Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

20 minutes ago, Jurgen said:

 

Da li je Jokić nekad osvojio nešto sa bilo kojim klubom u karijeri? Neko zlato sa reprezentacijom, bilo koje nacionalno prvenstvo, makar neki Kup? 

 

to zaista nema veze sa učinkom u 2019oj godini, gde su bogdan i jokić osvojili 5o mesto sa repkom, dok je nikola došao do nba plej ofa a bogdan nije.

bogdan jeste odigrao odlično prvenstvo u trajanju od 2 nedelje (eto može da bude igrač meseca septembra : )) ali što kaže barkely, da smo na krilima te igre napravili neki opasan rezultat, pa da kažeš, eto mu na konto velikog uspeha repke, pošto je odvalio.

 

ovako je samo smešno, pošto je tek nekolicina igrača prošle nba sezone bila ispred nikole a u toj poziciji nije bio niti jedan naš igrač od kada iammo predstavnike u nba.

 

i ja obožavam bogdana a nikola me često nervira ali verujem da je i bogdanu smešna ova nagrada.

srećom (ako sam dobro razumeo upise ovde), dodeljena je od strane naših novinara a odavno smo zaključili da su novinari ovde mahom idioti

 

mislim, niti je ta nagrada naročito prestižna (ja iskreno nemam pojma ko je i kada od naših igrača to dobio, niti zašto), niti se ono, dodeljuje trosobni stan od 120 kvadrata pa da to ima neku materijalnu vrednost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nebitno priznanje od nebitnih likova, ali zato uvek poželjna rasprava kad su pojedini sportisti u pitanju.

Koliko znam i u ostalim sportovima kada je u toku godine bilo neko veliko reprezentativno takmičenje prednost dobijaju igrači koji su bili bolji na tom turniru, zanemarujući se učinak u klubu.

Uglavnom, osim već standardnog pljuca ex B92 ekipe, ovakva priznanja su na nekoj F skali.

Živ nisam da saznam ko je košarkaš godine saveza u Španiji, Francuskoj, Nemačkoj... pa da mogu mirno da spavam.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

to zaista nema veze sa učinkom u 2019oj godini, gde su bogdan i jokić osvojili 5o mesto sa repkom, dok je nikola došao do nba plej ofa a bogdan nije.

bogdan jeste odigrao odlično prvenstvo u trajanju od 2 nedelje (eto može da bude igrač meseca septembra : )) ali što kaže barkely, da smo na krilima te igre napravili neki opasan rezultat, pa da kažeš, eto mu na konto velikog uspeha repke, pošto je odvalio.

 

ovako je samo smešno, pošto je tek nekolicina igrača prošle nba sezone bila ispred nikole a u toj poziciji nije bio niti jedan naš igrač od kada iammo predstavnike u nba.

 

i ja obožavam bogdana a nikola me često nervira ali verujem da je i bogdanu smešna ova nagrada.

srećom (ako sam dobro razumeo upise ovde), dodeljena je od strane naših novinara a odavno smo zaključili da su novinari ovde mahom idioti

 

mislim, niti je ta nagrada naročito prestižna (ja iskreno nemam pojma ko je i kada od naših igrača to dobio, niti zašto), niti se ono, dodeljuje trosobni stan od 120 kvadrata pa da to ima neku materijalnu vrednost.

 

Ma ne pričam uopšte o ovoj nagradi, ali ne moramo ni da pišamo po Bogdanu, jer se neko naljutio zbog krajnje nebitne nagrade KSSa... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam video procitao,na neki nacin se potencira Bogdanov ucinak na Mundobasketu:najbolji strelac + izbor u idealnu 'petorku' prvenstva,pa se to i ocigledno uzelo kao glavni kriterijum kod ovakve odluke.
Sto kaze @uini - nije da se repstacija 'leba najela od toga,ali eto..

Mislim da se nepotrebno podize prasina oko ovoga,a najvaznije je da su Bogi i Nidzo dobri ortaci i da nece biti neke zle krvi medju njima zbog ovakve odluke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Jurgen said:

 

 

Onaj koji napiše da Bogdan može samo peškir da nosi Jokiću....

Evo procitah sve komentare na temu. I samo jedna lajna to pominje, niko vise nije napisao nista lose o Bogdanovoj igri. A i taj post ima siru elaboraciju zato Bogdan ne zasluzuje da bude ispred Jokica u ovom glasanju.

 

Tako da je pisanje o Bogdanu sve samo ne fabula radnje. Nema zaista potrebe natezati argumente za nju niti insistirati na tom stavu. 

 

Da sublimiram, Bogdane moras da vodis racuna koga volis i ko te voli, taman koliko i ko te mrzi. Jer i ljubav zna da ti prisije sramotu na obraz.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bek said:

Dobro, ali nije se taj Jokic toliko osramotio na tom SP koliko neki hoce da predstave. Bio je drugi nas najbolji igrac.

 

I da idemo nekom logikom da su SP i NBA isto, sto veze nema sa mozgom... 

 

Niko nije rekao da se osramotio, ali da nije ispunio ocekivanja - nije, dok Bogdan - jeste. Zato je uzeo i drugi po redu broj glasova, nije bas da nije niko glasao za njega. Kada se dodeljuje nagrada KSS, nba i reprezentacija ne mogu da budu isto, nego je reprezentacija preca. Vi to gledate kroz klasicno merenje patke, a ono sto ja kazem je da Bogdan svojim igrama u reprezentaciji potpuno zasluzio ovo priznanje koje dodeljuje KSS...a ne da je generalno bolji igrac od Nikole sto nije ni svrha ovog priznanja. 

 

7 hours ago, Drakaris said:

Poenta je kakve argumente koristis i koliko su verodostojni, pominjes kao argument da je Bogdan dao dosta poena u totalno nebitnom mecu sa Amerima nikad slabijeg sastava, pokusavajuci da naglasis taj Bogdanov uspeh nad NBA igracima, dok hoces da unizis Nikolu koji je u timu godine u toj istoj ligi :D. Neverovatno.

 

NBA je svetlosnim godinama ispred svake lige, zao mi je, ali tako je. Znaci, srazmerno je mnogo veci uspeh sta uspes da uradis u toj ligi. Gledaju te milioni ljudi sirom sveta u NBA. 

 

Taj argument koji sam pomenuo je verovatno i najmanje bitan i nigde nisam unizio Nikolu.

A to sta je veci uspeh kada dodeljujes neko priznanje zavisi kakvo tumacenje uspeha ima onaj koji to priznanje dodeljuje. Kao sto rekoh kada to radi KSS po meni je potpuno normalno da to bude benefit u reprezentaciji, jer je i cilj te organizacije da se oduzi, motivise, oda priznanje i nagradi igranje prvenstveno u reprezentaciji, a ne iskljucivo igranje u nba. Verovatno tako razmisljaju i novinari koji su glasali. 

 

3 hours ago, 21Barkley said:

Jao, majstore, da l' si realan sa ovom poplavom ''argumenata''? Kakvo, bre, pravdanje različitim mišljenjima, subjektivnošću, trte-mrte. Pa nisu pravili anketu na pijaci pa da Vučić dobije nagradu (pošto je on omnipotentno biće, jelte). Utoliko je veća sramota što su tako glasali košarkaški novinari, ljudi koji bi trebalo da su informisaniji i stručniji u odnosu na najveći deo običnog sveta. I ja neuporedivo više volim reprezentaciju pa opet ne bih ni u ludilu glasao tako.

 

Nisu pravili anketu na pijaci ali nisu ni na forumu. Ti ne bi glasao tako, ja bih, i priznanje bi otislo onome ko ima vecinu glasova. Zasto proglasavati ludim i nestrucnim one kojima se misljenje ne slaze sa tvojim? 

 

2 hours ago, Green23 said:

Jebiga, kapiram da je kod većine proradila sujeta zato što nisu dobili ni jedan intervju od Jokića

 

Bas zato ne treba da radi sujeta zbog toga sto Jokic nije dobio ovo priznanje. Ionako ga masa ljudi proglasava nebitnim...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Nisu pravili anketu na pijaci ali nisu ni na forumu. Ti ne bi glasao tako, ja bih, i priznanje bi otislo onome ko ima vecinu glasova. Zasto proglasavati ludim i nestrucnim one kojima se misljenje ne slaze sa tvojim? 

Zato što se vratimo na početak i pogledamo o čemu je reč - izbor najboljeg košarkaša, ne reprezentativca. Mišljenje nije mišljenje ako iza izrečenog ne stoje dovoljno čvrsti argumenti, posebno kada je u pitanju stručna javnost.

 

Jbt, čak su fudbaleri ispali logičniji, što se ne dešava često međ Srbljem. Mitrović je dao hrpu golova za reprezentaciju ali je logično najbolji igrač Tadić.

 

@laki pepe Opet to nema veze ''s njega''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste....a sada treba videti sta se tacno podrazumeva pod 'najboljim'. Opet cemo doci do subjektivnog tumacenja, a kada bi forum Vox92 dodeljivao takvo priznanje i dodelio ga Jokicu, ja iako bih glasao za Bogdana, ne bih rekao da je to nezasluzeno jer je to vecinsko misljenje forumasa koji odlucuju o tom priznanju. To je stav tj misljenje forumasa kao sto je i ono stav novinara i Kss i ne znaci niti presudjuje neku istinu. 

 

Cak i u nba ima bivsih igraca koji prosto ne vole Jokica i smatraju da ima mnogo boljih igraca od njega. Biti najbolji je prilicno subjektivna kategorija i neko mora bas da se pomuci u svojim dostignucima kao sto su to Majkl Dzordan ili Lebron Dzejms da bi imali jednoglasno misljenje po tom pitanju. Do tada ce se svi odlucivati po nekim svojim licnim preferencijama... 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da su novinari posebno oni koji su bili u Kini doziveli neku vrstu stokholmskog sindroma prema rezultatu na SP i eto Bogdanu nagrade :lol_2:

Cak i da se izuzme Jokic iz price jak je trololo momenat sto se taj poduhvat "slavi" davanjem nagrade Bogdanu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 21Barkley said:

Jbt, čak su fudbaleri ispali logičniji, što se ne dešava često međ Srbljem. Mitrović je dao hrpu golova za reprezentaciju ali je logično najbolji igrač Tadić.

 

Tadic je najbolji zato sto je i igrama u reprezentaciji pokazao da je najbolji....broj postignutih golova nije najbitniji. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

Cak i u nba ima bivsih igraca koji prosto ne vole Jokica i smatraju da ima mnogo boljih igraca od njega. Biti najbolji je prilicno subjektivna kategorija i neko mora bas da se pomuci u svojim dostignucima kao sto su to Majkl Dzordan ili Lebron Dzejms da bi imali jednoglasno misljenje po tom pitanju. Do tada ce se svi odlucivati po nekim svojim licnim preferencijama... 

Voleti ili ne voleti je lični stav. Poređenje velikana koji su osvojili gomilu prstenja isto često naginje ka tom ličnom utisku iako i brojke imaju veliki udeo u oceni. 

 

Ovde govorimo o različitim klasama igara na nivou cele godine. Veća je razlika između Jokićevih i Bogdanovih igara u NBA nego što je Bogi napravio razliku na SP, pa čak i da Jokić nije upao u najbolji tim lige ili otišao na Ol star. 

Link to comment
Share on other sites

Anketa se pravi ovako, ako je to ta, ima ih vise za tog najboljeg sportistu u zavisnosti od organizatora ne mogu sad da se setim.

 

Posalje se poziv za glasanje redakcije odredjenog medija. Obicno svi glasaju, pa se sabiraju glasovi, i onaj koji dobije najvise dobija taj jedan glas od te redakcije.

 

Specificnost kosarkaske reprezentacije i znacaj koji ona ima kod nasih sportskih novinara naspram NBA je verovatno donela Bogdanu pobedu.  Ili klupska obojenosti. Samo njih dvojica su bili u konkurenciji da budemo realni, tako da je verovatno svuda bilo tesno glasanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 21Barkley said:

Ovde govorimo o različitim klasama igara na nivou cele godine. Veća je razlika između Jokićevih i Bogdanovih igara u NBA nego što je Bogi napravio razliku na SP, pa čak i da Jokić nije upao u najbolji tim lige ili otišao na Ol star. 

 

To je tvoje misljenje, dozvoli da se ne slozim.

 

Igranje u nba zavisi od jako puno faktora - ekipe u koju uletis, konkurencije na toj poziciji, preferencije trenera itd, a da ne pominjem da je daleko manja konkurencija na centarskim pozicijama nego sto je to na bekovskim gde americki igraci apsolutno dominiraju i jako je tesko probiti se.

 

6 minutes ago, Green23 said:

Kao ni broj poena na svetskom prvenstvu 😄 

 

To i nije bilo presudno. I Tadic i Bogdanovic su bili alfa i omega u reprezentativnim utakmicama i takmicenjima - stoga su i dobili ove nagrade. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...