Jump to content

Zašto kažeš ljubav a misliš na sex?


Džudi

Recommended Posts

 

 

ne cudis se ponudi ako poznajes zahteve trzista

 

2 hours ago, teskoba odrastanja said:

Ljubav ima jednu temu.

 

Kladionica ima ceo podforum i 7 tema.

 

 

nismo experti pa zato, nekako amaterski pristupamo pojmu sa ove teme koju nismo cak ni razumeli

osim mozda sto smo shvatili da nije u redu da neko misli samo na sex a neko samo na ljubav i da se onda to dvoje spoje...ne ide.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@teskoba odrastanja  Izgleda da je ljudima više stalo do kocke i kladionica nego do ljubavi.

 

@zoran59 Čitala sam samo ponešto iz te knjige, ali znam o čemu se radi. 

 

Postoje knjige čije delove uspem da pročitam, a knjigu tek kasnije kupim, ili uzmem iz biblioteke- Seratonin Uelbekov, npr...ali mislim da su odlične i na osnovu odlomaka- ako mi se dopadne odlomak, čitam knjigu :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

meni su i rekli da je forum sportski,

zato ne ocekujem mnogo na temu iz romanticnih komedija

dok ljudi gledaju kvote i nerviraju se, bas im je do ljubavi i sxa...

 

 pazi, i ljubav je kocka

 

samo što ljudi ne znaju da kuća, to jest tašta, uvek dobija 😏

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako zrelo razmišljanje, nema šta. Negde sam mišljenja da se formirana osoba svesna svojih kvaliteta ne spušta na neki nivo u kojem će da traži samo jedan kvalitet kod druge osobe, u ovom slučaju fizički izgled. Dakle, kakvo mi je samopoštovanje ako prihvatam da svoje vreme, pažnju, razmišljanja delim sa nekim za koga smatram da je limitiran. Ali dobro, svako ima svoje preferencije.

 

Ovo naravno važi ukoliko se misli na samu vezu. Kad je u pitanju kres šema, onda je nebitno ionako. Mada je nemoguće i porediti sex sa voljenom osobom i sex varijatnu sa nekom levom intelektualnoograničenom napucanom ribom (ako se već korisitimo tim primerima). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uvijek se šokiram kad shvatim da netko govori istinu. Ono, pogle moralnog čovjeka! Čovjeka s principima! Daj da ga ispipam da vidim da ne sanjam, hahahaha!😂
Jer danas se smatra vrlinom ako neku svoju zamisao provedeš lukavstvom, lažima, ako uspješno nasamariš, ako ti povjeruju... To se danas zove sposobnost.
Iskreni su slabići. Naivci. Skoro pa glupi. Pokazivat osjećaje?!? Jesi lud?!?
Baš me danas nasmijao jedan status: "Kad sretneš dobrog čovjeka, ubij ga da se ne muči."
Neka izobličena stvarnost vlada. Jer i nema baš ni veliki broj ljudi koji su istinu u stanju čuti.

To je što se tiče teme "priča jedno, misli drugo".

 

lies-truths_e.jpg.a694074abe20d2d1fe41a361baaa1e04.jpg

 

 

Ljubav i sex su emocije i sex. To je ona duboka ispunjenost kakva treba biti i vladati. To je slučaj kad se poklopite i mentalno i fizički i duhovno. Raj na zemlji.

 

Sex bez ljubavi je čista sebičnost. Radiš to zbog sebe, da se ispucaš, možda i da se osjetiš moćan. Imaš si živu lutku, izvadiš ju iz mase kad ju trebaš. Ne treba ti ni njeno ime ni sastav.

No opet, upravo iz tog čistog "sexa i ništa više" mogu itekako nastati veze "happily ever after". Mogu se desiti triggeri koji će te izvući iz loše dosadašnje veze ili probuditi nakon davne odluke da u ništa i nikog više ne vjeruješ i zasjat će tvoja zvijezda za dug i sretan život u monogamnoj vezi. Tko zna...

 

Definitivno ono što smatram je da je preduvjet za kvalitetnu vezu - dobar sex. Ali prije tog čina treba isfiltrirati kandidate, dakako.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja napisah ono pretostavljajuci da si pod zabludama mislio na Denisa i njegov seksualni apetit, nemoralnost, blud 😄 Da mu je potreban neko da ga vrati na pravi put. Bolje da ne znas kakve je bahanalije planirao sa azijatkinjama kad se pemzionise. Ne zameri, DenisU. 😛 A tI saveti se najcesce svode na, a zasto ti ne radis sa svojim zivotom ono sto ja mislim da ti trebas da radis sa svojim zivotom?

Link to comment
Share on other sites

Sex je vrlo bitan u zivotu svake individue. Dolazi do razmene energije i blagotvorno deluje na telo i psihu coveka. 

Ali sex je sex, to je "gimnastika" i - pomalo hemije a puno fizike.

Ali, kako bi definisali ljubav, sto je ipak razlicito osecanje, a da ga ipak ne pomesamo sa stanjem zaljubljenosti? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

Kod mene je ovakva situacija. Ako je dobra riba, moze slobodno da bude limitirana, ne smeta mi uopste, cak u poslednje vreme preferiram, opusta me, ako nije …… onda nista.

 

Postoje tu sad i neke nijanse, detalji, dekoracije, ali to je sustina, to bi bilo uglavnom to.

Uzimaš li neku terapiju u tom slučaju ? 😄

Podsjeti me na epizodu House, gdje neki genijalac pije neke pills za "zaglupljivanje" koje ga lagano ubijaju - ali on to radi svjesno samo da bi mogao trpiti djevojku.

"Veća je razlika između mog i njenog IQ, nego između nje i babuna".

 

Nikad mi nije "klikalo" ako mi se učini da nije baš najbistrija. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nightlight said:

Uvijek se šokiram kad shvatim da netko govori istinu. Ono, pogle moralnog čovjeka! Čovjeka s principima! Daj da ga ispipam da vidim da ne sanjam, hahahaha!😂
Jer danas se smatra vrlinom ako neku svoju zamisao provedeš lukavstvom, lažima, ako uspješno nasamariš, ako ti povjeruju... To se danas zove sposobnost.
Iskreni su slabići. Naivci. Skoro pa glupi. Pokazivat osjećaje?!? Jesi lud?!?
Baš me danas nasmijao jedan status: "Kad sretneš dobrog čovjeka, ubij ga da se ne muči."
Neka izobličena stvarnost vlada. Jer i nema baš ni veliki broj ljudi koji su istinu u stanju čuti.

To je što se tiče teme "priča jedno, misli drugo".

 

lies-truths_e.jpg.a694074abe20d2d1fe41a361baaa1e04.jpg

 

 

Ljubav i sex su emocije i sex. To je ona duboka ispunjenost kakva treba biti i vladati. To je slučaj kad se poklopite i mentalno i fizički i duhovno. Raj na zemlji.

 

Sex bez ljubavi je čista sebičnost. Radiš to zbog sebe, da se ispucaš, možda i da se osjetiš moćan. Imaš si živu lutku, izvadiš ju iz mase kad ju trebaš. Ne treba ti ni njeno ime ni sastav.

No opet, upravo iz tog čistog "sexa i ništa više" mogu itekako nastati veze "happily ever after". Mogu se desiti triggeri koji će te izvući iz loše dosadašnje veze ili probuditi nakon davne odluke da u ništa i nikog više ne vjeruješ i zasjat će tvoja zvijezda za dug i sretan život u monogamnoj vezi. Tko zna...

 

Definitivno ono što smatram je da je preduvjet za kvalitetnu vezu - dobar sex. Ali prije tog čina treba isfiltrirati kandidate, dakako.

 

Knez Miškin :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 6:34 PM, Mama_mia said:

 

meni su i rekli da je forum sportski,

zato ne ocekujem mnogo na temu iz romanticnih komedija

dok ljudi gledaju kvote i nerviraju se, bas im je do ljubavi i sxa...

 

 

I sex je vrsta sporta. Postoje čak i vanredne vežbetm, pomalo pogibeljne za sve van forme. 

 

Kvote su 1,35 za ušinuće, 1,90 za random dislokaciju, 2,15 za istegnuća ali i 2,43 za povredu partnera. 

 

Uz praksu partner postaje panter, što je dobra vest ali ima najslabiju kvotu, 6,70, jer se pretpostavlja da će dići ruke i dobićeš nogu.

 

Specijalna kvota, partner misli da ga kinjiš - 3,10.

 

Win - win, 15,55, partner zna da ga kinjiš i srećan je zbog toga.

Edited by Barakuda Brnabić
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

.

Ali, kako bi definisali ljubav, sto je ipak razlicito osecanje, a da ga ipak ne pomesamo sa stanjem zaljubljenosti? 

 

Kada smo zaljubljeni, na "devetom smo nebu", ne razmišljamo o nekim drugim stvarima već uglavnom o osobi u koju smo zaljubljeni..Ne vidimo mane.

 

Ljubav je kad prihvatamo i vrline i mane osobe koju volimo, kada smo spremni na kompromise i kada smo tolerantni. Ljubav je kad pružamo i dobijamo poštovanje i razumevanje. 

 

Ljubav je kad ne moram da razmišljam šta ću reći, jer znam da mogu da kažem sve...Ljubav je kad nekome ne smeta što nisam uvek isfenirana, kad meni ne smeta što gleda fudbal sa drugarima.

 

Ljubav je kada dobijamo i pružamo slobodu. Ljubav je kada neko u nas ima beskrajno poverenje i mi verujemo osobi koju volimo....

 

  

  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

During the war, imao sam jedno lepo čeljade, ja 19 a ona 16. Taman sam bio pred vojsku, gledam kako da se oslobodim a to ne beše lako vs JNA. Zaljubioooo, ali i ona, držali se za ruke, pustili je mama i tata da ide sa mnom u Ljubljanu čak na Amebix drugi put (prvi put sam ja išao kad sam imao 16), spavali kod nekih skvotera ali sve je bilo fino. Vratili se odande, što jeste bila prekretnica definitivno jer je ona rešila da se zbližimo "miko fo", ali je imala i malu sestru, jedno zlo i prč od 8 godina, špica prava... 

 

Bio sam jako fin, zaista, uljudan, mama i tata me zgotivili, njoj Mozart - Talieren iz Fri - Šopa, njemu je to išlo lakše s pivom, i stvarno, kad god se vidimo sve je bilo sjajno. Međutim, oni nisu znali da smo mi u slobodno vreme, dok rmbače na poslu, pravili terevenke po kući a ono malo samo ćuti i snima. Moglo je i pametnije umesto da je šinemo iz sobe, al jbg...

 

Međutim, vremenom, kako se vrate s ljudi posla mi fini, srećni, ali klinka pravac u sobu. Tako nekoliko puta... I, na koncu, dođu oni, dete sedi i umusilo se, a shvatilo da ne pali sklanjanje. Ulaze, gde ste deco, tu smo, sve ok, jeste a vi, eto malo umorno (i mi, mislim se), a mala ćuti kao mula. Pitaju "šta je pčelice", kad ona će "Ovaj je opet mučio seku u sobi".

 

:classic_ohmy:

 

edit: Htedoh da prećutim ali nema smisla... Prvi put sam je video u prolazu pre petnaestak a posle dvadesetak godina. Ko bi rekao, u vreme kad sam provodio najviše 15 dana godišnje u ovom provizorijumu? Žena, sasvim obična, na stanici, stoji sa sinom očigledno jer liči na nju. Gledao sam iz nekog njenog mrtvog ugla, mislio da možda priđem i javim se, ali sam odustao. Posle "scene" se više nismo ni videli ni čuli, svako je otišao za svojim životom i sačekao sam sledeći bus.

Edited by Barakuda Brnabić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Džudi said:

 

Ljubav je kada dobijamo i pružamo slobodu. Ljubav je kada neko u nas ima beskrajno poverenje i mi verujemo osobi koju volimo....

 

 

Ljubav je kad ostaneš s nekim i pošto ti pokaže svoju najmračniju stranu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cim moja pokojna baba dodje u goste kod cerke i zeta - svi su znali da za to vreme nesto privodim u njen stan na drugom kraju grada.

Eh, mladosti!

BTW, Barracuda, u pravu si oko sexa kao sportske aktivnosti - vodi se pod parternu gimnastiku.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎10‎/‎2019 at 4:24 AM, vepar said:

Jako zrelo razmišljanje, nema šta. Negde sam mišljenja da se formirana osoba svesna svojih kvaliteta ne spušta na neki nivo u kojem će da traži samo jedan kvalitet kod druge osobe, u ovom slučaju fizički izgled. Dakle, kakvo mi je samopoštovanje ako prihvatam da svoje vreme, pažnju, razmišljanja delim sa nekim za koga smatram da je limitiran. Ali dobro, svako ima svoje preferencije.

 

Ovo naravno važi ukoliko se misli na samu vezu. Kad je u pitanju kres šema, onda je nebitno ionako. Mada je nemoguće i porediti sex sa voljenom osobom i sex varijatnu sa nekom levom intelektualnoograničenom napucanom ribom (ako se već korisitimo tim primerima). 

 

Ti si vepre ili vepru, ne znam kako se kaze ispravno, izvinjavam se, totalno promasio temu. Tema je da podsetim Zašto kažeš ljubav a misliš na sex?

A ti napravi novi topik …….. Zašto kažeš sex a misliš na ljubav?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Ti si vepre ili vepru, ne znam kako se kaze ispravno, izvinjavam se, totalno promasio temu. Tema je da podsetim Zašto kažeš ljubav a misliš na sex?

A ti napravi novi topik …….. Zašto kažeš sex a misliš na ljubav?

 

D`izvines - ti si pisao s kim si bio, ne on.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kronostime said:

Cim moja pokojna baba dodje u goste kod cerke i zeta - svi su znali da za to vreme nesto privodim u njen stan na drugom kraju grada.

...

E, a sad nema više babe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...