Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

E, u PM, samo jos zemljotres fali.

Ne dajte se braco Hrvati.

 

i ajd sad, budi na razdaljini zbog korone, a ljudi se moraju drzat skupa nakon ovakvog stresa. bolnica u Petrovoj je stara zgrada, nije cudo da su naredili evakuaciju. 

 

...

 

sad sam se cuo s mojim Zagrepcancima, kod tetke pukao zid i pao bojler. i kaze mi sestricna da jos uvijek podrhtava tlo. druga tetka ne javlja da ima stetu, ali je ispred zgrade. e pa bas lijepo sranje u nedjeljno jutro. 

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

...osjetilo se je,koliko imam informacija ali ja nisam ništa.

U to vrijeme sam bio budan,pio jutarnju kavu ali osjetio nisam.

Možda zbog toga jer stanujem u prizemnici,kod adaptacije,zapravo gradnje

kuće,držao sam se svih savjeta statičara.

Interesantno je da je moj dlakavi prijatelj u tri navrata lajao,kad sam 

malo promišljao to se dešavalo u vrijeme potresa.

Moja mala živi u Zagrebu,srećom u novijoj zgradi i prošli su bez oštečenja.

Pala im je jedino jedna polica.

Link to comment
Share on other sites

Ljuljalo je zgrade kao da su od papira, ja na 5katu od 10.

 

Jako zanimljiv filing i moram osobno priznati da sam se usrao od straha.

 

I još nešto, nisam ziher što je gore, ovaj potres ili jučer navečer policija patrolira ulicama a na ulici nema nigdje nikoga, kao u filmovima

 

Edited by demag
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, demag said:

Ljuljalo je zgrade kao da su od papira

 

Jako zanimljiv filing i moram osobno priznati da sam se usrao od straha.

 

I još nešto, nisam ziher što je gore, ovaj potres ili jučer navečer policija patrolira ulicama a na ulici nema nigdje nikoga, kao u filmovima


Pamte li se zemljotresi u tom kraju? Sto se zapita jedna forumasica, meni Zagreb nije padao na pamet kao trusno podrucje, a zapravo da li je?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:


Pamte li se zemljotresi u tom kraju? Sto se zapita jedna forumasica, meni Zagreb nije padao na pamet kao trusno podrucje, a zapravo da li je?

 

Pa Zagreb je na trusnom tlu. Ovo je unutar 100god najači potres ali 100god je malo vremena.

 

Ali kako je reakao jedan, ne brinite, NE Krško je ok.

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

ajde hvala bogu. 

 

Pa da, hvala bogu sto nije jos gore napravio, nego samo kugu i zemljotres.

 

Gdje li su samo glad i rat?

 

:smiley33:

 

Drz' te se Zagrepcani, proci ce i ovo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Plavi Golub said:


To bi trebalo da je slicna geografska sirina kao u Sumadiji. Tu je planina Rudnik koja je nekad bila vulkan. I trusno je podrucije.

 

pa kompletni balkan je trusan

 

i to kada pogledaš od sezmiologije do politike u svim smjerovima

na balkanu je zadnje mirno razdoblje bilo za vrijeme ledenog doba, prije 10.000 god

Edited by demag
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, demag said:

Ljuljalo je zgrade kao da su od papira, ja na 5katu od 10.

Jako zanimljiv filing i moram osobno priznati da sam se usrao od straha.

 

auf! gadno :classic_wacko:

sad krece ispitivanje statike kuca i zgrada u Zg, nemam uopce ideju koliko bi to moglo trajati. i koliko ce obnova uopce kostati. bas lijepo sranje vas je zadesilo, i to u jeku ove ludjacke epidemije. sinoc: "ostanite u kucama!" jutros: "ne vracajte se u kuce!" pa mislim, stvarno, da propizdis. 

 

...

 

btw. kad sam jutros cuo vijest, sjetih se one nase diskusije. eto, srecom pa zivis u zgradi sagradjenoj nakon Austrougarske. :classic_wink:

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

auf! gadno :classic_wacko:

sad krece ispitivanje statike kuca i zgrada u Zg, nemam uopce ideju koliko bi to moglo trajati. i koliko ce obnova uopce kostati. bas lijepo sranje vas je zadesilo, i u to u jeku ove ludjacke epidemije. sinoc: "ostanite u kucama!" jutros: "ne vracajte se u kuce!" pa mislim, stvarno, da propizdis. 

 

 

 

...

 

btw. kad sam jutros cuo vijest, sjetih se one nase diskusije. eto, srecom pa zivis u zgradi sagradjenoj nakon Austrougarske. :classic_wink:

 

hahaha, istina

živim u zgradi, koje je gradila Industrogradnja 80te, za današnje pojmove gradnje, čisto solidna zgrada (neke stvari su čak bolje riješene nego danas)

ali ne brini, imam i staru drvenu kuću iz sredine 19st, spajana je sa klinovima.

 

jedno će valjda od toga izdržati

Edited by demag
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, demag said:

 

pa kompletni balkan je trusan

 

i to kada pogledaš od sezmiologije do politike u svim smjerovima

na balkanu je zadnje mirno razdoblje bilo za vrijeme ledenog doba, prije 10.000 god


Nije bilo ljudi, pa i majka Zemlja bila mirna 😂
 

U pravu si. To je sve u sirem smislu deo Mediterana gde se spajaju dve tektonske ploce. Kad god «prokliza», negde se zatrese. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, demag said:

Ljuljalo je zgrade kao da su od papira, ja na 5katu od 10.

Jako zanimljiv filing i moram osobno priznati da sam se usrao od straha.

I još nešto, nisam ziher što je gore, ovaj potres ili jučer navečer policija patrolira ulicama a na ulici nema nigdje nikoga, kao u filmovima

 

Bolje je da se zgrade ljujaju nego da puknu (valjda).

Mozda ce me neki gradjevinar bolje upucen ispraviti, ali cini mi se da su sve zgrade gradjene od ranih '70-ih napravljene po nekim protupotresnim propisima.

Moj 88-godisnji tast se jutros sjetio da bi njihov neboder navodno trebao biti otporan sve do 9 po Richterovoj skali (sagradjeno kasnih '70-ih, Ravnice su u pitanju).

Imao bih vise povjerenja u takvu zgradu nego u i noviju niskogradnju u divljim kvartovima - npr. Kozari Bok ili dijelovi Dubrave.

Kako vjerovati kuci koju su sklepali kumovi i netjaci, bez gradjevinske dozvole i od tko zna kakvog materijala?

 

Da je sranje - jest. Mene ipak vise brine corona. Potres ce moji tast i punica prezivjeti, ako ih dohvati corona, nece (em stari, em imaju i druge kronicne probleme).

Tebi i tvojima mogu samo pozeliti srecu i uspjeh u savladavanju ovih problema.

 

Vjekoslave, jesi li zakljucao tatu u podrum na sigurno?

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, šta da vam kažem? Znam da je teško, da imate da se borite i sa koronom i da je zemljotres nastupio u najgorem mogućem trenutku.

 

Držite se i čuvajte se, a u ovom trenutku mogu samo da ponudim reči podrške. Voleo bih da mogu da pomognem i na neki drugi način i želim vam da prebrodite sve probleme što je moguće bezbolnije.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zoran59 said:

 

Bolje je da se zgrade ljujaju nego da puknu (valjda).

Mozda ce me neki gradjevinar bolje upucen ispraviti, ali cini mi se da su sve zgrade gradje od ranih '70-ih napravljene po nekim protupotresnim propisima.

Moj 88-godisnji tast se jutros sjetio da bi njihov neboder navodno trebao biti otporan sve do 9 po Richterovoj skali (sagradjeno kasnih '70-ih, Ravnice su u pitanju).

Imao bih vise povjerenja u takvu zgradu nego u i noviju niskogradnju u divljim kvartovima - npr. Kozari Bok ili dijelovi Dubrave.

Kako vjerovati kuci koju su sklepali kumovi i netjaci, bez gradjevinske dozvole i od tko zna kakvog materijala?

 

Da je sranje - jest. Mene ipak vise brine corona. Potres ce moji tast i punica prezivjeti, ako ih dohvati corona, nece (em stari, em imaju i druge kronicne probleme).

Tebi i tvojima mogu samo pozeliti srecu i uspjeh u savladavanju ovih problema.

 

Vjekoslave, jesi li zakljucao tatu u podrum na sigurno?

 

 

 

 

Mora se ljuljati visoka zgrada, nema druge nego biti elastičan.

NE Krško je građeno za 9 richtera, teško da je neboder od tvog punca isto na 9 ali nemoj mu to kazati.

 

Ali stambene zgrade građene 70ih su u nekim stvarima bolje od novogradnje.

1. Imaju više zelene površine

2. To što imaju više zelene površine, znači i da su udaljenije jedna od druge 

3.. Praktički većina zgrada iz toga doba, imaju izdvojeno stubište, odnosno stubišta nisu povezana sa stambenim prostorima (što znači da su prava evakuacijska stubišta)

 

Eto danas ujutro, svi su iz novih zgrada bili ispred naših zgrada...jedine imaju velike otvorene zelene površine za razliku od njihovih novih zgradica, koje su nabijene jedna na drugu. Znači da su zgrade iz 70ih iz nekog aspekta, puno sigurnije, čak i od novogradnje.

 

Mene ne brine corona, nego neodgovorni debili.

Jučer im je jedan zatajio da je bio u kontaktu sa rođakom iz Njemačke.

Praktički je izbacio kirurgiju i intezivnu iz pogona a da ne pričam kako je na intezivnoj ugrozio sve ostale bolesnike

 

 

Edited by demag
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ljudi, šta da vam kažem? Znam da je teško, da imate da se borite i sa koronom i da je zemljotres nastupio u najgorem mogućem trenutku.

 

Držite se i čuvajte se, a u ovom trenutku mogu samo da ponudim reči podrške. Voleo bih da mogu da pomognem i na neki drugi način i želim vam da prebrodite sve probleme što je moguće bezbolnije.

 

Ja priznajem da je sada stvarno teška psihoza.

Najgore je to što se ljudi ne smiju družiti.

 

Ali treba zaustaviti pandemiju, nema nam druge, nego da pazimo jedni na druge, pogotovo na naše lude penziće.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...