Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Nestvarno kako Brajton prosipa bodove zbog loše realizacije, igraju ljudi vrhunski fudbal, stvaraju pregršt šansi, al' ne vredi... Ovo u prošlom kolu protiv Kristal Palasa i danas protiv Fulama je kulminacija, umesto laganih 6 bodova uz 4-5 golova, oni osvojiše 1 bod uz samo 1 gol. Baš šteta da ovakav fudbal ne bude nagrađen, zaslužili su po prikazanom da budu u top 5. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2023 at 1:28 PM, Guru said:

Nestvarno kako Brajton prosipa bodove zbog loše realizacije, igraju ljudi vrhunski fudbal, stvaraju pregršt šansi, al' ne vredi... Ovo u prošlom kolu protiv Kristal Palasa i danas protiv Fulama je kulminacija, umesto laganih 6 bodova uz 4-5 golova, oni osvojiše 1 bod uz samo 1 gol. Baš šteta da ovakav fudbal ne bude nagrađen, zaslužili su po prikazanom da budu u top 5. 

 

Sjajni su, bas greota.

 

Brajton je jos prosle sezone imao periode kada igraju odlicno, stvaraju sanse, igraju lepo na oko i usput prospu bodove ili zbog slabe realizacije, ili zbog nedovoljno dobrih reakcija pozadi, pa prime golove olako.

 

De Zerbi je sjajan trener, meni jedan od omiljenih, ali pamtim njegov stint u Sasuolu, redovno su nadigravali protivnike, igrali bas dopadljiv fudbal i prosipali bodove zbog visoke linije ili rizicnih pasova od pozadi, losih individualnih odluka, neocekivanih kikseva. 

 

Brajton ima vrlo zanimljivu i talentovanu ekipu za fudbal koji De Zerbi preferira, ali mislim da njegovi build-from-the-back postulati i press zamke ipak zahtevaju vreme. Na momente ce to rezultovati golovima, tim je realno na okupu vec neko vreme i jako su dobro uigrani, ali kompleksan possession-based sistem podrazumeva i periodicno slabiju realizaciju, pogotovo protiv ekipa koje dobro pripremljene sede pozadi. Crystal Palace se nakon prvih nekoliko utakmica otkako je Vieira dosao, gde su igrali u pozitivnijem sistemu, vrlo brzo resetovao na Roy Hodgson-a i bunkericu. Dobro su se pripremili za Brajton i ovakve ekipe ce im sigurno predstavljati problem ako ih ne otkljucaju u zeljeno vreme.

Matches with 70 per cent of possession

Premier League stats since Roberto De Zerbi's appointment

 

Brighton

        5 :Hail:

Man City

4

Liverpool

2

Chelsea

2

Arsenal

1

Aston Villa

0

Nacin na koji goristi Grossa po desnom boku i Caiceda svuda u centralnim delovima je fenomenalan, Brajton je bez dileme na sjajnom putu, temelj je udaren jos i pre De Zerbia a bogami sada je poprilicno i ojacan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sasha arsenal said:

Taman hteo da postavim :classic_biggrin: .

Baš je gotivan lik :classic_smile: .

Šalu na stranu,šta rade sudije ove sezone Arsenalu,dobro se i ponaša.

Da, verovatno je ovako pokazivao da se ubrza red i da dodje sto pre ne Epstein-ovo ostrvo.
Za sta nisam ni promil iznenadjen.

Duuuuuuuuugo dugo ne videh lik i facu koja toliko smrdi nekom ljigavom i odvratnom psihozom. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, kendrick said:

 

Sjajni su, bas greota.

 

Brajton je jos prosle sezone imao periode kada igraju odlicno, stvaraju sanse, igraju lepo na oko i usput prospu bodove ili zbog slabe realizacije, ili zbog nedovoljno dobrih reakcija pozadi, pa prime golove olako.

 

De Zerbi je sjajan trener, meni jedan od omiljenih, ali pamtim njegov stint u Sasuolu, redovno su nadigravali protivnike, igrali bas dopadljiv fudbal i prosipali bodove zbog visoke linije ili rizicnih pasova od pozadi, losih individualnih odluka, neocekivanih kikseva. 

 

Brajton ima vrlo zanimljivu i talentovanu ekipu za fudbal koji De Zerbi preferira, ali mislim da njegovi build-from-the-back postulati i press zamke ipak zahtevaju vreme. Na momente ce to rezultovati golovima, tim je realno na okupu vec neko vreme i jako su dobro uigrani, ali kompleksan possession-based sistem podrazumeva i periodicno slabiju realizaciju, pogotovo protiv ekipa koje dobro pripremljene sede pozadi. Crystal Palace se nakon prvih nekoliko utakmica otkako je Vieira dosao, gde su igrali u pozitivnijem sistemu, vrlo brzo resetovao na Roy Hodgson-a i bunkericu. Dobro su se pripremili za Brajton i ovakve ekipe ce im sigurno predstavljati problem ako ih ne otkljucaju u zeljeno vreme.

Matches with 70 per cent of possession

Premier League stats since Roberto De Zerbi's appointment

 

Brighton

        5 :Hail:

Man City

4

Liverpool

2

Chelsea

2

Arsenal

1

Aston Villa

0

Nacin na koji goristi Grossa po desnom boku i Caiceda svuda u centralnim delovima je fenomenalan, Brajton je bez dileme na sjajnom putu, temelj je udaren jos i pre De Zerbia a bogami sada je poprilicno i ojacan. 

Brighton je Southampton 1.5 (onaj Soton pre nekoliko godina).
Nadam se da lesinarenje bogatih, pogotovo u poslednjim danima prelaznih rokova nece malo-po-malo da odvedu klub u slicnom smeru kao Soton, inace jos jesan juznjacki tim.

Van svog Man Utd fandom-a, Brighton mi je najgotivnijih klub u Evropi vec 2 godine.
Brighton alternativa grad, liberali i hipsteri. Juznjaci. Nesto kao San Francisco UK-a. Bas mi je pre neki dan kolega pricao, on se sa devojkom preselio iz Londona u Brighton, kaze najbolja odluka u zivotu, fazon "Svi misle da samo lgbt ljudi dolaze ovde, sto nije bas tako". Moj lead isto planira da se preseli iz Londona ili za Brighton ili neko malo mesto kod Plymouth-a.

Najbolji fudbal igraju u Evropi, imho. Jedan moj ortak prati i italijansku ligu i kad krene da prica o njoj i nekakvim kao igracima tamo, ja u fazonu "Zajebi me sa tom 0.85x speed ligom, tamo bi se Brighton prosetao do titule." 😄

Lepi dresovi, lepa boja.
Lici im grb na Galeb cokoladu, pa jos nekako to dodatno puca lepo na nostalgiju. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uf, koliko je vazna bila ova pobeda protiv West Hama.

Tezak poraz od Lestera, nabiveni smo, potom minimalni poraz od Milana u LS (gde i dalje imamo sanse za prolaz) - odgovor je cleansheet 2-0 sigurna pobeda protiv WHU.

Son ove godine kad udje sa klupe vise daje golova nego kad startuje. Kane za Sona oprobana kombinacija za drugi gol i potvrdu pobede...

 

  Sad sledi Chelsea, koji se raspada, i ako hocemo da do kraja konkurisemo za top4 moramo da dobijemo jos neki derbi. Bolje igramo pod "zamenskim" trenerom nego pod Konteom, definitivno... Liverpool se dize i ceka nas jedna od najzanimljivih borbi za titulu/top4 u istoriji PL... 

Link to comment
Share on other sites

Bitno da su konačno malo promešali karte, pa je Son ostao na klupi, Davies igrao LWB. Richarlisonu bi više dao šansu kao centralni napadač. Moura sigurno odlazi na kraju sezone, možda i ranije. Pre je Danjuma za igranje po boku od Richarlisona. 

Sezona je super specifična, doveden je zavidan broj igrača, ima uslova za rotaciju, a oni praktično krenu rotirati tek kad ljudi popadaju s nogu. I kao Skipp i Sarr su budućnost sa 22/20 godina. To je već uveliko sadašnjost, samo ih vidimo kako umeju da igraju tek kad je dogovorelo do noktiju.

I Emersona treba pohvaliti, istrpeo je sve kritike i zvižduke, pruža vrlo dobre partije u zadnje vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...