Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

 

upravo tako. ipak zarađuje svega 31ipo milion dolara godišnje, neophodno je obezbediti dalje privilegije i materijalna dobra za porodicu, jer ako im ostavi milionče godišnje, to je vaistinu smešno.

 

tako da, kad dođe u sombor na leto, sugrađani treba da mu daju do znanja da ga razumeju; njihovih 300-500 eur sa zaposlenjem na određeno vreme i povremenim ucenama via konstantnim lišavanjem građanskih sloboda, su mala cena koju treba platiti za dalji progres u privilegijama & materijalnim dobrima porodice jokić.

ili đoković. ili bajatović. ili vučić. ili mali. brnabić. isti kurac.

 

Naravno da ga razumem. Ne opravdavam ga i ne smatram da je to što radi ispravno, ali razumem. Da bismo izbegli takvo iživljavanje bogataša moramo srušiti kapitalizam. Sve dok živimo u kapitalizmu privilegovanima će biti omogućeno da se na ovaj način "udružuju" i dalje povećavaju klasne razlike.

 

Sugrađani ne treba da mu daju do znanja da ga razumeju, ali ljudi će zaboraviti kao što su mu zaboravili inauguraciju 2017. Kao što mu se pravda to što reklamira pivo, kladionice i sve što je, u suštini, antisportski. Baš odavno imam problema sa Jokićem jer, bilo da je beskičmenjak koji prati šta mu kažu menadžer i familija ili neko ko stvarno misli te neke stvari, meni njegovi postupci van terena nikad nisu bili ok, pa nisu ni sad. 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

mene licno zanima kako neko toliko nezavisan u svakom aspektu zivota, propusta da bude bazicno covek, makar time sto nece uraditi NISTA. 

Kao što rekoh, često takvi ljudi sa svoje visine nisu svesni realnosti drugih niti se trude da je shvate. Moderni feudalci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Naravno da ga razumem. Ne opravdavam ga i ne smatram da je to što radi ispravno, ali razumem. Da bismo izbegli takvo iživljavanje bogataša moramo srušiti kapitalizam. Sve dok živimo u kapitalizmu privilegovanima će biti omogućeno da se na ovaj način "udružuju" i dalje povećavaju klasne razlike.

 

verovala ti ili ne, postoji puno puno više onih koji su bazično ljudi, odnosno, imaju integritet & empatiju, iako žive u kapitalizmu.

hajde da ne relativizujemo baš sve pojave ili da ne lupetamo, nije ni važno koja je opacija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

verovala ti ili ne, postoji puno puno više onih koji su bazično ljudi, odnosno, imaju integritet & empatiju, iako žive u kapitalizmu.

hajde da ne relativizujemo baš sve pojave ili da ne lupetamo, nije ni važno koja je opacija.

 

Ja ne lupetam, hvala lepo. Nazad na temu. Niko nije rekao da ljudi koji žive u kapitalizmu nemaju integritet i empatiju - naravno da imaju. Vrednosti ne mogu potpuno da nestanu ni u jednom ekonomsko-političkom uređenju.

 

Ali činjenica je da u kapitalizmu uvek imaš privilegovane i podređene. Jokić je u ovom slučaju privilegovan, to što ima 31 M godišnje mu omogućava da bude primamljiv vlasti, a on očigledno želi još novca i prihvata tu vlast. Tako se krug zatvara. Isto je i sa Đokovićima.

 

Ono što mi možemo da uradimo sa svoje strane jeste da nikad ovakve postupke ne pravdamo njihovim sportskim uspesima.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Ja Jokića razumem, njegovo je pravo da ne igra za nacionalni tim, ali meni je mnogo više drag Bogdanović nego li Jokić. Jednostavno, reprezentacija je ona jagodica na torti karijere. Igranje za nacionalni tim je stvar ponosa, ljubavi prema sportu, onaj sitni deo emocije u surovom profesionalizmu.

 

Ako neće, ne mora, ali poštovanje od mene nema.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ja ne lupetam, hvala lepo. Nazad na temu.

 

lupaš kano maksim po diviziji, jer nam istorija pokazuje da iživljavanje bogataša postoji jednako i u drugim sistemima.

isto tako znamo iz svakodnevnog života da nedostatak integriteta, odnosno, grabljenje raznih privilegija nije rezervisano za bogataše, niti za kapitalizam.

 

i molim te da mi ne repliciraš, osim ako imaš neku solidno sočnu & maštovitu uvredu koju je gre'ota propustiti. moramo srušiti kapitaliza. help me lord.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

lupaš kano maksim po diviziji, jer nam istorija pokazuje da iživljavanje bogataša postoji jednako i u drugim sistemima.

isto tako znamo iz svakodnevnog života da nedostatak integriteta, odnosno, grabljenje raznih privilegija nije rezervisano za bogataše, niti za kapitalizam.

 

i molim te da mi ne repliciraš, osim ako imaš neku solidno sočnu & maštovitu uvredu koju je gre'ota propustiti. moramo srušiti kapitaliza. help me lord.

 

To da li postoji je irelevantno (osim u funkciji analize koja nama sada nije tema) jer je nama bitan sistem u kom trenutno živimo i protiv njega se treba boriti.

Bold: Wow, otkrivanje tople vode i kao i uvek propuštanje poente napisanog. Kao što sam rekla, kapitalizam Jokiću i Vučiću omogućava da se udružuju radi svojih interesa, a mi možemo ovde do sutra lamentirati.

 

P.S. Nikakav problem da ja tebe zaobiđem, ali... Zamoliću ja tebe da mi ne repliciraš jer si to prvi uradio (?!) Ako možeš da se suzdržiš od učitavanja, that is. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Kao što sam rekla, kapitalizam Jokiću i Vučiću omogućava da se udružuju radi svojih interesa, a mi možemo ovde do sutra lamentirati.

 

P.S. Nikakav problem da ja tebe zaobiđem, ali... Zamoliću ja tebe da mi ne repliciraš jer si to prvi uradio (?!) Ako možeš da se suzdržiš od učitavanja, that is. 

 

lupetaš. istorijski je dokazano da to može u svakom sistemu;

suština je da je jokić, kao jedna uber-nezavisna individua, kojem bi, ako je to neophodno, denver, nba liga ili američka ekonomija, preselila svu porodicu i prijatelje u usa i napravila bolji i lepši sombor, odlučio da potpiše podršku vučiću zato što nema ni integriteta ni empatije za somborce, vojvođane, srbe, komšije, koga god.

 

istovremeno, postoje milijarde ljudi koji nezavisno od sistema u kojem žive, monetarnog i društvenog statusa ili prilike da steknu neku dobit - NEĆE uraditi nešto tako bedno.

 

a molio sam da mi ne repliciraš (minus maštovito-sočna uvreda), da bi nas spasila daljeg čitanja gluposti i relativizovanja proste stvari - da je jokić ispao govno (a nije čak trebalo nešto da uradi, samo da ne uradi), dok ti kriviš kapitalizam za njegove postupke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

lupetaš. istorijski je dokazano da to može u svakom sistemu;

suština je da je jokić, kao jedna uber-nezavisna individua, kojem bi, ako je to neophodno, denver, nba liga ili američka ekonomija, preselila svu porodicu i prijatelje u usa i napravila bolji i lepši sombor, odlučio da potpiše podršku vučiću zato što nema ni integriteta ni empatije za somborce, vojvođane, srbe, komšije, koga god.

 

istovremeno, postoje milijarde ljudi koji nezavisno od sistema u kojem žive, monetarnog i društvenog statusa ili prilike da steknu neku dobit - NEĆE uraditi nešto tako bedno.

 

a molio sam da mi ne repliciraš (minus maštovito-sočna uvreda), da bi nas spasila daljeg čitanja gluposti i relativizovanja proste stvari - da je jokić ispao govno (a nije čak trebalo nešto da uradi, samo da ne uradi), dok ti kriviš kapitalizam za njegove postupke.

 

Bold 1: Postoje, niko nije rekao da ne postoje.

 

Bold 2: Ovo je relativizacija i učitavanje meni, to radiš već X-ti put i malo si više nego bezobrazan. Gde sam ja rekla da NIJE ispao govno i da nije njegova odgovornost? Naravno da jeste i lik ima problematične postupke van terena. Ja sam samo rekla da je ono što omogućava Jokiću da se tako ponaša - kapitalizam. Uopšte ne pripisujem krivicu za to što radi kapitalizmu.

 

Ubuduće spasi mene čitanja tvojih relativizacija i ne stavljaj mi u upise reči koje nisam napisala. Naravno, kad se sa nekim ne slažeš sledi mu porcija tvog bezobrazluka i reči "lupetaš", jer ako mu to ponoviš nekoliko puta to će postati istina.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

Ubuduće spasi mene čitanja tvojih relativizacija i ne stavljaj mi u upise reči koje nisam napisala. Naravno, kad se sa nekim ne slažeš sledi mu porcija tvog bezobrazluka i reči "lupetaš", jer ako mu to ponoviš nekoliko puta to će postati istina.

 

43 minutes ago, DameTime said:

 

Naravno da ga razumem. Ne opravdavam ga i ne smatram da je to što radi ispravno, ali razumem. Da bismo izbegli takvo iživljavanje bogataša moramo srušiti kapitalizam. Sve dok živimo u kapitalizmu privilegovanima će biti omogućeno da se na ovaj način "udružuju" i dalje povećavaju klasne razlike.

 

kao što rekoh n-puta, grdno lupetaš. a ni pokušaji eksplikacije tog lupetanja ti nisu bolji.

nekada je najpametnije progutati ponos i krenuti dalje, u nove pobede.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

mene licno zanima kako neko toliko nezavisan u svakom aspektu zivota, propusta da bude bazicno covek, makar time sto nece uraditi NISTA. 

 

This one is pretty easy. Stavljanjem interesa sebe i svoje porodice ispred interesa drugih.

 

Iliti sto bi Ameri rekli "fuck you, got mine".

 

Poprilicna ucestala pojava u Srbiji usled sticaja okolnosti kao sto su: moralno unakazivanja 90ih, svetski aktuelne glorifikacije (ekstremnog) individualizma i jednog narocito toksicnog (i redukovanog) forma tribalizma.

 

Pritom, problem i jeste to sto niko kome je bitno neko i nesto odavde nije potpuno nezavisan, jer jebiga stvari na koje se lozi klan Jokic se umnogome nalaze u Srbiji, a stvari u Srbiji zavise od vladajucih struktura.

 

Da ne budem shvacen pogresno, Jokica nikako ne opravdavam, jer njegova apsolutna materijalna obezbedjenost (pa i slava) mu dozvoljava da se makar igra Svajcarske i bude poslovicno neutralan, ako vec ne zeli da bude borac za progres koji bi mogao biti.

 

Samo mi nije kognitivno tesko da shvatim zasto to radi sto radi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Samo mi nije kognitivno tesko da shvatim zasto to radi sto radi.

 

nije ni meni teško da shvatim, pitanje je bilo retoričko. 

neko ima čast, poštenje, empatiju, integritet, dodati-oduzeti po želji a neko nema.

tako je vazda bilo i biće, nevezano za lični, lokalni ili globalni kontekst.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih cenio kada bi smo se svi uzdražavali od karakterizacije tuđeg mišljenja kao gluposti, lupetanja i sličnih epiteta. Možda neko i lupeta, ili im je upis nelogičan, na kraju krajeva ne možemo se ni svi slagati, no ipak iz pristojnosti i uvažavanju ovog virtuelnog mesta, to bi bila molba sa moje strane. 

 

Ne mislim ni na čije upise konkretno, samo mislim da sagovorniku nije pristojno tako odgovarati. Ako vam je neko glup, lupeta ili ne možete ostvarivati normalan dijalog, jednostavno ga ignorišite.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta reći. Ovo je stvar integriteta a ne nekakve inteligencije. Nikad mi se nisu sviđali ljudi koji su u najbližem Jokićevom okruženju (braća, Miško) ali sam opet jako razočaran. A možda još više za Vasu, možda lupam ali delovao mi je kao jako pristojan momak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ja bih cenio kada bi smo se svi uzdražavali od karakterizacije tuđeg mišljenja kao gluposti, lupetanja i sličnih epiteta. Možda neko i lupeta, ili im je upis nelogičan, na kraju krajeva ne možemo se ni svi slagati, no ipak iz pristojnosti i uvažavanju ovog virtuelnog mesta, to bi bila molba sa moje strane. 

 

ne vidim ništa nepristojno u nazivanju napisanog glupošću ili relativizacijom, pogotovo ako se insistira na eksplikaciji.

 

izrečena glupost, lupetanje, relativizacija je kritika napisanog a ne osobe.

ti nakon toga kažeš "ako vam je neko glup", što nema nikakve veze sa "ako je neko napisao glupost".

 

mogao bih da napišem npr

"kada ne bi postojali petak & subota, ljudi se ne bi napijali"

 

e sad, svi znamo da se ljudi napijaju i ostalim danima ali ja ću insistirati na tome da milorad ne bi cirkao ako bi ukinuli petak-subotu.

pa ti možeš da mi kažeš da se ne slažeš, možeš da preskočiš moj post a možeš i da mi kažeš da sam napisao glupost. uvažavanje ovog virtuelnoh mesta nije = praviti se da nešto nije napisano kako bi izbegli neprijatnosti.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao da bih ja cenio da se takve stvari ne pišu, iz prostog razloga što ne vidim nikakvu posebnu potrebu da se pišu. Osim toga i sama karakterizacija nečijeg upisa je subjektivni osećaj i stav, a nikako činjenica, pa tako ako je meni neki upis glupost, ne znači da je stvarno tako već se meni tako čini.

 

Upravo sam iz razloga da se niko ne oseti prozvanim napisao ono da se ne odnosi na neki upis konkretno. Tako da ne mislim ovde (samo) na tvoj upis ili upise, ja prosto ne vidim poentu korišćenja tako jakih reči za nečije upise.

 

Svakako ni tebe ni bilo koga ja niti mogu niti želim da prisiljavam da se ponašaju onako kako ja mislim da dolikuje, svako ima pravo da piše kako misli, ovo je bila molba, nikako neki poseban zahtev.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Uh, uini i dame krenuli jako od ranog jutra. :classic_biggrin: Da ne igraju Niksi i Blejzersi večeras pa je ovo neki pre-game show?

 

Igraju Portland i San Antonio (neko bi napisao zar to nije rukometni tim) u petak i u nedelju, znam zbog fantazija.:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ja sam napisao da bih ja cenio da se takve stvari ne pišu, iz prostog razloga što ne vidim nikakvu posebnu potrebu da se pišu. Osim toga i sama karakterizacija nečijeg upisa je subjektivni osećaj i stav, a nikako činjenica, pa tako ako je meni neki upis glupost, ne znači da je stvarno tako već se meni tako čini.

 

ukoliko postoje dokazi (u ovom slučaju svima dostupni, ako o tome nisu učili ali koriste internet), onda je tvrdnja svakako činjenica a ne subjektivni osećaj i stav.

 

jedna od ozbiljnih relativizacija aktuelnog doba je "it's all about perception"; neki stavovi su nemerljivi ili još češće, nemaju čime da se mere, jer ne postoji istorijsko iskustvo ali mnoge mnoge stvari i pojave u životu su činjenice, baš iz navedenih razloga.

 

i upravo zbog toga ja vidim, za razliku od npr tebe, potrebu da se pišu, odnosno, nazovu onakvim upisom kakav i jeste. 

nikakvu korist ne vidim od prećutkivanja relativizacije i/ili napisane gluposti. međutim, dozvoljavam da ti to vidiš drugačije, jer ovo poslednje nije činjenica, već moj subjektivni utisak  ( :

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg uini kad teras mak na konac, moram da stanem na stranu DameTime.

 

Ona nije rekla samo u kapitalizmu vec u kapitalizmu. Ako si toliko vest logicki kao sto tvrdis, shvatices razliku izmedju ova dva. Kao sto npr musko nasilje ne znaci automatski da su svi muskarci nasilnici. 

Dakle ideja je da treba da tezimo drustvu koje je solidarnije i gde ti odnosi bogati - siromasni ne postoje u danasnjem smislu ili su bar umanjeni. Sad, koje i kakvo je to novo drustvo je sasvim drugo pitanje.

Edited by Marvin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je istorijski uvek bilo bogatih i siromasnih (osim u socijalizmu, ali i tu su postojale razlike u moci) nije dokaz da ova tvrdnja nije tacna.

Ona trdi da ovakvi odnosi bogatstva i siromastva nece prestati dokle god je kapitalizma, sa cime ti mozes da se slazes ili ne, ali ne mozes decidno da tvrdis da je netacna jer su u pitanju teorije.

Edited by Marvin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...