Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

 

Jeste, inace taj Boban nije napredovao dodatno u NBA i nikada nije bio MVP jednog levog takmicenja kao sto je Evroliga, dok ovaj drugi ne moze da upadne u roster nijednog evroligasa.

 

Da Marjanovic sada odluci da se vrati u Evropu, cekao bi ga milionski ugovor u jednom od top pet timova u Evropi i dvocifrena minutaza pa bi videli kako ne moze da ga uklopi i kako je menadzerski igrac. Centar visok tri metra koji ne promasuje slobodna bacanja nikad nikom nije trebao, potpuno je nejasno kako uopste igra kosarku, nego eto cirkuska atrakcija, pa mu se protivnici sklanjaju.

To je samo zato sto je gorostas i ljudima je zabavno da ga vide na terenu. Inace bi on grejao klupu u nekom KLS timu kao sto je nekada kod Mute u Radnickom. Zna Jerotije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Borko said:

To je samo zato sto je gorostas i ljudima je zabavno da ga vide na terenu. Inace bi on grejao klupu u nekom KLS timu kao sto je nekada kod Mute u Radnickom. Zna Jerotije.

 

Znam da se sprdas, ali kod Mute u Radnickom je igrao iza Sajmona, koji je tu sezonu odigrao kao top 10 centar u Evropi. Raduljica ne bi prosao cut te sezone da je kojim slucajem bio u Kragujevcu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Znam da se sprdas, ali kod Mute u Radnickom je igrao iza Sajmona, koji je tu sezonu odigrao kao top 10 centar u Evropi. Raduljica ne bi prosao cut te sezone da je kojim slucajem bio u Kragujevcu.

Jos gore. Grejao je klupu nekom Sajmonu koji je posle toga zavrsio u Juznoj Koreji. Sta vise reci na ovu temu? Jerotije objasnio i zakljucao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@McLeod stvarno volim da citam tvoje komentare, jer su uvijek neka protivteza vecinskom razmisljanju, cesto vode u kvalitetnu diskusiju. Ovaj put, veoma je tesko voditi neki dijalog jer inicijalni pristup temi nije zdrav. Obozavas Bobija, ne volis Raduljicu, i tu onda ne mozemo objektivno da sagledamo situaciju. Recimo, kada bih te pitao s kim je bio Raduljica u petorci, ko mu je bio centarski par, ili koje smo napadacke opcije pokusavali, vjerovatno mi ne bi znao reci. Ne zato sto nisi bio u stanju da ispartis, nego ti smeta samo prosustvo Raduljice i ni ne zanimaju te beneficije u nasoj igri kada je on na parketu. Meni iskreno takav stav, pogotovo kada je reprezentacija u pitanju, nije razumljiv. 'Ajde to manje vise, nego mi iskreno smeta sto Ti kao jedan od vidjenijih forumasa, pokreces lavinu pljuvanja, i odjednom postaje kul ko ce vise da zapljune. To stvarno ne kontam.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Imaš:

1. Evropsku klupsku titulu

2. Titulu evropskog i svetskog sampiona

3. Olimpijsko srebro kao igrač

4. Evropsko, svetsko i olimpijsko srebro kao trener

 

Pored toga, bio si jedan od najboljih igrača u Evropi na svojoj poziciji. Ali sve je džabe, random likovima na forumu ni to nije dovoljno za autoritet. Bilo da troluju ili ne, ista stvar.

 

Kad ljudi nemaju sramote, sve im je dozvoljeno. 

 

Inače, sviđa mi se kako peglamo odbranu, ljudi pokrivaju jedan drugog i ne štede se. Bogi izgleda kao da se spremio da objasni

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Princeton said:

@McLeod stvarno volim da citam tvoje komentare, jer su uvijek neka protivteza vecinskom razmisljanju, cesto vode u kvalitetnu diskusiju. Ovaj put, veoma je tesko voditi neki dijalog jer inicijalni pristup temi nije zdrav. Obozavas Bobija, ne volis Raduljicu, i tu onda ne mozemo objektivno da sagledamo situaciju. Recimo, kada bih te pitao s kim je bio Raduljica u petorci, ko mu je bio centarski par, ili koje smo napadacke opcije pokusavali, vjerovatno mi ne bi znao reci. Ne zato sto nisi bio u stanju da ispartis, nego ti smeta samo prosustvo Raduljice i ni ne zanimaju te beneficije u nasoj igri kada je on na parketu. Meni iskreno takav stav, pogotovo kada je reprezentacija u pitanju, nije razumljiv. 'Ajde to manje vise, nego mi iskreno smeta sto Ti kao jedan od vidjenijih forumasa, pokreces lavinu pljuvanja, i odjednom postaje kul ko ce vise da zapljune. To stvarno ne kontam.

 

Zapravo je potpuno obratno, ja sam realan, dok 90% ljudi ovde je zaljubljeno u Raduljicu i kritika na selektorov racun je blasfemija. Dok isti ljudi recimo vole da pljuju po fudbalskim selektorima i kada treba i kada ne treba, ali da ne ulazim u tu duboku vodu sada.

 

Da sam ja ostrascen na taj nacin, ja bih sada ovde branio Bircevica od napada na sva usta. "Moj" igrac, jos ga i znam licno, ok lik, dobar kosarkas, ali je samo sticajem okolnosti igrao u reprezentaciji i sada ga ponovo taj isti sticaj stavlja u poziciju da se jos jednom bori za 12.

 

On juce, za svoje standarde, uopste nije bio los. Cak ko ga prvi put gleda da ga zajebe i pomisli covek da je zaista stabilna i korektna opcija u odbrani i siguran egzekutor kada ostane sam na trojci u napadu.

 

Ali ne nameravam to da radim, jer znam da je onakva tekma jedna u pet, u ostalih cetiri maltene ne smes da ga stavis na parket (pricamo o jacim protivnicima, mnoge od ekipa koje ce biti na prvenstvu bi mogao da puni ko god).

 

A ova rasprava koju vodimo mi je maltene na nivou hipoteticke rasprave o tome ko bi trebalo da ide na pleju, Vasa Micic ili Peno, ili ne znam Filip Covic. Razlika u kvalitetu izmedju konkurenata je otprilike tolika da je svaka diskusija besmislena. Ali je vodimo. Ne zbog mene, ili drugih "pljuvaca selektora", vec zato sto na topiku ima 10+ ljudi koji brane neodbranjivo.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

On juce, za svoje standarde, uopste nije bio los. Cak ko ga prvi put gleda da ga zajebe i pomisli covek da je zaista stabilna i korektna opcija u odbrani i siguran egzekutor kada ostane sam na trojci u napadu.


Tačno ti utakmicu nisi gledao i pišeš napamet :s_d:

Birča je juče izgledao kao klasično obrambeno drvo koje ne gleda ka košu, čak je jedini šut koji je uzeo, a mogao je još, bila otvorena trojka, on sam ko duh i omašio je dobro, jedva dobacio.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:


Tačno ti utakmicu nisi gledao i pišeš napamet :s_d:

Birča je juče izgledao kao klasično obrambeno drvo koje ne gleda ka košu, čak je jedini šut koji je uzeo, a mogao je još, bila otvorena trojka, on sam ko duh i omašio je dobro, jedva dobacio.

 

Sta sam pogresno rekao? Igrac koji udje da pegla odbranu i da sutira trojke kada je sam, nista vise, nista manje.

 

A svi znamo da je njegova odbrana da kazemo problematicna, i da mu sut za tri nije najveci kvalitet u igri. Iako jedino tu moze da dodje u poziciju da ga uzme na ovom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:


Siguran egzekutor u napadu. on je juče na sve ličao samo na to nije.

 

On je juce licio na igraca koji ce uci, odraditi odbranu, sutnuti kada je sam, pogodio/promasio nije bitno. Licio je na recimo Simona, koji odradjuje svoju ulogu besprekorno i energicno. To je bila poenta, da li je i koliko suteva pogodio nije.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Procitaj ponovo ovu recenicu 😊

 

Da masa ljudi koja stoji iza necega ili nekoga sama po sebi nesto znaci, Vucic, Putin, Kim Dzong Un, da ne nabrajam prethodnike, bi bili top 3 drzavnika na svetu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

On je juce licio na igraca koji ce uci, odraditi odbranu, sutnuti kada je sam, pogodio/promasio nije bitno. Licio je na recimo Simona, koji odradjuje svoju ulogu besprekorno i energicno. To je bila poenta, da li je i koliko suteva pogodio nije.


velika razlika izmedju ovoga i sigurnog egzekutora.... Birča nije bio siguran egzekutor ni u Metalcu iz Valjeva, pa ga tim epitetom nećmo ni ovde čašćavati :s_d:

A da je korektno odbrambeno odigrao, to ću se složiti s tobom lagano :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

Bespotrebna rasprava oko tog jednog igrača koji će otpasti. Svako ima teoriju ko i zasto treba ili ne treba da bude u timu. Oduka je selektorova i sigurno će biti nezadovoljnih navijača posle toga. Ekipa izgleda sasvim pristojno za ovu fazu priprema. Vidi se ko će da vuče ekipu a ko da rilja iz pozadine i tako i treba da bude. Plašim se samo povreda ničeg drugog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Da masa ljudi koja stoji iza necega ili nekoga sama po sebi nesto znaci, Vucic, Putin, Kim Dzong Un, da ne nabrajam prethodnike, bi bili top 3 drzavnika na svetu.

Au Mece, je li moglo vise petparacki i tabloidno 😂

 

Zamisljam naslove:

FASIZAM NA DJELU - 90% FORUMASA PODRZAVA SELEKTORA DJORDJEVICA!!! (SISE)

KULT LICNOSTI SALOA SUJETE PROTIV REPREZENTACIJE SRBIJE!!! (DUPE)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace ako hocemo da igramo taj numbers game - od recimo desetak ljudi sa kojima sam u kontaktu i koji znaju kosarku bolje od mnogih ovde, 80% ima stav slican mom, dok su ostali u fazonu kao i neki ovde, pa dobro, Raduljica je stvarno krs sad, ali ni on ni Bobi nece igrati ocigledno pa ono, maltene je svejedno.

 

Kada bi hipoteticki napravili virtuelni board sa tim ljudima, najveci cuvari vatre odavde bi doziveli isti tretman koji dozivljavaju oni koji ovde kazu nesto protiv Raduljice. Tako da to sto se vas 20 ovde ne slaze sa mnom meni nikada nije znacilo, niti sam ikad mogao da dozvolim sebi da se povucem kada argumenti ne postoje, samo zato sto 10, 50, 1000 ljudi nesto tvrdi a ja se ne slazem.

 

Onda bih verovatno rezonovao u fazonu pa dobro, verovatno ovaj Vucic i nije toliko los, evo koliko ljudi ga podrzava, ja mozda ne znam jbg.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, McLeod said:

Jer tom Bobanu punom mana je rival za mesto u timu ne Rebraca, ne Vlade Divac, ne Nenad Krstic, nego Miroslav Raduljica, koji u poslednjih 10 sezona nije jednu krsteno odigrao u iole konkurentnoj ekipi sa pritiskom rezultata, nego bezi u Kinu.

 

Uvreda je za zdrav razum da su ta dva igraca uopste u nekoj poziciji da se bore za mesto. Daj Gagica, Djoka Salica ili recimo Ristica, onog Kravica, oni su mnogo blize ovome sto Raduljica trenutno igra od Marjanovica.

Kosarka nije individualni sport.

Postoji ta zabluda da najbolji igraci treba da igraju.

Pravo pitanje nije ko je bolji igrac nego ko bolje funkcionise u timu.

Da li je ovaj tim funkcionisao sa Raduljicom? Jeste. Da li funkcionise sa Bobijem? Ne.

Medjutim, slazem se da ovde dilema postoji, jer je Radule tek 3. opcija na 5.

Mnogo utakmica ima na SP i pitanje je da li voditi rezervu Jokicu i Milutinovu ili nekoga ko ce sa drugom petorkom utrpavati 25+ u prvoj fazi takmicenja.

Teska je odluka ali mislim da ce se Sale opredeliti za Raduljicu ili voditi obojicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekifisher said:

Kosarka nije individualni sport.

Postoji ta zabluda da najbolji igraci treba da igraju.

Pravo pitanje nije ko je bolji igrac nego ko bolje funkcionise u timu.

Da li je ovaj tim funkcionisao sa Raduljicom? Jeste. Da li funkcionise sa Bobijem? Ne.

Medjutim, slazem se da ovde dilema postoji, jer je Radule tek 3. opcija na 5.

Mnogo utakmica ima na SP i pitanje je da li voditi rezervu Jokicu i Milutinovu ili nekoga ko ce sa drugom petorkom utrpavati 25+ u prvoj fazi takmicenja.

Teska je odluka ali mislim da ce se Sale opredeliti za Raduljicu ili voditi obojicu.

 

Sa ovim moze da se raspravlja.

 

Ali, to ti je isto kao da recimo sad dovedes Milijasa u Zvezdu jer jbg, bio kapiten, dobro igrao u svoje vreme. To sto je Raduljica sticajem okolnosti profunkcionisao i dao ovom timu je stvarni doprinos u proslosti i to cak ni ja necu da negiram, ali je to davno proslo vreme. On je bukvalno turista u ovom timu u rangu sina Ilije Petkovica na svetskom prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

bad-argument-false-fallacies-dummies1-5b98bb76020ea__700.jpg

🤣

 

ja sam samo ilustrovao sta vi radite.

 

Dakle argumenti, ne masa, ne ja sam kosarkaski trener i ja zbog toga znam.

 

Inace jedan jedini kosarkaski trener klinaca medju njima je i najveci bot Saleta Djordjevica kojeg poznajem, veci od bilo koga ovde, eto jos jedan fun fact.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Sa ovim moze da se raspravlja.

 

Ali, to ti je isto kao da recimo sad dovedes Milijasa u Zvezdu jer jbg, bio kapiten, dobro igrao u svoje vreme. To sto je Raduljica sticajem okolnosti profunkcionisao i dao ovom timu je stvarni doprinos u proslosti i to cak ni ja necu da negiram, ali je to davno proslo vreme. On je bukvalno turista u ovom timu u rangu sina Ilije Petkovica na svetskom prvenstvu.


Nikad mi neće dosaditi:

finale ep u Turskoj, KOJE SMO IZGUBILI,  a priliku da se borio za pobedu doneo nam SVOJOM ROLOM U ODBRANI Vladimir Štimac... a sad ti nastavi dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...