Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

Ova ispadanja nemaju veze sa Nadalom, ovo se Medvedevu cisti zreb.

Ali Fric je bas podbacio, imao je savrsen zreb da stigne do SF, a od Cicipasa bekako nisam ni ocekivala veliki rezultat ovde, lose on igra u Njujorku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvi rezultati nocas, jbt. Cicipas 🙄 Ovo znaci da ce Nadal najverovatnije biti prvi na kraju godine. Isto deluje da od moguceg spektakularnog finala Nadal - Busta nas deli samo jedan los dan ove godine nepredvidljivog Medvedeva. Mashala 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Alkaraz nista?

Umoran, mozda pomalo zasicen, valjda previse tenisa za malo vremena. Naravno stvari se menjaju preko noci posebno kod ovih mladih igraca, ali deluje kao izduvan balon trenutno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Sta mislis da prvo odigra jedan mec na US openu pa da vidimo dal je izduvan ili ne?

Pa pricam o ovome sta je igrao do sada nakon WBa. Sta se ljutis odmah? Naravno da mu zelim sve najbolje. 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno navijam za Alkatraza do kraja sezone. Prvo, da spreči invalida da uzme YE No1 u ovoj odvratnoj sezoni, i drugo, što mi se svidja stil igre i borbenost (zanemariću iritirajući fist pumping na svaki poen). I Meda mi je simpatiko.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pangea said:

Mislim na večito povređenog što uzima slemove ko na traci, nadam se da nije uvredljivo za njegove navijače 🙂

Naravno da jeste.

Mislim da bi i moderacija mogla da se pozabavi sa ovim. Degutantno je nazivati takvu legendu kakva je Rafa, invalidom.

Em za Rafu em za one koji jesu invalidi.

Link to comment
Share on other sites

Šta se to desilo Cicipasu? Ajde što je izgubio, ali jedan gem u prvih sat vremena i to ne protiv ko zna kakvog protivnika, definitivno nešto njje u redu. Zna li se je li opet neka povreda?

Ako ništa drugo koučing mu nije pomogao :classic_rolleyes:

Stvarno deluje kao najdosadniji turnir u poslednjih ko zna koliko godina. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Degutantno je nazivati takvu legendu kakva je Rafa, invalidom.

Em za Rafu em za one koji jesu invalidi.

Degutantno je bilo koga nazivati invalidom, ne mora da bude nikakva legenda.

Što se pak tih povreda tiče, jel nije Toni rekao da ceo život igra povređen?

Pa još onda krene da potencira svoje povrede o otuda i ta mantra..

Inače, branioca titule i prvog nosioca stavili da igra u podne :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Prema svjetskoj zdravstvenoj organizaciji (WHO), invalidnost može uzrokovati probleme u vezi pokretljivosti, komunikacije, usvajanja znanja i učenja, brige o sebi, društvenosti itd. Invalidnost zahtijeva stručnu medicinsku brigu.

 

ja ne znam sta je pogrdno. jel ima problem sa pokretljivoscu i odustaje od turnira i neophodna mu je strucna medicinska briga . i u kom to univerzumu je neciji invaliditet pogrdan ???

i sve to sa njegovim izjavama i njegovih najblizih iz strucnog staba i medicinara koji se brinu o njemu.

a sta da radi moderacija, da klasifikuje/kvalifikuje stepen invaliditeta ???

Link to comment
Share on other sites

Ok, još jednom se izvinjavam, nisam imao nameru da izazovem diskusiju u tom smeru.

Suština je bila da sam želeo da se našalim povodom brojnih, ja volim da napišem pod navodnicima "povreda", nakon kojih se diže kao Feniks iz pepela, po milion puta, što je meni i smešno i žalosno. Protiv invalida naravno nemam problema, sve najbolje im želim, ne diskriminišem ih, pomažem kad imam priliku. Mada, mislim da je sve ovo jasno, nego neki ljudi vole da se uhvate za jednu pogrešno izgovorenu reč i da ne puštaju.

Link to comment
Share on other sites

Izraz invalid je pogrdan onda kada se koristi u pogrdnom kontekstu, a deluje mi da ovde to malo jeste bio slučaj. S tim što je Nadal odgovoran za to što ga nazivaju invalidom isto onoliko koliko je Nole odgovoran što ga nazivaju antivakserom, iykwim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, double fault said:

to sto ti imas predrasude (glupe ) o invaliditetu je vec tvoj problem.

 

Nemam ja nikakve predrasude, nego je po tebi invalid svaka osoba koja ima neku povredu, bilo koji sportista koji ima neku povredu je invalid...

Da li je Fed invalid, da li je Zverev invalid itd.

Za nekog ko je u zdravstvu, ovi tvoji postovi su krajnje zabrinjavajuci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...