Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

25 minutes ago, Ne sam Safete said:

Meni se ne svidja izbor pomocnika. Ocekivao sam da ce izvuci iz rukava jednog ili dva nerda za koje nismo culi.

Ova dvojica (pozvanih) mi ne izgledaju kao dobar materijal za takvu ulogu.

 

meni izbor pomoćnika izgleda kao ekipa koja a/ treba da skrene pažnju kokoškovu na neke igrače koje ne zna, pogotovo zbog prozora &  b/ ekipa koja već ima kontakt i iskustvo sa tim istim igračima 

 

u tom smislu je okej, lako će igor nekog nerda da povede, on ne mora ni da bude zvanično pomoćni 

19 minutes ago, mmajstor said:

Dobar Smailaga u prvom mecu za razvojni tim. Deluje kao Davidovac za malo bogatije. Keep it rockin'.... 

 

meni deluje kao mladi savanovic za malo bogatije, možda i malo više, nisam imao prilike da vidim odbranu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Ja se nadam da će Radaković ostati deo stručnog štaba

 

misliš rajakovic. šta znam, ja iskreno nemam veze ali po meni nije dovoljno to što je deo neke nba organizacije

 

više me zanima kondicioni sa nba iskustvom, nebitno da li je naš, pošto su zajedničke pripreme sve kraće 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

misliš rajakovic. šta znam, ja iskreno nemam veze ali po meni nije dovoljno to što je deo neke nba organizacije

 

više me zanima kondicioni sa nba iskustvom, nebitno da li je naš, pošto su zajedničke pripreme sve kraće 

Da, typo 😬

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kido from Junkovac said:

Ovo se desilo nicim izazvano,

Ne kapiram 

sta mu je kvrcnulo da progovori I to ovakav tekst...

ko zna kako se slagao sa djordjevicem kad je njemu onoliko zavlacio pa i odbijao poziv a sad se javlja godinu dana unapred sa odjednom probudjenim naletom patriotizma.

u svakom slucaju nije da se bunim nesto zbog toga ove izjave sta god da je razlog. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, riviera said:

ko zna kako se slagao sa djordjevicem kad je njemu onoliko zavlacio pa i odbijao poziv a sad se javlja godinu dana unapred sa odjednom probudjenim naletom patriotizma.

u svakom slucaju nije da se bunim nesto zbog toga ove izjave sta god da je razlog. :classic_biggrin:

A da nije Djordjevic usadio u njega tokom leta to da se ponasa kao reprezentativac, a ne kao neko ko gleda na reprezentaciju kao na vasar u Somboru pa je u fazonu, mozda dodjem, ako mi se bude dalo i budem imao vremena.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bek said:

A da nije Djordjevic usadio u njega tokom leta to da se ponasa kao reprezentativac, a ne kao neko ko gleda na reprezentaciju kao na vasar u Somboru pa je u fazonu, mozda dodjem, ako mi se bude dalo i budem imao vremena.  

on je takav ove sezone i u klubu ne samo u repki. uglavnom sta god da su sadili slabo se primilo i u kini i u nagetsima gledajuci koliki je jokicev potencijal. ali dobro sto kazes moze i iz losih stvari da se izvuku pouke pa da se drugi put ne ponove. ne bih ja nuzno svaljivao krivicu za njegovo lose izdanje na wc-u :classic_biggrin: samo na djordjevica koji ga je totalno lose koristio sa zastarelim kosarkaskom postavkom vec podjednako i na njega samog jer je bio izuzetno lose  fizicki pripremljen  cak i za njegeve niske standarde. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Jokic igra trenutno u Nagetsima kao i svake godine, ko misli da ce on ikada da sastavi 30-10-10 sezonu, zivi u zabludi. Vec sada dize formu i siguran sam da ce biti najbolji kada bude najpotrebnije, kao u plejofu prosle godine.

 

SP je iskljucivo Djordjeviceva greska, nije shvatio da to bas ne ide tek tako, kao na dugme. Kao, sad ces biti zamena Birci na 4 pa cu te staviti protiv Spanije i Argentine na 5 od pocetka i ti ces odjednom postati onaj plejof Jokic i pocistiti protivnike i voditi nas do zlata.

 

Nijedan igrac nije savrsen, Djordjevic je morao da zna Jokiceve nedostatke i da ga pripremi, jasno je da je Jokic neko ko uvek ide linijom manjeg otpora, ali mu je to uvek uspevalo i nema usadjeno u sebi da treba nesto da menja.

 

I u Denveru je dokazano da ga nema potrebe stedeti, on formu dize kroz utakmice i sto vise minuta. I oni su ga na pocetku  stedeli, ali recimo su prosle godine mu davali sve vise i vise minuta, cak je i odigrao 60 minuta ili koliko vec na jednoj utakmici, jedva nekako stajao na nogama, ali opet bio sve bolji i bolji.

 

Jokic je jednostavno od starta morao da ima minute i loptu u rukama da bi to sve kulminiralo kada je najbitnije.

 

Jokicu su pripreme trebale da budu kao ovaj pocetni period u NBA, a po meni, na celo prvenstvo se trebalo gledati kao na plejof i gurati ga maksimalno od prve do poslednje utakmice sa sto vise lopte u njegovim rukama. Dokazano da deluje, posto njemu utakmice dodju kao trening.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tempiranje forme covece, ne radi se o danima, mesecima ili godinama.

 

Imas odredjeno takmicenje koje traje toliko i toliko, a i takmicenja od dva dana, jednako kao ono od dve godine, ima svoj pocetak, sredinu i kraj.

 

Ako trcis maraton, mozes da se vuces 30km, ali je bitno da ocuvas snagu za kraj i ubrzas. Ako trcis hiljadu metara, period gde mozes da se vuces je kraci, on postoji, ali moraces vrlo brzo da krenes sa sprintom.

 

Ako je NBA maraton, Jokic ide laganim tempom, ali nikad ne odustaje, malo po malo ubrzava, ne poredi se sa drugima, ide svojim tempom i kako kilometri prolaze, polako prestize sve i na kraju stigne medju prvima.

 

SP je bila trka na hiljadu metara gde se Jokic vukao prvih 700 i onda se ocekivalo da nekim cudom u poslednjih 300 metara proradi i prestigne sve.

 

Na trci od hiljadu metara, morao je od pocetka da zapne. A on je tip da kada mora da se zapne, on to i uradi i bude uspesan u tome sto radi. Mozda deluje smesno, mozda izgleda kao da ce da rikne, ali mu uvek uspe.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...