Jump to content

Recommended Posts

Ja sam pre par dana nabavljao Mate 20 lite i Honor 8x.

 

Dobra su oba modela, mada su mi i nekako dokaz apsurdnosti taktike Huaveija, da u svakom trenutku imaju po 5 modela u otprilike istom cenovnom rangu, izuzetno sličnih karakteristika, veličine...

 

Isti procesor, baterija, obe kamere, tip ekrana, ram, sve... 

Mate 20 lite je baš dobar telefon, mislim da mu je cena ubrzano pala samo zbog izlaska serije 30. Jedino što su baš ogromni, ali to zavisi ukusa i ruke. Ako želiš nešto manje, onda je za nekih 260e i Samsung a8 2018 sasvim ok izbor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2019 at 4:07 PM, realno *w said:

Ja sam pre par dana nabavljao Mate 20 lite i Honor 8x.

 

Dobra su oba modela, mada su mi i nekako dokaz apsurdnosti taktike Huaveija, da u svakom trenutku imaju po 5 modela u otprilike istom cenovnom rangu, izuzetno sličnih karakteristika, veličine...

Huawei mobile i honor su dva različita odeljenja huawei firme koja se bave izradom mobilnih telefona i to je jedan od razloga što ima više modela sličnih karakteristika. Honor su po pravilu za nijansu jeftiniji. Na primer, ja sam kupio honor 9 a u isto vreme je na tržištu bio huawei p10. Najveća razlika je u kućištu i veličini ekrana, 5.1" i 5.05".

 

Honor 8X meni deluje kao prepakovani honor 9.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogotovo sad sa ovim novim k20/mi9t modelima za 329evra novi, bez notcha i rupe u ekranu, 4000mah baterija, 3.5mm prikljucak za slusalice, 48 mpx triple kamera nazad. super amoled displej. na dan prodaje u evropi ce cena biti jos niza i kostat ce oko 290evra dok traju zalihe.

Link to comment
Share on other sites

ako se Vanced instalira kao obicna apk onda pored njega treba instalirati i microG apk https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616

Bolja je varijanta ako je telefon rutovan pa se youtube vanced instalira kao magisk modul.

Pored toga u playstore treba zabraniti autoupdate youtube aplikacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ah, na kom forumu si jos kad znas cenu koju sam platio ? 🙂

Narucio sam preko Rakuten, sad sam u Francuskoj pa zato. Salju DHLom, 354evra me izasao sa popustom od 30evra na sve sto je preko 300evra. Posle 3 dana vidim da je jos pala cena na 339evra , prodavac iz Holandije ( nije Kina), uz onaj popust od 30evra bi izisao 309evra 128GB verzija. Moj dolazi iz UK.

Garancija je 1 godina.

 

Sto se tice garancije, nikad nisam imao problema sa xiaomi telefonima, poceo sam ih koristiti jos 2012god kad je izisao xiaomi mi2, pa  uz prekid mi4, pa mix2s, pa mi8,..

Retko kad koristim isti telefon duze od godinu dana.

 

Od mnogih telefona, ( ne racunam one pre androida i iphone), Samsung Note 2, iPhone 4, xiaomi mi2-mi4-mix2s-mi8 iphone 6s iphone 7, meizu mx4, huawei mate 10pro, lg g2, oppo r7s, nexus 4,

Najvise sam zadovoljan sa xiaomi telefonima.

Edited by slavisa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok.

To ti ja ne mogu reci da li bi se isplatilo ili ne.

Ako bi ti poslali DHLom , nebi verovatno, jer bez obzira, dhl bi ti naplatio svoju uslugu ( tako je bilo ranije, ne verujem da se promenulo ) oko 3-4000din. Pored toga bi morao platiti carinu i pdv.

 

Ako bi ga narucio sa aliexpresa onda sve zavisi. Zna se kako ide po zakonu, i trebalo bi da uracunas pdv i carinu.

Moj slucaj, narucio sam Meizu MX4 iz Kine, racunajuci da ce mi naplatiti pdv i carinu. Medjutim telefon je poslat do UK i onda odatle holandskom postom do nas.

Kad je stigao na moju adresu naplatili su mi samo carinske troskove od 500din.

Ako nemas nikoga da ti naruci u eu, onda je mozda najbolja opcija da ga kupis na Kupujem Prodajem, tamo je cena ta koja bi te izisla mozda sa carinom i pdv. ali za model od 64GB

 

na benchu je neko na temi postavio sliku da se ocekuje mi9t u mi prodavnici. treba sacekati pa videti koja ce cena biti tamo. ako te bas ovaj model telefona interesuje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, quad said:

Gledam nesto ove ubuntu telefone deluje zanimljivo,jel ima neko direktno iskustvo sa tim?

 

Koji konkretno?

Moje realno neko misljenje je da ne vredi, prvo mislim da nijedan nije nov.

Svi su slabi sa specifikacijama, eventualno mozda nexus 4 i meizu mx4 ali to je vec matoro stvarno. Ili ovi BQ Aquarius E5, koji dolazi sa preinstaliranim Ubuntu, ali ima samo 1GB Ram, ne znam kako radi.

Jedino ako su bas jeftini tipa 30-40 max 50evra

 

edit: Mislim da sam pratio situaciju za Meizu MX4 , dok sam ga koristio,ali da to onda nije jos radilo kako treba. 

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

Upravo stigao P30 lite, prvi utisci solidni.

 

Za početak, ono što sam i ranije pričao, da mi nije jasna taktika hiperprodukcije modela  od strane Huaveija, ali šta ima ja da im pametujem, ljudi gaze tržište već duže vreme. Na prvi pogled, jako je teško razlikovati ovaj i neke prethodne modele, ali ok. Prvi mi na pamet pada P Smart 2019

 

Drugi utisak isto standardna konstatacija za mid level telefone - plastika i odsustvo nekog IP standarda.

Plus naravno 3,5mm audio.

Mali minus što je drugi sim slot hibrid, pa možete birati između 2 sima ili sim+SD, ali sa 128gb interne, stvarno mslim da može da se preživi bez SDa.

 

Sve u svemu, direktna konkurencija za Samsung A50, sa kojim je i jako sličan, a isto i košta.

 

Sve u svemu, dobar telefon, mada još uvek nedovoljno bolji od neke niže srednje klase, gde se za 120-130 jura manje, može uzeti nešto, jaaako sličnih karakteristika. (mada se ova zadnja rečenica mogla reći u gotovo bilo kom trenutku tokom ekspanzije smartfona).

 

 

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...