Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Stankovic najbolje da ne vrsi izmene dok sam igrac na terenu to ne zatrazi zbog umora ili povrede. Njegova mudroseravajuce izmene uvek promene ritam u negativnom smislu. Ono sinoc je za antologiju. Nikalav osecaj nema, srlja, palamudi nesto.

U revansu ce se pogubiti pa ne bi iznenadilo da gurne od pocetka i Pavkova i Šilju. A moze neki specijal sa Krsticicem...

Dejanu ce Zvezda biti vrhunac karijere. Probace po nekoj srednjaskoj ekipi u Italiji, najurice ga brzo i dace se na druge biznise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna utakmica i odmah izađu neke mane koje ima ova ekipa Zvezde, naravno nema desnog beka pa se žrtvuje Eraković da igra na poziciji koja mu baš i  ne leži. Odigrao je on to sasvim korektno ali treba nam pravi pravcati bek. Sredina terena je ovog puta naišla na agresivnog i trakački raspoloženog protivnika i često pucala uglavnom zbopg ispadanja Kataia a posle i Ivanića, na sve to ni Kangwa se nije baš najbolje snašao u toj igri pa smo im omogućili da lako dolaze do našeg kaznenog prostora. odbrana se mnogo uvlačila Borjanu u krilo umesto da se izađe nešto visočije ali za to treba agresivnost cele ekipe a mi to nemamo.  Najveće razočaranje su Ivanić i Katai, šta se dešava sa njima pitanje je za trenera, još na povremenu Katai je zaslužio da ostane u svlačionici ali naš trener ima neke svoje čudne poglede na fudbal. Srnić ne treba ni da s ekomentariše, mali Mitrović je bačen u nekošeno i trebaće mu vremena da se prilagodi novom fudbalu koji se igra u Evropi. Ben i Sanogo ulaze na jedno pola sata pre raja utakmice ja prosto ne verujem šta gledam, pa nisu odigrali ni po poluvreme u prethodnim utakmicama a ti ih sad ubacuješ da jure rezultat, ili je možda Stanković čuvao 2:3 da ne primimo još koji gol.

Imamo 50% šansi za prolazak ali rad uprave i rad stručnog štaba mi ne ulivaju nadu da možemo da prođemo ozbiljnu ekipu kao što je Makabi, neće se uplašiti, neće skinuti gaće, ne zaboravite da su kod "braće iz Pireja" izašli na vruć teren i strpali im 4 komada lagano. 

Koliko može i zna da nešto iskoriguje u ovih par dana naš trener veliko je pitanje, ostaje samo da se nadamo da će se probuditi Katai i Ivanić, da će Borjan imati jednu od svojih ludih partija pa da prođemo Makabi, timski su bolja ekipa. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam od onih koji uvijek govore da smo najbolji, kad izgubimo da smo zgubili zbog sudija, nesrece itd..ali meni ovaj Makabi nije nista i mislim da smo ovo mi izgubili, a ne oni pobijedili. Odbrana im je ocajnija od nase. Gol kad prime, odsjeku im se noge, nema ih nigdje. Ja sam na plv mislio da cemo u prvoj utakmici zavrsiti sve. Nekako smo izgledali OK, sta znam. I prvi zajeb je izlazak Kataia, mogao je jos malo odigrati. Ulazak jebenog Srnica, Bukari mi izgledao kao da se smorio pa izasao. Pesic jednostavno nije moj tip igraca. Super je sto on ucestvuje u igri ali kad onako odreaguje u 16, iz okreta neku frljoku opali pa gledas hoce li mu puci noga, zglob..

Ne nista u smislu da su ocajni ali mislim da smo bolji. Vise mi idu nekako na ha bu..frka, guzva, galama.

Edited by Marokanac
Link to comment
Share on other sites

Netko je lepo primetio. Obrana je bila ne vetrometini zbog nedovoljno agresivne i disciplinovane veze . Onog trenutka kad je njena igra na nešto zaličila i imala smisla mi smo stajali dobro na terenu i imali rezultat i stvarali šanse. U drugom totalno pomračenje. Bez komentara. Šteta za Bukarija, do povrede možda i najbolji na terenu. Nadam se da nije nešto ozbiljno samo u pitanju. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Дан после, ....

Губитник дана главом и брадом Дејан Станковић. 

Могу навијачи да говоре једно или друго, да заговарају лаичке тезе, свој поглед на ствари. То навијачима не може нико да забрани. Струка пак, нема комфор да прави превиде, киксеве а пре свега стратешки да омане оволико колико је Мистер омануо у припреми екипе ових месец дана. Пре свега сујета је нешто што је млађи брат гордости која ако је присутна је најбољи пријатељ проблему. Уверење да су К-К решење и формула за фудбалску револуцију која се одвија у Љутице Богдана суштински је погрешна. У парам парчад је ту илузију разбио Макаби иѕ Хаифе. Једно је домаће првенство сасвом нешто друго Европа. Синоћ је фалила једна добра одбрана Борјана, да је успео да заустави шут код трећег гола то би била другачија утакмица. А био је Борјан близу, одличан рефлекс баш штета што је Борјан није укротио.  Утисак ми је да Пешић нема квалитет за првог шпица. Велике истине Ранка Стојића изречене после утакмице ми још увек одзвањају у глави. У савременом фудбалу мора да постоји баланс у екипи. Звезда је закаснила са довођењем Ада, његовог уигравања итд. Такође да је Саного уиграван током јула данас би био непрелаѕан на средини и Звезда не би примила оволико голова, али највећа истина коју је Стојић саопштио тиче се будућности на крилу где је подвукао да види да су за једно место на крилу конкуренти Ктаи / Иванић. Нити један клуб нема луксуз да играчи не играју оба правца.Такође како ствари стоје уколико желимо искорак "фудбалску револуцију" - ограње саввременог фудбала мораћемо да се определимо за Кангву или Кангу  њих двојца заједно неће моћи да испоручују оно што је неопходно. Могу у домаћици али у озбиљним уткамицама видели смо да је то велика стратешка грешка (илузија) Дејана Станковића која нас као клуб већ кошта.  Ераковић је синоћ био одличан - браво Чупо! Милуновић је грешио у пас игри. Драговић се сачувао од картона. 

Ево још једне анализе после меча која је пчрилично тачна. 

 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Do sad sam uvek branio Dejana i mislim da je cesto nepotrebno kritikovan, ali za ono sinoc ne mogu da nadjem jednu jedinu rec opravdanja. Sta je ono koji k bilo? Jos sam pod utiskom, ono je horor. Bicu malo duzi, koga mrzi da cita jbg. 

 

Prva stvar, pustio im je loptu i opredelio se da igramo verovatno iz tranzicije. Okej. Ali ako je tako onda brate ili stani u blok pozadi ili izadji agresivno i teraj ih da pogrese, pa iz toga idi u kontru. A mi ni jedno ni drugo. Nema nikakvog plana igre. Nema bloka, a agresivnost nula. Igraci kao da su malokrvni, niko nema snage da posalje brz i tacan pas, lopta na 10 metara udaljenosti putuje 5 sekundi. Hajlajt veceri su mi ona nebulozna Borjanova ispucavanja, gde se skupi 5 nasih igraca oko njega, gleda on njih, gledaju oni njega i tako 20 sekundi i na kraju ispuca gore nikome. I to se ponovilo bar 5 puta. Nema ni Kange ni Kangve da pridju dole po loptu. Uzas.

 

Druga stvar, ako si se opredelio da im das loptu i kvaris njihovu igru, sta ce ti ultra ofanzivna postavka bez zadnjeg veznog. Znaci igramo cekalicu, a izveo si igrace kao da napadamo bunkercinu. Kangva strava i uzas sta je odigrao. Izgledao je kao tamnoputi Veljko Simic. Luta izmedju linija tima, cas levo, cas desno, fri rol po terenu, a svuda jednako los.

 

A onda najgluplja moguca stvar. Uprkos tome sto si napravio ocajnu postavku igre, sto igra ne lici ni na sta, uspes da okrenes na 2:1 i imas priliku da samo uvodjenjem Sanoga umesto Kangve zatvoris utakmicu i privedes je kraju, ne, ti nastavljas da srljas isto ko u prvom poluvremenu. One izmene na 2:2 i 3:2 ne treba ni komentarisati, ono je sacuvaj Boze.

 

I pored toga, mislim da smo favoriti za prolaz, ovima je odbrana busna ko sito. Bez 3 komada u mrezi ne smeju da napuste Beograd.

 

Nadam se da ce taj Ado stici vec jednom i nadam se da je u formi s obzirom da nije igrao takmicarski fudbal mesecima. Cak i da dolazi Ado, treba na sve nacine pokusati da se izglade odnosi sa Sanogom, jer nam za LŠ trebaju dva igraca takvog profila za slucaj povreda i kartona. Razdvajanje Erakovica i Dragovica je ogromna greska. Erakovic je beskoristan na beku, a Dragovic i Milunovic nisu dobar fit, iako je Milunovic bio solidan sinoc. On moze da bude treci stoper i prva opcija sa klupe i to je sve.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Venger said:

Do sad sam uvek branio Dejana i mislim da je cesto nepotrebno kritikovan, ali za ono sinoc ne mogu da nadjem jednu jedinu rec opravdanja. Sta je ono koji k bilo? Jos sam pod utiskom, ono je horor. Bicu malo duzi, koga mrzi da cita jbg. 

 

Prva stvar, pustio im je loptu i opredelio se da igramo verovatno iz tranzicije. Okej. Ali ako je tako onda brate ili stani u blok pozadi ili izadji agresivno i teraj ih da pogrese, pa iz toga idi u kontru. A mi ni jedno ni drugo. Nema nikakvog plana igre. Nema bloka, a agresivnost nula. Igraci kao da su malokrvni, niko nema snage da posalje brz i tacan pas, lopta na 10 metara udaljenosti putuje 5 sekundi. Hajlajt veceri su mi ona nebulozna Borjanova ispucavanja, gde se skupi 5 nasih igraca oko njega, gleda on njih, gledaju oni njega i tako 20 sekundi i na kraju ispuca gore nikome. I to se ponovilo bar 5 puta. Nema ni Kange ni Kangve da pridju dole po loptu. Uzas.

 

Druga stvar, ako si se opredelio da im das loptu i kvaris njihovu igru, sta ce ti ultra ofanzivna postavka bez zadnjeg veznog. Znaci igramo cekalicu, a izveo si igrace kao da napadamo bunkercinu. Kangva strava i uzas sta je odigrao. Izgledao je kao tamnoputi Veljko Simic. Luta izmedju linija tima, cas levo, cas desno, fri rol po terenu, a svuda jednako los.

 

A onda najgluplja moguca stvar. Uprkos tome sto si napravio ocajnu postavku igre, sto igra ne lici ni na sta, uspes da okrenes na 2:1 i imas priliku da samo uvodjenjem Sanoga umesto Kangve zatvoris utakmicu i privedes je kraju, ne, ti nastavljas da srljas isto ko u prvom poluvremenu. One izmene na 2:2 i 3:2 ne treba ni komentarisati, ono je sacuvaj Boze.

 

I pored toga, mislim da smo favoriti za prolaz, ovima je odbrana busna ko sito. Bez 3 komada u mrezi ne smeju da napuste Beograd.

 

Nadam se da ce taj Ado stici vec jednom i nadam se da je u formi s obzirom da nije igrao takmicarski fudbal mesecima. Cak i da dolazi Ado, treba na sve nacine pokusati da se izglade odnosi sa Sanogom, jer nam za LŠ trebaju dva igraca takvog profila za slucaj povreda i kartona. Razdvajanje Erakovica i Dragovica je ogromna greska. Erakovic je beskoristan na beku, a Dragovic i Milunovic nisu dobar fit, iako je Milunovic bio solidan sinoc. On moze da bude treci stoper i prva opcija sa klupe i to je sve.

 

Размишљао сам како да напишем овако нешто, да исто ово саопштим, али увек ми се у мислима омакне нешто превулгарно, па нисам ни започињао тираду. Свака част за објаву, потпуно се слажем. Изведеш најзад људски офанзивну поставу, а онда 65 минута утакмице проведемо у сопственом крилу, потпуно успаничени и изгубљени као да играмо против Бајерна. Оно је стварно био благи ужас, нисам могао да верујем шта гледам. Саного је морао да уђе најкасније на полувремену, а Охи бар 20 минута пре краја, човек је извукао све који могу да дају гол. Оно је за социолошке анализе.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ako bi mogli onog Bakar Bakara da dovedemo u Zvezdu, mi bi bili stalni učesnici LŠ.

 

Elem, ovo je karma, to mi je odmah sinoć palo na pamet. Karma je za ona preseravanja našeg prvog čoveka, kako ćemo stalno da igramo polufinale LE, i još neke prepotentne izjave. Uvek kada se budala tako postavi, dobija se šamar koji smo mi dobili sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Makabi nije bolja ili gora ekipa od nas. Stankovic je pravio greske, ali i trener Makabija. Na 3-2 sa onako def postavom koja gura napred on cuva rezultat. Cak i njegove izmene su bile jos gore od nasih.

 

Na Haifa Voxu sad pljuju njihovog trenera verovatno.

 

Ima Zvezda ok igrace, ali ovo je dvomec 50/50% da se prodje. 

 

Da je ovo pravilo igranja sa ovakvim timovima bilo pre 15g....i Kratko Dostanic bi bio trenercina. Na kraju se racuna samo pobeda ili poraz

 

 

3 minutes ago, Miki28 said:

Sad spremiti ekipu za revans. Prolazimo, ubijedjen sam

E sad nam je lakse

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa posto je nije spremio za prvu utakmicu, ne preostaje mu nista nego da je spremi za revans

Bilo je losih ali i dobrihmomenata za nas sinoc. Mislim da smo bolja i kvalitetnija ekipa i da cemo to pokazati u revansu.

 

Sa ovakvom ekipom sto imamo u grotlu Marakane, prolazimo. Ne treba nam 5 golova da stignemo razliku vec da pred svojim navijacima, na prepunom stadionu dobijemo Makabi. To smo itekako u stanju da uradimo.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Makabi uvek igra pred punim tribinama i nema lakih gostovanja po Izraelu tako da to da će ih uplašiti puna MArakana treba da zaboravimo i mi a pogotovo igrači.  Mora da žestoko rilja u revanšu uz maximalnu koncetraciju inače ako se čaka da se  oni predaju to se neće desiti sigurno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Ovaj Makabi uvek igra pred punim tribinama i nema lakih gostovanja po Izraelu tako da to da će ih uplašiti puna MArakana treba da zaboravimo i mi a pogotovo igrači.  Mora da žestoko rilja u revanšu uz maximalnu koncetraciju inače ako se čaka da se  oni predaju to se neće desiti sigurno.

Srnaldo?

Link to comment
Share on other sites

Deki ne zna da igra dvomeče, i to je jasno kao dan. Koliko je Milojević bio car po tom pitanju, ali opet je pitanje kako bi spremao sada kada nema gola u gostima, na osnovu kog smo i pravili najveće rezultate. Dekiju dobro ide u grupama, jer sprema taj jedan meč, i ima neki šablon po kome igra. Čim smo izašli u drugom poluvremenu juče, videlo se da se spremio da čuva 2:1, a tek se na 2:2 jasno videlo da nam je cilj samo da ne izgubimo, pa on je Srnića poslao na zagrevanje pri 1:1. Ja mislim da ćemo pobediti u Beogradu, ali da ispadamo u produžetku ili na penale. Mora da menja formaciju, ovo sa tri pozadi gde nam svi napadi idu preko leve strane, jer desno nemamo beka, već samo Bukarija, ne fukncioniše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dragovic i Milunovic su idealan fit zapravo, samo sto je u praksi Dragovic sinoc odigrao jednu od gorih utakmica kod nas, a Milunovic je generalno uvek upitan, iako osvoji brdo duela i lopti, deluje da svakog trenutka moze da kolabira na terenu i sruci se dole. Ipak, tesko da mozemo bolji par od tog da napravimo, kad se uzme u obzir da je Erakovic blizu da ode, a opet ako ostane, nije nama ni taj desni bek problem. Hocu reci, moze Erakovic to u Evropi da odigra kolko-tolko, jer nama svakako tu treba vise defanziva (sinoc je npr odigrao bolje od svih odbrambenih, pogotovo Rodica koji jeste bio napred, al je nazad duvala promajetina). 

 

Ipak nadam se nekom krstenom desnom beku, medjutim, za ovakve tekme nama je najpotrebniji nadam se taj Ado, odnosno da je on taj tip. Neko ko moze da oduzima lopte bez faula, da osvaja duele, da pokriva prostor i da generalno moze da posalje loptu napred. Dakle neki Donald za bogate, e sad koliko je Ado taj profil, pojma nemam, gledao sam ga samo protiv nas i ostavio je dobar utisak, ali videcemo. Sanogo isto u teoriji to sve moze da radi, ali jebiga, u praksi je em na tankom ledu, em sad i nije u formi (ipak, pre bih ga ubacio nego Srnica u svako doba dana i noci).

 

Sve u svemu, mi smo zaista napravili odlican tim, i najslabija karika je zapravo trener, sve vise to dolazi do izrazaja. Iako i Dejan ima neke pozitivne izlete, npr dvomec sa Milanom, pa i sa Rendzersom, stvarno je dobro vodio ekipu, ali nema tu lucidnost prosto, ni tu hrabrost da izgura do kraja sta je naumio. On je sinoc jbt Srnica poslao na zagrevanje na 1:0, u nekom 35. minutu? Bukvalno ni sam on nije verovao da je postava bez tog idiota dovoljno dobra da ne primi jos jedan... To jednostavno nije razmisljajne Kataija, Ivanica, Dragovica, Borjana, Rodica, itd itd. I Stankovic ce podhitno morati da se prilagodi njima, a ne da mu odlicne utakmice i ove trenerske disertacije budu vise raritet nego forte, pogotovo kad se uzme u obzir da mu je 80 posto utakmica u sezoni prakticno revijalno. Btw, meni je on vec sad bolji trener od Milojevica, iako je ovaj napravio vece uspehe i sve to, ali mi iz godine u godinu rastemo i morao bi i Stankovic da pocne da ide u skladu s tim, ili ce novi choke bas da dovede u pitanje tu njegovu sposobnost za specijale i minijature. 

 

Nadam se da cemo uz tog Ada dovesti i desnog beka, pa sve i da Erakovic ostane ili ode. Jednostavno moramo da imamo opcije, razne, i da zaista 2022. godine u evropskoj Zvezdi ne gledamo ni Srnice, ni Gobeljice, ni Pankove, ni Krsticice, vec fudbalere. 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Perkos2 said:

Ovaj Makabi uvek igra pred punim tribinama i nema lakih gostovanja po Izraelu tako da to da će ih uplašiti puna MArakana treba da zaboravimo i mi a pogotovo igrači.  Mora da žestoko rilja u revanšu uz maximalnu koncetraciju inače ako se čaka da se  oni predaju to se neće desiti sigurno.

Baš uplašiti ne verujem, ali hoće biti pod nekim utiskom prvih 15-ak minuta sigurno. Dok se igra ne razvije i oni uključe u meč. Zvezda treba da iskoristi taj period da anulira prednost Makabija, slično uostalom kako je i Makabi došao do iste sinoć.

Link to comment
Share on other sites

Pa meni Stanković deluje kao neki lik kome je zapravo žao što se Zvezda izdigla iznad nivoa "boraca" , "gardista" ,"orača terena" itd itd ...

Zato valjda kao omaž tom vremenu moramo da gledamo Srniće,Pankove i ostale Gobeljiće ... čudi me kako,daleko bilo,nisu vratili Vujadina ovaj prelazni rok ...

Jebiga,praktično kao igrač celu karijeru provedeš u jednoj top ligi,igraš u u to vreme top klubovima,onda počneš da radiš kao trener i ponašaš se upravo suprotno od onoga to si radio i video kao igrač ... držiš u rotaciji igrače koji toliko odskaču limitiranošću da to prosto bode oči,drviš patku na par igrača u timu za koje je očigledno da nam "drže"  igru ... ja stvarno ne mogu racionalno da objasnim to ponašanje ...

 

Edited by mare80
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto Stankovic radi sa Srnicem radio je Osim sa onim idiotom Brnovicem. Svi su znali da taj nista ne zna i da ne treba da igra te 90.u Italiji, samo je Osim mudrovao, srao... Jos ga je kreten usrao sa top najogorim penalom ikada izvedenim. 

Tako i Dejan sere, mudruje, kontrira...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...