Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, 34Barkley said:

Zavisi od utakmice. U uvodnim sigurno a kako takmičenje bude odmicalo cenim da će i rotacija da se skraćuje. Bar na pojedinim pozicijama.

 

Sad sam pogledao box scores iz Ria I jedino Bircevic nije ulazio protiv Hrvatske. Na svim ostalim utakmicama svi su igrali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikola Jokic se opet potcenjuje i ja sam svestan da ce se uvek potcenjivati dok igra, a tek ce kada zavrsi karijeru.

 

Zato sto dok nema kosarke i razmislja se o njoj, previse kroz glavu prolaze svi ti pojmovi, poput rim protektinga i slicnih, to nam je sad nametnuto i svi mislimo na taj nacin, a parket pokazuje skroz nesto drugo.

 

Mi sami ga ne cenimo dovoljno i gledamo na njega kao na onog Nikolu sa OI 2016.godine. Eto, na primer, mnogima je blasfemija porediti ovaj sastav sa onim iz 2002.godine, a cinjenica je, uz duzno postovanje Pedji i Divcu, da tada nismo imali ni blizu takvog igraca kao sto je Nikola.

 

On je sam jedan Denver, koji ne bi bio blizu plejofa bez njega, digao na nivo da su detalji odlucili da ne odu u WCF.

 

Zar nisu Milutinov i Bobi bolji od jebenog Plumija? Ko kaze da Bjelica ne moze, bar u par utakmica na FIBA nivou, da odigra rolu koju je odigrao ostareli Milkrep. Kod nas nema divljaka kao sto je tupavi Barton koji unistavaju celu koncepciju tima. Bogdan je isto negde na slicnom nivou kao Geri Heris, ako i ima neki manjak kvaliteta, svakako to moze da nadomesti iskustvom i pamecu.

 

Marej je isto klinac, divljak, koji ide od sjaja do ocaja, Teo bi, ako se dovede do nekog nivoa pripremljenosti, mogao da bude negde blizu njegovog nivoa, bar u nekom uzorku od pet, sest utakmica. Naravno da je Marej bolji igrac, ali Teo ne ukanali toliko ekipu kada ga ne ide, bar uvek moze neki asist da baci.

 

Ne vidim zasto Micic i Jovic zajedno ne bi mogli, u minutima koje dobiju, da budu korisni poput Morisa. Ne kazem da su bolji igraci, samo pisem o koriscenju minuta na terenu.

 

U neke stvari koje sam napisao verujem manje ili vise, narocito u onu oko Tea i Mareja, ali je cinjenica i da mi imamo bolju atmosferu i koncepciju i da nemamo ego manijake u timu, niti licimo  na EuroCup ekipu kada Jokic izadje.  Usudio bih se i da kazem da imamo duzu klupu.

 

Poenta je, koliko god to smesno zvucalo, da mi zbog Jokica nismo daleko od ozbiljne plejof ekipe u NBA. Nisam bas siguran da se to moze reci za onaj tim iz 2002.godine.

 

Pa i ako su bolji, sigurno nije blasfemija porediti ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je spominjao da ide za Kinu? S obrzirom da sam uspeo da se iskombinujem da odem i ostaje mi da nadjem karte za utakmice cenio bih ako bi se oni koji su to vec odradili javili na PM da podele iskustva.

 

Hvala!

 

P.S. Sorry za off

Link to comment
Share on other sites

odakle ta prica da je Plumlee neki retard?

nije most skilled ofanzivno ali je i tu solidan, odlican je dodavac za centra i prilicno je pokretljiv, defanzivno je sasvim ok

 

a za ovo Milcrap sto su progurale ogranicene nugetlije koje gledaju kosarku 2 godine bih poceo da banujem

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Ne treba ti vremeplov, dovoljno je da procitas sta se pisalo na KKCZ topiku. Tada je konsenzus bio "sta ce nam Miskov nabijac statistike Jokic, kada imamo Tejica"

 

 

Neki su pricali sta ce nam Bobi , obicno Miskovo drvo iz Mege.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Najezim se kad pomislim koliko cemo dobri napadacki biti ukoliko Sale to postavi kako treba, to ce biti rang Spanije u najboljim danima.

 

Ovim postom si i mene izlozio. 😂 jedva cekam sutra

Edited by nemanjaol
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SunZero said:

odakle ta prica da je Plumlee neki retard?

nije most skilled ofanzivno ali je i tu solidan, odlican je dodavac za centra i prilicno je pokretljiv, defanzivno je sasvim ok

 

a za ovo Milcrap sto su progurale ogranicene nugetlije koje gledaju kosarku 2 godine bih poceo da banujem

Ja volim Plumija, ali isto tako, to sto je on NBA igrac i USA repstativac, ne znaci da je bolji od jednog Mlohatinova, iako ovaj ne igra u NBA, a mnogi kosarku gledaju samo kroz prizmu NBA. Kad gledas Mlohatinova, dovoljno je dva minuta da se zakljucis da je izrastao u ledzit NBA igraca. Plus mi imamo Bobija kao cit mod na par minuta, a Nagetsi nemaju.

 

Milkrep nije krep, ali nije ni ol-star nivo kao nekad. Sve u svemu, jedan jako koristan igrac za tim, ali nista vise od toga. Ali isto tako verujem da bi jedan Bjelica, za koga kazu da je sad na vrhuncu, mogao da bude isto jedan jako koristan NBA igrac kao Milkrep, ako bi nasa reprezentacija igrala u NBA i ako bi on bio prva cetvorka i imao vise slobode i funkcionisao u sistemu koji mu je priblizniji.

 

Jeste Milkrep bolji defanzivno i to mu je uvek, ako nista drugo, prednost u odnosu na Bjelicu, ali kao sto rekoh, po meni smo na 5 bolji i generalno smo na 4 i 5 tu negde sa Denverom, sto nije mala stvar biti jer Denver je bio drugi na nikad jacem zapadu.

 

Ako damo prednost Denveru na spoljnim pozicijama, mada ne mislim da je to ne znam kakva prednost (Vasa isto svakako moze da bude solidan NBA igrac, Teo sa motivacijom koju ima kada igra za Srbiju...), dao bih svakako Denveru prednost po individualnom kvalitetu. Ali isto tako smo mi stariji, iskusniji, premazaniji, sa manje ega i divljaka, naviknutiji i bolji i uigraniji kada Jokic nije u igri...

 

Sve u svemu, kao sto sam vec napisao, ekipa smo koja nije daleko od one koja je zamalo igrala WCF. Da li takva ekipa moze da bude ekipa koja se ne moze porediti sa onom iz Indijanapolisa?

 

Taj kome je smesno da bi Srbija igrala plejof zapada, njemu je i smesno bilo da ce Denver da bude drugi na zapadu, pa je bio.

 

Jokic je igrac koji apsolutno svakom timu na svetu, bilo NBA ili reprezentaciji, moze da strpa 25 poena i jos na to doda oko deset skokova i asistencija.

Divac kao neki mislilac, koji se izdvajao svojom pamecu i smekerstvom, ali samo pored dva ol-star igraca, nikada nije bio ni blizu igraca koji je Jokic danas niti je vukao sam svoj tim.

 

Stojakovic je u najboljim danima bio ono sto je bio Tompson u GS pre dolaska Durenta, ali ipak u jednom slabijem timu. Mozda je jedino u Istanbulu vukao svoj tim do visina.

 

Sve u svemu, ja ne bih menjao Divca i Stojakovica zajedno za Jokica. A Bodiroga, Gurovic, Jaric, Rakocevic...vs Bogdanovic, Bjelica, Marjanovic, Micic...su svakako za poredjenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Babaduka said:

Kak je mastan, ko mene da su slikali, obozavam ga kako prkosi modernom sportu, dole misici ziveo burek sa mesom, sirom, pizza, sa plazmom i kremom...

Uglavnom se ljudima svidi dres kada ga vide na igracima, krenu da ga kupe, probaju ga i onda se razocaraju kako im stoji.

 

Sa Jokicem toga nema, on odmah reprezentuje kako bi stajao prosecnom Srbendi.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nemanjaol said:

Ovim postom si i mene izlozio. 😂 jedva cekam sutra

To je sve na papiru, ali jednostavno ne vidim nacin da ne budemo mnogo dobri napadacki jer su nam svi igraci individualno i timski jaki + visok IQ, znaci ceo paket.

 

Cak i da se ne poslozi to skroz kako treba, jer ipak ni to nije lak zadatak, opet cemo biti bas dobri jer je tu jednostavno previse kvaliteta.

 

A kacio je realni nedavno procente za 3 nasih igraca prosle sezone, dobra dodatna potpala ;D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Bek said:

 

 

 

da, mnogi gledaju kosarku kroz prizmu NBA ali ti je gledas kroz krstachu sa ocilima

 

Bjelica je bog za repku i euroball ali u NBA je samo stretch cetvorka sa klupe kojoj minutaza zavisi od toga sta ce biti sa prvom ispaljenom trojkom

Teo je probao i nije mogao, to o motivaciji i jeste i nije tacno, imao je motivaciju 1/1 u prvoj sezoni ali taj basket koji je doneo u LA sa 30 godina nije bio dovoljno dobar

 

isto tako ovo poredjenje Denvera i Srbije je bzvz, ne mogu se 2 ekipe uporedjivati iskljucivo vaganjem igraca po pozicijama, pogotovo sto tvoje glediste nije objektivno 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I pogotovo upoređivanje Milutinova i Plunlee-ja. NBA košarka je potpuno drugi svet, i pitanje je kako bi se snašao tamo. Možda bi, možda ne, ali ne može se sa takvom sigurnošću tvrditi da bi bio bolji od tog Plunlee-ja, koji je i btw drugačiji igrač od Nikole, on je 4/5 igrač, Milutinov čista petica.

Link to comment
Share on other sites

Nego sta da  je bolji i talentovaniji, bas bi voleo da vidim duele njih dvojice da to i potvrdi na samom terenu . Milutinov itekako  ima kvalitet za NBA ligu. Plumlee je petica.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Nego sta da  je bolji i talentovaniji, bas bi voleo da vidim duele njih dvojice da to i potvrdi na samom terenu . Milutinov itekako  ima kvalitet za NBA ligu. Plumlee je petica.
Gledao sam ga u petorci mnogo puta sa Jokićem ove sezone, kada nema Jokića onda je petica. Dakle, 4/5.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...