Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Takmice se ko ce pre da stane u Kataijevu zastitu, a ja mislim da su njega licno ti zvizduci najmanje zaboleli, cak sta vise verovatno ga nisu ni dotakli. On je covek po prirodi flegma, a i verujem da je dovoljno inteligentan da zvizduke ne shvati kao napad na njega, nego samo kao kritiku i reakciju publike u jednom momentu. Skroz druga prica bi bila da su organizovani neki napadi na njega, transparenti i slicno, pa da se kaze aj pustite coveka na miru, ipak je sve ovo samo fudbal. A ono samo zvizduci par sekundi, stvarno strasno. Dzaku koji je bio kapiten Arsenala je izvizdao ceo stadion, Megvajeru su prijavljivali bombu u kuci, Milivojevicu su zvizdali na nekoj ceremoniji proletos zbog lose forme iako im je bio kapiten i najbolji igrac godinama... Ne opravdavam nista od ovoga, samo navodim primere koji su mnogo gori od ovog naseg. Ocigledno su se u klubu i oko kluba uplasili za sebe, a ne za Kataija, jer znaju i sami da je Katai majstor i da ce uskoro ponovo da proradi i dovija ovacije publike, a oni ce ostati bedni lopovi koje niko ne voli. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fudbal danas nije rekreacija sa drustvom na košutnjaku već ozbiljan posao prilično dobro plaćen i igrač ne sme i ne može da bude nespreman i da se vuče po terenu. Može igrač da pogreši ali navijači su najbolji pokazatelj da li tom igraču veruju da pošteno prilazi svom poslu ili ne. Evo primera od prošle godine kad je Degenek dobio crveni svojom greškom, niko mu na stadionu nije zviždao. Kritikovao se po drustvenim mrežama sa punim pravom i momak je to prihvatio kao dobronamerno i nastavio da radi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

O Delijama, zapravo Dilejama - neko je napisao da sustinsku nema razlike izmedju severa i ostalih tribina. Pa jedina stavka koja nije razlika je ta da navijamo za isti klub i da mu zelimo najbolje (na neki nacin). Sve ostalo je veoma razlicito. Ostale tribine, a i dobar deo severa na koji i sam odem (i sednem do zapada) nece dilovati drogu, tuci se po ulici ili ubijati, nece imati kombinacije sa upravom i drzavom i poslove/pare na taj nacin. Ostali deo tribina ce jasno i glasno reci sta misli pa makar to bio i Katai. Od osnivanja Delija, do sadasnje transformacije u Dileje, mislim da tribine nisu nikada bile toliko dijametralno suprotne. Ni jedna uprava nije toliko opstruirala tu tribinu kao ova. Mozda gresim i secanje me ne sluzi tako dobro, ali to je moje misljenje. Sve je to SNS manir. 

 

O mafijasima u upravi - jadno i bedno je ovo narucivanje tekstova i ponasanje i skrivanje Srnica iza zvizduka Kataiu. Sramotno je ovo dovodjenje raznih probisveta koje ce trava Marakane zaboraviti cim vise ne kroce na nju. Katastrofalno je tretiranje nekih igraca poput Ohija. Mrkela, posebno, treba da batali posao jer je toliko fejlovao napravio koji su kostali klub, skoro kao Srnic. 

 

O Kataiu - zvizduci usledili jer je bleda senka onog sto je bio ne tako davno, do pre par meseci. Ne vidim nista lose u tome. Neka se trgne. Zvizdalo se mnogim i zvizdace se i dalje ko zasluzi. I dalje je majstor i nikada mu niko nece oduzeti sve fenomenalne poteze i golove. Ako nije u dovoljno dobroj formi, i ima neko bolji, ne treba da igra dok se ne vrati u formu i to je to. Problem je sto mi i pored Kataia van forme nemamo boljeg, pa je onda tuzno sto gledamo loseg Kataia. 

 

O Srnicu - ne bih trosio reci. Da sam na njegovom mestu zatrazio bih odavno ispisnicu i potrazio neki klub bez ambicija. Da se mirno zavrsi karijera. Suze, mozes misliti, koliko je tek suza bilo na tribinama i pored TVa... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nema sumnje da ovi sa severa zele da Zvezda bude najbolja, da bude prvak, igra u Evropi... Sta je problem? Pa to sto njihove zelje su slicne onima da ucestvuju u auto trkama, ali da se trkaju samo jugom 45. Drugi neka voze sta god hoce, oni bi samo jugom. Oni iskreno zele da se pobedi jugom 45. Poenta je da zbog nekih svojih sumanutih razloga odredjuju ko moze da igra, a ko ne moze, nezavisno od fudbalskog kvaliteta. Jugo bi vozili zbog patriotizma, u Zvezdi bi da igraju samo krvnozrnčano pogodni.

Da je ova grupacija sa severa i sa ovakvim mozgom bila pocetkom devedesetih, mi ušatog ne bismo osvojili. Taj tim je bio savrsen, ukopljen fenomenalno, ali bez bilo kog dela ne bi funkcionisao. Dakle, mamlazi nikada ne bi dozvolili da Robert Prosinecki zaigra tada u Zvezdi. Em Hrvat, em da dodje direktno iz Dinama. A bez njega nikada ne bismo osvojili keš. Kao ni bez Dejana, Darka, Mileta... Naravno, ni Refila ne bismo gledali. Da ih sada pita neko da li bi voleli da Robi nikada nije bio u Zvezdi, pa makar po cenu neosvajanja keš-a, mnogi bi rekli ko zna šta.

Mamlazi ne znaju koliko je nekadasnji sever voleo Musemica i narocito Sulejmana Halilovica. Da su se ti balvani pitali ista, takve legende  nilkada ne bi poljubile onaj grb na nasem dresu.

Njihova podrska Srnicu je samo jedno od finala ovog runiranja kluba u kojem poodavno zaudara.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svašta se može čuti od terzone ekipe, često sami sebi skaču u stomak pokušavajući da svoju pokornost don terzi prikažu kao ljubav prema Zvezdi. Kažu ne treba zviždati i kritikovati kataiu i srniću pošto su puno toga dobrog doneli Zvezdi,ali isti ti su u sekundi zaboravili koliko su Zvezdi doneeli Piksi, Dejo, Jugović i krenuli su svim oružjem na njih. Tad im nije bilo bitno koliko su oni zadužili Zvezdu. Pa primer sa Maksimovićem kome se jedan "kiks" pamti 20 godina a srniću oprašta kad nas tri puta izbaci iz Evrope, providno je braćo zvezdaši baš mnogo providno ...

Edited by Perkos2
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Играчи Новог Пазара биће посебно мотивисани пред меч са Звездом јер ће победа бити посебно премирана са 6 хиљада еура по играчу.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Od 29.05.1991. do danas svakakva dna smo dotakli, ali ovo što se dešava u ovoj godini je nekako što bi rekli dno dna. Pljuje se jedan Dragan Stojković Piksi, a skandira se i iz sve snage podržava jedan Slavoljub Srnić. Jednostavno valjda gore od ovoga ne može, ne znam šta bi moglo gore da se desi. Rezultati dođu i prođu, nekad si loš, nekad dobar, sve je to normalno, sportski, ali ovo u šta se pretvorio nekad najbolji klub ovog dela Evrope je jednostavno poražavajuće. Samo promene iz korena su rešenje, a znamo da se to neće desiti. Tako da ja ću i dalje voleti i sećati se Deje, Piksija, Robija, Refika, Husrefa, Bore, Elznera, Darka, Ilije, Sulejmana, Juge, Siniše, Milka, Boška... jer njih pamtim, a voleću i Duleta, Pižona, Džaju, Kuleta, Vojina, Šekija, Rajka, Bearu... iako ih ne pamtim kao igrače nego samo iz priče i iz starih snimaka.

Jedino me teši da će sva ova imena večno biti upamćena, a ovi trenutni će biti zaboravljeni brzinom svetlosti.

 

Osim Srne i Gobelje, njih ćemo sanjati u košmarima jedno izvesno vreme.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lakoća sa kojom trenutna garnitura nastavlja da isisava novac iz kluba preko raznih balvana i kombinacija govori da su i dalje u milosti Vrhovnog .... procenat uredno stiže...

Nema prozivke u medijima,barem neke ozbiljnije, DB nije poslao naredjenje svojim pulenima na severnoj tribini da počnu sa prozivkama ...

Sve u svemu,Terza je tu dok je i Vrhovni tu ... a mi možemo da zviždimo i psujemo koliko hoćemo ...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Srnaldo prvi ovakav maler u istoriji FK CZ.

Čuveni Ivan Jurišić i autogol protiv Borusije u finalu Kupa UEFA.

Bleki Bogićević nas je saranio godinu dana ranije protiv iste Borusije u KEŠU 0:3.

Orginalni Dika Stojanović  x puta. Itd...

Niko ih nije štitio, niti posebno pljuvao, ali zviždalo se do iznemoglosti.

Otrovni "Zapad" kada nekoga uzme na zub taj je najebao.

Kao klinac, prvo što  sam zapamtio je mržnja Zapada prema Gojku Zecu u njegovom prvom mandatu. Rastrgli bi ga da su mogli. Čovek uzeo titulu u prvoj sezoni, u drugoj mu oteo sudija Maksimović. Nije imao rezultat u Evropi.

Kako izađe iz tunela, pa sve dok ne sedne na klupu,  to su psovke, uvrede, zvižduci.

Bata Stane je takođe bio na udaru na početku mandata. U drugom mandatu koji je kratko trajao prošao je na stare zasluge i meč sa Milanom.

Velibor Vasović je uživao poštovanje, a Šeki čak i ljubav "pedera sa Zapada".

Možda je i to večito nezadovoljastvo ili kako se tada govorilo " razmaženost" Zvezdine publike nešto što je teralo klub napred i donelo Kup Šampiona.

Ove podrške,želje i čestitke, tapšanje po ramenu je nešto što se u Zvezdi javlja tek u post Bari eri.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zeca nisu voleli zato što nikad nije prošao prvo kolo evropskih kupova a uvek je osvajao neki trofej u SFRJ ligi. Tražila se Evropa!  Ja se ne sećam da je sudija Maksimović Zvezdi oteo titulu, da on nije produžio utakmicu Partizana titulu bi osvojio Hajduk. Igrači kad dođu u Zvezdu mora da znaju da nisu u nekom palanačkom klubu gde je rezultat nebitan, nazalošt ova bagra koja sad vodi klub je to poništila pa sad i ličimo na Zvezdu iz malog mokrog luga.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

Zeca nisu voleli zato što nikad nije prošao prvo kolo evropskih kupova a uvek je osvajao neki trofej u SFRJ ligi. Tražila se Evropa!  Ja se ne sećam da je sudija Maksimović Zvezdi oteo titulu, da on nije produžio utakmicu Partizana titulu bi osvojio Hajduk. Igrači kad dođu u Zvezdu mora da znaju da nisu u nekom palanačkom klubu gde je rezultat nebitan, nazalošt ova bagra koja sad vodi klub je to poništila pa sad i ličimo na Zvezdu iz malog mokrog luga.

To sa Hajdukom je bilo 1976.

1978. nas je pokrao na JNA. 

Fun fuct: Zec je 85/86 igrao četvrtfinale Kupa Kupova,

76/77 treće kolo Kupa UEFA.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pavijan2 said:

To sa Hajdukom je bilo 1976.

1978. nas je pokrao na JNA. 

Fun fuct: Zec je 85/86 igrao četvrtfinale Kupa Kupova,

76/77 treće kolo Kupa UEFA.

Opasan bio taj Maksimović u rangu Tola Karadžića. Tu sezonu 85/86 sam bio vojnik pa sam propustio taj njegov uspeh. Valjda je te sezone bio i slučaj Zjajo kad smo zamalo izleteli iz Evrope. Moja greška☺

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Braća Slavoljub i Dragoljub Srnić ne žele da igraju u Crvenoj zvezdi i više im se dopada da ostanu u Čukaričkom.

Menadžer dvojice momaka Stevan Miković(Steva Majami) rekao je da su se njegovi, sada već bivši, klijenti loše poneli prema Zvezdi i da je on inicrao raskid ugovora.

"Da. Poneli su se loše prema Crvenoj zvezdi, posle korektne ponude. Niko ne može da ti garantuje da ćeš igrati, imaš mogućnost na pripremama da se dokažeš. Posle takvog poteza naša saradnja nije moguća. Neka im bude menadžer ko god hoće".

S druge stane, Arbitražna komisija radi punom parom, a čini se da bi Srđan Mijailović, Aleksandar Pantić i pomenuta braća Srnić mogli u četvrtak da dobiju zeleno svetlo za odlazak iz Crvene zvezde. Sva četvorica su zatražila raskid usled neizmirenih finansijskih obaveza. 

Postoji mogućnost i da se odluka ne donese u toku dana, već da zatraži dodatna dokumentacija i rešava na narednom sastanku. Od eventualnog odlaska Mijailovića na ovaj način, Crvena zvezda može da pretrpi najveći gubitak. Od potencijalnih 2 miliona evra, kolika je bila vrednost mladog zadnjeg veznog, Zvezda bi mogla da inkasira samo pola miliona, kao kompenzaciju za razvoj igrača. Tu je i Aleksandar Pantić koji, takođe, nije povukao tužbu, ali se nada dogovoru. 

"Nisam povukao tužbu. Razgovarao sam pre nekoliko dana sa ljudima iz kluba, ali se nismo ništa dogovorili. Nadam se da ćemo sve, ipak, rešiti dogovorom", rekao je Pantić. "Para sam primio koliko je klub mogao da se snađe, znam kakva je finansijska situacija. Zaboleo me je odnos u poslednjih šest meseci. Nismo ni Mićko, ni ja, više klinci, pa da se tako ponašaju. Ostajem pri tužbi, ali ću sigurno bar još jednom pričati sa čelnicima. Najverovatnije i više puta", zaključio je defanzivac Zvezde.

 

SLAVOLJUUB SRNIC ZAGRLISE AJDE

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...