Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

Mateo je u 3S imao brejk, nekoliko sansi za dupli brejk, 2 vezane set lopte na 5-2 pri servisu Kaspera, i sve je prokockao i izgubio TB. Vidi se da nije bio u nekoj formi, QF mu je odlican rezultat obzirom na prikazano.

 

  Moj favorit je Tiafoe... Ocekujem spektakularan mec protiv Rublova.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, delgado said:

Mateo je u drugom setu imao brejk, nekoliko sansi za dupli brejk, 2 vezane set lopte na 5-2 pri servisu Kaspera, i sve je prokockao i izgubio TB. Vidi se da nije bio u nekoj formi, QF mu je odlican rezultat obzirom na prikazano.

 

  Moj favorit je Tiafoe... Ocekujem spektakularan mec protiv Rublova.

To što pišeš je bilo u trećem, a ne drugom setu?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Koja tragedija ce biti ako Rud bude prvi teniser, to bi bio najgori broj 1 od pocetka ATP liste.

 

Cak ce i Mareja zajebati.

Zašto tragedija? Prvi je onaj sa najviše bodova. Rud je bio jako konstantan, nije odvajao velike titule, ali se odlično pokazao na dve najvažnije podloge. Da nije igrao protiv clax goata možda bi imao i slem.

 

No1 je onaj sa najviše bodova, čista matematika, objektivnost Vs subjektivnost. I ponavljam sistem je takav već 50 godina, najviše bodova je kriterijum, ne titule ili slemovi. Ceni se KONSTANTNOST.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pangea said:

To što pišeš je bilo u trećem, a ne drugom setu?

 

Da da, moja greska. U drugom setu je uspeo da vrati jedan brejk i smanji prednost, ali ga je izgubio sa 4kom...

Ruud je bas dobar teniser, mozda bi Fricko mogao da ga dobije da je bio u formi kao u Sinsiju, ali blesoman je prso od fuckin' Holta...

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Pangea said:

Zašto tragedija? Prvi je onaj sa najviše bodova. Rud je bio jako konstantan, nije odvajao velike titule, ali se odlično pokazao na dve najvažnije podloge. Da nije igrao protiv clax goata možda bi imao i slem.

 

No1 je onaj sa najviše bodova, čista matematika, objektivnost Vs subjektivnost. I ponavljam sistem je takav već 50 godina, najviše bodova je kriterijum, ne titule ili slemovi. Ceni se KONSTANTNOST.

Za mene je Danil najgori broj jedan a da ja pamtim.

Ali ova je godina najmanje objektivna i najviše subjektivna baš kod bodovanja.

ATP i Vimbldon su se nadjebavali, a danak su platili igrači.

Ne praktikujem te šbbkbb, ali ovde stvarno želim.

Kirjos ne bi bio 27., isto tako bi generalni poredak bio drugačiji i sasvim sigurno bi i rezultat na USO bio drugačiji.

A to podcjenjivanje Marija ne znam ni čemu služi, osim da se eto bude poseban.

Čovek ima tri slema i solidan broj hiljadarki i sa metalnim kukom mlati ovu dječurliju.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Tiafo dobar value bet trenutno. Vidim da ga kladionice smatraju za daleko najveceg autsajdera, igrao dosta solidno I pre meca sa Nadalom, a tek posle ovog meca sigurno prsti od samopuzdanja. Cak i LeBron ga bodri na tviteru. 😁 Plus od ovih igraca sto su preostali na turniru niko ne uteruje strah u kosti. Veceras protiv Rubleva koji isto je u mini naletu. Trebalo bi da bude interesantan mec. Prosle godine su odigrali tesan mec u 5 setova. Vrlo moguc je slican scenario I veceras.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dracarys said:

Šokiran sam porazom Kirjosa. Bio je tako blizu da prođe, ovakve kao što je Rud, jede za doručak, ali je ipak Hačanovu naišao dobar dan kada mu igra sjajno funkcioniše.

 

Polufinale slema Rud-Hačanov, neverovatno. Znam da to polufinale neću gledati.

Rud - Kir H2H je 1-1, plus su imali incident u Rimu i prepucavanje preko medija (ustvari Kir se prepucavao).

Po meni bi bolji igrač, a to je Rud bio priličan favorit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Pangea said:

Zašto tragedija? Prvi je onaj sa najviše bodova. Rud je bio jako konstantan, nije odvajao velike titule, ali se odlično pokazao na dve najvažnije podloge. Da nije igrao protiv clax goata možda bi imao i slem.

 

No1 je onaj sa najviše bodova, čista matematika, objektivnost Vs subjektivnost. I ponavljam sistem je takav već 50 godina, najviše bodova je kriterijum, ne titule ili slemovi. Ceni se KONSTANTNOST.

 

Kako nije "tragedija", covek nema nijednu titulu vrednu pomena u karijeri, a ne u ovih godinu dana i moze biti broj 1. Do finala GS je dosao preko Runea i Cilica, za titulu ipak mora i neka jaca pobeda (dobili bi ga svi sa druge strane zreba, nemam dilemu)

 

Za ATP listu u ovom trenutku nije bitna konstantnost. Kada prvi nema ni 6000 bodova, to vise lici na prosecnost ili par meseci dobrog igranja. Prva 3 igraca iz prosle godine su zbog razlicitih razloga propustili dobar deo sezone, tako da se nekom sada otvorilo da dodje na broj 1.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Romantik said:

 

Pored zivog Marsela Riosa? Ni blizu.

 

Marselo Rios je majstor tenisa za Ruda, a i osvojio je vece titule od njega, ima 5 mastersa covek. Igrao je takodje jedno finale slema. Te 1998. je osvojio 3 mastersa, igrao finale AO i pobedio u finalu tadasnjeg Grand Slam kupa Agasija. Znaci potpuno zasluzeno prvo mesto, to sto on nije ni blizu nekih drugih igraca iz te ere je druga prica.

 

Da se ne zajebavamo, ovakva sezona se verovatno nece ponoviti, ali zaista i na nedelju dana bilo bi sramotno da takav igrac bude na vrhu liste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rud ce imati slem i jos jedno slem finale pride ako postane broj 1 (odnosno u najgoroj varijanti dva slam finala), imao je i zavrsnice nekoliko mastersa, plus par manjih titula, to nikako nije ispod navedenog ucinka Riosa, a da ne govorimo o subjektivnom osecaju i koliko sam ja zamrzeo tenis onog dana kad je Rios postao broj 1 (verovatno kao ti kad je isto poslo za rukom Mareju, koga takodje nikad nisam mogao svariti).

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Kako nije "tragedija", covek nema nijednu titulu vrednu pomena u karijeri, a ne u ovih godinu dana i moze biti broj 1. Do finala GS je dosao preko Runea i Cilica, za titulu ipak mora i neka jaca pobeda (dobili bi ga svi sa druge strane zreba, nemam dilemu)

 

Za ATP listu u ovom trenutku nije bitna konstantnost. Kada prvi nema ni 6000 bodova, to vise lici na prosecnost ili par meseci dobrog igranja. Prva 3 igraca iz prosle godine su zbog razlicitih razloga propustili dobar deo sezone, tako da se nekom sada otvorilo da dodje na broj 1.

Odgovorio je Romantik dok sam se spremao da otkucam odgovor.

A koja je alternativa Rudu da bude No1? Nadal sa nekoliko odigranih turnira, da li je to ok da budeš najbolji u zadnjih godinu dana sa par turnira? da zanemarimo što bi do te prilike došao samo zbog političkih odluka (valjda se svi slažemo da bi u normalnim okolnostima Novak osvojio YE No1 100%. u vakvoj buđavoj sezoni za ostale).

Ili Alkaraz, R32, R16 i QF na slemovima, plus M1000? A za njega niko ne postavlja pitanje da da li bi bio zasluženi no1 a mogao bi da bude sa samo finalom USO. I to nije problem, kamoli tragedija?

 

Ova je sezona jako ujednačena, tako da bilo ko da postane no1 to je zasluženo, matematički ima najviše poena. I nikako nije tragedija za tenis.

Edited by Pangea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normalno je da postoji šansa da se dogodi tragedija da Rud bude na prvom mestu, bez ATP500, kada najbolji igrač na svetu ne učestvuje na pola turnira ove godine, plus nije bodovan WB. Rud ako postane prvi, njega ima više smisla porediti sa igračima kojima je max domet drugo mesto u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Normalno je da postoji šansa da se dogodi tragedija da Rud bude na prvom mestu, bez ATP500, kada najbolji igrač na svetu ne učestvuje na pola turnira ove godine, plus nije bodovan WB. Rud ako postane prvi, njega ima više smisla porediti sa igračima kojima je max domet drugo mesto u karijeri.

Da li si gledao kako Rud igra?

Mislim, nije da ga sad ja nešto volim, pa mu držim stranu. Jako je brz, ima sve udarce na visokom nivou, nema neku izrazitu slabost, borben, radan, disciplinovan.

U svakom slučaju nije slučajno tu gde jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pangea said:

Da li si gledao kako Rud igra?

Mislim, nije da ga sad ja nešto volim, pa mu držim stranu. Jako je brz, ima sve udarce na visokom nivou, nema neku izrazitu slabost, borben, radan, disciplinovan.

U svakom slučaju nije slučajno tu gde jeste.

Mene u ovoj diskusiji nimalo ne interesuje to kako Rud igra, već činjenica da čovek bez ozbiljne titule u karijeri ( ni ATP500 čak, lolčina teška) ima šansu da dođe na prvo mesto, pa to ja mislim da se nije desilo ni u ženskom tenisu.

 

Kada bi osvojio GS sad, to bi dosta izvadilo sramotu.

Link to comment
Share on other sites

Tako ne funkcioniše ATP lista i objektivno rangiranje, nije to pozdravi i želje, gde ja mislim da treba jedan slem, ili dva slema, ili hiljadarka (sa kojom Alkaraz ima šansu da postane No1), a ti misliš da treba da budu neki drugi kriterijumi. Ako je nešto pošteno i objektivno u tenisu to je rangiranje. Naravno osim ove godine gde su sje.bali stvari (Rud nije kriv za to i opet može da bude sa najviše poena, što je jelte No1).

 

Naravno, imaš pravo da misliš šta hoćeš o igraču za koga te ne interesuje koliko je dobar igrač.

Da nije tvoj odnos prema Rudi kao Mc-a prema Makiju? 🤔

 

Link to comment
Share on other sites

lol, pa normalno je da me za OVU diskusiju ne interesuje koliko je dobar igrač.

 

To nisu želje i prohtevi, nego odraz veoma slabe konkurencije koja danas vlada. To je odraz velike nekonstatnosti, da se na vrh može lagano doći, bez najvećih titula što je sama srž ovog sporta, dovoljno je da igraš 30 turnira i skupljaš polako ATP250-ice.

 

 

To je pre 10 godina bila naučna fantastika.

 

Mislim da ATP mora da razmatra za smanjenjem broja turnira koji ulaze u bodovanje, mislim da je 15 i više nego optimalno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...