Jump to content

AC Milan


LayupFromTheMidget

Recommended Posts

  • 2 months later...

Rutinska pobeda protiv Olimpik Marseja,0:2. Da domacini nisu imali raspolozenog golmana mogla je da pukne i petarda. Junior Mesias obelezio prvo poluvreme. Neuhvatljiv za domacine. Moj ljubimac (pored Thea) Leao usao u drugom poluvremenu..daleko je od pravog izdanja..u finisu usao nas Lazetic i imao i jednu situaciju za gol..u dva tri navrata fino zadrzao posed i distribuirao lopte..

Ipak,ne mogu da se otmem utisku da ekipa nije pojacana adekvatno. Ovo je tanko za borbu na dva fronta.

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Potpisali smo novog Kevina De Bruynea - Charlesa De Ketelaera :classic_biggrin:

Ozbiljan hajp se digao oko momka..dolazi iz Briza,ima 21 godinu i igra na poziciji ofanzivnog veznog. Placen je 30 miliona evra. Transfer se potpuno uklapa u politiku sportskog sektora na celu sa Maldinijem. Pronalaze se mladi talenti sirom kontinenta,ali igraci koji vec imaju seniorskog fudbala u nogama.

Mislim da ce momak dobiti svoje minute tokom sezone jer mu je konkurencija dosta nekonstantni Brahim Diaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bod u Bergamu.
Nije to katastrofalan rezultat,ali nadao sam se pobedi.

Vidi se da Leao jos nije u najboljoj formi i ova ekipa Milana bez najbolje verzije Rafaela ne moze da racuna na lakse pobede. Jednostavno,on je jedan od igraca koji prave razliku i mora bolje. Odlicna partija Bennacera krunisana golom,a veoma mi se dopao De Ketelaere..nadam se da ce vrlo brzo istisnuti iz postave (meni uvek nedorecenog) Diaza.

Giroud se povredio tacno pre pocetka sezone, Origi tek zaigrao, CDK ce malo kasno prikljucio,Leao van forme..ima bas dosta prostora da se igra podigne. Bice to mnogo bolje kako sezona bude odmicala,siguran sam.

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve stoji. Loše je samo što već treću godinu ulazimo bez ozbiljnog desnog krila. Ovo što imamo tu, lažni Mesi i Saladmejker nisu nivo za ligu. Trude se obojica, ali ne umeju.

 

Inače, na neki "čudnovati" način, ovo nije bio crveni:

 

ewb7mz4or4j91.jpg

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Paolo Maldini nastavlja da radi ono sto najbolje zna - da dovodi u klub velike talente sa kontinenta,onako..ispod radara. Poslednje pojacanje je jos jedan mladi fudbaler, Malick Thiaw, stoper Schalkea i mlade nemacke reprezentacije.
Ugovor potpisan do 2027.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komentirao si ovdje De Ketelaerea druže Crni, ja sam ga gledao tek jednom u dresu Bruggea (protiv PSG-a) i pola sata u dresu Belgije pa sam šutio. Evo neki dan sam ga gledao opet u dresu Milana i moram reći da sam uvjeren da je Milan ubo pravi transfer baš kako si i sam rekao, mali je bio najbolji na terenu po meni, itekako zna fudbala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar..bas dobar igrac.

Moze da pokrije nekoliko pozicija na terenu..od sredine,preko krila,pa cak i u sami spic. Ipak,najbolje se pokazuje na mestu ofanzivnog veznog. Ja u njemu vidim neku kombinaciju Kevina de B i Kake. Stvarno ima nesto od svakog od njih u igri. Jos nije kliknuo do kraja sa ostatkom tima..osovina CDK - Rafael Leao bi mogla da bude zlo po svakog protivnika.

Protiv Dinama ces imati mnogo vise prilike da ga upoznas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nula protiv Sasupla,a nula i od igre.

Pioli izveo kombinovanu postavu jer je u subotu derbi de la madonina,a u utorak gostujemo Salcburgu. Prvo pulevreme je bilo uzasno. Pobega spor,trom..upitne tehnike. Diaz ne moze da dobije nijedan duel sa protivnikom, Selemakers sa loptom. Florenci zasrao sve sto je mogao + skrivio penal. Igra haoticna i sem par individualnih pokusaja Leaa nismo nista odigrali.
Ulaskom Mesijasa, Tonalija i CDK malo smo stabilizovali igru,stavili je pod kontrolu,ali nismo iskreirali ni polusansu. Cinjenica da je Iron Maik bio najbolji pojedinac govori dovoljno sama za sebe.

U 89' se povredio Florenci (zadnja loza) pa smo poslednjih 9-10 minuta odigrali sa deset igraca,jer je Pioli vec napravio svih pet izmena. Sezona se jos nije ni zahuktala,a Milan je vec upao u krizu sa povredama. Ibra,Origi i Rebic su out. Ziru je tek poceo da igra,nije ni on 100% spreman. U drugom poluvremenu je CDK morao u sam spic jer nema ko drugi. Povredom Florencija situacija se komplikuje i na desnom beku. Sad ce Calabria morati da igra vise,a zamena ce mu biti Kalulu koji je stoper po vokaciji. Ne pomaze ni sto je Krunic povredjen. 

Kockao se Pioli danas i izgubio u proceni. Sasuolo je dovoljno kvalitetan protivnik da bi ga tek tako na strani dobila kombinovana ekipa. Slede Inter,pa start u Ligi sampiona. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Puce bomba na San Siru na samom kraju prelaznog roka!

Milan,koji je bio u vlasnistvu Eliot grupacije,prodat je kompaniji RedBird za 1,2 milijarde evra! Konzorcijum oko RedBirda cine i vlasnici Liverpula,slavnih bejzbol fransiza New York Yankeesa i Boston Red Socksa,kao i hokejaskog kluba Pittsburgh Penguinsa,a medju njima je najpoznatije ime kosarkas LA Lakersa - Lebron James.

Ja se nadam ostanki i Piolija na klupi i pre svega Paola Maldinija na mestu sportskog direktora. Medjutim,vec od januara treba ocekivati i veca imena i skuplje akvizicije u Milanelu.

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

Serzinjo Dest doputovao u Milano. Prosao medicinske preglede,ocekuje se i potvdra kluba..ne znam da li je kupovina ili pozajmica u pitanju. Obzirom na povredu Florencija sasvim dobro resenje kao bek-ap Kalabriji.
Pored interesovanja vise klubova,Bakajoko ostaje u klubu. Time je prelazni rok verovatno i zavrsen. Ne ocekujem neku bombu u 5 do 12.

Link to comment
Share on other sites

Na pozajmicu doveden i Aster Vranckx (prezime mu se valjda izgovara Vranks) iz Wolfsburga. Centralni vezni. Iskreno,niti sam ga tamo zapazio (mada nije da sam ih gledao precesto) niti mi je poznat. Verovatno je tu kao dodatna opcija,kao igrac rotacije.sto je ok obzirom na brojne povrede na startu sezone.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost propustio sam tekmu zbog nekog kampovanja, pa sam tek sad odgledao. Leao kad se probudi bukvalno može da načini svaku odbranu smešnom. Što pisaše mediji, ako onaj neki Graeliš, Grališ, Grrealish (kako već??) vredi 117 miliona, onda Leao vredi minimum 400. Leao ima klauzulu na 150 miliona, i to treba pod hitno duplirati.

 

Elem, igrali smo dobro, iako smo imali padove. Inter je i dalje favorit ove godine, ali ova naša ekipa ima neverovatno srce, plus je najmlađa ekipa u ligi. Narednih 10 godina će biti svetli što se tiče Milana.

 

Sutra Salcburg. Neće biti lako, oni su poprilično ozbiljni, ali bi bilo lepo da počnemo pobedom.

 

 

ps. I naravno, hvala Hakanu što je otišao u Inter! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Leao je stvarno klasa..ali juce veoma neoprezan start makazicama kojim je dobio drugi zuti karton. Provukli smo se penalom nakon igranja rukom. Ovde je jedino bitno sto su uzeti bodovi,iako ovakve pobede zlata vrede.

Protiv Dinama ce biti teze nego sto se ocekuje. Mora se dobiti utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Prvo mesto u grupi :thumbup: Ha-ha..dug je put do plasmana,ali lepo je zasesti na vrh.

Znao sam da ce biti zeznuto. Iskreno - ocekivao sam neku 2:1 pobedu. Ona je,po vidjenom,i bila realnija,ali necu se zaliti na gol "viska". Vec sam x puta napisao da ovaj Milan veoma zavisi od Leaa..juce je bio dosta rasejan (nije mu prvi put),ali i takav opet fakticki kumovao za dva gola. Penal nad njim i asistencija za gol.
Salemakers iako tehnicki strasno limitiran,kao i snagom i visinom,dao ga glavom. Mada nam je desno krilo slaba tacka vec 2,3 sezone,na pocetku ove je veci problem pozicija "desetke". Tu nista ne dobijamo ni od Diaza,ali ni od CDK..nadam se da Belgijancu treba vremena da "klikne" sa timom.

Odlicni su bili Benaser,Tonali i Tomori danas.

Kratka rotacija nam definitivno pravi problem. Pre pauze imamo zahtevan test za vikend protiv zahuktalog Napolija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam prokomentarisao poslednju utakmicu.

Poraz od Napolija u derbiju. Pece kad se izgubi kuci od direktnog rivala za vrh.
Po igri i prilikama verovatno i nismo zasluzili da ga dozivimo. Medjutim, ta mladost ekipe je mac sa dve ostrice. Mlada smo ekipa. Ako izuzmemo veterane Ibrahimovica i Zirua, sledeci najstariji igrac je Maik Manjan. Ostali su jos mladji..jos igraci nisu dostigli punu igracku zrelost i to se ponekad vidi. Npr.protiv Napolija. Nakon izjednacenja, tim je malo poleteo..osetili su da mozda mogu kompletno da okrenu utakmicu..postali malo neporezni i ostavili previse prostora gostima. Mogu sad da se potezu precke Zirua i Kalulua, neigranje Leaa..neprijatan poraz..

U mecu protiv Austrije se povredio Manjan. Nece ga biti bar do 16.oktobra i meca protiv Verone. Verovatno ce preskociti meceve protiv Empolija, Juventusa i dva okrsaja sa Celzijem. Medju stative ce iskusni Tatarusanu. Bedak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Solidna partija i sigurna pobeda.
Sretno smo poveli,ali smo i do gola bili bolji i blizi vodjstvu. Posle 2:0 (fantastican gol Diaza)pad u igri koji smo mogli platiti. Na kraju je pobda mogla biti i ubedljivija.

Koliko ova(kva) pobeda govori o nama,a koliko o tome u kakvom je stanju Juventus..? To je pravo pitanje. U svakom slucaju,ne bunim(o) se. Bitna su nova tri boda.

Sad Celzi. Nadam se nekom bodu/bodovima..samo kad bi smo poceli da kompletiramo redove,sve bi bilo lakse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemacki picopevac nam zabiberio crveni i jos nekih 6,7 zutih pride..utakmica je za nas bila fakticki zavrsena posle 17-18 minuta fudbala. Tako da nema potrebe da bilo sta komentarisem o igri.

Treba u nedelju pod muss pobediti bledu Veronu u gostima (tamo smo istorijski umeli da prosipamo bodove),a onda su pobede nad Dinamom i Salcburgom imperativ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Auh kakva velika pobeda nad Fabrijem! Odavno neki sudija nije ovoliko nakrao, iako kradu iz nedelje u nedelju konstantno. Ovo danas je bila herojska borba i pobeda nad retkim ološem!

 

Fabri nas je i ranije krao, dva puta nas je pobedio i dva puta nam je skinuo po 2 boda. Jednom je čak bio i suspendovan pre 3 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...