Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

7 minutes ago, Stiletto said:
  1. Zamisli prirodan broj
  2. Da ti drug još toliko
  3. Dam ti ja još 10
  4. Baci pola u vodu
  5. Vrati drugu dug
  6. Ostalo ti 5

Kako ne razumeš? :classic_biggrin:

(27+27+10)/2-27=5

(6+6+10)/2-6=5

Vidi jebote, stvarno tako.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo ce da bude verovatno najjaci olimpijski turnir u istoriji ubedljivo, tako da je krajnje svejedno sa kim cemo igrati i svaka kalkulacija je glupa ili bolje receno budalasta.

 

Jer u tom biranju protivnika mi biramo Nemce kao na papiru najlakse, Nemce koji su apsolutno najbolji tim na svetu trenutno (u smislu da najduze igraju zajedno i da se apsolutno zna sta moze da se ocekuje od njih) i koji su nas btw. dobili u finalu SP.

 

Svaka utakmica od cetvrtfinala ce biti jako teska i tako treba da bude. Imali smo srece da smo u ovoj grupi pa plasman u QF ne bi trebalo da dodje u pitanje i posle toga apsolutno svaka reprezentacija moze da nas izbaci, ali mozemo i mi nju.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MikiMilane said:

 

Ko će igrati protiv Gobert i Wembanyama ? 

Pa Jovic bi bio ta stretch cetvorka da je spreman.

3 hours ago, DameTime said:

Jedna stvar, u nekom od Karijevih intervjua rekao je zašto je pozvao Radanova na pripreme umesto Luče: on je već dugo deo našeg sistema... To mi se jako dopada kod njega, uspeo je da napravi sistem, ima igrače koji su redovni na pripremama i u prozorima iako znaju da neće biti na "velikoj sceni". 

Jebes sistem. Trebao je da zove Djurisica koji je dosta bolji igrac od Djurisica vec sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, MikiMilane said:

 

Na SP 2023 nije igrao Jokić pa nismo bili u mogučnosti, na EP 2022 ispali smo od 🇮🇹 upravo iz tog razloga. Da smo igrali sa 2 centra, nametnuli bi sasvim drugi tempo utakmici.

Na Evropskom prvenstvu smo ispali zato sto je Pesic zaboravio Jokica na klupi i uveo ga u igru tek kada su Italijani poveli i preuzeli inicijativu na terenu u poslednjoj cetvrtini.

2 hours ago, Sector said:

BIće jako teško doći do medalje. Nadam se da će Jović biti spreman, on mi je važniji od Micića.

 

Izbjegavanje Amera do finala bi svakako drastično olakšalo put, protiv svih drugi ekipa imamo makar 50% šansi za pobjedu.

Pa ako je Jokic to sto svi mislimo da jeste, ne bi trebalo da bude bas tesko ako izbegnemo amerikance do nekog finala ili polufinala.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, m0k1 said:

4 ekipe po 2:1 znaci da imamo 8 pobeda i 4 poraza. Broj pobeda i poraza mora biti jednak u grupi, znaci 6:6 mora biti jer se igra ukupno 6 meceva. Jedino moze da se desi da jedan tim ima 3:0 a preostale tri ekipe po 1:2 - ne bih bio nimalo iznenadjen da Kanada dobije sva 3 meca a da ostale 3 ekipe dobiju svaka svaku i da iz te grupe ne prodje treceplasirana ekipa 🙂

U pravu si, ovakav scenario je i meni pao na pamet, Kanada prva a ostali se poredjaju tako da Spanija ispadne 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdanikus said:

Može li neko da mi napiše sistem takmičenja na OI i sa kim kasnije ukrštamo, itd ? Hvala. 

 

Prve tri ekipe i najbolja druga idu u četvrtfinale na preostale dve drugoplasirane i dve najbolje trećeplasirane.

 

Žreb određuje sve po principu D-G i E-F ..

 

Gde su D dve najbolje ekipe nakon prvog kruga, a G dve najbolje trećeplasirane.

E su preostala prvoplasirana i najbolja drugoplasirana, a F su dve preostale drugoplasirane.

 

Ako sve ide "po planu" idemo najverovatnije na Nemačka-Grčka/Španija/Australija

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, MikiMilane said:

Indijanapolis 2002, selektor Pešić, četvrtfinale protiv domačina, koliko su vremena Divac i Koturović proveli zajedno na terenu, više od polovinu utakmice. Pametnom dosta.

zasto stati na 2002, moze to jos dalje i jos arhaicnije

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki8 said:

Jebes sistem. Trebao je da zove Djurisica koji je dosta bolji igrac od Djurisica vec sada.

 

Da nije tog sistema, ne bismo uzeli medalju u Manili. Naravno da je bolje pozvati igrača koji zna da je tu samo za trening i još je okej sa tim, plus zna šta Kari hoće od ekipe.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Taj sistem sad pada u vodu jer je Jokić sad u ekipi, a Jokić je (pre)slab u defanzivi i mora da se smišlja sad skroz druga koncepcija.

 

Prema izveštajima iz mečeva sa Holandijom, vidi se da se spremaju skroz drugačiji napadački i odbrambeni setovi.

 

Ne bio Kariju u koži i baš me zanima kako će da ishendla Jokića a i Micića. Uopšte se ne bih iznenadio da vidim ne samo dva centra, nego i dva pleja (ili bar da Gudura i Bogdan češće rade ball handling kao kombo, uz još jednog pleja u petorci - Avrama npr)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Čuj kako će da ishendla Jokića? Nadam se tako što će mu dati 30 minuta po meču da igra svoju igru na poziciji 5 jer je u tome Nikola...hm, prilično dobar.

30 је и мало, од 1/4 финала па на даље без 35 ништа. Може да изађе два пута по 2 минута 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jokiceva odbrana u FIBA standardima je daleko od lose cak bih rekao da je dobra. Jer ce se tesko desavati, osim sa Amerima, da gledamo neku ultra brzu kosarku gde napadi traju po 10 sekundi. U pozicionom napadu sama cinjenica da igras protiv telesine koju sigurno ne mozes da uzidas je dovoljna da to ne bude minus faktor.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jokiceva odbrana u FIBA standardima je daleko od lose cak bih rekao da je dobra. Jer ce se tesko desavati, osim sa Amerima, da gledamo neku ultra brzu kosarku gde napadi traju po 10 sekundi. U pozicionom napadu sama cinjenica da igras protiv telesine koju sigurno ne mozes da uzidas je dovoljna da to ne bude minus faktor.


Jokic u principu ima iskljucivo problem u pick and popu u FIBA a moze se izbrojati na jednoj ruci ko tu moze da ga kazni ne na ovom turniru nego sveukupno u FIBA kosarci. Taj famozni centralni pick mu i nije stvarao neke probleme do sada.

Na koju utakmicu se to aludira gde je imao probleme u odbrani picka?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...