Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

5 minutes ago, 1945 said:

Volters, Li, Bokoridis

Grigonis, Endrjuz

Bejkon, Kalaitzakis

Ponitka 3/4

Vilijams, Manzutkas

Papajanis, Gudaitis

 

Koliko sam ja video Endrjuz je bivsi. Grigonis ce naravno sada igrati 2. On se vodi, kako gde, uglavnom kao 3/2, cak sam na dva mesta nasao i kao 3/4. Stvarno me ne interesuje njihov sastav. Pokusao sam samo da im pokazem kako je to kada neko pise da trener nije doveo igraca. Da su me pazljivo pratili znali bi da ja mislim da onog trenutka kada neki trener prihvati tim, to je njegov tim, ko god mu dovodio igrace, kao da ih je on licno doveo, inace postoji i institucija ostavke.

Ubedjuju me da je Dejo doveo igraca koji je problematican, kazu napao trenera i jos divljak na terenu. Da li jos iko veruje u to?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Grigonis je 3/2 i kao sto rekoh sve moze.

 

Grigonis je bek šuter sa solidnim sajzom zahvaljujući kome može da uzme minute i na 3, al' mu to ni blizu nije primarna pozicija

 

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Samontourova nikada nisam gledao i ne znam sta je, ali pise SF pored njegovog imena

 

On je SF otprilike ko Tristan Vukčević, možda zapravo i manje... 210 cm visoki mršavko sa solidnom raznovršću, pre će u budućnosti igrati peticu kada/ako ojača, nego što će uzeti i minut na trojci . Veoma talentovan igrač inače...

 

12 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Kada se hoce moze se sve opravdati.

 

Ne radi se ovde o pravdanju, nego o tome da si pokušao da izjednačiš Zvezdinih 5 centara sa navodnih 5 krila koje ima PAO, a u realnosti ih ima tačno 3. Znači neki verovatni depth chart je:

 

PG: Wolters, Lee

SG: Grigonis, Bacon (SG/SF)

SF: Ponitka, Kalaitzakis

PF: Williams, ?

C : Papagiannis, Gudaitis

 

20 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Izvini sto ovako upadam, mozda vec pises, samo mi reci da li i ti ozbiljno mislis da je Dejo sa svojim principima stvarno hteo Bejkona u svom timu?  

 

Ne znam, a iskreno i ne zanima me. Bejkon je veoma kvalitetan igrač i još letos sam baš na ovoj temi afirmativno pisao o njemu, tako da mislim da može da bude odlično pojačanje za PAO. Ne mislim ni da je nekompatibilan sa Ponitkom - koji je više glue guy i radi dosta stvari na terenu a nije neki skorer, Grigonisom - kome daleko više odgovara off ball uloga nego da bude ball handler i Kalaitzakisom - koji još uvek nema ofanzivnu igru na ovom nivou, nego ga više koriste kao versatilnog defanzivca (nešto kao Dangubić u Zvezdi).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Koliko sam ja video Endrjuz je bivsi. ...

 

Može biti, ali po mom mišljenju ne. Rekao bi do su to neki tračevi, zasnovani više na nekim predsezonskim prognozama o tome ko nije "EL igrač". A nisu korigovani shodno tome šta su igrači prikazali do sada na terenu. Po mom mišljenju, Andrews je odigrao sasvim pristojno i trenutno nije ni u top 10 problema koje PAO ima.

 

I to da je dobio u prvenstvu prendnost pred Lee-jem  (limit 6 stranaca) posle povratka Woltersa, isto nešto govori. Osim ako se Lee nije povredio.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Grigonis je bek šuter sa solidnim sajzom zahvaljujući kome može da uzme minute i na 3, al' mu to ni blizu nije primarna pozicija

 

 

On je SF otprilike ko Tristan Vukčević, možda zapravo i manje... 210 cm visoki mršavko sa solidnom raznovršću, pre će u budućnosti igrati peticu kada/ako ojača, nego što će uzeti i minut na trojci . Veoma talentovan igrač inače...

 

 

Ne radi se ovde o pravdanju, nego o tome da si pokušao da izjednačiš Zvezdinih 5 centara sa navodnih 5 krila koje ima PAO, a u realnosti ih ima tačno 3. Znači neki verovatni depth chart je:

 

PG: Wolters, Lee

SG: Grigonis, Bacon (SG/SF)

SF: Ponitka, Kalaitzakis

PF: Williams, ?

C : Papagiannis, Gudaitis

 

 

Ne znam, a iskreno i ne zanima me. Bejkon je veoma kvalitetan igrač i još letos sam baš na ovoj temi afirmativno pisao o njemu, tako da mislim da može da bude odlično pojačanje za PAO. Ne mislim ni da je nekompatibilan sa Ponitkom - koji je više glue guy i radi dosta stvari na terenu a nije neki skorer, Grigonisom - kome daleko više odgovara off ball uloga nego da bude ball handler i Kalaitzakisom - koji još uvek nema ofanzivnu igru na ovom nivou, nego ga više koriste kao versatilnog defanzivca (nešto kao Dangubić u Zvezdi).

Bejkon nije kvalitetan, nego vrhunski igrac i hteo sam da dodje kod nas, pa da sa njim i Nedom umremo pucajuci. Opet si ga stavio kao beka. Problem u ovoj petorci je sto Bejkon zahteva minute, a nisam siguran da ce to i dobiti.

Uporedio sam, jer kao sto si ti njega stavio na dva, tako mozemo Petruseva ili Mitrovica staviti na 4. Da li ce to funkcionisati? Mitrovic je vec igrao na 4 ceo zivot, pa moze opet. Kazem moze, a kako ce to izgledati?

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Bejkon nije kvalitetan, nego vrhunski igrac i hteo sam da dodje kod nas, pa da sa njim i Nedom umremo pucajuci. Opet si ga stavio kao beka. Problem u ovoj petorci je sto Bejkon zahteva minute, a nisam siguran da ce to i dobiti.

Uporedio sam, jer kao sto si ti njega stavio na dva, tako mozemo Petruseva ili Mitrovica staviti na 4. Da li ce to funkcionisati? Mitrovic je vec igrao na 4 ceo zivot, pa moze opet. Kazem moze, a kako ce to izgledati?

 

 

Nebitno da li sam ga stavio na 2 ili 3, pretpostavljam da će igrati na obe pozicije (što sam i stavio u zagradi), odnosno i u petorkama sa Grigonisom i u petorkama sa Ponitkom. Tako je uostalom igrao i u Monaku prošle sezone - od dvojke u visokim petorkama (sa Alfom Dijalom na 3), do small ball petorki gde je čak bio na 4 (posebno u plejofu protiv Olija). To se ne može porediti sa Mitrovićevim igranjem četvorke pre sto godina kada je još uvek imao kakav takav šut, pa ni sa Petruševim čiji glavni kvaliteti (šut iz p&p, igra licem protiv sporijih igrača, roll) najviše dolaze do izražaja kada igra peticu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Nebitno da li sam ga stavio na 2 ili 3, pretpostavljam da će igrati na obe pozicije (što sam i stavio u zagradi), odnosno i u petorkama sa Grigonisom i u petorkama sa Ponitkom. Tako je uostalom igrao i u Monaku prošle sezone - od dvojke u visokim petorkama (sa Alfom Dijalom na 3), do small ball petorki gde je čak bio na 4 (posebno u plejofu protiv Olija). To se ne može porediti sa Mitrovićevim igranjem četvorke pre sto godina kada je još uvek imao kakav takav šut, pa ni sa Petruševim čiji glavni kvaliteti (šut iz p&p, igra licem protiv sporijih igrača, roll) najviše dolaze do izražaja kada igra peticu.

 

Videcemo kako ce to funkcionisati.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2022 at 10:03 PM, VISOKOLETAC said:

Ma ne brinem ja, nego ste malo kontradiktorni, na jednom mestu sto 5 centara, a na drugom dobro je sto imamo 5 trojki. Moze i Bentil da brani pleja, ali je ipak bolje da to ne radi. Sto bi neki rekli ,,nije moj cirkus, nisu moji majmuni", ko sam ja da vam sudim, ali bih vas isto tako zamolio da onda ne komentarisete nas sastav.

 

Nikakva to kontradiktornost nije.

 

Mozes ti da imas nominalno 5 krila, ali da onda imas negde manjak igraca - recimo Kalinic, Davidovac, Dobric, Lazic i Lazarevic kao krila, ali i 0 cetvorki i samo jedan bek. (White je bio povredjen, dok je Hollins realno 2/3 igrac).

Eto, ti si stavio Grigonisa, Kalaitzaikisa, Ponitku i sad Bacona na 3. Legitimno, ali onda na 2 ostaje ko? Samo Andrews koji je na izlaznim vratima kluba. Dakle, bez Andrewsa to su 2 pleja + domaci prasinar, 0 bekova, 3 krila + blizanci domaci prasinari, Williams na 4 i dva centra.

 

Poredjenje sa KKCZ ne stoji, jer je ona na 2 namenila Nedovicu ulogu od 30 minuta, na 4 dovela dva jako dobra igraca, pa onda 4 krila i 5 centara prosto nemaju gde da igraju. Poredjenje sa PAO bi bilo kao da smo mi doveli Bacona i imali sledeci sastav:

 

Wolters/Wildoza, Ivanovic, Markovic

Nedovic

Bacon, Ponitka, Dobric, Lazic

Williams, Radovanovic iz COL, Tanaskovic iz Igokee

Gudaitis, prime Kuzmic

 

Kao sto vidis, ovde NEMA SIRINE u sastavu, odnosno osudjen si na anonimne cetvorke iz ABA ako se neki visoki povredi. Dakle, PAO ide onim kvalitet umesto kvantiteta i itekako rizikuju sa nekom povredom, a nama je bitno samo da imamo 12 vrhunskih igraca na ABA nivou cak i u slucaju povrede trojice igraca, zato cemo biti zakucani za dno tabele EL. Jednostavno smo kao onaj lik u vicu sa papagajem koji je sa njim izbacen iz aviona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa realno receno PAO treba super plej tipa Braun, Dzejms..itd..bez toga mrka kapa.

 

Vanilica i Lee su kurton za EL sem ako neces donji deo tabele.

 

Fali im stabilan skorer. Bacanja uzas..Dobro, dolazi Zelimir, to je vec recka.

75OW.gif

 

Nije free agent.

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2022 at 2:14 PM, Patriota iz kauca said:

Pao sa Radonjićem igra prevaziđenu košarku koja se ne sviđa ni upravi, ni navijačima a ni igračima.

Brzo će on da litne.

Napravio je roster sa totalno nezanimljivim igračima.

 

Pa što ga dovede onda ta ista uprava? Čovek je trener 15 godina, videli su valjda kakavu košarku njegovi timovi igraju...

 

Kojim igračima? Meni ovako na pamet padne samo Papagiannis, koji se očigledno nije najbolje uklopio. Wolters i Williams su več radili sa njim. Paris Lee za neki lepršav basket i nije. Brača kalaitzakis, ponitka i gudaitis su takođe šljakeri...

 

On 10/28/2022 at 2:46 PM, Cooper said:

Realno bice neprijatno kada ontm dobije najveci aplauz i kada publika vidi kako moze da se igra sa mladim timom i ogranicenim budzetom.

 

Ne vidim zašto bi bilo neprijatno. Pa Deju isto tako dočekaju u Pioniru svaki put, pa nije neprijatna situacija za trenutnog trenera. I treba da ih dočekaju tako, kad su zaslužili.

 

bold: ono, što jes, jes 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Strah je u vama cim ste okupirali temu...:-)

 

Osim sto je tema za naseg narednog rivala 🤷‍♂️ A samo se budala ne pribojava. 

4 minutes ago, Sector said:

Momci imate tatu.

 

Molim moderaciju da provjetri sveti topik.

 

Ovo vazi i za tebe, ne?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...