mora strogo disciplinovano da ucestvuje u defanzivi..
Meni se ova formacija ne dopada da budem iskren,jer zrtvujemo dobrog desnog beka (Kalabriju) zarad neke ravnoteze na sredini..koju ja nesto ne primecujem..Torino nam je napravio sijaset problema,posebno do vodjstva.

No,pobedi (nakon katastrofalnog niza) se u zube ne gleda. Bitno je da smo prekinuli sushu i uzeli tri boda. Sutra duel protiv Totenhema koji takodje igra toplo-hladno. Stvarno pojma nemam sta da ocekujem? :smiley33:

Za vikend gostovanje Monzi kod Berluskonija i Galijanija. :classic_biggrin:

Edited by Drug Crni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ogromna pobeda nad Totenhemom sinoć. Herojska igra od prvog minuta protiv ovih engleskih mesara.

 

Ja tu neku premijer ligu ne gledam, iako je ovaj neki Totenhem tim iz mog starog kraja, ali ono što su oni igrali, tj probali da igraju, je pravi antifudbal. Uz to prljavo do kraja. Uz valjanje i padanje kakvog bi se i stari Juventus postideo.

 

lfinwwp13bia1.jpg?width=960&crop=smart&a

 

Elem, meni je fascinantno kako je onaj neki Kejn kao smatran za solidnog igrača u premijer ligi. Lik u Italiji ne bi dao 3 gola godišnje.

 

Šteta je jedino što DKT nije postigao ono glavom, moglo je lako 2-0 pa da bude malo lakše u revanšu.

 

Ali najvažnije je da je tim izašao iz bunara

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da se Theo Hernandez pita,igrali bi smo protiv Atalante svakog vikenda. :classic_biggrin:
Nakon gola seozne u proslom prvenstvu i sinoc "njegova" golcina. Znaci navoda jer je gol zapravo auto-gol Musa,ali volej je bio ubitacan.

Pregazili smo Atalantu..2:0 ne odslikava pravo stanje na terenu. Komotno smo mogli da stavimo 4,5 komada. No,mozda je ovako i bolje..treba sacuvati nesto municije i za nastavak sezone. Sledi gostovanje u Firenci,pa revans mec u Londonu protiv Totenhema.

Moze se reci da smo izasli iz krize. Mec su obelezili i povratci Manjana i Ibrahimovica.

Link to comment
Share on other sites

Proslavicu dan kada Ante Rebic napusti klub. Vucibatinu je trebalo najuriti jos posle sramotne partije protiv Dinama u Maksimiru.
Pioli se isto nije proslavio..posebno sa izmenama..Adli i Bakayoko..wtf? Isuvise je ovde osrednjih igraca da bi to dvojica ili trojica mogla da kompenzuju..takodje,nece se svake sezone posloziti onakva kao prosla.

Maldini je do sada radio jako dobar posao,ali za sezonu u kojoj se igra i Liga sampiona moralo se dovesti nesto kvalitetnijih igraca..ne mogu se svi cekati da prorade par sezona i pokazu potencijal.

Sta je tu je. Neprijatno prizemljenje pred revans protiv Totenhema.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako^
Leao i sinoc pokazao klasu iako nije bio ucinkovit. Odlicna partija Tomorija. Mnogo znaci povratak Manjana na gol;covek donosi izvesnu dozu sigurnosti. Pomogao nam je crveni karton Romera sigurno i cinjenica da Totenhem u Evropi nije pokazao bog-zna-sta. Njihov problem.

Lep rezultat je cetvrt-finale. Ne treba cepidlaciti oko toga. Deluje mi da je plasman u "top 8" maksimum ove ekipe,ali 'ajde da vidimo koga zreb donosi u narednoj fazi. Nije ni da konkurencija bas briljira i blista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šampionska predstava u Napulju! Ne mogu drugačije ili bolje da opišem sinoćnju pobedu.
Leao podsetio zašto je bio proglašen najboljim igračem prošle sezone.
Takođe mi se dopada što je Pioli vratio postavu sa 4 pozadi. Kalabrija mora da igra. Nisam video nikakav benefit od promene formacije sa 3 nazad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedna od zaista bitnijih utakmica u poslednjoj dekadi za Milan. Neverovatno zvuči podatak da Napolitance nismo dobili na San Siru od 2015.godine :classic_ohmy: Sad je najbolji momenat za trijumf.
Očekujem tvrdu utakmicu..malo golova. Nek bude i 1-0 i ja zadovoljan :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako i bi :classic_biggrin:

Kad se pogleda utakmica,mogu biti zadovoljan rezultatom. Napoli je furiozno ušao u meč i već u prvih deset minuta mogao komotno da dođe do vođstva. I tokom utakmice su bili opasniji..međutim,nakon isključenja Anguise možda je trebalo malo više rizikovati i ići po drugi gol. Umesto toga,Pioli kao da je hteo da osigura minimalac.

Znalo se da će konačna odluka pasti na "Maradoni". Nismo bez šansi..Napoliju će biti bez nekolicine suspendovanih igrača,a i Osimen je neizvestan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...